Анкета: Кой от двата да избера? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung a71
8.33%
1
8.33%
Xiaomi mi 10t lite
91.67%
11
91.67%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колебая се между Xiaomi mi10t lite и samsung a 71
#1

Здравейте. Ще си преподписвам договора към Теленор и искам да си взема ново устройство. Та понеже 400 лв. ми е лимитът за съответния тарифен план се спрях на 2 модела: Samsung a71 за 390 лв. или Xiaomi mi10 t lite 5g с гривна mi band 5 в комплект за 400 лв. Сравних моделите, изгледах някои видеа. Като цяло са с близки характеристики и съм доста раздвоен. Ще се радвам да ми дадете вашето мнение. Благодаря. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

С интерес ще следя темата , интересуват ме точно тези 2 модела . Търся нещо за подарък в този диапазон . 
Самсунга няма да е лош , всичко е изпипано . Вкъщи имам едно А51 , не е лошо но от към камера не е нещо особено . Със сигурност А71 снима по добре и е с по добър процесор .
Шиаомито може би е с малко по мощен процесор , едва ли ще се усети . Като цяло най добре да се видят на живо . Смятам , че и 2 -та апарата са добри . 


П.п. Колега при какъв план се взимат на тази цена . Гледам разликата е над 200 лв , спрямо свободната продажба в Техноверигите .

Huawei P30 Pro
Цитирай
#3

(2021-02-04, 20:08:14)zlatin_sm написа:  Здравейте. Ще си преподписвам договора към Теленор и искам да си взема ново устройство. Та понеже 400 лв. ми е лимитът за съответния тарифен план се спрях на 2 модела: Samsung a71 за 390 лв. или Xiaomi mi10 t lite 5g с гривна mi band 5 в комплект за 400 лв. Сравних моделите, изгледах някои видеа. Като цяло са с близки характеристики и съм доста раздвоен. Ще се радвам да ми дадете вашето мнение. Благодаря. Smile
Защо точно тези два модела?

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

За мен лично Самсунга е с по-добър дисплей ( но това си е лично предпочитание, не всички харесват амолед екраните).
Във всичко друго Xiaomi-то е по-добро - по-нов модел, по-бърз процесор, по-бързо зареждане, по-голяма батерия. Аз бих избрал него.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#5

Samsung A71- Snapdragon 730-AnTuTu 263396 (v8)-батерия- 4500 mAh
Xiaomi Mi 10T Lite- Snapdragon 750G 5G-AnTuTu: 318882 (v8)-батерия-4820 mAh
По хардуер Mi 10T Lite има предимство,освен в дисплея,за снимане не знам.
Цитирай
#6

Бих избрал Xiaomi-то. По-добро е, по-ново е и като цяло си струва повече парите. С IPS дисплей е, но според мен това не е сериозен недостатък.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#7

Първо благодаря на всички. Принципно се бях настроил да си взема шоумито, честно казано. Изгледах още видеа. Камерите снимат почти еднакво (на шоумито малко по-добре). По-мощен е. Искам да мога спокойно да работя в уърдпрес от него (когато нямам възможност да съм на компютър). С два говорителя е. Има и гривна в комплекта. Дисплеяте по-тъмен обаче. Другото, котео не ми допада е само двата слота: 1 за сим и 2-ри за сим или сд-карта. Самсунга е с 3 слота. Така както съм с 2 сим карти и 2 телефона, ще премина към 1, а и ще имам възможност да си разширя паметта ако се наложи (а не да изпадам в дилеми).

ПС: Телефоните в момента са на някаква промоция (уж за Свети Валентин) с план за 23,99 с 1200 мин. и 1200 мб. Избрал съм точно тях, защото мисля, че за това което предлагат в Теленор е най-доброто съотношение като качество/цена до 400 лв.
Цитирай
#8

По-добър е Xiaomi Mi 10T Pro, с по-добри характеристики е и е по-нов, а и е по-евтин.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

(2021-02-09, 13:40:55)zlatin_sm написа:  Първо благодаря на всички. Принципно се бях настроил да си взема шоумито, честно казано. Изгледах още видеа. Камерите снимат почти еднакво (на шоумито малко по-добре). По-мощен е. Искам да мога спокойно да работя в уърдпрес от него (когато нямам възможност да съм на компютър). С два говорителя е. Има и гривна в комплекта. Дисплеяте по-тъмен обаче. Другото, котео не ми допада е само двата слота: 1 за сим и 2-ри за сим или сд-карта. Самсунга е с 3 слота. Така както съм с 2 сим карти и 2 телефона, ще премина към 1, а и ще имам възможност да си разширя паметта ако се наложи (а не да изпадам в дилеми).

ПС: Телефоните в момента са на някаква промоция (уж за Свети Валентин) с план за 23,99 с 1200 мин. и 1200 мб. Избрал съм точно тях, защото мисля, че за това което предлагат в Теленор е най-доброто съотношение като качество/цена до 400 лв.

Това със слотовете е странно. Обикновено точно Xiaomi са по-практични там. Аз имам един троен слот на моето Redmi, което е приятна изненада. Но ще ти дам един съвет - купи си телефон с максимален обем вътрешна памет и не се занимавай със SD карти. Вътрешната памет е по-бърза и надеждна, а и си спестяваш хаос от файлове, документи и приложения. Ако Xiaomi-то е 64-ка, по-добре го пропусни.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#10

И двата са 128/6. Сега съм с HTC U Ultra с 64 gb и още 64 gb sd card и като цяло нямам проблем със сортирането на файловете. Изтеглил съм си някакъв файл мениджър и ми върши работа. Доколкото виждам от тези 128 свободни са около 100-ина та... Не знам дали няма да ми се наложи да имам още в бъдеще.
Цитирай
#11

Възможно е. Снимките с висока резолюция също заемат немалко място, за видеота да не говорим...а и приложенията стават все по-големи. Но има и облаци за това.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#12

(2021-02-09, 19:32:58)HERUS написа:  Но ще ти дам един съвет - купи си телефон с максимален обем вътрешна памет и не се занимавай със SD карти. Вътрешната памет е по-бърза и надеждна, а и си спестяваш хаос от файлове, документи и приложения.

Аз предпочитам снимките и видеата, които правя да се пишат на SD карта. Така, ако стане нещо с телефона няма да изчезнат безвъзвратно. Вярно е че има и облаци, но аз не съм фен на използването на толкова нет, а и малко или много там се прави компресия и се влошава качеството. В момента съм с 128GB вътрешна памет и карам само с нея, но обмислям покупката на една 128GB SD карта за снимки и някои важни файлове
Цитирай
#13

(2021-02-10, 09:12:05)solo5 написа:  Аз предпочитам снимките и видеата, които правя да се пишат на SD карта. Така, ако стане нещо с телефона няма да изчезнат безвъзвратно. Вярно е че има и облаци, но аз не съм фен на използването на толкова нет, а и малко или много там се прави компресия и се влошава качеството. В момента съм с 128GB вътрешна памет и карам само с нея, но обмислям покупката на една 128GB SD карта за снимки и някои важни файлове

Важното е да има избор, после всеки си решава какво предпочита. Това за компресията е така, но не винаги. В Google Снимки, например, можеш да съхраняваш снимки и видео 1:1 с оригинала. Заема от предвидената памет, но това е цената на качеството. Сигурно и други облаци имат опция да се съхраняват копия без промяна в качеството. А ако се търси сигурност, облаците определено са по-добрия вариант от картата памет. Дори и маркови и висок клас карти след време просто издъхват. За дългосрочно съхранение не се препоръчват.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#14

Не става въпрос за дългосрочно съхранение
На определено време се разтоварва
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)