Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Най-добрата камера до 1000лв?
#1

Здравейте,

Търся телефон за жена ми. Бюджетът не е закован, дори и не пречи да е използван или да го поръчам оналйн от някъде..
Основното изискване е да снима добре (добре е батерията да изкарва 1 ден), като не и харесва Huawei P30/P30 Pro, защото цитирам "цветовете не са реалистични"
Бях се загледал в Pixel 5, ама то цената му бая дебела за този хардуер. ОТ друга страна бонусът с Google Photos е доста привличащ (ползваме го много активно, затова и P40 също не е вариант).

Samsung Galaxy S20/S10+ също ми се върти като вариант....

Моля за идеи, не робуваме на марки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на atzah за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

За чисто нов Samsung Galaxy S20 FE, Xiaomi Mi 10T Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Pixel 4a 5G в Германия се намира около 389 евро.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
[-] 2 потребители изказват благодарност на fernando за това мнение:
  • greenandroid, Nikola.Kolew
Цитирай
#4

(2021-01-29, 21:46:02)atzah написа:  Здравейте,

Търся телефон за жена ми. Бюджетът не е закован, дори и не пречи да е използван или да го поръчам оналйн от някъде..
Основното изискване е да снима добре (добре е батерията да изкарва 1 ден), като не и харесва Huawei P30/P30 Pro, защото цитирам "цветовете не са реалистични"
Бях се загледал в Pixel 5, ама то цената му бая дебела за този хардуер. ОТ друга страна бонусът с Google Photos е доста привличащ (ползваме го много активно, затова и P40 също не е вариант).

Samsung Galaxy S20/S10+ също ми се върти като вариант....

Моля за идеи, не робуваме на марки.
Да разбираме че се търси телефон който снима като фотоапарат,защото на нито един телефон цветовете на снимките не са реалистични,винаги ще има компромиси.
Цитирай
#5

(2021-01-30, 10:51:46)DoryanY написа:  Да разбираме че се търси телефон който снима като фотоапарат,защото на нито един телефон цветовете на снимките не са реалистични,винаги ще има компромиси.

Който се доближава най-близо до фотоапарат в тази ценова рамка
Цитирай
#6

Никай не може да ти каже, защото е грешно да търсиш в телефона възможностите на фотоапарат.
Ако искаш нови телефони аз ти предложих, ако искаш втора употреба Samsung Galaxy S10+, Huawei P30 Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Търси Пиксел или Айфон втора ръка - това е.
Или миналогодишен от тези марки нов.
Ако намериш.

Всичко друго е чешене на езициSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#8

За 1000лв си купи по-добре апарат, ако търсиш качество.
Пример за някои безогледални модели:
Sony a6000
Panasonic GX80 с китовия обектив 12-32мм и един Lumix 25mm 1.7f си готов. Снима и много качествено 4к видео.
Има и още модели.
Цитирай
#9

(2021-01-31, 17:52:06)1124 написа:  За 1000лв си купи по-добре апарат, ако търсиш качество.

Апарати имаме в излишък даже, тук говорим, за телефон, който да може да снима.
Цитирай
#10

Това с цветовете е много относително. Къде ще се гледат снимките? На добре калибриран екран, било то на монитор/лаптоп или телефон, или? Щото хуавейа може и да снима с точни цветове, ама екранът му да нe ги предава точно.
Цитирай
#11

(2021-01-31, 21:13:06)Harbinger написа:  Това с цветовете е много относително. Къде ще се гледат снимките? На добре калибриран екран, било то на монитор/лаптоп или телефон, или? Щото хуавейа може и да снима с точни цветове, ама екранът му да нe ги предава точно.

Ами напълно споделям това мнение, аз лично съм с P30 Pro и за мен си снима прекрасно, казвам и ще си оправиш настройките, така, че да ти харесват цветовете, но не би Smile С жени не се спори, как да ти кажа.
Цитирай
#12

Sony 1ii снима с реалистични цветове,5ii също.Има ги в OLX на добра цена, с гаранция.
Цитирай
#13

Едва ли ще ѝ се занимава с ръчни настройки на жената, щото на авто сонито е трагедия от това, което съм гледал по ревюта и форуми. Предната камера не е добра също. Иначе аз като нищо бих си го купил след няколко месеца.
Цитирай
#14

Жената в случая е много права за цветовете на Huawei. Дори флагманите им доста агресивно разкрасяват цветовете, иначе снимат супер и снимките изглеждат доста красиви. Huawei са много добри в зуум-а. Но щом се търсят по-реалистични снимки - Pixel-и според възможностите и предпочитанията или някой модел на Xiaomi/Redmi със Snapdragon чипсет, на който да се инсталира Google Camera.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#15

Mi 10 Ultra e твоят телефон щом искаш камера.
Цитирай
#16

Само да внимава с гугъл услугите. Хваща ги липсата от 12.5 версия.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#17

(2021-02-04, 11:31:23)airbus написа:  Само да внимава с гугъл услугите. Хваща ги липсата от 12.5 версия.

Само на китайските верси.Другите не ги засяга.
Цитирай
#18

(2021-02-04, 11:31:23)airbus написа:  Само да внимава с гугъл услугите. Хваща ги липсата от 12.5 версия.
Стига с тия гугъл услуги и ти се прави на ощипана госпожица все едно едно не знаеш за Xiaomi EU, който е елементарно да се сложи, че даже си му идват и ОТА след това.
Цитирай
#19

Е, не че знам да се слага. Всеки няма нагласа и не може да сменя.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#20

Еми всеки като не може, си има упътване от 5-6 елементарни стъпки, които трябва да се следват и ще може вече.

Както и да е, ако автора иска ТОП камера, телефона е Ми 10 Ултра, поне за момента.
Цитирай
#21

Трябва да си луд да им дадеш 1000$ за ултрата. Гледам се е насочил към с20 и с10. Най-добре да вземе С21. Снима хубаво.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#22

Ултрата е 1300лв. по-евтина е от всички самсунзи и снима по-добре от всички самсунзи. Зуума няма да го коментирам, защото там ги удря от земята.
Цитирай
#23

(2021-02-04, 19:30:24)nowhere написа:  Ултрата е 1300лв. по-евтина е от всички самсунзи и снима по-добре от всички самсунзи. Зуума няма да го коментирам, защото там ги удря от земята.

Добре, дай  линк за доставка без митница.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#24

(2021-02-04, 19:49:55)airbus написа:  Добре, дай  линк за доставка без митница.

Заповядай - https://tradingshenzhen.com/en/mi-10-mi-...w-charging

1313лв. с доставката, носят ти го до вкъщи със спийди
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#25

А гаранцията как стои?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)