Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI 10T Lite - съвети относно отключване bootloader и flash ROM
#1

Здравейте,
След закупуването на телефона и малко преди това разбрах, че не може да записва разговори...!
И за сега този телефон не ми върши работa...
Вече направих пост тук и сега смятам да премина към смяна на ROM с xiaomi.eu версия.
Като цяло съм на ти с технологиите, но досега не ми се е налагала подобна интервенция. Съответно поразрових из форума и г/д ми стана ясно какво да правя. В случая мисля да следвам едно видео в което е направена демонстрация с Mi 10 Pro

1 Видео по което да се водя -> youtube
2 трябва да си отключа boot-та (като следвам клипа)
3 трябва да си сваля ROM xiaomi.eu на компа от -> тук -> след което свалям от тук това в моя случай(xiaomi.eu_multi_MI10LITE5G_V12.1.2.0.RJIMIXM_v12-11.zip 2021-01-26 3.3 GB 1,021) 
4 следва да си сваля и TWRP(мисля да използвам това което е изложено в коменара на клипа ->link)
5 отновно вкарвам в режим на fastboot  и следвам инструкциите, като стартирам TWRP терминала и въвеждам следните команди:
   -fastboot devices - при изведен резултат ми показва, че телефона е свързан
   -fastboot flash recovery TWRP.img
   -fastboot boot TWRP.img ->
   -телефонът трябва да зареди TWRP програмата и следва да се избере команда WIPE и потвърждаване.
   -От компа се отваря паметта на телефона и се качва ROM-a от стъпка 2.
   - В телефона се връщам стъпка назад и натискам команда Install и избирам архива с ROM-а и стартирам
   - След приключване на инсталацията, се връщам назад и отново натискам команда WIPE  и избирам Format Data -> yes ->Reboot system

Доколкото разбрах от форума, след това не трябва да се заключчва лоадера. Ако се наложи някакво връщане за гаранция, трябва отново да си възстановя global версия и тогава да заключа.
Ето това е моментното ми състояние за сега
.png xiaomi.PNG Размер: 27.08 KB  Сваляния: 433
     
Мисля да извърша процедурата на laptop с Windows 7 x32, предполагам, че не би трябвало да има проблеми?

Като краен резултат очаквам да мога да:
-да записвам разговори 
-да тегля приложения от google play
-да извършвам плащания
-да каствам към TV-to
г/д това ми са по-важните. Smile 

И на въпроса - относно гореописаното, някакви препоръки, забележки ако имате, ако може да споделите?
Преди да започна да мажа по телефона ще изчакам вашите мнения!

Благодаря!
[-] 1 потребител изказва благодарност на mi1987 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако имаш ми профил излез от него. Можеш да запишеш ROM-a предварително на картата памет(ако имаш в телефона)и от нея да флашваш.

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай
#3

Защо да излиза?
Реално докато не отключи трябва да седи с профила. След това веднага се ресетва телефона и няма смисъл да го чакаш да изгрее, за да се логваш, че да го разлогнеш.
Може директно да флашне еу или да флашне първо за база China stable и тогава xiaomi.eu stable.
Така че при всички случаи ще има едно логване
Цитирай
#4

-да извършвам плащания

Тук предполагам, че става въпрос за плащания с телефона през NFC ? Мисля, че при отключен bootloader трябваше да се прави врътка с magisk иначе не минават плащанията, но не съм 100% сигурен. Когато аз сменях ром заради записите заложих на индонезийски и след флаш заключих bootloader и нямам проблем с плащания. Прочети тук във форума или някой да обясни за да не останеш изненадан, но важното е че има решение.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

при xiaomi.eu си работят плащанията и без магиск
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • andreti013, milenvn, ronnie72, rosenirs
Цитирай
#6

Още на старта и греда Big Grin
   
Цитирай
#7

@mi1997 пуснато ли oem unlock в developer options и usb debugging ?
Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

(2021-02-04, 16:38:10)rosenirs написа:  @mi1997 пуснато ли oem unlock в developer options?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

и OEM i USB дебъг са активирани
Цитирай
#9

Драйвер инсталира ли на windows 7? Може да не вижда компютъра телефона.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2021-02-04, 16:45:24)rosenirs написа:  Драйвер инсталира ли на windows 7? Може да не вижда компютъра телефона.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Така, моя грешка, извинявма се... тръгнах да го правя от работа от служебния, който е с прокси и сега на мобилните с изключено прокси на W10 х64
вече съм до тук
   
, сега го изключвам и затварям всичко и другия четвъртък към 5-6 ще пробвам пак.
Цитирай
#11

Сега остана да чакаш 168 часа.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Можеш да го пробваш след 3-4 дни, понякога става.. Ако нямаш търпение...!

Sent from my Poco M3 using Tapatalk
Цитирай
#13

Явно аз съм късметлия когато отключвах Poco F2 pro, защото не съм чакал изобщо. Между другото не знаех, че при отключен bootloader и xiaomi.eu плащанията през NFC с Gpay минават. Magisk само при руут ли трябва тогава?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Рутването става чрез magisk...! При рут не може да минава плащане, щот всяко приложение засича vulnerable system..!

Sent from my Poco M3 using Tapatalk
Цитирай
#15

Само да отбележа, че съм объркал модела на телефона. Моят е MI 10 T LITE... Така че, не знам дали мога д аредактирам първата си тема, защото там съм поссочил че трябва да сваля за 10 LITE, а то трявба да е 10 Т LITE
   
Цитирай
#16

Оправих я и е преместена в правилния(засега) раздел
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • mi1987
Цитирай
#17

Добре, вече е отключен и съм на ступка за стартиране на TWRP.
Когато изпълня командите:
-fastboot flash recovery TWRP.img
-fastboot boot TWRP.img

Се появява началното лого както от клипа, НО при мен си остава в това положение, докато при него, му се бутва TWRP-то...

И така, сега съм "Stack"
Цитирай
#18

(2021-02-11, 21:48:33)mi1987 написа:  Добре, вече е отключен и съм на ступка за стартиране на TWRP.
Когато изпълня командите:
-fastboot flash recovery TWRP.img
-fastboot boot TWRP.img

Се появява началното лого както от клипа, НО при мен си остава в това положение, докато при него, му се бутва TWRP-то...

И така, сега съм "Stack"
За да влезеш в twrp натискаш и задържаш едновременно за кратко power и vol+

Изпратено от Redmi note 9s

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar37 за това мнение:
  • mi1987
Цитирай
#19

както и да пробвам винаги ми излиза началото със FASTBOOT.
В единия случай, когатоми излезе със задържане на vol-  - вече споменах какво става
А сега като пробвах vol+ , пак си излиза FASTBOOT, когато изпълянвам командите:
  -ми излиза FAILED (remote: Failed to load/authenticate boot image: Load Error)

Код:
PS C:\Users\X\Desktop\TWRP Fastboot> fastboot flash recovery twrp-3.4.0-12-monet-mauronofrio.img
target reported max download size of 805306368 bytes
sending 'recovery' (131072 KB)...
OKAY [  2.781s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.531s]
finished. total time: 3.312s
PS C:\Users\X\Desktop\TWRP Fastboot> fastboot boot twrp-3.4.0-12-monet-mauronofrio.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [  2.766s]
booting...
FAILED (remote: Failed to load/authenticate boot image: Load Error)
finished. total time: 2.875s

Така,
След силната подкрепа на колегата petyr37, стана работата, като пробвах с друго twrp(link) и сега ползвам 3-тото(twrp-3.5.A10-gauguin-geoanto555.img).
Форматирах, трих и сега отново "греда", не се качва архива с ROM-а. Когато му дам копи, се появява експлорер прозореца и след 1 минтута се затвяра и толкова...!
Съответно нямах карта с която да пробвам, така че утре ще търся карта или ако някой има идея? Huh   
   
   
   
   
Цитирай
#20

Колега, малко е странно, че не работи по установения ред, но при мен се оправи по следния начин.

Ползвах China stable за база (не е задължително) и си мислех, че като флашна рома, сложа TWRP и изтрия данните от телефона с Format data всичко ще е наред. Получи се точно това - вижда се, уж, паметта, но не може да се копира нищо на нея.
Решението:

Слагaш TWRP и буутваш в него (все пак, за да се запази).
След това рестартираш и чакаш телефона да зареди в системата.
Там логваш каквото ти иска и после отписваш Mi акаунт и махаш блокировките на екрана.
Качваш си рома в паметта на телефона.
След това рестартираш в рекавъри. Ако TWRP е изчезнало, рестартираш във фастбуут и флашваш наново TWRP, като след това буутваш в него.
Триеш само Data, cache, dalvik (като по инструкцията от xiaomi.eu).
Флашваш рома и вече ако искаш да ти е всичко чисто можеш да направиш един формат data.

Така запали при мен със седмичния андроид 11 върху последния china stable(заради свои причини го ползвам за база. Не е задължително) Трябва да работи и върху глобалния.

Истината е, че не знам точната причина да не се вижда правилно паметта.
И е странно, че не е точно проблем на криптиран дял, но важното е, че се оправят нещата в един момент.
Другия вариант е да имаш OTG кабел и флашка
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, mi1987, petar37, PRP, ronnie72
Цитирай
#21

Айде стана работата  Smile !!!

Благодаря ви за помоща !

Сега ще напиша този е пост с който ще обобщя какво направих. Надявам се това да помогне и на други колеги когато търсят решение, защото се оказа, че с всяко у-во нещата се държат по различен начин. Оказа се, че при мен е било по просто от колкото си мислих и последвах стъпките, които беше описал Suffer в горния пост.

След като отключим телефона:
1 - Стартира се, влиза се в develop option и се активира USB debugging 
2 - Свалям правилната версия на ROM-a (в моя случай - xiaomi.eu_multi_HMNote9Pro5G_MI10TLite_V12.0.10.0.QJSCNXM_v12-10.zip) - и се хвърля директно в паметтна на телефона.
3 - Следва стартиране на TWRP (това което не знаех и колегат Petar37 ми обясни,че е трябвало да изтегля точното TWRP за съответния телефон. Това се гледам от https://xiaomi.eu/community -> Device List Stable ROMS. Всъщнос  тази програма се използва за инсталиране на новия ROM-a ) , за моя телефон кодовото-име/Board name е gauguin:
.png 1.PNG Размер: 59.51 KB  Сваляния: 310

Ако TWRP не е правилно, при FASTBOOТ няма да зареди, както ставаше при мен с TWRP което е дадено от клипчето за Pro-то!

   - За да се изтегли правилното TWRP за телефона, е добре да се използват източниците от  https://xiaomi.eu/community
.png 2.PNG Размер: 15.32 KB  Сваляния: 304

   
Аз цъкъм на DOWNLOAD и в търсчката на Android file Host търся с кодова дума "gauguin" и си свалям това ->twrp-3.5.A10-gauguin-geoanto555.img(поне това си тръгва и няма проблеми)

   -Следва стартиране на TWRP - За целта телефонът трябва да се вкара във FASTBOOT(изключване на у-вото и включване с  бутонна комбинация и задържане на power button + Vol_down). За да се буътне TWRP аз използвам fastboot...
    За да не се повтарям от първия ми пост може да се използва това клипче от youtube (от 13:20 до 18:00 минута)(АКО НЕ БУТНЕ АВТОМАТИЧНО, изключвам у-вото и  го включва с бутонна комбинация power button + Vol_up, както е казано и в клипчето)

4 Следва инсталиране на .eu ROM-a  -след като е стартирало TWRP, влезнах директно в INSTALL -> и от паметта на телефона си намерих ROM.zip файла и му дадох INSTALL. След няколко минути като приключи инсталацията ще направи запитване, дали искаш да затриеш "cache, dalvik" аз му дадох да ги изтрие и после се върнах назад в менюто и избрах WIPE -> FORMAT DATA -> и написах "yes". Върнах се назад в менюто и REBOOT-> POWER OFF и стартирах у-вото. Тук имаше едно изчакване от около 10-15 минути докато стартира(където бях малко на тръни Smile )!
И вече не е Global a e:
.png 3.PNG Размер: 17.08 KB  Сваляния: 303


И записите си работят перфектно и от двете ми карти + Handsfree-то + Mi band 5 гривната ми Smile . Casting на TV-to , youtube , goole play , абе дека се вика "всичко ток" за сега!
[-] 7 потребители изказват благодарност на mi1987 за това мнение:
  • Be6i4, isbotev, petar37, redsys, ronnie72, suffer, valkov2
Цитирай
#22

Аз има три въпроса относно xiaomi.eu ромовете:
1. Решен ли е на 100% проблема със сензора за близост? Или от време на време пак има засичане?
2. Чета по разни постове, че камерата снимала по-добре с глобалния ром отколкото с xiaomi.eu
3. След отключване на буутлоудъра може ли да се заключи отново след инсталацията на рома?
Цитирай
#23

1. специално за xiaomi.eu (андроид 11 седмичен) никога не съм имал проблеми със сензора за близост.
Всъщност нямах и проблеми с него с Global Stable (EEA) на андроид 10
2. За камерата нямам наблюдения. Доволен съм и от двата рома в това отношение. Просто си снима.
3. Буутлоудъра не може да се заключи с xiaomi.eu. А с друг глобален, различен от стоковия .. единствения смисъл е да си с индонезийския заради записа на разговор. Като цяло буутлоудър, аз лично, бих заключил само ако поради някаква причина трябва да се носи телефона в сервиз, заради хардуерен проблем, който би трябвало да бъде покрит от гаранцията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)