Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Motorola Edge S беше официално представен
#1


 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 4 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • DoryanY, milenvn, ronnie72, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересно предложение от Моторола. Добавили са опция със селфи камерата да се мери пулса - по тяхна разработка.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Просто няма какво повече да се иска от телефон за 500лв(ако наистина са това цените).
Това трябва да представлява пазара днес. Перфектния телефон за всичко необходимо, без претенции за велики камери, телескопи и водолазни способности, както и "премиум" стъклария. От опита ми с Моторала, единствено не съм доволен от софтуерната поддръжка.
Цитирай
#4

На LCD дисплея ме загубиха. Както и на двойните предни камери. Всичко останало е добре. Бих платил едни 50$ за по-добър дисплей. Дупките са дълга тема...

Под софтуерна поддръжка разбирам.... откак гледам мъките на индийските програмисти на Xiaomi, и аз не зная какво разбирам. Някои благинки са ми важни да ги има, но си мисля, че за две години искам стабилност и безпроблемност.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#5

Имах предвид много бавните ъпдейти - имам Мото G5s Plus, който е на 3 и половина години и работи учудващо бързо и никога не съм имал бъгове с него. За мен LCD не ме притеснява, напротив, но това е субективно за всеки. Моторола с този телефон могат много да се издигнат, и лека полека да си върнат феновете.
Цитирай
#6

За Lenovo телефоните Motorola са им през .... "оная работа". Великите Motorola от миналото отдавна не са каквото бяха ... Тези, които са следили знаят, че компанията, която реализира първия масов мобилен телефон и с чиято апараура Нийл Армстронг осъществи обаждането си от Луната до Земята бе разделена на две - Motorola Mobility за телефоните и втора компания за корпоративни решения. Последва продажба на Google (Nexus-ите са от този период), които задържат 17 000 патента и препродават компанията без тях на Lenovo, които по-скоро са купили марката и поддържат линията с телефони на командно дишане. Другаде им е силата на Леново.

Сега Lenovo развиват стратегия за екосистема на облачни решеняи с добавена (разширена) реалност, и за целта им е нужен стабилен хардуер. Затова, както дълги години телефоните Моторола бяха в ниския и средния клас, изведнъж от нищото се появи флагманската линия Morotola Edge (април 2020г.), а сега и моделът - Motorola Edge S, който е със Snapdragon 870, Turbo LPDDR5 (!!!) и Turbo UFS 3.1. Забележете къде е акцентът - производителност и бързина, ако телефонът ще се ползва за ало-ало - изобщо не са му нужни тези памети ...

За какво им трябва на Леново - такъв телефон (той ще се поддържа 4 години, според договорката на Гугъл и Qualcomm) - за стратегията ThinkReality -  за която писах по-горе. Като част от нея на CES 2021 представиха AR очилата Thinkreality A3 - те са ориентирани към корпорациите за работа с компютър или телефон, като осигуряват до 5 виртаулни дисплея, но телефонът трява да е поне със Snapdragon от 8-ма серия. 

Линиите им с телефони изглеждат хаотични - по тази причина - фокусът е другаде и обслужват глобални стратегии, за които телефонтие са само в периферията и средство, а не самоцел.

Добавих няколко линка за повече информация, ако на някой му се чете:

Motorola – най-успешните и вълнуващи телефони в историята на компанията (и кратка история на Motorola)
Една по-детайлна публикация за Motorola Edge S
Moto G9 Power - с 6000 mAh батерия за 60 часа ползване с 1 зареждане - дизайнът на гърба и камера модулът са същите, като Edge S - предполагам, че са идентични. В публикацията има и видео ънбоксинг, и снимки с телефона.
AR очилата на Lenovo - ThinkReality A3 - ако на някой му е интересно каква е посоката на Lenovo

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 5 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • alexbg67, alexkara, kayovas, solo5, tynata2
Цитирай
#7

(2021-01-29, 07:46:44)Vi70 написа:  Имах предвид много бавните ъпдейти - имам Мото G5s Plus, който е на 3 и половина години и работи учудващо бързо и никога не съм имал бъгове с него. За мен LCD не ме притеснява, напротив, но това е субективно за всеки. Моторола с този телефон могат много да се издигнат, и лека полека да си върнат феновете.

Обявената цена е за Китай. Ще видим колко ще струва извън Поднебесната. Иначе телефончето е чук за по-възрастни роднини и за деца. 

Олед екрана има едно голямо предимство: нотификациите. Пести ми многократно хващане и преглед на съобщенията, а така, само с един поглед, виждам какво съм получил. Плус актуален час - много полезно по време на презентация, среща и т.н. LCD може да е ОК за геймъри, примерно, с тоя процесор.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#8

Стратегията на Lenovo за Motorola започва да се отплаща.Мобилният бизнес на Lenovo също може да се похвали с успешно тримесечие. Приходите му са увеличени с 10% на годишна база до 1.52 милиарда долара, а освен е генерирана печалба преди облагане с данъци от 10 милиона долара, което е със 7 милиона повече на годишна база. Стратегията "5G за всеки" се е оказала успешна и компанията планира да пусне повече 5G устройства в различни сегменти.Компанията отчита силен ръст на приходите в Европа, Азия, Китай, Северна Америка и Индия, а малък спад има само в Южна Америка. Средната продажна цена на мобилните продукти се е увеличила с 6% спрямо предходното тримесечие и с 19% на годишна база, което е свързано с популярността на премиум моделите. Мобилният бизнес е генерирал 9% от общите приходи на групата за периода.

https://mobilebulgaria.com/news/strategi...-otplashta
Цитирай
#9

Motorola Edge S се появи на видео.

 
Цитирай
#10

Ако наистина е 500лв няма да има никаква конкуренция за цена/качество
Цитирай
#11

Moto G100 вероятно ще бъде глобалната версия на бюджетния флагман Motorola Edge S, задвижван от Snapdragon 870 с Turbo LPDDR5 и Turbo UFS 3.1

На 22 февруари 2021г. в Geekbench  се появи смартфон с името Moto G100 и характеристики, аналогични на Моторола Edge S:

[Изображение: Moto-G100.jpg]

Дънната платка “nio" се използва за серията чипсети Snapdragon 865, чиято актуалната версия, използвана през 2021г., е Snapdragon 870 - произведен по същия 7nm процес, но с по-висока тактова честота на ядрото за производителност.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#12

Motorola Edge S е нов смартфон, който бе представен на китайския пазар през януари. Това е първото устройство на този бранд, което работи с Qualcomm Snapdragon 870 процесора. Но според плановете на Motorola стана ясно, че се подготвя и международна версия на смартфона, която ще се казва Moto G100.

https://www.digital.bg/moto-g100-shte-ba...90315.html

 
Цитирай
#13

Moto G100 ще се появи в Европа на 25 март на цена 400-500 евро.
[Изображение: 2b6888c1437f.jpg]
Източник:>>>>>>

 
Цитирай
#14

Moto G100 - глобалната версия на Motorola Edge S - ще се продава глобално за € 499,99 и £ 449,99 във Великобритания.

Задвижва се от Snapdragon 870 (произведен по 7nm процес - аналог на SD 865, но с по-висока честота на производителното ядро), и има само една версия с 8 GB RAM и 128GB памет. Има слот за карта памет. Няма сертифициране за водоустойчивост, освен за водоотблъскване...

[Изображение: Moto-g100-2-1.jpg]

Камерите изглеждат добре, основната е с резолюция 64MP с бининг 4:1, ултраширокоъгълната е с резолюция 16 МР и се използва и за макро с Ring Flash. Камерата за дълбочина е с резоюция 2MP и фиксирана дълбочина на фокуса. Има и ToF модул за бърз лазерен автофокус.

Селфи камерите са две - основна с 16МР резолюция и широкоъгълна, за по-големи групови селфита.

[Изображение: motorola-edge-s.jpg]

Новост е платформата „Ready For“, чрез която телефонът се свързва с външен монитор или телевизор. Опционално може да е с докинг станция или кабел  USB-C към HDMI кабел, според региона.

[Изображение: Motorola_Ready_For___1-w782.jpg]

Батерията е с капацитет 5000 mAh, с 20W "бързо зареждане". Има 3.5 мм жак. Понятието бюджетен флагман ми е леко условно ...има компромиси, но пък за тая цена - толкова.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

Moto G100, както и Moto G30 - вече за предлагат от Vivacom. Повече информация, предоставена от Виваком има в линка в началото.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#16

Ще цитирам fuckinggood от подфорума на Motorola

Цитат:    С код ZLATENA може да си вземете g100 с 200лв намаление от Motorolashop.eu . Промоцията важи до 27 април .

С куриерските идва 806лв
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna, sapiora
Цитирай
#17

Намерих още два кода за -200 лева за онлайн магазина на Моторола - BRI4KA и MOTOG100. Важат до 27.04.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 3 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • divna, sapiora, solo5
Цитирай
#18

Divna, свържи с Моторола България, явно има вариант да получиш възможност за кодове за намаление и от твоя сайт!
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#19

Още един код за -200 лева - ALPER. Изглежда е част от рекламната им стратегия. Но нещо ме съмнява да пожъне успех модела.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#20

На много са дали да рекламират така, явно не се купува много, защото конкуренцията е доста по-добра в това, което предлага и се чудят, какво да правят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Последен код 100KILA. Всичките важат до 27.04.
И да, за 800 лева има по-интересни предложения.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#22

Голяма офанзива, наистина - Виваком са пуснали до 300 лв отстъпка на избрани модели Motorola - вкл. този и други. Хвърлих едно око - имаше и комбинация телефон с часовник, слушалки...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)