Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно камерата
#1

След няколкодневно използване и главно снимане с телефона, се убедих, че има страхотни възможности и прави прекрасни снимки даже и в абсолютна тъмнина, което е изумително. Но забелязах, че имам може би някакъв бъг в камерата, като я държа пусната и понякога, даже често започва да прави снимки без да съм искал. Просто сама си щрака 2-3 пъти. Много ме дразни това. Някакви идеи как да го оправя. Не е от гласовите команди, защото съм ги настроил като кажеш Чийззз да щрака, но пък често не иска да го направи и аз изглеждащ като глупак в очите на околните и говоря чиз, чиииз, чииийййззз, но не снима и не снима и това е и по някое време реши да щракне все пак.....
Цитирай
Аксесоари
#2

Винаги ли го прави или при снимане на нещо конкретно?Можеш да влезеш в настройки-приложиния-камера и да изтриеш данните,цъкаш на съхранение и там се намират.
Цитирай
#3

(2021-02-02, 11:31:42)DoryanY написа:  Винаги ли го прави или при снимане на нещо конкретно?Можеш да влезеш в настройки-приложиния-камера и да изтриеш данните,цъкаш на съхранение и там се намират.

Не го прави абсолютно винаги, но доста често. Пуснал съм камерата и държа телефона в ръка и докато си вървя или си размахвам ръката, без да пипам бутона за снимки нащраква няколко. За гласовите команди мисля, че най коректно се държи в макро режим. В другите режими като й кажа чийз не винаги, а даже доста често не снима. Изтриването на данните ме притеснява, понеже си мисля да не изтрие нещо важно и съвсем да се бъгне, а аз го купих главно заради страхотната камера най-вече.
Цитирай
#4

Изтриване на данни не ти трие снимки или нещо друго.На скоро и при мен се получи бъг на камерата,натискам за снимка,на авто през деня,и снимката не става веднага а след 10 секунди,ако мръднеш камерата и снимката се размазва.Изтрих данните и се оправи,така и на браузъра имаше проблем,не зареждаше ОЛХ,излизаше уведомение че браузъра е стара версия,а беше най новата,изтрих данните и се оправи,е трябва на ново да се логваш но няма друг начин.Аз ако има опасност от изтриване на важна информация ще пиша.Ако се връщат фабричните настройки на телефона,тогава ти трие всичката информация,и ще трябва преди това да си я архивираш.
Цитирай
#5

(2021-02-03, 14:30:47)kiro15 написа:  Не го прави абсолютно винаги, но доста често. Пуснал съм камерата и държа телефона в ръка и докато си вървя или си размахвам ръката, без да пипам бутона за снимки нащраква няколко. За гласовите команди мисля, че най коректно се държи в макро режим. В другите режими като й кажа чийз не винаги, а даже доста често не снима. Изтриването на данните ме притеснява, понеже си мисля да не изтрие нещо важно и съвсем да се бъгне, а аз го купих главно заради страхотната камера най-вече.

Винаги ми е било смешно да използвам гласови команди за снимане, точно това ме кара да се чувствам пълен идиот без да съм такъв естествено Big Grin

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • RiseOfTheLycan
Цитирай
#6

(2021-02-03, 22:37:21)Viiipeer написа:  Винаги ми е било смешно да използвам гласови команди за снимане, точно това ме кара да се чувствам пълен идиот без да съм такъв естествено Big Grin
За мен гласовите команди са нещо много полезно при снимане, като редовно ги използвах на стария си телефон, но там си работеха безотказно. Примерно снимаш в неудобна позиция и няма как да натиснеш копчето или ръцете ти са заети, просто е много удобно, разбира се ако работи.

Както каза колегата, изтрих само кеша на камерата обаче. С малко експерименти разбрах, че бъга е в гласовите команди, когато са пуснати. Спрях ги и поне за сега не се е случвало да снима както преди когато си иска.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kiro15 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)