Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Споделяне чрез Wifi direct
#1

Здравейте,

Днес ми се наложи да изпратя няколко снимки чрез Wifi direct и се оказа, че той липсва в листата с приложения, с които могат да се споделят файлове/снимки.
Иначе могат да се сдвоят 2 устройства (от настройките на Wifi > Wifi direct), обаче това не допринася с нищо.

Някой да има повече информация? Бъг ли е какво е?

Благодаря Wink

Gesendet von meinem Galaxy S20+ mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
Аксесоари
#2

Пускаш пращане по Bluetooth и ако насрещното у-во поддържа WiFi Direct ще го засече автоматично и ще обърне в този режим. С One UI 3.0 е махната опцията за ръчно пращане. Сега телефона сам си определя по какво ще праща.

Скоро пращах 2 4K клипа на S8-ца и ги пуснах по Bluetooth. Веднага отгоре ми изписа, че ги праща по WiFi Direct и за секунди пристигнаха.

Пробвай така. Ако не се засече у-вото като поддържано... ще чакаш ленивия BT.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Ми при мен не разпознава, че другото устройство (Xiaomi mi A2) има Wifi direct, пък дори са сдвоени...
Варианта остава, чрез приложението Superbeam.
Тъпо са направили, като са премахнали, ръчно да се избира, а е толкова удобна и бърза услуга ...

Gesendet von meinem Galaxy S20+ mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#4

Явно само Samsung разпознава. При мен разпозна S8-цата веднага и в лентата за известие получих "преминаване към Wi-Fi Direct" (или подобно съобщение, абе казва ми, че ще ги изпрати бързо по Direct, макар, че избрах BT) и за секунди прехвърлих два големи 4К клипа. Голям кеф.

Ама вярно е тъпо, че окастриха такава екстра до автоматично разпознаване. И както винаги ще разпознава само Samsung.
Цитирай
#5

Намерих и друг вариант, който е споделяне чрез устройства наблизо.
За да се намерят обаче устройствата, трябва в указателя да се попълни имейла на човека с когото искаш да споделиш.
След което просто се избира изпращане чрез устройство наблизо, а другото устройство избира да активира опцията устройства наблизо.
Местоположение, wifi и Bluetooth трябва да са включени и се получава. В смисъл такъв, че по този начин се използва wifi direct.

Gesendet von meinem Galaxy S20+ mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lam3r4e за това мнение:
  • da3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)