Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 9 не се обновява до MIUI 12
#1

Здравейте колеги! Имам 1 бр. Redmi 9 с NFC, който е закупен през октомври или ноември 2020 г. и е с глобална, стабилна версия на MIUI 11.0.5.0 (QJCEUHG) и не се ъпдейтва до MIUI 12. На какво може да се дължи това при положение, че през януари взехме и втори такъв телефон, но без NFC и още с пускането му се обнови до MIUI 12?

Sony E4
Xiaomi Mi9 6/128
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-02-05, 19:53:36)popeye написа:  Здравейте колеги! Имам 1 бр. Redmi 9 с NFC, който е закупен през октомври или ноември 2020 г. и е с глобална, стабилна версия на MIUI 11.0.5.0 (QJCEUHG) и не се ъпдейтва до MIUI 12. На какво може да се дължи това при положение, че през януари взехме и втори такъв телефон, но без NFC и още с пускането му се обнови до MIUI 12?

Провери дали буквите са еднакви защото май първия не е точно глобален.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#3

Eвропейски е, ама не намерих точно какъв(за кой точно модел иде реч). В списъка на c.mi.com има доста редми модели, които просто още не са обновени и трябва да чакат. Не е проблем с телефона.
Отдавна минаха времената на гаражните ромове, където няма ъпдейти и трябва намеса

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900381
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, milenvn
Цитирай
#4

Ами телефона мисля, че се води Redmi 9 Prime. изглежда ето така:


Прикачени файлове
.jpg Redmi 9.jpg Размер: 63.29 KB  Сваляния: 310

Sony E4
Xiaomi Mi9 6/128
Цитирай
#5

11.0.5.0 за този модел беше спрян заради проблеми с ъпдейт. 
Явно затова не ти излиза ъпдейт. 

Вариант 1 е да го сваллиш ръчно и да се опиташ да инсталираш през ъпдейтъра или вариант 2 отключване на bootloader и после с Mi flash.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • popeye, suffer
Цитирай
#6

Благодаря много за отговорите на всички. Този РОМ, който е посочен по - горе в линка на колегата SHUFFER дали ще стане да замести инсталирания на телефона или трябва друг да е? Относно втория вариант с отключване на бутлоъдра не смея, тъй като не знам дали ще ми признаят гаранцията след това ако нещо се наложи, а ми се вижда и по - сложно Blush .

Sony E4
Xiaomi Mi9 6/128
Цитирай
#7

По принцип не бих флашнал нищо, без да съм разбрал какво е кодовото име на модела.
Намира се през фастбуут с командата
fastboot getvar product

На база това име ще намериш правилния фастбуут ром.
Вариант 2 - Xiaomitool v2
https://github.com/francescotescari/XMT/...0.7.28.exe
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, popeye, ronnie72, Victormihov
Цитирай
#8

Колеги, успях да оправя проблема си с телефона и съм много доволен от себе си Smile. Оказа се, че той е с брандиран ром на оператора "3". След дълго ровене из нета попаднах на тази тема: https://en.xiaomitoday.it/branding-rom-xiaomi-miui.html. Реших да пробвам и стана от първия път без никакви проблеми. Не съм го отключвал или рутвал. Сега телефона е с MIUI Global 12.0.3. Предполагам, че за в бъдеще няма да има повече проблеми с ъпдейтите. Надявам се да облекча терзанията и на др.колеги с подобен проблем Smile.

Sony E4
Xiaomi Mi9 6/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на popeye за това мнение:
  • aladin, Antoan, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)