Анкета: Използвате ли OLX? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, основно да продавам
23.88%
16
23.88%
Да, основно да купувам
14.93%
10
14.93%
Да, но предимно само гледам
16.42%
11
16.42%
Не, предпочитам Bazar
4.48%
3
4.48%
Не, никога не съм го използвал
4.48%
3
4.48%
Не, защото се напълни с мошеници
14.93%
10
14.93%
Да, основно и купувам и продавам
20.90%
14
20.90%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли OLX?
#51

(2021-02-10, 18:49:54)Victormihov написа:  ......
Не съм съгласен, пълно е с добри оферти.

Дай добри оферти на търсената от мен игра от горния ми пост (Fifa 21 за PS4). В Технополис е 59 лв. с безплатна доставка. Значи трябва да е 45 лв., че да ми излезе не повече от 50 лв. с доставката.

1916 
Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-02-10, 18:49:54)Victormihov написа:  Между другото какъв е този телефон на 2 години дето се продава ползван на цената на нов в магазина, че ми стана много ама много любопитно, ей сега ще спазаря единSmile


Не съм съгласен, пълно е с добри оферти.

Викторе няма добри оферти, Mills е прав. Тоест май са много голяма рядкост, или аз просто не попадам на такива за телефоните които конкретно търся. Цели са ми Meizu и Sharp но нищо не изпада от това което конкретно търся..... Обичам само малки телефони и сега ми се изпречи пред очите  едно  MI 9 SE в Olx - еми тоя телефон съм го купувал навремето още като излезе за под 550 лева , (ето цена ТМ https://www.technomarket.bg/telefoni/xia...s-09174896), сега иска един 600 за него а другите по 500. И това не е прецедент, просто ти дадох пример от последния час, а телефона не си заслужава грам тия 500 които му искат, ама грам, от личен опит го казвам. Оня ден продадох Mi 9 Lite на под една година 6/128 , неразличим от нов, наистина все едно от магазина телефон за 300 лева, а той е с доста по бърза памет от SE то и с по мощна батерия, само дето е по голям което за мен е минус, въобще има много неадекватни неща в продавалника

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#53

Малее, Викторе, имам чувството , че съм евреин хахаха. Всичко , което написа е така. Пазаренето ми е в кръвта. Пазаря се яко, въртя-суча, убеждавам, на 99% винаги свалям от цената!
Вече ако е някакъв експерт и е сложил някаква уникална цена, направо перфектна-бързам да купувам и никво сваляне ,че да не ми го отмъкне някои друг.
Наскоро например си купих чисто нов ,запечатан SSD Samsung диск ,5 години гаранция, за смешни пари. Бяха 5 броя, само докато писах съобщение и жената написа, че вече са останали 3 броя.
При такъв случай не се пазари, а направо купуваш.

Е, понякога и наглея-от смешна цена още свалям, ей така за кеф, който клъвне. Но има и твърди , дето не минава номера-даже с 5 лв не сваля. Зависи и от стоката. Ама са рядкост. И тези най-много ги харесвам. Защото аз пробвам-предлагам цена, той ме отрязва и това веднага ми показва, че стоката му си я бива и тоя знае кво продава, досега с такива никога не съм се лъгал, винаги съм получавал топ стока.
И обратното-веднъж примерно пробвах и намалих здраво един телефон и тоя още докато се усетя и ми пише, че е съгласен, ама после ми писа ама да знаеш има лек проблем, има и малка дупчица там, понякога и не може да фокусира-айде бягай! Макар че без тва нямаше да го купя.

Има и друг случай-намаляш цената, ама човека не го бива много в търговията и не иска да продава на такава цена, тогава са ми писали неща от сорта на-ами сега съм в чужбина, другата седмица си идвам. Други пък-ами вече е изпратено, или пък-изпратено е, но ако ми откажат пратката, ще ви я дам на тая цена. Това показва, че хем никой няма интерес към обявата, хем не е съгласен с цената ми, но след 1-2 дена ми пише и я взимам.
Най-много са ми смешни тия, които като им предложиш по-ниска цена и пишат: Ами продадено е. А стоката не е продадена, усещам го. Тогава разбирам, че тоя няма да намали и ако още се мотая ще изгубя стоката. Влизам веднага от друг профил, пиша му, че я купувам, той ми пише да пратя данни и аз я купувам.....

Big Grin [Изображение: borat-subsequent-moviefilm-jewish-temple.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#54

(2021-02-10, 19:58:38)greensmoke7777 написа:  Е, понякога и наглея-от смешна цена още свалям, ей така за кеф, който клъвне. Но има и твърди , дето не минава номера-даже с 5 лв не сваля. Зависи и от стоката. Ама са рядкост. И тези най-много ги харесвам. Защото аз пробвам-предлагам цена, той ме отрязва и това веднага ми показва, че стоката му си я бива и тоя знае кво продава, досега с такива никога не съм се лъгал, винаги съм получавал топ стока.

Хаха, е тия най ги обичам. Дето се пробват Angry . Срелят с халосни патрони Big Grin . Предлагат брутално ниска цена, огромен рабат, и ако мине номера. Но при мен номера никога не е минавал няма и да мине. По принцип цената която съм поставил за стоката си гледам да е една от най изгодните за типа артикули. Второ - винаги се стремя да съм максимално обективен при формирането на цената по отношение на работа, модел, характеристики, време на експолоатация и т.н. Моята цел и закон винаги са били да е доволен клиента. Не съм търговец, не си вадя хляба от тия неща , просто от любопитсво, скука/сърбеж по скоро го правя. Или за тръпката или емоцията ..най честата причина е че ми писват бързо телефоните, това е. Много съм продал без да изкарам и лев . Даже синовете ми се смеят и ме питат за какво се занимавам с глупости след като нищо не печеля  Lol ! Не мога да си представя само едно  - да излъжа човек . Това няма как да стане и на оня свят.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай
#55

Зелендак, резни малко долу и си от наще бе човек.
Нали знаеш, при нас винаги банката е пълнаSmile


https://www.olx.bg/d/ad/xiaomi-mi-9-se-1...89e1818f13

И за 280- ще го даде, ако искаш да го ръчкам.

https://www.olx.bg/d/ad/fifa-21-ps4-ps5-...662eac32e4

Няма, само той е, писах му да я пусне за 40... ама съгласи ли я, я взимашSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#56

(2021-02-10, 21:01:37)Victormihov написа:  ....

https://www.olx.bg/d/ad/fifa-21-ps4-ps5-...662eac32e4

Няма, само той е, писах му да я пусне за 40... ама съгласи ли я, я взимашSmile

Този го пробвах на 45, ама не иска. Обаче свали ли ще я взема.

1916 
Цитирай
#57

Еми изчакай малкоSmile ще излезе оферта, въпрос на няколко дни.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#58

Не съм се разбързал аз, а сина ми. Ще изчакам още 10 дни и му я вземам от Технополис, ако не излезе оферта.

1916 
Цитирай
#59

(2021-02-10, 21:01:37)Victormihov написа:  https://www.olx.bg/d/ad/xiaomi-mi-9-se-1...89e1818f13

И за 280- ще го даде, ако искаш да го ръчкам.
Оо не, тая я знам, не ща с драскотини.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#60

https://bazar.bg/obiava-30585078/xiaomi-mi-9-se

Ето, говори с него.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#61

А попадали ли сте на такива, които пишат по Viber за OLX доставка и да си дадеш банковата сметка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#62

Не съм,но съм чел статия,как се опитват да излъжат потребител. След като двете страни се разберат за сделката и цената на предлагания продукт, следва предложението да бъде ползвана "новата система на сайта", която според апашите позволява директни банкови преводи през сайта.
https://www.marica.bg/biznes-zona/pazete...a-naivnici
Имаше и статия за измама с игри за PS,продават в оригиналната кутия фалшив диск,играта си я запазват за тях.
Цитирай
#63

Нема такива филми. Само по традиционния начин. Да ви кажа честно , когато ми се е случвало да пратя скъпи телефони, съм искал 10 лева капаро от отсрещната страна да ми се пратят по Еконт. Защо съм го правел ? Поради факта че бях обявил два флагмана на Самсунг и буквално ме заляха от оферти , повечето обидни , брутално ниски и смешни. Почна се едно писане от всевъзможни фалшиви профили. Накрая ми писна много. Изнервих се , щото не подозирах че едно лице ми пише от няколко профила , но и подозирах че колега продавач с по висока от моята цена ми крои шапката ( цената ми беше страхотна, много под останалите) и от завист или просто да иска да ме елиминира. Хората които искаха да купят им казах - който прати 10 лева на него ще пратя телефона, като ги редуцирам от цената. Давам си фейсбука, кръщелното, за да видите кой съм, ще съхраним копие на разговора в Messenger в което се упоменава че ми пращате парите и така. Който иска. Който го е страх - да подминава. И само един човек ми прати 10 лева и съответно удари джакпота, да е жив и здрав. После като махнах обяват ане спряха да ми пишат ама късно.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#64

Вече има оценяване на не търговците.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#65

Интересно че през браузъра на телефона излизат оценки за търговеца,и може да се дава оценка,а през лаптопа не излизат.
Цитирай
#66

Хаха Росене, то цяло фбр при тебе, кръщелни, паспорти.
Има глупаци, е и?
Бан и край.
Никога не съм искал капаро, който иска телефона си личи още по "здравейто"Smile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#67

Еми точно - които истински иска ще плати десетка.А и насила не карам. Иначе въобще не си личи грам. Имал съм случаи когато става от първата сричка, но съм имал и доста случаи когато диалогът се е проточвал. Не може да се обобщава каквото и да било. Отделно - имал съм случаи когато много учтив и културен човек, от ония, дето по телевизията сега им викат - високообразовани, ме закичи със закрепен лаптоп който се оказа греян, и не изкара и два дена . Умря...а бая пари беше. С телефон по няма риск в сравнение с лаптоп, конзола и т.н.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#68

И аз още не мога да си обясна как ще те оценяват, като не си търговец, ако някой се пазари и ти не свалиш от цената и ти даде малко звезди, това означава ли, че си некоректен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#69

В неговите очи-Да.
Оценките са релевантни само за търговци, дето продават 10 апарата на ден.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#70

В ОЛХ се случват различни ситуации,аз предишния ми телефон HTC 10 много трудно го продадох.Обаждат се да намаля цената,намалявам им и почват,ама ще видя,ще си помисля,и цената от 300 лева лека по лека я направих 180лева.Накрая един ми пише за 150 даваш ли го,пиша му че ще му го дам,той ми пише добре,пиша му прати ми адрес,след малко ми пише,ама за какво ти е адрес,почвам да му обяснявам че ако ще го купува ще трябва да се прати по Еконт или Спиди от там да си го вземе и плати.Почва пак да пита за телефона,да няма проблеми с него,писах му че всичко е изрядно,сутринта ми прати адреса.Точно преди да тръгна да му го нося ми звънна един клиент от Пловдив и пита дали още се продава телефона и дали има някакви проблеми с него,колко му издържа батерията,за отстъпка и дума не спомена,казах му че е обещан но ще го дам на него,защото ми вдъхна доверие.Разбрахме се къде да се видим,срещнахме се,огледа телефона,викам му тествай си го,той каза вярвам ти, и  ми плати 180 лева.На другия му писах че съм го продал на приятел в последния момент.
Цитирай
#71

В Olx само си чесам крастата. За печалба и дума не може да става. Е разбира се стремя се да не продам на загуба, но цифрата все се върти около цената на която съм купил. Като добавя и някой допълнителен кейс и протектор, като добавя и куриерските де факто - нищо. Печалбата ми е душевна Smile ! Купувам си различни модели, сравнявам ги, позагубя си времето и интереса с тях и ги продам обратно. Сега съм си поставил задача да намеря супер запазен телефон който да е max 5.2 inch , под 150 лева и актуален поне още една година като проиводителност. Е такива някакви цели си поставям от време на време. И изпадат съкровища.
пп. Никога не проявявам интерес към телефони с дефекти, дори и незначителни драскотини и прочие. Държа на отлична батрия най вече, макар и последното да няма как да се установи в офиса.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#72

gurcayy  Big Grin Big Grin Big Grin
Тука вчера гледам, то станало hate park.
rosen малаумно щеше да бъде ако не се шегуваш. 
Но както казаха и други, има iPhone, защото се продава бързо и на добра цена, който преподписва, ще вземе iPhone, защото знае, че ще го продаде бързо и на добра цена. За какво да взима среден модел на по не известна марка, няма смисъл. 
Но се и купува и продава добре, защото телефоните са им качествени, който може да преживее ограниченията е перфектния избор.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#73

Здравейте колеги.Бих искал да попитам нещо,свързано с продажбата на дадено устройство през тази платформа.Навярно ще ви се стори глупав въпроса ми,но ще ми е за първи път.Давате ли заедно с устройството и гаранционата му карта,или тя си остава при вас и купувача я иска,само ако му потрябва.Питам,понеже на нея има доста лични данни.
Цитирай
#74

Дава се гаранционната карта.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#75

Това е огромен плюс тази гаранция-така може да вдигнеш още цената, а в същото време стоката ти се отличава от останалите, които нямат и има по-голям интерес към обявата. Както по-горе са ти отговорили-гаранцията се дава на купувача.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)