Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 10T Lite - официални ромове
#51

Mi 10T Lite EEA Stable V12.0.4.0

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.RJSE...5_11.0.zip

➤ @mi_updates
➤ @miui_community
Цитирай
Аксесоари
#52

А скоро очакваме това:

Mi 10T Lite EEA Stable V12.5.3.0 (Mi Pilot Only)

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.5.3.0.RJSE...a_11.0.zip

➤ @mi_updates
➤ @miui_community

Mi 10T Lite – EEA Stable V12.5.3.0.RJSEUXM
?23/7/2021 ?#gauguin
?Recovery ROM

*Mi Pilot release

?Changelog:
[System]
New: Response to gestures is now instant.
New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.
New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade.
Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.
Updated Android Security Patch to June 2021. Increased system security.
[Notes]
New: Compose mind maps with complex structures.
New: New tools for doodling and sketching.
New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.
New: A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere.
New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.
New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level.
All-new Notes.
[Control center]
New: Swipe down from the upper left corner to open Notification shade and from the upper right corner to open Control center
New: When Notification shade is open, swipe down from the upper right corner to open Control center
Optimization: MIUI 11 custom toggle order is preserved after updating to MIUI 12
Optimization: Press and hold redirection options
[Status bar, Notification shade]
Optimization: Readjusted sensitive areas for the dots in the unlock pattern
Optimization: GPS icon in the status bar
Optimization: The UI for renaming fingerprints
Fix: Lock screen notification animations froze after the device was unlocked using face data

? @xiaomiui | TR | Chat | PT | @miui_download | @xiaomiuimods | Update Chat | App | Instagram | Twitter | YouTube
Цитирай
#53

Тези се излагат много, за нас в Европа кучета ни яли. От MIUI 12.5 ни вест, ни кост. За другите райони отдавна е пристигнал ъпдейта, първо за глобалния и китайския, после за индийския и т.н. Нещо явно не е наред, конкретно за модела (MI 10T lite) защото при другите им модели въпросния 12.5 се появи почти едновременно, както за глобалния така и за европейския вариант. Май ще се чака още, дано поне е изчистен от бъгове Angry
Цитирай
#54

Заради ъпдейта до андроид 11 се забави. Явно не могат да го закрепят
Цитирай
#55

Update 112 (July 24)
12:35 pm (IST): The MIUI 12.5 stable update is now rolling out to the European units of the Xiaomi Mi 10T Lite and the Russian Xiaomi Mi 9 https://piunikaweb.com/2021/07/26/xiaomi...t-tracker/
[-] 1 потребител изказва благодарност на kaloiankn за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#56

12.5.3.0 ей сега пристигна OTA, ще видим как е ...
Цитирай
#57

Като за начало, не минах заводски настройки след ъпа, нищо видимо различно, някоя друга анимацийка. Единствено като бъг ...при нотификация, иконата на приложението не е цветна, а чисто бяла и по някога не личи кое е приложението. Батерията се държи по същия начин както преди....аз го скапвам от игри, през повечето време е и свързан с часовник.

Това е ъпдейта
Резюме на актуализацията

MIUI-V12.5.3.0.RJSEUXM

System

New: Response to gestures is now instant. New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.

New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade. Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.

Updated Android Security Patch to June 2021.

Increased system security.

Notes

New: Compose mind maps with complex structures.

New: New tools for doodling and sketching.

New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically. New: A gesture shortcut now allows you to create

notes, tasks, and excerpts anywhere. New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps. New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level. All-new Notes.
Notes

New: Compose mind maps with complex structures.

New: New tools for doodling and sketching. New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.

New: A gesture shortcut now allows you to create

notes, tasks, and excerpts anywhere. New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.

New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level. All-new Notes.

Control center

New: Swipe down from the upper left corner to open Notification shade and from the upper right corner to open Control center

New: When Notification shade is open, swipe

down from the upper right corner to open Control

center

Optimization: MIUI 11 custom toggle order is preserved after updating to MIUI 12 Optimization: Press and hold redirection options

Status bar, Notification shade

Optimization: Readjusted sensitive areas for the dots in the unlock pattern

Optimization: GPS icon in the status bar Optimization: The UI for renaming fingerprints Fix: Lock screen notification animations froze after the device was unlocked using face data
Цитирай
#58

При мен не искаше да дойде и си го сложих ръчно. Не намирам особена разлика - и преди си вървеше добре, и сега също.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#59

12.5.6.0, оптимизиране на системата и подобряване на сигурността и стабилността..600мб. Ей сега дойде
Цитирай
#60

Здравейте, от Черния петък и аз съм собственик на Mi 10T lite 5G. При актуализация ми дава, че няма нова версия а аз съм с 12.0.8 и Андроид 10 още. Какво ще ме посъветване да направяи и защо не се ъпдейтва? Закупен е от техн@полис.  Най-вече ме притеснява, че корекцията по сигурноста на андроид е от 01.12.2020 - преди почти година.
Цитирай
#61

Гледаш от този сайт, трябва ти stable /recovery. Предполагам си EEA, но погледни добре буквите в името.

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/gauguin/

Инсталация :
https://c.mi.com/thread-1890305-1-0.html
Цитирай
#62

Здравейте и аз съм нов собственик на Mi 10T lite и при мен се получи дърво с обновяването..телефона беше с Андройд 10 Miui Global 12.0.8.0{QJSEUXM} и никакви актуализации не излязоха,след смяна на региона на Франция се акуализира до Miui Global 12.0.9.0{QJSEUXM} и до тук...какво съм правил... всички възможни акуализации са изтеглени и пробвани в сървъра на Ксиаоми за ръчна акуализация и сървъра ги отхвърля.Четох в англиискиа форум на Ксиаоми,че проблема е в тел и там ги въщат в магазините,но в друг форум споменаха,че проблема е нещо свързано ИМЕЙ на тел .и сървърът им... не вярвам,че в Зората ще се съгласят на връщане...Някакви идей..Благодаря

(2021-11-23, 14:07:57)teo_kovachev написа:  Здравейте, от Черния петък и аз съм собственик на Mi 10T lite 5G. При актуализация ми дава, че няма нова версия а аз съм с 12.0.8 и Андроид 10 още. Какво ще ме посъветване да направяи и защо не се ъпдейтва? Закупен е от техн@полис.  Най-вече ме притеснява, че корекцията по сигурноста на андроид е от 01.12.2020 - преди почти година.
При мен проблема е същия...и не само при нас в цяла Европа го има...пробвай врщане на тел в магазина..актуализация няма да дойде.,нещо са направили със сървъра за този тел...единствено ако го обърнеш на регион Франция се актуализира до Miui Global 12.0.9.0{QJSEUXM}
Цитирай
#63

Можете да го отключите и през фастбуут да си обновите до последния ром. След това може да заключите.

Става въпрос за Bootloader-a

Другия вариант е да изтеглите пакета с рома във формат .zip и да опитате ръчно през ъпдейтър приложението.

За да се появи опцията за избиране на файл за ъпдейт трябва в Ъпдейтъра да натиснете няколко пъти върху иконата на MIUI 12
Цитирай
#64

(2022-01-19, 11:27:38)suffer написа:  Можете да го отключите и през фастбуут да си обновите до последния ром. След това може да заключите.

Става въпрос за Bootloader-a

Другия вариант е да изтеглите пакета с рома във формат .zip и да опитате ръчно през ъпдейтър приложението.

За да се появи опцията за избиране на файл за ъпдейт трябва  в Ъпдейтъра да натиснете няколко пъти върху иконата на MIUI 12
Благодаря за отговора...отключването на Bootloader-a е свързано с време и аз не мога да го направя..Ръчно са пробани всички актуализации и сървъра не разрешава. Днес се свързах с Ксиаоми България и се оказа,че това е софтуерен бъг при някой телефони от по старите моделите ...решението е изпращане тел в София във сервиза им и цялостана преинсталация на последния РОМ.

(2021-11-23, 14:07:57)teo_kovachev написа:  Здравейте, от Черния петък и аз съм собственик на Mi 10T lite 5G. При актуализация ми дава, че няма нова версия а аз съм с 12.0.8 и Андроид 10 още. Какво ще ме посъветване да направяи и защо не се ъпдейтва? Закупен е от техн@полис.  Най-вече ме притеснява, че корекцията по сигурноста на андроид е от 01.12.2020 - преди почти година.
Изпрати тел в сервиз Сръчко София..те са представители на Ксиаоми за Бг..ще го преинсталират.Няма друго решение ако искаш да си запазиш гаранцията...
Цитирай
#65

Ръчно ъпнах до 12.5.9.0......оптимизиране на системата и стабилността... нямам впечатления още
Цитирай
#66

Доколкото знам е имало голям "проблем" и ъпдейта от Андроид 10 към 11 е бил спрян на повечето им устройства.

"So basically the update is suspended because of a major android version upgrade bug for all devices. So you will have to wait sometime. Update is suspended for everyone on A10"
Цитирай
#67

Получихте ли 12.5.10.0 ъпдейта? 
Какво трябва да е новото ?
Цитирай
#68

Само пач за безопасност и уж "подобрения" на системната стабилност.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • bozi
Цитирай
#69

Ей сега пристигна miui 13    
[-] 3 потребители изказват благодарност на KenLii за това мнение:
  • grenlould, ronnie72, suffer
Цитирай
#70

Като цяло нищо ново не усещам, не виждам да има и осезаемо подобрение в издържливостта на батерията...
Цитирай
#71

Нещо не ми харесва работата..батерията пада по бързо. Данни, блутут и местоположение са включени заради часовника, ама и преди беше така. Иначе наистина една идея всичко е по мазно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)