Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте,

На предишния ми телефон Huawei техният HiSuite вършеше чудна работа. Сега само че за Xiaomi не съм сигурен какво да ползвам за back up. Особено както ми престои обновяване до андроид 11 и като се сетя, че след това най-вероятно ще трябва да го върна до фабрични настройки лошо ми става Smile Прочетох за няколко възможности, но ще ми е интересно да споделите.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Локален бекъп и го копваш на компа. Аз лично не ресторвам нищо освен контакти.
Останалите неща ги слагам само при нужда и така дълго време се радвам на чист телефон, но това си е мой проблем Smile
Освен локалния бекъп, който пази всички приложения и настройките им може да се направи такъв облака на xiaomi, който пази само приложенията и подредбата им по екраните.
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • hamilcar, milenvn, redsys
Цитирай
#3

(2021-01-18, 23:02:05)suffer написа:  Локален бекъп и го копваш на компа. Аз лично не ресторвам нищо освен контакти.
Останалите неща ги слагам само при нужда и така дълго време се радвам на чист телефон, но това си е мой проблем Smile
Освен локалния бекъп, който пази всички приложения и настройките им може да се направи такъв облака на xiaomi, който пази само приложенията и подредбата им по екраните.

При ъпдейт от андроид 10 на 11 и при ресторване на back up би ли могло да има някакъв проблем?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#4

винаги има какво да се омаже.
Несъвместимост при настройки, приложението може да има по-нова и оптимизирана версия за андроид 11.
Трябва да се тества.
Бекъпа не е лошо нещо само по себе си, но цялостното му ресторване не винаги е най-добрата идея.

Има си хора с по 100 арр-а, които просто няма как да отделят цяла седмица да си настроят телефона, но пък страдат от това, че са ресторнали бекъпа, защото бъговете не винаги са в стоковия софтуер
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • hamilcar, milenvn
Цитирай
#5

На глобалния с Гугълския дайлер няма експорт на контактите в телефона. И взех да си търся софтуер да мога да ги експортвам през компютъра от телефона. Обходих много от тях но се сблъсквам с конекцията програма - телефон, вижда телефона но не се свързват. Единствено с My Phone Explorer става нещо, може да експортва контактите, но не може да запамети промените в телефона които се правят през програмата.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#6

Дайлера няма, но приложението контакти има. Има и възможност да ги синхронизираш с Гугъл или МИ акаунтите си и после ще си ги импортнеш когато си искаш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#7

Явно само бележките и контактите ще си ги запаметя по облаците и това е. Пък ако се наложи тогава ще правя ресет на телефона.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)