Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дисплей response time
#1

Дисплей response time

Здравейте, въпросът е свързан с този показател и какво е неговото значение. Ползвам Samsung J7 2017. Този показател е 4.4ms. Няма в търсачките критерий по този показател. Гледам на повечето телефони, нещата са над 12-14ms. Поради 16гб вътрешна памет, този j7, вече не е актуален. Не мога да инсталирам нови приложения поради ограничено пространство. Та, новите модели не ми допадат, дисплея малко размазано ми изглежда. На J7 е просто перфектен. Не знам кой телефон има подобен дисплей, или от какво зависи за да е такъв, как да търся? Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Response time-а е времето за което един пиксел си сменя цвета.. Иначе предполагам че ако гледаш дисплей с около 400ppi и да е 60hrz - амолед, не мисля че трябва да ти изглежда размазано или по-различно от твоя.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

По-различно изглеждат. Дразнят ми очите. Имам чувството, че технологията е друга, нищо, че ги водят амолед. Имам наблюдения от А40, тези са lcd но пак същия изглед - a21s, nokia 3.2, motorola one нещоси... всеедно има лека сянка по контура на буквите.

Ето пример    
Цитирай
#4

Това, което те дразни, е PWM - широчинно-импулсната модулация. Или иначе казано - трептенето на дисплея. Търси телефон с IPS LCD дисплей, на който срещу PWM или да не пише нищо, или да е "Not detected", ако е тестван в този сайт. Samsung-а ти също е дразнещ за очите, може би просто си свикнал.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#5

Благодаря. Ще потърся и ще пиша какво съм избрал. Дано е полезно и за други "пациенти" като мене.
Цитирай
#6

Възникна една дилема. Замислих се, дали не е възможно, физически да се замени "HDD"-то на телефона с по-голямо. Започнах да търся инфо, но не открих нищо. Обаче открих, че може да се форматира сд картата и да се ползва като вътрешна памет. Дали този вариант, би ми решил проблема с недостига на памет? И ако - да, какъв стандарт сд карта да избера? В момента имам 32гб, по спомен стандарт10, и половината е заета с карти за навигация. Устройството се държи доста добре за три и половина години употреба. Не успявам да му намеря наследник, поне на този етап. Ще изчакам да пуснат нови модели.
Цитирай
#7

(2021-02-10, 23:57:51)element 70 написа:   Не успявам да му намеря наследник, поне на този етап. Ще изчакам да пуснат нови модели.

Какво му е на Samsung Galaxy S20 FE ?

PWM 227 Hz
Response time 2.8 ms

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • element 70
Цитирай
#8

Цената.
Цитирай
#9

(2021-02-10, 23:57:51)element 70 написа:  Възникна една дилема. Замислих се, дали не е възможно, физически да се замени "HDD"-то на телефона с по-голямо. Започнах да търся инфо, но не открих нищо. Обаче открих, че може да се форматира сд картата и да се ползва като вътрешна памет. Дали този вариант, би ми решил проблема с недостига на памет? И ако - да, какъв стандарт сд карта да избера? В момента имам 32гб, по спомен стандарт10,  и половината е заета с карти за навигация. Устройството се държи доста добре за три и половина години употреба. Не успявам да му намеря наследник, поне на този етап. Ще изчакам да пуснат нови модели.

При някои производители го има като опция това, но е опасно. Първо - вътрешната памет е по-надеждна, докато картата с памет - не толкова. Второ - винаги вътрешната памет е по-бърза от картата. Трето - SD картите, дори и маркови, след няколко години могат да започнат да трият файлове или направо да умрат. Откъм надеждност е много слаб този вариант. Ако го пропуснеш, ще си спестиш главоболия.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#10

HERUS, благодаря за отделеното време и за информацията, която ми даде.

Благодаря на всички, които ми помогнаха в тази ситуация.

Явно ще се наложи да дам едни пари за нов телефон.
Цитирай
#11

iPhone 12 Pro (без Max):

PWM 277 Hz
Response time 3.6 ms
Contrast ∞ Infinity

Но реално тези "следи" от буквите са по-скоро от ШИМ (PWM), а не толкова от опресняването на пикселите както си мислиш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

iPhone 3G, когато ги пуснаха 2008г ли, кога беше, за две години с абонамента ми излезе към 2000евро. Освен това, съм ограничен от към софтуер. Реших да рутна или как се води, за да го ползвам за навогация, платих пари и се оказа, че не може. Та, айфоните ме отказаха.
Цитирай
#13

element 70, до колко може да се разчита на достоверността на инфото от предоставения от теб скрийншот? Аз не се доверявам много, ще изложа причините за това:
- направих сравнение в същия сайт с j7 2017 с актуалния самсунг a41. този път на j7 не дава инфо за response time, а на а41 са отбелязали 4,4ms
-технологията се развива, особено тази на OLED дисплейте. трудно ми е да повярвам нисък клас телефон да е с по-добри показатели, които и да са, спрямо висок клас телефон, особено и по-нов от него.
- аз, лично, скоро не съм виждал дисплей с response time по-голям от 8ms, да не казвам, че масово са си по 5-3ms.
Реално би било възможно да смениш мемори чипа на телефона с такъв, с по-голям капацитет. но не ти препоръчвам интервенцията- крие много рискове.
На твое място бих взел някое ново самсунгче, евентуално а41, а51. нещо среден клас.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#14

Сайта не мой, дали може да му се доверим или не, незнам.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

Възможно ли е това да са верни показания :


Прикачени файлове Миниатюри
   

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#16

Възможно e, защо да не е? Голяма част от по-евтините модели на Xiaomi/Redmi са с по-бавно реагиращи екрани. Може и да не усетите въобще разлика, ако не играете игри. Ако ще се разцъкват шутъри, пак не е болка за умиране, но там е по-възможно да се забележи по-бавното време за реакция. В същото време са с много добри показатели за точност на RGB цветовото пространство. И яркост. Пълно шастие няма.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • Emobul
Цитирай
#17

Между другото, да спомена, че не съм геймър, нямам време за такива работи. Ползвам устройството за разговри, навигация, ютуб, интернет, сканиране на документи и ... такива неща, чета книги когато имам време и т.н. Фото-апаратната част не ме интересува. А, пропуснах, за фенерче го ползвам много често. Имах преди време Ericsson T28, невероятен беше. Батерията японска, 3мм дебелина LiPol. Дадох го на познати, до преди 2 години още работеше. Това във връзка с батерията го казвам, дали си струват интервенции, ако батерията приключи? Сигурно има батерии на пазара, но колко са читави? 70% от времето, прекарвам зад волана и не мога да правя компромис с техниката от която зависи работата ми. Честа смяна на евтина техника, не е ок. А прекалено скъпата техника, много често я плащаш заради функции, които не ползваш. Баланса, е криво ляво. Има на LG някои модели, но те са много финни. LG Velvet примерно
Но никой не споменава тази марка?! Не се предлага масово. Дали някой има наблюдения и опит с тези устройства?
Цитирай
#18

Само 6 приложения имаха опция да ги преместя на sd картата. 512mb общо. Пак е нещо.

(2021-02-12, 23:38:19)element 70 написа:  Между другото, да спомена, че не съм геймър, нямам време за такива работи. Ползвам устройството за разговри, навигация, ютуб, интернет, сканиране на документи и ... такива неща, чета книги когато имам време и т.н. Фото-апаратната част не ме интересува. А, пропуснах, за фенерче го ползвам много често. Имах преди време Ericsson T28, невероятен беше. Батерията японска, 3мм дебелина LiPol. Дадох го на познати, до преди 2 години още работеше. Това във връзка с батерията го казвам, дали си струват интервенции, ако батерията приключи? Сигурно има батерии на пазара, но колко са читави? 70% от времето, прекарвам зад волана и не мога да правя компромис с техниката от която зависи работата ми. Честа смяна на евтина техника, не е ок. А прекалено скъпата техника, много често я плащаш заради функции, които не ползваш. Баланса, е криво ляво. Има на LG някои модели, но те са много финни. LG Velvet примерно
Но никой не споменава тази марка?! Не се предлага масово. Дали някой има наблюдения и опит с тези устройства?

Намерих темата за Velvet, но е от миналата година. Не знаех, че Виваком ги предлагат. Цената в момента е паднала. 700 и малко лева.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)