Анкета: Използвате ли OLX? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, основно да продавам
23.88%
16
23.88%
Да, основно да купувам
14.93%
10
14.93%
Да, но предимно само гледам
16.42%
11
16.42%
Не, предпочитам Bazar
4.48%
3
4.48%
Не, никога не съм го използвал
4.48%
3
4.48%
Не, защото се напълни с мошеници
14.93%
10
14.93%
Да, основно и купувам и продавам
20.90%
14
20.90%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли OLX?
#1

[Изображение: olx-thumbnail-2.png]

Използвате ли OLX?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

OLX е много полезен,продавам си старата техника,но и съм купувал полезни за мен неща,приложението не го използвам,през сайта.Базар БГ не го използвам.
Цитирай
#3

Доста често го използвам, полезно ми е.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#4

Не го използвам, но не заради изброените причини в анкетата!
Цитирай
#5

Аз също не припознавам отговор, затова не съм гласувал. А иначе имам регистрация от времето на продавалник, но 1-2 пъти годишно купувам или продавам. А че се навъдиха много мошеници там е вън от съмнение!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

Липсва ми верния отговор, както обикновено...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

И купувам и продавам, без да го има в анкетата. И двата сайта са много полезни. С конкурентни и пазарими цени.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#8

Вероятно за мнозина тези сайтове са полезни, но за мен не са. Без съмнение е, че има съвсем коректни участници в тях, но, съдейки по лавинообразно увеличаващите се писания за какви ли не порочни схеми, мошениците се умножават с часове.

Веднъж само съм ползвал Базар, за да продам 4 броя зимни гуми, които бяха на под 200 км пробег (практически чисто нови), и нямах каквито и да са проблеми, а и купувачът бе доволен, дори ми се обади да ме похвали след получаване на  гумите, но доста познати се жалват от предлаганите стоки и много опити за измама.

И сега имам 2 излишни телефона, отлично запазени и напълно годни за продължителна работа, но нямам желание да ги обявявам и да си губя времето с излишни преговори. Нормално е продавачът да търси максимумът като цена, а купувачът да гони минимумът, но не е за мен това надхитряне на дребно, по-добре да си седят, не ми пречат, а и няма да забогатея от тях.

Не бивало никога да се казва никога, но едва ли бих купил нещо от подобни източници, особено пък техника, пък колкото и цените да са по-изгодни от магазинските. Всеки за себе си.
Цитирай
#9

Ползвал съм го 1-2 пъти.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#10

пак липсва точния отговор, а той е че купувам и продавам

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#11

Ползвам активно. И двата сайта ползвам, предпочитам Bazar много по добър е лично за мен. Купувам и продавам, всеки месец сменям телефон, много бързо ми омръзват . До сега не съм попадал на мошенници, може би съм имал късмет не знам, но съм много доволен. Преди бех много мнителен и дори съм съветвал приятели да си купуват само нови телефони, но признавам че съм грешал. Има коректни и честни хора, има и момчета които наистина сменят редовно щото им писва и от тях вземам, както и от сериозни хора, то си личи кои са

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • rikob
Цитирай
#12

Има нов отговор.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2021-02-03, 16:10:30)hazART написа:  Има нов отговор.

Aз ползвам да купувам и продавам и двата сайта. Не ползвам основно нито един, и когато купувам и когато продавам. Ползвам ги абсолютно еднакво, не давам приоритет.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#14

Olx е може би най-сваляното Бг приложение в Гугъл магазина- над 1 милион пъти. Имам регистрация и в Базар бг, но там хората са десетки пъти по-малко. 99 % от старите си телефони продавам в olx, като интереса към моделите на Xiaomi е огромен. Обикновено за няколко дни получавам десетки съобщения и 3-4 телефонни разговора и смартфона заминава Smile  Таргета ми е 90 % от цената, на която съм го закупил от Алиекспрес (след 6-8 месеца ползване и състояние "като нов") и досега винаги съм го постигал.

Други стоки също съм продавал- видео карти, велосипеди. Отново всичко заминава много бързо.


Цитирай
#15

Е, чак огромен интересът не е към Xiaomi. Никой ме не пита за какво съм жив, а говорим за много добри телефони на половин цена кажи речи на по година служба. Виж като продавах няколко Самсунга от миналогодишните флагмански серии ме разпинтиха от съобшения, наистина беше страшно. Не мога да ги разбера тия хора. А сега - тихо като в турски гробища. Макар че за мен лично Xiaomi дава много повече от Samsung.Не бих се върнал вече към Samsung никога. Аз не съм търговец обаче искам да подчертая. Просто сменям марките и моделите от любопитсво, бързо ми омръзват, xiaomi то например го ползвам аради стоковия dialer за поръчките да записвам, имал съм четири телефонана на марката. За сега ми остана да тествам само новите модели на най-най-най любимата ми марка Meizu, от нея съм най доволен, и скоро мисля да се сдобия. А иначе наистина повече сделки съм имал в Оlx отколкото в Базар, макар че за мен лично по читавия във всяко едно софтуерно и графично отношение е Базар, Олкс е едно неоптимизирано. неугледно, тегаво и мудно, толкова скапан е този сайт че няма на къде но има голяма посещяемост, хората имат стадно чувство, навик и т.н...

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#16

Зависи какво търсите, хората най-много търсят телефони, дрехи, обувки, но има неща, където може да стоят с месеци.
Не знам как стой въпроса с колите, но там по-добре cars и mobile, както и с домашните любимци, който знае, да каже, има ли интерес. 
Но определено го предпочитам пред Bazar, някак си по-оптимизиран ми е, OLX все едно е Cars, а Bazar, Mobile и Cars е направен доста добре, докато mobile, да те е яд да влизаш, но ако търсите кола, винаги проверявайте и двете, че някой качват само в едното.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Значи аз проверявам винаги и двата сайта независимо какво търся. По отношение на оптимизацията и интерфейса за мен лично двата сайта са просто несравними, като безспорния победител е Базар. Лично мнение !

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#18

Имам наблюдение че в Bazar търсенето,както и предлагането на телефони е по-слабо в сравнение с OLX,може да се направи справка за даден модел.Аз там не съм пускал обява,но брат ми беше пуснал и в двата сайта,айфон 6s,от Bazar никакъв интерес,до като в OLX по няколко известия на ден,и там си го продаде.
Пс.Това беше преди 2 години,сега може да се е променило търсенето.
Цитирай
#19

Продавал съм десетина пъти, основно смартфони, макар, че съм продал и smart watch с който не можах да свикна, беше на месец и го продадох почти на продажната му цена от магазина но той си беше реално нов, носен 3-4 пъти и с протектор от ваденето от кутията. Просто не свикнах. Продаде се обаче по-бавно.

Лаптоп съм продавал - замина на същия ден. Няколко телефона, като последния ми P30 Pro замина за 2 часа - момче от същия град дойде за лично предаване.

Винаги съм ползвал опциите за промотиране обаче.

Иначе не влизам да разглеждам и като нямам какво да продавам не ми и трябва. За какво ми е?

Каквото и да си купувам аз си го купувам от магазин, техниката - от Технополис (все едно имаме 100 вериги, че да не им направя реклама - споменавам ги директно) и то от магазин с мои познати консултанти и съм доволен. Не ми дреме, че ще дам някой лев и като го продавам ще съм "набутан". Купувам за да е чисто ново, от магазина и да съм първия който ще докосне кутията. Купувач де.
Цитирай
#20

Да, съгласен съм с теб. И аз дълго време бях така- всичко само от магазина. Но попаднах на отличен телефон на добра цена, после на втори...които по нищо не се различаваха от тези в магазина, освен по много по ниската цена и си рекох - що да не.......

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#21

Знам, факт е, че може да спестиш не малка сума а има и запечатани смартфони от оператори , които са си реално нови и реално просто пестиш пари.

Но аз съм по-старомоден - искам да си отида в магазина, да го пробвам, да поцъкам и ако ми хареса и има емоция - да я продожъла с покупка и да я завърша с unboxing. Макар, че то сега не остана какво да се unbox-ва, утре и кабелите ще махнат от кутиите, упътванията и тях, че са от хартия и накрая вземе, че махнат и телефона Big Grin

Дрехи, обувки т.н. също по този начин пазарувам. Кабели, car charger-и - всичко на официалната марка и само в техно веригата. Макар, че последно си купих кабел за зарядното в кола на Xmart и съм много доволен, то цената е като на оригинален, ама е с LED и вечерта свети уникално в колата на стойката докато се зарежда. И е много стабилен. Пробвах го и на data transfer - държи яки скорости.

Та какво искам да кажа с това - още съм oldschool и някак все още не мога да възприема онлайн пазаруването. Предпочитам си истинския магазин с истинската атмосфера. Виртуално пазаруване, виртуални обучение, виртуални хора, виртуален кекс... нещо ми се живее на вън, не между няколко инча...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#22

В една група за Apple, където съм, един си изпратил слушалките AirPods и тоя, където трябвало да ги вземе, разменил своята, сигурно счупена с неговата и ги върнал слушалките и тоя, снима, как слушалката е различна и че е разменена. И му пише и няма ни една. В такъв случай, какво правиш, приемаш, че си загубил 150лв. или, защото не мисля, че в Еконт ще помогне. Та това в OLX. Но ще ми е интересно, какво е решението, според вас.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Естествено че не. Няма нито финансова, нито друга изгода да се пазарува втора ръка - получаваш боклуци на ниска цена, и после пак трябва да купуваш новото.
Цитирай
#24

(2021-02-04, 09:53:31)hazART написа:  В една група за Apple, където съм, един си изпратил слушалките AirPods и тоя, където трябвало да ги вземе, разменил своята, сигурно счупена с неговата и ги върнал слушалките и тоя, снима, как слушалката е различна и че е разменена. И му пише и няма ни една. В такъв случай, какво правиш, приемаш, че си загубил 150лв. или, защото не мисля, че в Еконт ще помогне. Та това в OLX. Но ще ми е интересно, какво е решението, според вас.

Стар номер, който се прави често с премиерни игри за PS4. Преглед и тест, закрива камерата и сменява диска примерно на Cyberpunk който струва 100 лева с Fifa 14 която струва 10 лева. Само залепва отгоре още в къщи една принтвана обложка свалена от нета. Кутията си остава същата. Няма спасение ако не си записал в товарителницата серииния номер и bles-а на диска, които евентуално после да сравниш в офиса пред служителката и направиш рекламация.
@ Янко, не съм съгласен с теб. Изгода има, не получаваш боклуци, има коректни хора, не слагайте всички и всичко под общ знаменател. И аз съм мислел като теб, че за да продава някой нещо непременно трябва нещото да е с дефект или някакъв скрит кусур. Убедих нееднократно се че не съм прав.
Относно Olx- това е приложението което ми се отваря най бавно, и ми харчи най много мобилни данни. Oilx е просто манифестация на некадърните програмисти. Опитвам се да се сетя за по низвергнато приложение но не ми идва нищо наум. Казах по горе кое тласка хората към него - стадното чувство .

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#25

И то какво излиза, че трябва да разчиташ на добри намерения.
В OLX може да се намерят и нови стоки, много хора използват сайта, за да продават чисто новите си стоки, както и за единични чисто нови неща.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)