Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос, относно настройките на камерата на P30Pro New edition
#1

Здравейте, от скоро съм собственик на посочения модел - P30Pro New Edition. Въпроса ми е като влезна в режим Камера и избера режим Photo в настойките (зъбното колелце) се появява в раздела Photo settings, като първа настройка Aspect ratio.Там има само 3 възможности - 4:3, 1:1 и full screen, като не пише нищо за мегапикселите. От клипове в ютуб и от лични впечатления съм виждал, че това меню се казва Resolution и има 4 възможности 4:3-40 MP, 4:3-10 MP и другите 2 са същите както по-горе. От всичко това излиза, че в този режим Photo не мога да снимам с резолюция, която сам да си избера, а снима вероятно само в 10 MP. В режим Pro в настройките е същото, но долу на екрана се появява една иконка на която пише 40 MP и която може да я избираш - High-res ON или да я забраниш - High-res OFF. Защо се получава така и при вас как е? Мога ли да направя така, че да избирам резолюцията - 10 и 40 MP и в режима Photo, а не само в Pro? Версията на телефона е EMUI 10.1.0.181 и Андроид 10.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-01-28, 10:59:00)kiro15 написа:  Здравейте, от скоро съм собственик на посочения модел - P30Pro New Edition. Въпроса ми е като влезна в режим Камера и избера режим Photo в настойките (зъбното колелце) се появява в раздела Photo settings, като първа настройка Aspect ratio.Там има само 3 възможности - 4:3, 1:1 и full screen, като не пише нищо за мегапикселите. От клипове в ютуб и от лични впечатления съм виждал, че това меню се казва Resolution и има 4 възможности 4:3-40 MP, 4:3-10 MP и другите 2 са същите както по-горе. От всичко това излиза, че в този режим Photo не мога да снимам с резолюция, която сам да си избера, а снима вероятно само в 10 MP. В режим Pro в настройките е същото, но долу на екрана се появява една иконка на която пише 40 MP и която може да я избираш - High-res ON или да я забраниш - High-res OFF. Защо се получава така и при вас как е? Мога ли да направя така, че да избирам резолюцията - 10 и 40 MP и в режима Photo, а не само в Pro? Версията на телефона е EMUI 10.1.0.181 и Андроид 10.
Можеш да го направиш да, ама трябва да свалиш на emui9. Иначе сни а на 10мп, ако е в high res режим само тогава снима на 40. В про режима избираш сам

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на falio за това мнение:
  • kiro15
Цитирай
#3

Ако искаш да снимаш на 40 МП трябва да отидеш най на края на ОЩЕ -висока резолюция,или на Про режим.4:3 е 10 МП,което е за препоръчване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • kiro15
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)