Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зверски лаг в камерата - S20+
#1

Здравейте колеги.

Направих направо отделна тема. След януарския ъпдейт за камерата дето беше 400 и нещо MB камера viwefinder-а започна да лагва зверски из менютата на ниво китаец от wish за 39$. Чистих кеш, нулирах камера, рестартирах 3-4 пъти и се оправи. Сега след новия security patch за февруари и това не помага а се беше оправило.

Чистих и кеша по другия метод (слушалките в порта и чистене от recovery) - нищо вече не помага.

Camera UI е отвратително лагаво и едва използваемо , чак е срамно да видиш такова нещо на телефон за 1700 лв. на по-малко от годината от премиерата му. Всичките проблеми са почнали с UI 3.0, до 2.5 нямах никакви ядове.

Някакви идеи има ли освен пълен reset което е лудост? На други места го няма това явление, но при камерата е ужасно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Factory reset прави ли? Аз преди да го рисетна след ъпдейта имах леки забавяния тук-там. След рисет, всичко беше наред.

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
[-] 1 потребител изказва благодарност на C2K за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Очевидно не е правил, защото е нелепо да се прави такова нещо в 2021г. Но пък може още 2 месеца да си мрънка, как така телефон за 1700лв ще лагва...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#4

(2021-01-30, 14:16:08)C2K написа:  Factory reset прави ли? Аз преди да го рисетна след ъпдейта имах леки забавяния тук-там. След рисет, всичко беше наред.

То не е тук-там а е само в камерата, всичко друго лети. Понякога изчезва, понякога е едва използавемо (второто е по-често).

Писал съм за reset-а. Че и клавиатурата не синхронизира с облака на Samsung, и речника ще загубя и кой знае още колко настройки. 

Питах ама явно такива отговори се получават...

И да, нелепо е 2020/2021 да се говори за reset-и. Затова си купувам флагман и давам толкова пари, щото ако беше нещо за 150-200 евро иди доди, ама е флагман ненавършил дори цяла година от премиерата си. 

Дано оправят тия бакии в 3.1.
Цитирай
#5

Пробва ли изтриване на данни в настройки-приложения-камера,триенето на кеш не винаги помага.
Цитирай
#6

Пробвах и предния път помогна, сега - не. Днес по едно време се оправи и снимах нормално, после приех обаждане (по-дълго към 40 минути) и пак се върна на стария си хал. Дори с рестарт не става. Трих данните на камера приложението поне 3 пъти и никакъв ефект.

От време на време му идва акъла и работи перфектно, но повечето пъти си е зверски лаг в камерата. Не говоря за тук-таме някоя анимация а за едва използваема камера.

Никъде другъде в интерфейса нямам такива ядове - работи си перфектно както беше и с 2.5, единственото прецакано е камерата. Всичко друго - батерия, бързина, анимации си е точно, даже на 60 кадъра анимациите в 3.0 са по-добри от тези при 2.5.

Ако го нямаше тоя бъг щеше да е перфектен и то го нямаше до големия camera update в средата на месеца. Мислих, че са го забелязали някъде и със seucirty patch-а ще се оправи (щото те и имат и други поправки, просто не ги описват винаги) ама не...

Може би ще е чак в 3.1 или там ще се доомаже...
Цитирай
#7

А да спреш анимациите на телефона пробва ли?
Цитирай
#8

Как да ги спра? От developer-а ли? Е то ще стане изродщина без анимации...

Ужас.

Ясно, че ще чакам 3.1 и ако и там не се оправи ще се стигне до фабрични.

Батерията е още по-добре при 3.1 и ме е яд за тоя бъг щото иначе 3-ката е чук. Направо съжалявам , че инсталирах тоя ъпдейт, ама откъде да знам , че ще тръгне така след него...
Цитирай
#9

Всички телефони до сега, които съм имал (и където това е било възможно), първото нещо което правя е да им спра анимациите. По принцип ми лазят по нервите. Същото го правя и при инсталация на Прозорците - на по-слаби компютри се усеща разликата веднага.
Цитирай
#10

Ето ТЕСТ който записах днес на 20+
Аз не виждам никаква разлика с моят 20 ултра
Не знам след като е само при теб, защо не искаш да върнеш заводски и да стартираш на чисто
П.с:
Иначе е вариант и да се изчака 3.1 ( ще свърши ПОЧТИ същата работа )


Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#11

Не ми се искаше но върнах фабричните изцяло.

Защото сме 2021 и нешата просто трябва да работят а не да треперя какво ще бъгне и ще лагне след поредния ъпдейт. Като дадеш пари за флагман очакваш всичко да е перфектно и да работи според очакванията ти а не да работи до момента в който дойде обновление, което вместо да подобри изживяването вземе че го сравни с апрат от wish за не повече от 39$ с доставката.

Та.. като цяло върнах настройките и телефона литна. Помен няма от лаг където и да е, дори си играя с камерата с прозорче с видео от Youtube (имам платен Premium) и няма помен от лаг. Целия UI хвърчи. Не мога да отрека , че ми е кеф така.

И именно така трябва да се държи един флагман. Ако беше нещо в ниския клас за 300-400 лв. все тая - то там и да няма лаг е въпрос на време да почне да има но именно за това стоя далеч от всичко не-флагманско - за да не търпя лаг и бавене.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#12

(2021-01-31, 21:10:46)Ivanov_1994 написа:  Не ми се искаше но върнах фабричните изцяло.

Защото сме 2021 и нешата просто трябва да работят а не да треперя какво ще бъгне и ще лагне след поредния ъпдейт. Като дадеш пари за флагман очакваш всичко да е перфектно и да работи според очакванията ти а не да работи до момента в който дойде обновление, което вместо да подобри изживяването вземе че го сравни с апрат от wish за не повече от 39$ с доставката.

Та.. като цяло върнах настройките и телефона литна. Помен няма от лаг където и да е, дори си играя с камерата с прозорче с видео от Youtube (имам платен Premium) и няма помен от лаг. Целия UI хвърчи. Не мога да отрека , че ми е кеф така.

И именно така трябва да се държи един флагман. Ако беше нещо в ниския клас за 300-400 лв. все тая - то там и да няма лаг е въпрос на време да почне да има но именно за това стоя далеч от всичко не-флагманско - за да не търпя лаг и бавене.
Човек, точно за това ти говорех!
Абсолютно всяка техника ( колкото и да е скъпа или топ модел ) може да забие, засече и дори да се развали. За това са гаранциите
Не може да се плюе цяла марка и дори цяла серия заради такива единични случаи
И през 2021 и през 2121 пак ще е така.
Знам, че понякога е дразнещо да трябва да се губи време в настройки нанов, но факт е че след това нещата В ПОВЕЧЕТО случаи са дори по-добри от преди
Аз съм дал дори повече пари за ултра и пак не съм очаквал да е защитен от софтуерни проблеми или дефекти
Добре е че си се хванал да го направиш, защото иначе докато дойдеше следващата голяма актуализация щеше да изпишеш още бая клетви

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#13

Нито има оплакване, нито има плюене по марката. Напротив - дори съм от хората, които смятат Exynos 990 за далеч по-добър от това за което масово представя.

Странното е,че нямах никакви бъгове до самия One UI 3.0 а бъга дойде след ъпдейта за камерата , седмица преди новия security patch. Преди него с чистата 3.0 нямах проблеми.

Само не ми е ясно защо Cloud-а на Samsung не прехвърля речник от клавиатура и сега трябва да да ми свиква пак на писането. Това ме кефеше в SwiftKey при Huawei но късно разбрах, че при Samsung липсва тази опция. Всъщност - днес.
По някаква причина са махнали синхронизацията.

Иначе си backup-нах и restore-нах контакти, повикванията и SMS-ите (да, пиша и такива) без ядове.

Относно годината - Ок, ясно е, че не сме застраховани от проблеми дори при най-високия клас техника но някак тия ROM-ове, reset-и, fix-ове и темподобни ме връщат в едни времена на app2sd , advanced task killer и т.н. , па се сещам за froyo, за dount... Big Grin Big Grin

Все си мислих, че вече сме го преживели това.

Ами не сме.

Все тая, в момента се наслаждавам на у-вото сякаш съм го купил вчера. Работи хипер мазно а не ползвам 120hz (нещо ме замайва).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)