Анкета: Обичате ли да снимате с телефона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, снимам доста често
42.11%
16
42.11%
Да, но само когато съм на екскурзия или събитие
15.79%
6
15.79%
Да, независимо от времето и ситуацията
21.05%
8
21.05%
Не, предпочитам да снимам с фотоапарат
13.16%
5
13.16%
Не, като цяло не обичам да снимам
7.89%
3
7.89%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Обичате ли да снимате с телефона?
#1

[Изображение: Ze-Se-Br-AF8-CTw3ztqv-Yj24-S.jpg]

Обичате ли да снимате с телефона?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Гласувах за екскурзия и събитие, тъй като се доближава до моя отговор. В повечето случаи, снимките се превръщат в пдф, или снимам бележки, за да не изгубя листчетата. Не че не правя и други Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Ще комбинирам два отговора, за да се получи максимално достоверно - да, снимам доста често (с телефона), но предпочитам да го правя (пак доста често) с фотоапарат.
Цитирай
#4

Снимам единствено с телефона... нямам апарат и нямам нужда от такъв.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#5

А това за времето и ситуацията го разбирайте, може и да не е често и не е нужно да има някакво събитие, просто обичате да снимате, но по-рядко, че се опитах да го съчетая между двете, но да е кратко и не е много разбираемо.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Не съм и имал друго - уво, освен смартфона си. Още от времената на Cyber-Shot (Sony Ericsson) и N-Series при Nokia бях сигурен, че телефоните един ден (без да знам, че ще ги наричаме "смартфони") ще достигнат нивото, което са в момента. А от тогава се извървя адски много път.

Не съм запален фотограф, ползвам си смартфона да заснема спомените, които искам да запазя и служебно снимане на стоки и цени, когато се налага (често, ха-ха).
Цитирай
#7

Снимам доста често с телефона и с фотоапарата. Хубавото е че през последните години, дори и телефона може да се ползва професионално - разбира се тези с по-хубавите камери, както и зависи за какво се използват разбира се. Примерно продуктова фотография спокойно може да се снима с телефон, и особено ако се снима в RAW и после се обработят както трябва.
Цитирай
#8

Снимам доста често с телефона, но ако искам да извлека много повече от снимките-снимам с апарата си, Nikon D750.
Цитирай
#9

Снимам доста с телефона,имам и компактен фотоапарат Sony RX 100,който мога да го нося и в джоба,за по-хубави снимки използвам него.
Цитирай
#10

Да, най вече, когато съм на екскурзия или на събитие, но по някой път ако ми хареса нещо си снимам пак.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Няма друго с какво, а и камерата вече е невероятна, фотоапаратите си останаха за професионалисти, а аз определено не съм от тях.Smile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#12

Снимам единствено от скука или за тест най-често. После веднага трия. Снимам и селфи за тест но като се видя мигновено трия. В телефона имам само 5 wallpaper a. Снимките не ги обичам, напомнят ми за миналото което вече е тотално загубено. Нещо тъжно са.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#13

Що бре, тамън да си спомниш нещо, колко хубаво е било.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

(2021-02-12, 09:30:42)росен2 написа:  Снимам единствено от скука или за тест най-често. После веднага трия. Снимам и селфи за тест но като се видя мигновено трия. В телефона имам само 5 wallpaper a. Снимките не ги обичам, напомнят ми за миналото което вече е тотално загубено. Нещо тъжно са.

Как си личи когато хората нямат деца.

Ся ше ми кажеш- имам деца ама ги снимам с моя супер дупер dslr за 20 хил долара Big Grin

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#15

Средно около 600 - 700 кадъра годишно правя с телефона, сигурно защото не съм подозирал, колко е депресиращо...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

Още по депресиращо ще стане, след години като се сетиш, че всичко това което е сега, вече не може да го видиш.
Ако навремето не бях правил снимки и видео, сега нямаше да имам никакви визуални спомени от скъпи за мен хора, които вече ги няма. А едно време през далечната 2005 ми гръмна харда на лаптопа с единствени копия на снимки на него. Още ме е яд като се сетя.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#17

(2021-02-12, 11:12:51)Victormihov написа:  Как си личи когато хората нямат деца.

Ся ше ми кажеш- имам деца ама ги снимам с моя супер дупер dslr за 20 хил долара Big Grin

Както винаги си в грешка. Логиката винаги ти е куцала много на тебе. Аз внуци чакам ти за деца ми говориш.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#18

Ехааа, не знаех че и дядовци имаме във форума, честито и да черпиш.
Имаме ли и баби?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

Преди обичах, но вече имам фотоапарат и по възможност снимам с него. И с фотоапарата слагам край на купуването на нов смартфон заради малкото подобрения в камерата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • pepy1
Цитирай
#20

Не ми е приоритет камерата и почти не я ползвам. Снимам много рядко и то неща които да не забравя как изглеждат. Предната камера не помня да съм я ползвал въобще.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)