Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търся помощ за флаш на Note 9 pro
#1

С изключителна благодарност към Andreti013  , пардон ако бъркам Ника правописно, търся помощ как да флашна редми ноут 9 про. Момчето ми е пратил линкове със предполагам софтуер, но моля за подробен туториъл, обяснение де .

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-01-25, 09:42:30)chinchilla написа:  С изключителна благодарност към Andreti013  , пардон ако бъркам Ника правописно, търся помощ как да флашна редми ноут 9 про. Момчето ми е пратил линкове със предполагам софтуер, но моля за подробен туториъл, обяснение де .

Трябва малко повече информация?
До къде си стигнал?
Bootloader-a отключен ли е ?
С какъв ROM мислиш да го флашваш и за какво?
Ще се Root-вали телефона, ще се слага ли TWRP ...?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

В момента е с магазинския ром - вивакомски е телефонът. Искам да сложа , мисля EU се казва - без гугълските тъпотии и с записвачката на разговори

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
[-] 1 потребител изказва благодарност на chinchilla за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#4

Bootloader-a отключен ли е ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

(2021-01-25, 16:20:32)Compare написа:  Bootloader-a отключен ли е ?
Да, забравил съм да спомена. Чаках 168 часа и го вързах в ѝсъбота, да го отключа

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#6

Колега, след като си отключил буутлоудъра, може да си изтеглиш xiaomi tool v2. Програмата е много юзър френдли и вярвам, че ще се оправиш. Не се изискват някакви специални умения за да работиш с нея

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • chinchilla
Цитирай
#7

(2021-01-27, 07:15:40)BlackBone написа:  Колега, след като си отключил буутлоудъра, може да си изтеглиш xiaomi tool v2. Програмата е много юзър френдли и вярвам, че ще се оправиш. Не се изискват някакви специални умения за да работиш с нея

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk



Би ли ми дал релевантен линк, защото намирам някакви, с които не се справям ? Благодаря предварително 

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#8

https://www.xiaomitool.com/V2/

Даже има въпроси и отговори

Лично съм използвал тая програма 3 пъти за смяна на ром.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

(2021-01-27, 08:18:54)BlackBone написа:  https://www.xiaomitool.com/V2/

Даже има въпроси и отговори
Мерси . Сега ще се забия да чета. Проблем ми е леко техн. английски, а на руски в 4pda не намирам нищо, което да ми помогне. Искам да флашна с рома, който има запис на разговор и без допълнителните гугълски неща. Не искам да качвам TWRP , нито да руутвам у- вото 

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#10

За въпроси по тема xiaomitool https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90967
Цитирай
#11

Благодаря, довечера ще чета.
Така, вече се подложих на тази програма. В момента свалям някакъв европейски ром, за когото четох, че има дайълъра със запис на разговори и по - малко гугълски идиотщини. Ще сваля още 9 мин, дано не умре телефона, след като нещата се случат, ще пиша

П.П. 1 мин до кулминацията

Такаа, телефонът завърши всичко и сега се саморестартира постоянно . Помощ ?Няма оправия ... само си стига до логото RedMI и се рестартира. Vl + power не помага,  power - нмнус,, не помага
В програмата ми излиза като непознато устройство

https://1drv.ms/u/s!Alr3F5Hv2ZyKg6snD2Lf...w?e=c1xXcz

Някой да бутне едно рамо, защото аз се предавамвече. Телефонът, или само се рестартира стигайки до логото, или стои във фастбуут 

Пуснал бях USB debbuging===Сега иска пак..... не мога да стартирам телефона, как да го пусна отново

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#12

Виж линковете, които съм ти дал за twrp. Там е описано как се слага рекавърито! Междувременно качи рома, който си свалил на една sd карта преди да започнеш и я сложи в телефона. Според мен трябва да сложиш twrp и през рикавъри да флашнеш рома. Всичко е описано в линковете. Преди това трябва да си инсталирал и драйвера за телефона. За него нямам линкаве, търси го с гугъл.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Дай го на съфорумника Be6i4 не се мъчи, аз така бих направил. Той човека с това се занимава

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#14

Оправихме го , колегата беше вариант, но друг колега много помогна - Petar37, за което му благодаря много. Играхме си три часа но телефонът тръгна. Той през тийм вюр , аз на живо

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
[-] 1 потребител изказва благодарност на chinchilla за това мнение:
  • petar37
Цитирай
#15

E, браво ! Не знам само дали само заради единиа запис на разговори си заслужаваше риска.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#16

Какво се беше объркало? Как го оправихте? Ще е полезно да споделиш!

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

С програмата за рефлаш се оказало, че няма точно за моя модел фирм и съм го убил при опит да сложа заместител. Префлашнахме с намерен оригинален ром, но преди това пробвахме с доста други. На финалът, с друга програма Петър префлашна от трети опит на трети ром .

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#18

Т.е. не успяхте с xiaomi.eu? Sad

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

Не, не успяхме .... Сега го мъча да направя образа от ми - то на ТВ уи фии,, но и това не успяввам

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#20

Не разбирам какво точно искаш да направиш!?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreti013 за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#21

И аз, но съветът ми е да се пусне нова тема, ако има проблем, който не е свързан с помощ за флашване
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • chinchilla
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)