Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с A70
#1

Здравейте!
Тъй като не знам къде точно е проблема - в батерията, адаптера или кабела ви пиша с молба за помощ. Въпросния А70 който използвам ми прави следния проблем. Включвам го с оригиналния кабел и адаптер в контакт за да го заредя и ми показва, че започва да се зарежда и си лягам, а на сутринта като стана процентите са същите. Пробвах няколко вечери да го включа и да изчакам да видя дали ще се вдигнат процентите, но те не помръдват. Като го изключа от зарядното и пак го включа пак показва че се зарежда и вече започват да се вдигат процентите. Пробвах и с друго зарядно и кабел, онази вечер започна да вдига процентите, снощи със същото едваааам помръдваше. Та къде да търся проблема, в зарядното ли или е още по- лошо - батерията? Да бързам ли да купувам ново оригинално зарядно ? Снощи с 300 зора тръгна и то с включен супер бърз режим, но на нормалния не помръдна...

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
Аксесоари
#2

Буксата докрай ли влиза в порта? И лесно ли се вади като я разклатиш леко?
Имах преди време подобен проблем с Galaxy A8, само че при мен или не се зареждаше или се зареждаше много бавно. Проблемът при мен беше от това, ще порта се беше задръстил (до такава степен, че буксата не влизаше изцяло). След внимателно изчистване на мръсотията от порта, проблемът се оправи. Smile
Но при теб може би не е в това проблема, щом с друго зарядно работи. Все пак не пречи да опиташ с попистването.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#3

Най-вероятно е от зарядното. Аз съм имал същия проблем и с подмяна на зарядното се оправи.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#4

(2021-01-23, 02:38:12)android_97 написа:  Буксата докрай ли влиза в порта? И лесно ли се вади като я разклатиш леко?
Имах преди време подобен проблем с Galaxy A8, само че при мен или не се зареждаше или се зареждаше много бавно. Проблемът при мен беше от това, ще порта се беше задръстил (до такава степен, че буксата не влизаше изцяло). След внимателно изчистване на мръсотията от порта, проблемът се оправи. Smile
Но при теб може би не е в това проблема, щом с друго зарядно работи. Все пак не пречи да опиташ с попистването.

Благодаря ви, порта влиза докрай. С пуснато бързо зареждане и оригиналния кабел засега работи. Започвам да се чудя да не е в адаптера причината, но пък адаптера ми зарежда външната батерия. Но заряда дори докато се зарежда започна да пада при пусната игра....

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#5

Ново 20, беше се оправил откакто пуснах темата, но снощи като го пуснах да се зарежда беше на 47%, видях го че започна да зарежда, сутринта ставам и гледам спрял на 67%. Изваждах вкарвах буксата и нищо. След 3-4 опита все пак започна да се зарежда и си изкара до края, но защо пак го направи. Не се сетих да го пробвам на друг телефон адаптера докато не искаше да тръгне да зарежда моя. Възможно ли е проблема да го прави батерията?

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#6

Ако е от батерията, трябва да не поддържа заряда. Т.е. изведнъж да падат проценти или направо да се изключва. Според мен е в адаптера проблема, симптомите сочат на там, случвало ми се е!
Нямаш ли друго под ръка да пробваш, аз като смених адаптера и се оправи. Иначе беше същата работа като при теб.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#7

Просто го включи в компютъра да се зарежда.
Цитирай
#8

(2021-02-10, 14:50:47)pecaata написа:  Ако е от батерията, трябва да не поддържа заряда. Т.е. изведнъж да падат проценти или направо да се изключва. Според мен е в адаптера проблема, симптомите сочат на там, случвало ми се е!
Нямаш ли друго под ръка да пробваш, аз като смених адаптера и се оправи. Иначе беше същата работа като при теб.
  

Пробвах с друг адаптер, но за 20 минути не беше мръднало нито 1%, иначе си държи заряда, няма падане изведнъж. Сега се пооправи, но топъл или горещ не го включвам, защото пак не иска да зарежда. Не съм пробвал да го включа в компютъра, но като е студен зарежда без проблем. Загрее ли или затопли ли се обаче започват проблемите, или не зарежда или показва, че зарежда а всъщност процентите падат. Не ми се мисли лятото в жегите как ще е ?? За щастие е още в гаранция ако продължава така май ще ходи на майстор....

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#9

Пробвай първо с ресет, ако си минал някой ъпдейт, може нещо да се е омазало. Ако не стане си мирише на сервиз.
Случват се и такива работи, техника е все пак. Успех!

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#10

(2021-02-16, 19:13:16)pecaata написа:  Пробвай първо с ресет, ако си минал някой ъпдейт, може нещо да се е омазало. Ако не стане си мирише на сервиз.
Случват се и такива работи, техника е все пак. Успех!

Чудя се дали да не си купя друго оригинално зарядно. Това онази вечер телефона не беше използван в близкия час два и го включвам и пак ми направи този номер, поседя малко зареждайки се и после спря. Аз изключих адаптера от мрежата, включих го пак и от тогава никакъв проблем нямам....

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#11

Ако стои постоянно включен в мрежата, адаптера по-бързо заминава. В къщи два заминаха така и сега карам с едно старо, ама го включвам само докато зарежда.
Така, че пробвай с ново, ама не го дръж постоянно в мрежата  Wink

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#12

(2021-02-18, 22:56:34)pecaata написа:  Ако стои постоянно включен в мрежата, адаптера по-бързо заминава. В къщи два заминаха така и сега карам с едно старо, ама го включвам само докато зарежда.
Така, че пробвай с ново, ама не го дръж постоянно в мрежата  Wink
 

Благодаря, само през нощта седи включено

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#13

Това е от кабел, или адаптор. Имах същия проблем в офиса. С оригинален кабел не зарежда, ссъс зарядно за два лв зарежда. Оказа се , че кабелът е разтегнат и не работи. Зареждам си тел с 2 мили амперчаса зарядно

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)