Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Xiaomi Redmi Note 10 Pro е стъклен, с 120Hz екран, камерата може и да е по-добра, батерията е по-голяма, 5020mAh, по-бързо зареждане, Snapdragon 732G и е по-евтин.
Samsung Galaxy A52 е пластмасов, с 90Hz, батерията е 4500mAh, по-бавно зареждане, Snapdragon 720G. По-скъп е.
Та и тази година Xiaomi са по-добре при средния клас, особено с Poco X3 Pro, който си е с флагмански характеристики.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#27

Само аз ли виждам предимства в камерата на А52 ?
64мп сензор с по-малък FoV и има OIS.

За мен OISa e повече от необходим в един телефон.
Цитирай
#28

(2021-04-02, 12:44:52)hazART написа:  Xiaomi Redmi Note 10 Pro е стъклен, с 120Hz екран, камерата може и да е по-добра, батерията е по-голяма, 5020mAh, по-бързо зареждане, Snapdragon 732G и е по-евтин.
Samsung Galaxy A52 е пластмасов, с 90Hz, батерията е 4500mAh, по-бавно зареждане, Snapdragon 720G. По-скъп е.
Та и тази година Xiaomi са по-добре при средния клас, особено с Poco X3 Pro, който си е с флагмански характеристики.

Вече имах досег с Xiaomi и не смятам че бих се върнал. Малко над година и дисплеят на редмито имаше ретенция на статични изображения. Жакът за слушалки се развали. А пък да не говорим за MIUI. Не съм хейтър на марката но нека да не забравим едно понятие - user experience и съпорт. Xiaomi са добри на хартия, но на цялостна имплементация - много зле. 
И да не забравим какво Google се опитва да покаже с Pixel 5 примерно. Не всичко е хардуер. Или пък да кажем, че камерата на Redmi Note 10 Pro е по-добра от тази на iPhone 12, само защото е 108 mpx.

OIS + добър софтуер на камерата е в пъти по-добър от такъв без OIS и посредствен софтуер, ако ще и 108 mpx да е
Цитирай
#29

Не е правилно да си правиш извода с един модел и то бюджетен клас.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#30

Абсолютно се съгласявам. Знам разликите между Redmi и Mi (ако все още говорим за Xiaomi) особено що се отнася до софтуер. Но в момента сравняваме телефони до 600-700 лв, нали така?
Цитирай
#31

Не искам да споря, не те обвинявам какво си купил, на мен A52 ми харесва и аз бих го купил, просто исках да кажа, че до тези пари Xiaomi предлага Xiaomi 10T Lite, Xiaomi Mi 11 Lite, Poco X3 NFC, които са доста добри и ако беше купил един от тях, не мисля, че щеше да сгрешиш, също. Redmi Note 5 е доста по-евтин от 600лв., а ти сега си с такъв за толкова, така че сравнението ти не е правилно. Щеше да бъде ако си имал един от трите горе и го сравняваш с твоя.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#32

(2021-04-02, 10:39:09)chocH написа:  PS - Забравих за спомена, че CPU-Z ми показва процесора като Snapdragon 732G - на места в интернет бях чел, че заради световният недостиг на чипове някои са получили версия с Snapdragon 732G, други са с Snapdragon 720G. Но може да е грешка на приложението просто и да си е със Snapdragon 720G

Аз съм с A72 и при мен CPU-z също репортва 732G. Аз също съм на мнение, че е грешка в приложението.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#33

A52 при 4К има ли видео стабилизация?
Откъм софтуер предполагам има bloatware, но много ли са и пречат ли, някакви досадни реклами изкачат ли?
Ако това тук работи както го дават без root ще е добре:
https://www.naldotech.com/remove-bloatwa...alaxy-a52/
Цитирай
#34

Мисля че има EIS при 4К - пробвах с бягане, има тресене но не е фрапиращо толкова. Иначе FHD клипчето включва и OIS при запис и е много гладко.
Относно bloatware - аз съм деинсталирал тези неща, които системата позволява. От папката samsung на менюто съм изтрил няколко приложения... и общо взето това е. + няколко неща на Microsoft. Останалите приложения, които бяха включени не ги намирам за bloat - Netflix, Spotify, Facebook, тъй като ги ползвам.
Цитирай
#35

Обратното е - при 4К има само OIS, при FullHD има и EIS.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • chocH
Цитирай
#36

Интересува ме как се държи батерията на телефона?
Цитирай
#37

Ако го ползвам усилено - цял ден ме изкарва без проблем.
С умерено ползване - в момента съм точно на 50% и съм го заредил вчера обедно време. Засега screen on time е 3ч50м.
Цитирай
#38

Конкретно от А52 5G може ли някой да сподели впечатления, най-вече за живота на батерията при 120 херца, че той по характеристики изглежда най-добър от цялата серия.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#39

Ползвам телефона вече 2 седмици. Много съм доволен от него. Бърз е, има достатъчно памет, перфектен дисплей, добра батерия и поне според мен - отлична камера. При мене батерията държи 2,5-3 дни, но не съм от тези дето са цял ден на телефона. На ден имам максимум 20-30 минути разговори, малко интернет и леко разцъдване на 2 игри. Бих постнал някоя снимка, но незнам как става. Единствения лек минус е, че звукът при звънене е малко по-приглушен и някой път не го чувам в по-шумна среда. Последното го отдавам на водоустойчивостта. Приятел си взе 5G версията, аз му го настройвах и го поразцъках. Не усетих някаква видима разлика в двете устройства. Като цяло мисля, че за парите които дадох за него получих много добър телефон (570 лв.).

Пускам малко снимки, просто за да се добие представа.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 3 потребители изказват благодарност на valentinbg за това мнение:
  • casstell, nnikolaev, pecaata
Цитирай
#40

Днес имах възможноста да разгледам телефона на живо. Честно казано ме разочарова, имах чувството, че държа телефон от Зрънчо. Да се бяха постарали поне малко да не изглежда така постно и евтино.
Цитирай
#41

Ами аз лично го харесвам, особено като му сложих гръбче и протектор.
По принцип телефона не е много добре да се ползва без гръб или калъф, защото зоната с камерите и издадена.
Цитирай
#42

Здравейте,

След почти 4 години вярна служба моя Самсунг А3 2017 заради липсата на памет ще трябва скоро да го сменям ,колкото и да не искамSad Харесала съм си Самсунг А52 (това е максимума,който мога да преглътна като големина) и се чудя дали да е с 5G.........Заслужава ли си да дам повече пари,при положение,че не водя видеоразговори,не ползвам Фейсбук ,не играя игри и не гледам филми на телефона? Ползвам го само за разговори,малко интернет-за поща ,дир  и Вайбър само за съобщения и изпращане на снимки? 5G-то хаби ли повече от батерията?Не ,че ми е проблем да го зареждам всяка вечер както и сегашния ми,след 4 години вечер съм на около 30 %,но все пак....

Моля за съвет.

Благодаря предварително Smile
Цитирай
#43

При такова ползване няма нужда от 5G. Не знам колко е разликата като сума, но ако е малка е добре да го има 5G, това при условие, че ползвате апаратите си ~ 4 години.

1916 
Цитирай
#44

(2021-04-26, 19:59:43)milss написа:  При такова ползване няма нужда от 5G. Не знам колко е разликата като сума, но ако е малка е добре да го има 5G, това при условие, че ползвате апаратите си ~ 4 години.

Благодаря Smile Да,надявам се да мога да го ползвам поне 4 год Smile Разликата е около 200 лв..не е малко Sad
Цитирай
#45

Тя разликата не е само в 5G.
Има 120Hz, Snapdragon 750G, 5G, но ако не използваш такива приложения, няма проблем, въпреки, че за 4 години бих взел 5G версията, защото чипа е по-добър, има 5G, а вече всички ще имат и ще си на мода и 120Hz екран, което също се очаква да го имат всички в класа. Не че няма да можеш без тези екстри, но ако ще го използваш толкова много време, по-добре си вземи 5G версията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#46

OK,много благодаря за съветите Smile
Цитирай
#47

(2021-04-26, 20:21:46)hazART написа:  Тя разликата не е само в 5G.
Има 120Hz, Snapdragon 750G, 5G, но ако не използваш такива приложения, няма проблем, въпреки, че за 4 години бих взел 5G версията, защото чипа е по-добър, има 5G, а вече всички ще имат и ще си на мода и 120Hz екран, което също се очаква да го имат всички в класа. Не че няма да можеш без тези екстри, но ако ще го използваш толкова много време, по-добре си вземи 5G версията.

Snapdragon 750G има 120 Hz, но SD720G е на 90Hz, което си е отлично, а и ще щади батерията.
Вредното лъчение (SAR EU) на SD 750G е доста високо, точно 3 пъти по високо от SD720G. 
SD750G - 1.05 W/kg (head)
SD720G - 0.35 W/kg (head)

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#48

Здравейте, 
На Самсунг и в частност на А52 има ли възможност за клониране на приложенията?

Google Pixel 6a
Цитирай
#49

(2021-05-07, 12:41:07)slavkov написа:  Здравейте, 
На Самсунг и в частност на А52 има ли възможност за клониране на приложенията?

Да, може

   
Цитирай
#50

(2021-05-08, 11:10:40)XAn4ETO написа:  Да, може

Това е за различните видове месинджъри. На мен ми трябва информация за стандартни приложения

Google Pixel 6a
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)