Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

.png Без име.png Размер: 218.81 KB  Сваляния: 365


Това е новата фитнес гривна на Huawei под бранда на Honor.Всъщност,със своя размер и изящество вече спокойно може да се причисли и към смарт часовниците.В сравнение с предшественика си Band 5,този има Амолед цветен 1.47 инчов сензорен екран със закалено стъкло,който е с 42% по-голям.С невероятна батерия от 180 mAh,която е с бърза магнитна зарядка издържаща почти 15 дни в режим на активна работа.При зареждане само за 5 мин,подсигурява работа на часовника за цели 2 дни,какво по-хубаво от това.Поддръжка на над 10 спортни режима,възможност за избор от над 100 вида циферблати,обичайните следене на съня,мониторинга на здравето и още и още.Получаване на съобщения и повикване от телефона на мига и без изключения.За дамите е удобен с възможност за следене и отбелязване на женския цикъл.Преди 10 дни,когато го получих часовника поддържаше само 2 езика-китайски и англииски,но след няколко дни пристигна актуализация с нови 5 езика,но за съжаление все още без български.Уверението е,че съвсем скоро с новите актуализации ще има нови 46 езика,като нашият е сред тях.Има още и още.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
Аксесоари
#2

В момента Honor Band 5, която е страхотна в момента е на цена от 55лв в Технополис. Honor Band 6, тази макар и нов модел, най-евтино я намерих за 135лв в нета, което си е голяма разлика. На външен вид малко ми докарва на Huawei Fit.

Цитирай
#3

Фактически 6 е между Huawei watch fit и 5 като размер Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • danielhm
Цитирай
#4

Гривната в момента е на цена от 59,99 € в немския Амазон, но доставката ще се извърши между 17 и 26 февруари Bu
Цитирай
#5

(2021-01-31, 12:53:14)Балкай Бартокомляс написа:  Гривната в момента е на цена от 59,99 € в немския Амазон...........

Много е скъпо.В Алито в момента цената е на 35 долара,проблема е,че ще пристигне след месец.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#6

(2021-01-31, 12:53:14)Балкай Бартокомляс написа:  Гривната в момента е на цена от 59,99 € в немския Амазон, но доставката ще се извърши между 17 и 26 февруари Bu

Ако някой е готов да плати такава цена, по-добре да си я купи от БГ за 135лв
Цитирай
#7

Аз съм навит да си я купя от АлиЕкспрес. И без това пазарувам от там често, а и съм страшно доволен от Honor Band 5, алгоритъмът им е супер, засича дори следобедна дрямка за 15-20 мин. А band 6 вече изглежда някак си, "по-мъжки". Само не разбрах, каква е разликата между Global version и CN (Chinese version)? Ако си взема CN дали ще поддържа кирилица? В смисъл, дали ще се визуализира на кирилица на дисплея на гривната, когато някой ми звъни? Питам, понеже към настояща дата, в алиекспрес има само китайската версия... Моля, някой който разполага с CN гривна да каже, ако има такива потребители де...
Цитирай
#8

Разликата между глобалната и китайската версия е само и единствено в това,че при глобалната има  NFC,т.е можеш да плащаш също както през телефона.Лично за мен обаче,това си е напълно излишна функция след като и на телефона си я имам и плащам чрез него.Не случайно,в Русия тази "екстра"е недостъпна.Колкото до уведомленията,да-всички съобщения и повиквания,които получавам са на кирилица.При покупката,часовника поддържа само 2 езика-английски и китайски,но след няколко дни ми дойде актуализация и се появиха още няколко,но за съжаление българския го няма.Има уверението,че в следващите актуализации ще се появят още над 40.Така,че смело поръчвай часовника е невероятен.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
[-] 1 потребител изказва благодарност на buci59 за това мнение:
  • donscot
Цитирай
#9

Здравейте! Smile Реших да сменя моята Honor Band 4, която ползвам от 2 години с Honor Band 6. Поръчах гривната от алиекспрес, ползвам я вече няколко дни и забелязах, че отчита неестествено висока активност. Крачките, които ми показва, са неадекватно много. Допуснах варианта, че ѝ е необходимо време да се калибрира според дейностите/показателите на човека, който я носи, но не помня за Honor Band 4 да е имало такъв период. Реших да тествам и цял ден нося и двете гривни(на една и съща ръка, една до друга) и крачките, които показва Honor Band 6 са почти двойно повече, в сравнение с тези на 4-ката. Което автоматично прави и изгорените калории чувствително повече. Поне измерването на пулса е сходно на двете гривни. При мен все още не се е появил ъпдейт, не знам дали това би променило до някаква степен нещата. Някой друг забелязал ли е подобен проблем?
Също така при режим на "разходка" гривната не се свързва с GPS-a на телефона ми(с OnePlus съм), а с Honor Band 4 нямах този проблем. Като цяло бях доста ентусиазирана и с нетърпение чаках новата гривна, тъй като съм фен на мaрката, но бих казала, че сега съм по-скоро разочарована. Sad
Цитирай
#10

(2021-04-02, 18:22:33)flimsy написа:  отчита неестествено висока активност. Крачките, които ми показва, са неадекватно много

Най-вероятно сумира крачките от гривната и телефона. За съжаление всички са така и няма решение
Единственият плюс на тези гривни и часовници е че можеш да сменяш скинове, както и да получаваш известия. За всичко останало си има по-прецизни уреди
Цитирай
#11

(2021-04-03, 21:41:24)solo5 написа:  Най-вероятно сумира крачките от гривната и телефона. За съжаление всички са така и няма решение
Единственият плюс на тези гривни и часовници е че можеш да сменяш скинове, както и да получаваш известия. За всичко останало си има по-прецизни уреди

Приложението на телефона ги сумира, да. Но в случая аз говорех само за показанията върху самата гривна, че са значително повече крачки от тези на 2 модела по-старата такава.
Съгласна съм, че има по-прецизни уреди за тази цел, но нали в крайна сметка се очаква като нов модел да е по-добра от предшествениците си.. Smile а тя не е, точно в тази нейна основна функция.
Цитирай
#12

(2021-04-02, 18:22:33)flimsy написа:  ... крачките, които показва Honor Band 6 са почти двойно повече, в сравнение с тези на 4-ката. ...
Също така при режим на "разходка" гривната не се свързва с GPS-a на телефона ми.....

Крачките направени от мен,се отчитат от часовника и от телефона и след това се сумират и показват в приложението.Мисля,че при всички е така.За да провериш точността при измерване,изключи си блутуут и направи определен преход с телефона и часовника и засечи крачките поотделно,така ще разбереш дали има разминаване.
Колкото до свързване с GPS на телефона,нямам никакъв проблем.Отчита и ми записва тренировката като я отразява в  приложението.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#13

(2021-04-04, 09:04:07)buci59 написа:  Крачките направени от мен,се отчитат от часовника и от телефона и след това се сумират и показват в приложението.Мисля,че при всички е така.

Нали и аз това написах в горния си пост. Smile

Цитат:За да провериш точността при измерване,изключи си блутуут и направи определен преход с телефона и часовника и засечи крачките поотделно,така ще разбереш дали има разминаване.

Така ще разбера дали има разминаване между измерването на телефона и това на гривната.
Не виждам как ми помага това, тъй като аз не залагам на телефона като измервателно средство по принцип (през повечето време седи на бюро) и реално ме интересува само разликата между гривните (без да намесвам приложението изобщо), защото за honor band 4 знам, че отчита що-годе акуратно. Ще го пробвам все пак. 
Забелязвам, че доста по-скромни движения на ръката ги отчита като крачки, което е проблема всъщност. По-чувствителна е.

Цитат:Колкото до свързване с GPS на телефона,нямам никакъв проблем.Отчита и ми записва тренировката като я отразява в  приложението.

Може би има проблем при свързването с други марки освен тези, изброени в приложението.  Rolleyes Интересно, тъй като старата и с това няма проблем. Надявам се да има ъпдейт скоро, ако изобщо могат да се оправят софтуерно тези неща.  Sad
Цитирай
#14

Някои твърдят че след дни се калибрира спрямо човека и се оправяло грешното показване на крачки.
Цитирай
#15

Аз отдавна подарих Honor Band 6 от Алиекспрес на Майка ми и е доста доволна от него. Единствено трябва да му ъпгрейдна Firmware като се прибера в БГ. Чувам че някой немогат но май това е защото Приложението Huawei Health от Google Play е много стара версия 10 , а новата е 11 нещо си от Huawei App Gallery или може да се изтегли и от Интернет. Доколкото ги следя в момента Firmware е така:
Firmware Release Honor Band 6:
10.1.0.92 - First 12.2020
10.1.2.12 - Second 01.2021
11.1.0.28 - Third 03.2021
11.1.0.50 – 04.2021

Друго Приложението на Телефона и Firmware на Часовника са Две много различни неща просто има съвпадение че версиите започват с 10 и 11.
И друго Каишките на Часовника се сменяват много лесно за секунди, аз го купих с 2 - Бяла и Розова каишка, нали е за жена.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


[-] 1 потребител изказва благодарност на the_brave за това мнение:
  • buci59
Цитирай
#16

Странно е,че на часовника съм още с версия 10.1.2.12 ,докато версията на Huawei Health е 11.0.7.518

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#17

Можеби е така защото и твоят е от Алиекспрес не съм сигурен, иначе използваш последната версия на Huawei Health.
Аз гледах клипче в YouTube как един ъпгреидва Софтуера на часовника от версия 11.1.0.28 на 11.1.0.50.
И клипа беше качен края на Април месец има го в YouTube.
Иначе аз все още не съм го ъпдейтвал защото не съм в БГ и часовника нее при мен.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#18

Honor Band 6 e 90лв в EMAG,
а Honor Watch ES е 160лв

Honor Band 6 vs Honor Watch ES
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • the_brave
Цитирай
#19

Здравейте!На часовника съм активирал функцията"вдигане за събуждане" т.е като си вдигна ръката и часовника светва.През деня,когато съм в движение нямам никакви проблеми с тази функция,но вечер,когато се пробудя и си вдигна ръката за да видя часа,нищо не се получава,явно и часовника е дълбоко заспал Sover.Не реагира дори и от бутона и това е така до момента на раздвижване до тоалетна например.След това всичко отново се повтаря и от сутринта до вечерта всичко е наред.Нямам включена опция"Не безпокойте".Върнах фабричните настройки,но проблема остана.Къде да търся проблема?

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)