Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на флагман
#1

Здравейте,

Имам MI 9T, флашнал съм xiaomi.eu weekly и съм с MIUI 12.5, което вече ме изнервя с лага и забиванията. Не ми се занимава с custom rom. Реших направо да го махам. Търся си future-proof телефон които да ползвам поне 2-3 години. Избора обаче не е особено голям. 

- Pixel 5 ми харесва, но процесора е 765G.
- OnePlus 8T или да го изтърпя още малко Xiaomi-то и да чакам OP 9. Проблем е, че OnePlus напоследък се излагат със софтуера и късните ъпдейти. Но пък 8T е пуснат със А11, тоест и той и OP9 ще получат A14. Разликата в цената ще е друга обаче.
- S21 ме притеснява Exynos-a, в технополис S21 Ultra е с 0% лихва за 20 месеца. Парите ги имам, но е против убежденията ми да дам толкова пари "накуп", а така поне ще се залъгвам психически. Но пък никога не съм взимал на кредит и не знам какви са подводните води. В случая БНП Париба. Другото което е, че е доста голям телефон. С един кейс си става таблет, еб*си.
- Xiaomi не искам
- iPhone - никога не съм имал, имам известни резерви тъй като съм свикнал със свободата на Android, тук евентуално говорим за 12 Pro.
- ???

Камера не ме интересува чак толкова. Имам DSLR за тази работа. Размера по-възможност да не надвишава 6.5"
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен най-удачният избор е iPhone 12 128гб. Разликата с 12про е в камерите и 2гб повече рам в полза на про-то, всичко друго им е идентично, но пък за сметка на това разликата в цената е осезаема.
Намират се за 1600лв неразпечатвани, взети от оператор. Ще ти бъде доста интересен, понеже е доста по-различен от Android-a, а и user intefrace-a му е доста по user friendly, спрямо андроид. Ъпдейтите идват редовно (поне веднъж в месеца).

Скоро купих на жена ми 11 про и доста се замислям дали да не си взема и аз една 12ка.
Като цяло ако трябва да му изтъкна минуси
- по-слаба батерия
- липса на лед индикатор за известия
- липса на инфрачервен порт
- липса на адаптер за зареждане и слушалки в комплекта

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#3

(2021-02-02, 16:15:21)Kn0cK3r написа:  .... user intefrace-a му е доста по user friendly, спрямо андроид. Ъпдейтите идват редовно (поне веднъж в месеца).

....

За мен  интерфейса на нагризаните е голяма мъка. За ограниченията да не говорим. При Самсунг също си получаваш ъпдейтите редовно и поне веднъж в месеца секюрити ъпдейт.

1916 
Цитирай
#4

Вземи Galaxy S 21 щом не държиш на камерата.
Цитирай
#5

По-добре изчакай OnePlus 9, преполага се, че ще е с много по-качествена камера и като цяло ще е добър ъпгрейд спрямо осма серия.

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#6

OnePlus 8T си е добър, за 1000лв., но той не им е флагмана, по-скоро OnePlus 8 Pro. А OnePlus 9, ако ти се чака.
iPhone каквото и да ти казват, отиди го виж на живо, който и каквото и да ти казва, все тая. Интерфейса си му е супер, вече може и да го персонализираш, настройките също са доста добре подредени, не напразно китайките марки взаимстват от тях.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

(2021-02-02, 16:29:41)milss написа:  За мен  интерфейса на нагризаните е голяма мъка. За ограниченията да не говорим. При Самсунг също си получаваш ъпдейтите редовно и поне веднъж в месеца секюрити ъпдейт.

Поддръжката на айфона е поне два пъти по-дълга, в сравнения със Самсунга.
Цената също спада с доста по-малки темпове спрямо всяко андроид устройство. 
Батерията на Самсунг, поне от прекият ми опит с тях, започва да се скапва още след 1вата година.  
Дизайна нещо го омазаха, но това си е повече въпрос на личен вкус. 
Факта, че за щатите е със Снапдрагон, а за Европа е със Ексинос някак си ме подразва.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#8

Сигурен съм, че ще излезе като хвалба, но пиксела не е лош. Всъщност всичко е супер, освен говорителя под дисплея и процесора. За разговори говорителя е идеален, но за друго, като запушиш с пръст долния, разбираш какъв шит е този под дисплея. Процесора за сега е перфектен, лагвания и забавяния не съм забелязал. Сравнено с галакси с10, не го виждам и да действа по-бавно, игрите, и всичко което имам на телефона върви еднакво със с10-ката. Обаче незнам как ще е след 2-3 години, колкото искаш да го ползваш. Най-вероятно няма да изкара, колкото някой от 8-ма серия.

Самсунг с ексинос не бих си взел, казвал съм го и друг път, може новия да го хвалят, че ще е по-добър от снапдрагона, но пак няма да си помисля да се върна на ексинос. Иначе самсунга е топ, просто няма екстра да я няма, интерфейса ми харесва и той бъкан с глезотии, но пустия му процесор.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#9

(2021-02-02, 17:18:39)Kn0cK3r написа:  Поддръжката на айфона е поне два пъти по-дълга, в сравнения със Самсунга.
Цената също спада с доста по-малки темпове спрямо всяко андроид устройство. 
Батерията на Самсунг, поне от прекият ми опит с тях, започва да се скапва още след 1вата година.  
Дизайна нещо го омазаха, но това си е повече въпрос на личен вкус. 
Факта, че за щатите е със Снапдрагон, а за Европа е със Ексинос някак си ме подразва.
С това за два пъти по дългата поддръжка при Айфон, направо "уби коча с лопатата" Самсунг вече ще предоставят на флагманите си по 3 големи ъпдейта на Андроид. На жената Note 8 още получава всеки месец ъпдейт! Телефона е вече на 3,5 години.
Цитирай
#10

(2021-02-02, 18:00:03)dada_ написа:  Сигурен съм, че ще излезе като хвалба, но пиксела не е лош. Всъщност всичко е супер, освен говорителя под дисплея и процесора. За разговори говорителя е идеален, но за друго, като запушиш с пръст долния, разбираш какъв шит е този под дисплея. Процесора за сега е перфектен, лагвания и забавяния не съм забелязал. Сравнено с галакси с10, не го виждам и да действа по-бавно, игрите, и всичко което имам на телефона върви еднакво със с10-ката. Обаче незнам как ще е след 2-3 години, колкото искаш да го ползваш. Най-вероятно няма да изкара, колкото някой от 8-ма серия.

Самсунг с ексинос не бих си взел, казвал съм го и друг път, може новия да го хвалят, че ще е по-добър от снапдрагона, но пак няма да си помисля да се върна на ексинос. Иначе самсунга е топ, просто няма екстра да я няма, интерфейса ми харесва и той бъкан с глезотии, но пустия му процесор.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
И си осраха единствения топ модел със Снапдрагон, който се предлага в Европа (С20 ФЕ 5Г)..

@ivanov_km от "ще предоставят" и предоставят има голяма разлика. Аз пък вкъщи имам един айфон 6 и получи последния си ъпдейт през май месец 2020г. а модела е от 2014г. не е нужно да си кривим душата за истината. Smile
Цитирай
#11

(2021-02-02, 17:18:39)Kn0cK3r написа:  Поддръжката на айфона е поне два пъти по-дълга, в сравнения със Самсунга.
Цената също спада с доста по-малки темпове спрямо всяко андроид устройство. 
Батерията на Самсунг, поне от прекият ми опит с тях, започва да се скапва още след 1вата година.  
Дизайна нещо го омазаха, но това си е повече въпрос на личен вкус. 
Факта, че за щатите е със Снапдрагон, а за Европа е със Ексинос някак си ме подразва.

Както е написал @ivanov_km, Самсунг ще обновяват флагманите си с 3 големи ъпдейта. Секюрити ъпдейти ще има поне година след това. Ето ти 4 години поддръжка. Айфоните като са с по-дълга поддръжка не значи, че е по-добре. Най много да забавят телефона с оправданието, че пазят батерията.
Вярно, че айфона държи цена, но аз не съм търговец и си вземам нещо което ще ми харесва и ще го ползвам с удоволствие. Не мисля колко ще му взема после.
1 год. и 5 месеца съм със сегашния ми телефон и не виждам признаци на износване на батерията.
За дизайна и аз мисля като теб. Нещо не ми харесват новите модели, особено стърчащите камери. Айфоните и те не са от красивите телефони.
Проблем с Exynos не съм имал, но не съм съгласен да ми продават телефон с по слаб и евтин процесор на цената на такъв със Snapdragon.
Моите наблюдения са, че 90% от ползвателите на айфон не мислят за производителност, плавност на работа, сигурност, а защото е гъзария да си с ябълка.

1916 
Цитирай
#12

След дълги години с андроид флагмани минах на iphone. Вече втора седмица и почти свикнах с интерфейса Smile
Батерията в началото беше зле, но вече изкарва деня.
За мен минусите на iphone 12 pro са:
- въпреки,че изкарвам деня с едно зареждане с iPhone не може да се сравни с huawei p30 pro.
- wifi връзката и мобилните данни са по-бързи при адроид(poco f2 pro/huawei p30 pro)
- има по-малко приложения в app store. Повечето са платени, а нямат функциите на андроид приложенията заради ограниченията на ios.


Изпратено от iPhone 12 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#13

Да, тотално ме отказа от iPhone Smile
Ще продължавам да следя S21 темите и какви са оплакванията докато излезе OP 9, след това ще реша дали S21 (малко вероятно), 8T или OP 9.
Цитирай
#14

Щом не държиш на камерата или s20fe 5g (emag) или 8t.

Като последния е по-разумния избор.

Самсунга има изключително много bloatware в софтуера си.
Цитирай
#15

Все повече теми има, не знам какво да си купя.
И човек като се замисли, наистина вече няма нищо интересно на пазара.

Хуавей са хубави телефони, ама им махнаха Гугъл.
Искаш да смениш телефона и не държиш на камерата, а на бързата работа- труден въпросSmile

Освен за Шиаоми Ми11, друго не се сещам, а за повече чистота и свобода Пиксел.

То няма телефони, всички или фалираха или ги убиха, или не ги продават. И Лг нямa.

Самсунг ни лъжат с процесори, Епъл със свобода. Лошо време, вземи си нещо среден клас, поне да не те е ядSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#16

Абсолютно вярно, няма нищо интересно на пазара. И аз се озъртам за наследник на моя oneplus 7T, но да е реален ъпдейт, а не само една цифричка на нещо си да е по-голяма. Еми няма какво. Епъл не ползвам, не ме кефи екосистемата им. Самсунг - тия дни имах възможността да си поиграя с един S21 plus, изобщо не ме впечатли, няма го wow фактора. LG се споминаха, Sony пускат един и същи флагман всяка година, само цифрата е различна (xperia 1 i, 1 ii, 1 iii) , а и ме дразнят с техните рамки и физически фингърпринт. Шайоми никога не бих си взел, поне докато не си оправят бъгавия софтуер. И то това е всичко. Ще си чакам OP 9-та серия, да видя какво ще предложат. Ако ли не, ще си седя с този. От 2019-а е, но още е чук. Wink

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#17

Ти и Onelus от 2018-та да имаш пак положението е долу-горе едно и също.

Пиксела е интересен, ама и те нещо запецнаха, май и тях ще ги сподели съдбата на Лг.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#18

Много се бях навил на пиксел петицата, ама с тоя мидрейндж процесор и кофти спийкър под екрана нещо се разубедих. Иначе да, и те добре стартираха, но последните години са в творчески регрес.

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#19

Поне през 2 поколения модели, иначе няма усещане за разлика, поне не съществена. Аз от ЛГ Г4 се метнах на този Хубавей и не Уау, ами Уааааааауууууууууууууууу!!!!!!!!!!!! ми беше ефекта... Wink

пп
Ми11 Ултра се очертава доста анаболен хищник и ми привлича вниманието, и при една приемлива цена бих го притежавал. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • tynata2, Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)