Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон към 300 лв, евентуално Xiaomi
#26

Ако размера не е проблем, препоръчвам Realme 6s!
Цитирай
Аксесоари
#27

Благодаря, че се включихте. Това за големината на снимките и клиповете ще го имам предвид. Но все пак една карта 128 не е скъпа.
Защо G9 play да е толкова по зле от Xiaomi, при положение, че имат подобни характеристики? Може би е по слаба в някои резултати, но аз дали ще го усетя това в ежедневната употреба?
Смятам да добавя и PocoM3 в дилемата и да избирам между него, Redmi Note 9 и G9 play

locke on
Цитирай
#28

Зависи какви са ти приоритетите при ползване на телефона. Мойте основни три приритета са в следната градация по важност :
1. Малък, лек и компактен - неизпълнимо желание за мое голямо съжаление. Идолът ми в това отношение ще си остане Samsumg A5 2014 година. Лек, малък и тънък, страхотен Аmoled дисплей, метал.....няма да се върне онова време. Сега зимата се справям, но лятото късиte гащи с ластик се свличат и често ходя без телефон, просто ми е некомфортно. Чантички е абсурд да нося..
2. Втория ми критерии е екрана. Екрана е нещото което през цялото време гледаш, затова без компромис тук - избрал съм Super Amoled
3. Процесор и памет - тук изискванията са ми поне седма серия задължително Snapdragon и минимум 4 gb RAM , колкото повече толкова по добре.
И идва ред на цената.
След доста години експерименти с какви ли не телефони, и скъпи и евтини съм си поставил една психологическа бариера от 400 лева . Независимо дали за нов или втора употреба телефон. Преди бях големия враг на секънд хенд машинките, но след няколко изключителни попадения като цена/качество се убедих че не всички хора са мърлячи и лъжци, а има и честни, на които телефона просто им е омръзнал или в някой аспект не им е допаднал и са решили да го продадат. Без никакви скрити дефекти и в наистина отлично състояние

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#29

(2021-01-20, 18:55:59)locke написа:  Благодаря, че се включихте. Това за големината на снимките и клиповете ще го имам предвид. Но все пак една карта 128 не е скъпа.
Защо G9 play да е толкова по зле от Xiaomi, при положение, че имат подобни характеристики? Може би е по слаба в някои резултати, но аз дали ще го усетя това в ежедневната употреба?
Смятам да добавя и PocoM3 в дилемата и да избирам между него, Redmi Note 9 и G9 play
Аз бих избрал PocoM3,процесора по-добър от на изброените,тук е Snapdragon 732G (8 nm),огромна батерия 6000 mAh
камера 48 mp
Цитирай
#30

Poco май е с шеста серия Snapdragon https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena....-10599.php

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#31

Гледал е X3.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#32

Сега го поправих,както сте забелязали съм го объркал с X3. Smile
Цитирай
#33

Все повече ми харесва PocoM3. Ще избирам между него и моторолата. Дано да мога да го тествам в някой магазин. Redmi Note8T е доста скъп, а Redmi Note 9 наистина не си струва

locke on
Цитирай
#34

На Poco M3 предимството му е голямата батерия и това, че е по-нов от повечето коментирани модели. Не е по-добър от Note 8/Note 8T, обаче. Чипсета е SD 662, не е лош, но е орязана версия на SD 665 с по-слаб интернет модем (390 срещу 600 Мегабита скорост на сваляне). При наличието на SD 665 и по-мощни чипсети, SD 662 е малко безсмислен. Още повече, че се купува нещо, което ще се ползва дълго време. Ще споделя една снимка с примерна скорост на сваляне в 4G+ мрежа, която на практика се доближава до резултатите на 5G флагмани.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#35

Предполагам че ще е достатъчно. Аз и с този телефон не съм имал проблеми с интернета
[Изображение: c4b66703a7459cff92281d82d85e0659.jpg]

locke on
Цитирай
#36

Redmi note 8 4/64 е 280лв в Емаг до петък включително,ако не ти трябва NFC е опция.Ако не го намериш на живо(има го в Техмарт и по- малък избор като наличности в Зора),виж 8Т,той е същия като характеристики и прецени.Имай предвид че следя цените от преди Черен Петък и най-евтино го намерих и купих преди Коледа за 299лв от Зора,иначе е към 320-330лв,така че е супер изгодно в момента(говоря за магазини с реални гаранции).Поко М3 е нов модел,няма много отзиви(за разлика от 8,8Т,може да видиш коментари в Емаг и Пазарувай за тези модели,доволни са хората).Не съм проучвал Поко М3,защото не ми се рискуваше,но явно отстъпва на Note серията(по-евтин,бюджетен клас е).Иначе е по-нов модел и с по-добра батерия,но дотам.
Цитирай
#37

(2021-01-20, 23:14:35)locke написа:  Предполагам че ще е достатъчно. Аз и с този телефон не съм имал проблеми с интернета
[Изображение: c4b66703a7459cff92281d82d85e0659.jpg]

На Poco-то и камерите са по зле и откъм снимки, и откъм видео. Изработката е пластмасова, за разлика от Gorilla Glass 5 отпред и отзад при Note серията. Идеята е, че като ще се ползва максимално дълго време, е по-добре да се вземе възможно най-доброто за парите си. Ако най-важен приоритет е издръжливостта на батерията, а горните неща могат да се преглътнат, тогава Poco-то идва по-добър вариант.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#38

Никога не бих купил Покото, специално аз .
1. Огромна тухличка
2. Дисплея не е Amoled
3. Батерията е огромна да, но с тия 18 w едно 2 часа минимум ти не мърдат в зарядното. Предпочитам да зареждам всеки ден но до час. Aз няма да ходя на преходи по планините.
3. Процесор/памет - тц....средняшко..
Лично мнение.
Но до 300 наистина нищо интересно чисто ново не може да бъде купено. Най много нещо в горната граница на ниския клас.
Бих се се поогледал и за нещо втора ръка по разни сайтове.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#39

(2021-01-21, 07:07:23)росен2 написа:  Никога не бих купил Покото, специално аз .
2. Дисплея не е Amoled
3. Процесор/памет - тц....средняшко..

Извинявай, но за 300лв, какво друго ще избереш, че да е Амолед и процесора/паметта да нее е "средняшка"?

Колкото и да въртите 300лв са си 300лв и избора ще е еднакъв долу-горе между всички, екрана ще си е лсд и всичко ще му е средняшко.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#40

(2021-01-22, 06:55:22)Victormihov написа:  Колкото и да въртите 300лв са си 300лв и избора ще е еднакъв долу-горе между всички, екрана ще си е лсд и всичко ще му е средняшко.

Именно, това и се опитвам да кажа. За съжаление за 300 нищо интересно. Поне да бяха малки и компактни,  а отгоре на всичко те са тучове

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#41

Poco M3 4/64GB в момента е намален в mi.com/dе на 89 евро след прилагане на купони.
P.S. Доставка до адрес на превозвач в Германия.
 
   

https://event.mi.com/de/sales2021/winter-sale1

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#42

(2021-01-22, 08:47:45)ronnie72 написа:  Poco M3 4/64GB в момента е намален в mi.com/dе на 89 евро след прилагане на купони.
P.S. Доставка до адрес на превозвач в Германия.
 


https://event.mi.com/de/sales2021/winter-sale1

Kой надежден доставчик можем да ползваме?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#43

https://www.youtube.com/watch?v=LFry9zinAog
Цитирай
#44

Какво бихте казали за huawei p40 lite с евентуално добавени гугъл плей услуги? Лесно ли става и ще свърши ли работа за 2-3 години напред? Ще се ползва за браузър, ютуб, фейсбук и такива бейсик приложения.
Цитирай
#45

П40 лите е добре,но трябва да разгледаш темата как се инсталира GMS.  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1661783
Цитирай
#46

То тогава по-добре p30 lite втора ръка от олх и готово.

P40 lite не е 300лв, p40 lite E е под 300, но той няма нищо общо с първият.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#47

(2021-01-22, 18:14:14)Victormihov написа:  То тогава по-добре p30 lite втора ръка от олх и готово.

P40 lite не е 300лв, p40 lite E е под 300, но той няма нищо общо с първият.
359 е сега в емаг
Цитирай
#48

Poco m3 e 280, а p30lite е 319 при румънците. P30 lite не е лошо телефонче
Цитирай
#49

На P40 Lite единствения недостатък му е липсата на Google пакет-а. P30 Lite е нещо друго. Не е лош, но е доста по-слаб от вече изброените Xiaomi-та. Същото важи за P40 Lite E. Не е най-доброто решение да се купува телефон с Kirin 710 чипсет през 2021-ва година, че и с идеята да се ползва години. Доста поостаря и отстъпва много на конкуренцията този процесор.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#50

(2021-01-22, 19:01:54)dobata08 написа:  359 е сега в емаг

Да, ама той търси до 300.


https://www.emag.bg/search/p40%20lite?re...ive_search

Освен това, аз не виждам цена от 359, а от 387 или аз не знам да търся.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)