Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Note 10 Lite - неадекватна работа на месинджър
#1

Колеги, здравейте.
От няколко месеца вече притежавам въпросния модел, супер съм доволен от към работа и издръжливост на батерията, но преди няколко дни ми излезе ъпдейт MIUI 12.1.1 и след този ъпдейт, месинджъра не работи адекватно. Балончето мога да го поставя дори в средата, да не говорим, че е супер малко и почти незабележимо. При отваряне на чата от балона, отваря чата на половина, а при изкарване на клавиатурата, даже и не се вижда какво се пише... Да не споменавам и аз проблемите със сензора за близост и бавното включване на дисплея при отдалечаване на телефона, но при ъпдейта при някой да се е премахнал? Също така някъде пишеше за 12.5 версия, но явно все още не е стейбъл за всички?

Sony Xperia Z | Samsung Galaxy S3
Цитирай
Аксесоари
#2

След този ъпдейт и при мен се появиха същите проблеми
Цитирай
#3

И при мен е така след ъпдейта, а да се е затъмнявал дисплея отдоло на бутоните при някой? И как се маха?
Цитирай
#4

И при мен е така. Има ли възможност да се върна към по-стара версия.

ALCATEL One Touch Idol 6030x
Цитирай
#5

(2021-02-05, 23:46:43)dynamite09 написа:  И при мен е така. Има ли възможност да се върна към по-стара версия.
Не
Цитирай
#6

Този ъпдейт тотално ме отказва от модела... Нямаше кусур досега, но просто нервите вече не ми издържат... Премахнал съм бутоните и съм го направил работата да бъде като при Айфон с жестове по дисплея, няма да казвам каква е мъката сега... Цепи, едвам се излиза от браузъра, трябва няколко пъти да заключвам телефона... Подавам репорти от настройките, но пълно нищо... Пълен ташак е този ъпдейт...

Sony Xperia Z | Samsung Galaxy S3
Цитирай
#7

Опитахте ли да забършете кеша след ъпдейта? При мен единственото което забелязвам като проблем е не добрата работа на сензора за осветеност

Mi Note 10 Lite
Цитирай
#8

(2021-02-06, 14:50:23)BraveWAVE~ написа:  Този ъпдейт тотално ме отказва от модела... Нямаше кусур досега, но просто нервите вече не ми издържат... Премахнал съм бутоните и съм го направил работата да бъде като при Айфон с жестове по дисплея, няма да казвам каква е мъката сега... Цепи, едвам се излиза от браузъра, трябва няколко пъти да заключвам телефона... Подавам репорти от настройките, но пълно нищо... Пълен ташак е този ъпдейт...

Това е ужасно...

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#9

(2021-02-06, 14:50:23)BraveWAVE~ написа:  Този ъпдейт тотално ме отказва от модела... Нямаше кусур досега, но просто нервите вече не ми издържат... Премахнал съм бутоните и съм го направил работата да бъде като при Айфон с жестове по дисплея, няма да казвам каква е мъката сега... Цепи, едвам се излиза от браузъра, трябва няколко пъти да заключвам телефона... Подавам репорти от настройките, но пълно нищо... Пълен ташак е този ъпдейт...
Ако си с различен от системния лаунчер премини на него и ще работят жестовете.

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай
#10

(2021-02-07, 20:59:56)petar37 написа:  Ако си с различен от системния лаунчер премини на него и ще работят жестовете.

Изпратено от Redmi Note 9S

Не ми трябват бутоните долу... Какъв и телефон да хвана вече ми е удобно дори в най-хорната крайна частна дисплея като дръпна да се върна назад... В пъти по-комфортно е, няма ли някакви други вариант да ги репортваме тези неща... Ако трябва да правя лог от грешки в този ъпдейт, ще си изхабя пръстите от писане сигурно...

Sony Xperia Z | Samsung Galaxy S3
Цитирай
#11

Има си приложение за feedback в рома.
Другия вариант е директно в c.mi.com да се отвори тема
Цитирай
#12

и при note 10 PRO е така, същата работа, вчера имах нещастието да ъпдейтна. Да бях прочел по-рано, пак съм спал. Отчаян съм, не знам какво да направя вече, преинсталирах приложението, кеш трих, нищо


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#13

То не е само до приложението... Самият ъпдейт неработни адекватно, къде ли не... От време на време се явява асистентът, без да е направен жест. Често се получава, когато слушам музика в колата... Дано да решат проблемите при новия ъпдейт, който явно няма да е скоро...

Sony Xperia Z | Samsung Galaxy S3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)