Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Reminder App
#1
Lightbulb 

Здравейте! Smile

От дълго време ползвам апликацията Reminder, която си е на Samsung на моя S8 Plus, като отскоро разбрах, че най-новите версии, които обаче са достъпни за Android 10, дават възможност за вписване с Microsoft Account и по този начин да се синхронизира с Microsoft To Do. Предимството е, че така потребителят може да си създава нови напомняния с дата и час и всички функции както досега на Reminder, но през уеб (съответно лаптоп/компютър) и е много удобно за въвеждане, когато са много.

Основно предимство на Reminder за мен е, че при алармиране, се показва на целия екран, както и през S View Cover-a на телефона (което не мога да постигна с Google Tasks и чистата Microsoft To Do, където се появяват само като малка нотификацийка в падащото меню).

В тази връзка бих искал да попитам за съвет - знае ли някой за вариант да си инсталирам по-новата версия на Reminder в моя S8 Plus (Андроид 9, One UI 1.0 - официални), без да правя промени по самия софтуер на телефона (root и т.н.), тъй като по принцип инсталационният файл може да се намери като apk из разни форуми. Самия файл пробвах да го инсталирам на не-Samsung Андроид 10 и след инсталация не мога да я намеря да я стартирам (иначе го има в списъка с апликации в настройките). Пробвах и върху Galaxy S10 Lite с Андроид 10, но пък там, тъй като Reminder си го има така или иначе (въпреки по-стара версия), не може да се инсталира новата версия от apk.

И като допълнителен въпрос да попитам, ако някой знае - по принцип тези apk на Samsung апликации за кои телефони са предвидени евентуално да се инсталират?

Или като алтернатива, ако има начин да синхронизирам текущия Reminder app с друг сървиз, който да отварям през уеб, или пък друга апликация, която да може така на цял екран да визуализира напомнянето.

Благодаря ви предварително! Smile 

P.S.: Знам, че е малко дълго като текст, но ми се искаше да съм максимално конкретен с въпроса си и като информация какво съм пробвал, дано да е полезно и на други ползватели на Reminder   Angel
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)