Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S21/S21+
#76

(2021-08-20, 17:48:40)CartmanBG написа:  Новото е че грее повече от преди. Kapitulation
Грее нон стоп, лагва, не ми реагира на жестовете. Ся ако трябва да го форматирам след всеки ъпдей мн слабо. Викам един път няма да го руутна да видя как е, ми трагедия е. Нека им падат продажбите на корейските убитаци.
Бахти спрелия бранд, този лаг толкога години не успяха да го оправят, това загряване, май за последен път си взимам Samsung с Exynos.
Дано да пуснат S21FE със Snapdragon или ще се метна на друг бранд. Androidbg
Ще те разочаровам , но според лийкове за Европа и Южна Америка ще е със Exynos 2100 а за САЩ и останалата част ще е със Снапдрагон . Дано лийковете да излезнат грешни !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
Аксесоари
#77

(2021-08-20, 17:48:40)CartmanBG написа:  Новото е че грее повече от преди.
За Galaxy S21, S21+ и S21 Ultra вече се предлага актуализацията с One UI 3.1.1., която засега е налична само в САЩ и Канада, но скоро се очаква и в други региони. Актуализацията G99*WVLU4AUGQ е с размер малко повече от 1GB и съдържа няколко нови функции: новите пачове за сигурност за август, подобрен потребителски интерфейс, нов Bedtime Mode, защита срещу случайни кликвания, ново приложение "Времето", по-бързо зареждане анимации и изскачащи менюта, има някои подобрения и при камерата. Според първите потребители на новата актуализация намалено е и греенето на устройствата.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...-50660.php

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#78

Току що получих някаква актуализация. Германски е телефона.
   

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#79

Аз нямам никакви проблеми с предишния ъпдейт от 250мб, всичко си ми е като преди. Скоро трябва да дойде този новия ъпдейт който е около 1гб, дано всичко да е наред.
А иначе проблема с греенето няма да се реши със sd888, явно зависи от управлението в предвид, колко xiaomi-та и подобни прегряват или работят с по 3-4-5 градуса отгоре под товар. В момента ползвам 870, който се очаква да е по-студен от 888 и е кантар с 2100. По много тестове се вижда, че температурните проблеми са вече при всички, а не непременно еxynos....това е далеч от 990 минлата година все пак.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#80

(2021-08-27, 18:40:14)100 написа:  Аз нямам никакви проблеми с предишния ъпдейт от 250мб, всичко си ми е като преди. Скоро трябва да дойде този новия ъпдейт който е около 1гб, дано всичко да е наред.
А иначе проблема с греенето няма да се реши със sd888, явно зависи от управлението в предвид, колко xiaomi-та и подобни прегряват или работят с по 3-4-5 градуса отгоре под товар. В момента ползвам 870, който се очаква да е по-студен от 888 и е кантар с 2100. По много тестове се вижда, че температурните проблеми са вече при всички, а не непременно еxynos....това е далеч от 990 минлата година все пак.

Точно така е, потвърждавам. Имах s20fe и Zfold2 с 865 нямаше го това греене. E990 беше тотална катастрофа, сега 2100 е по стабилен термално от 885. В момемта имам s21 и Mi11 Ultra. Mi 11 даже на един бенч.тест прегря и излезе от теста. Според мен е въпрос на време да ги спънат малко с софтуерно. То къв е смисъла да имаш мощност, която можеш да ползваш само 10 минути.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#81

(2021-08-28, 21:23:49)Bavarche написа:  Точно така е, потвърждавам. Имах s20fe и Zfold2 с 865 нямаше го това греене. E990 беше тотална катастрофа, сега 2100 е по стабилен термално от 885. В момемта имам s21 и Mi11 Ultra. Mi 11 даже на един бенч.тест прегря и излезе от теста. Според мен е въпрос на време да ги спънат малко с софтуерно. То къв е смисъла да имаш мощност, която можеш да ползваш само 10 минути.

Вчера тествах 870 и 2100 на висока стайна, мисля че беше 31 градуса. 870 достигна 41 градуса, 2100 42градуса. Резултатите на антуту са 660 000 и 710 000.
В ръката се усещат еднакво. 888 в Mi11 и Mi11 ultra стига повече градуси и общо взето 888 в повечето нови телефони в най-добрия случай е кантар с exynos-а. 
Самсунг на повечето модели очевидно не позволяват температурите, които са приети за нормални при xiaomi.
Цитирай
#82

3.1.1 без новия сек. пач


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 14 Pro
Цитирай
#83

3.1 уж с частични неща от 3.1.1
Много го хвалят
Цитирай
#84

След втория ъпдейт до август при мен в picture in picture режим честотата на опресняване се фиксира на 60 Hz... Преди това си беше на 120. Само при мен ли е така?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#85

Samsung обяви, че стартира тестова програма за One UI 4, която е достъпна за моделите от серията Galaxy S21 (Galaxy S21, Galaxy S21+ и Galaxy S21 Ultra). Софтуерът е базиран на Android 12 и включва нови възможности, но засега програмата е достъпна само в Китай, Индия, Германия, Полша, Южна Корея, Обединеното кралство и САЩ.

https://mobilebulgaria.com/news/modelite...a-one-ui-4

 
Цитирай
#86

Дойде актуализацията за Октомври.
Проблема с принуденото намаляване на честотата на опресняване до 60 херца в split-screen режима е оправвен частично. Ако искате да върви на 120 херца трябва от настройките на батерията да се пусне Maximum processing speed.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#87

Пристигна новия ъпдейт


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
Цитирай
#88

Android 12 с OneUI 4 е наличен през Frija: S21 - G991BXXU3BUK8 / S21+ - G996BXXU3BUK8
Ако има нетърпеливи, на които не им се чака да дойде OTA.

Edit: При мен мина безпроблемно. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 14 Pro
Цитирай
#89

Актуализацията към 12 пристигна. Сега я пускам да се тегли. Чудех се дали да направя фабрични настройки, но се отказах и ще направя само, ако изскочат някакви по-сериозни проблеми.
Засега само ще ъпдейтна, изчистя кеша в рикавъри и пусна един app booster от good guardians приложението.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#90

Не знам при вас как е, но при мен телефона сякаш една идея по-мазно работи.

Ще тествам сега батерията.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай
#91

На първо четене всичко е много добре и по-важното все още не виждам нещо да е по-зле. Ъпдейтнах си и някои неща Goodlock и цялостното усещане е за по-класно устройсво.

Нещата, които веднага се набивт в очи са по анимациите, отварянето на app drawer-a вече не е толкова рязко, края на менютата при скволване има приятен ефект, камерта има доста промени, но не съм си играл още. Като дизайн нещата също ми харесват повече определено, очаквах едва ли да е по-близо до пиксел 6, а то реално си е OneUI все още просто по-красиво и модерно.
Цитирай
#92

И аз ъпдейтнах до 12. За сега е добре. Но, този голям часовник дали може да се смали


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S8500, S4, S7, S21+
Цитирай
#93

Телефона след ъпдейта ми се струва по-респонсив, анимациите са по-бързи.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#94

Определено се усеща по-бърз и по-оптимизиран телефона. Имаше нужда от подобна актуализация, защото при мен навигацията с жестове започна да бави от време на време и ми се наложи да мина на стандартните 3 бутона. Също така след актуализацията пръстовия отпечатък почти не се разпознаваше. Изтрих настроените до момента и ги добавих отново, вече всичко работи без грешка, дори по-добре от преди.
Има две дребни неща, които леко ме дразнят в сравнение с 11, но пък всичко друго е по-добре като цяло.
1. При split-screen multitasking и най-вече при оразмеряване на екрана има едно замъгляване, което за мен лично не изглежда добре. Хубавата новина е, че в настройките има опция да се изключи.
2. На началния екран имам няколко уиджета на bixby routines, които работят от време на време. Забелязах, че при рестарт на устройството рутината е изпълнена, но уиджета не се обновява, докато не го пусна отново ръчно, тоест трябва да кликна два пъти на всеки уиджет, което малко ме дразни, но аз рядко рестартирам така или иначе, така че ще го преживея.

Иначе днес си включих един vpn набързо да си сваля good lock модулите, защото повечето не са обновени в интернет за one ui 4. Ако на някого му трябват мога да споделя .apk файловете.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#95

Сподели моля.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#96

Да, сподели ги.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай
#97

Това с пръстовия отпечатък е много странно, сега забелязах че работят само половината запаметени. И разликата е че работят два които бях регистрирал последно, а първите два не ги отразява вече. Явно ще трябва наново, но е интересно как става това, че само половината не работят?

Не се сетих да проверя, но дано са оправили и AOD да не изгаря екрана...
Цитирай
#98

Ето линк за модулите (тук са само тези, които не са налични в galaxy store, другите като SoundAssistant може да се изтеглят директно от там). Използвах Share Apps от гугъл плей, за да взема файловете. Пишете, ако има проблем с линка или с приложението, за да опитам да ги взема с друго приложение.
https://mega.nz/file/XAs23CxS#cRe8Py8hby...OsOxcwCdj8

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 3 потребители изказват благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • dan_palma, DxM_Shadowfury, Ивайло69
Цитирай
#99

(2021-11-18, 23:39:19)krasimiretov написа:  Ето линк за модулите (тук са само тези, които не са налични в galaxy store, другите като SoundAssistant може да се изтеглят директно от там). Използвах Share Apps от гугъл плей, за да взема файловете. Пишете, ако има проблем с линка или с приложението, за да опитам да ги взема с друго приложение.
https://mega.nz/file/XAs23CxS#cRe8Py8hby...OsOxcwCdj8

 Все пак ти трябва и fine lock за да ги инсталираш, нали така?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

+още един несъбуден. Алармана понякога не работи. Изчезнали са и настройки в do not disturb mode. Внимавайте много, че тези са се изявили.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)