Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Преход от S10
#1

Здравейте! Пред дилема съм и искам Вашето мнение. Струва ли си преминаването от S10 на S21? 
Става въпрос за нормалната 21-ца , ultra-та ми идва хем голяма хем скъпа. Благодаря  Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти, такъв преход направи жена ми. Много си харесваше 10ката, но според нейните думи за близо две седмици ползване, 21 е в пъти по-добър. Склонен съм да и вярвам (нали ми е жена), все пак скока е през модел, би трябвало да е така, за батерията съм сигурен, защото 10ката вечер беше между 20-30%, а сега даже единия ден беше на 60%
Цитирай
#3

Здравей,
аз направих преход от S10+ към съответно s21+ и мога да кажа, че съм изключително доволен.
За 2те седмици, които го използвам и батерията му издържа повече с новия Exynos и с 120hz адаптивния дисплей.

Samsung Galaxy S21+ 256GB Phantom Black
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
Цитирай
#4

Струва си, да, все пак е през две поколения.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Аз да използвам темата, моя преход беше s10+ към s21 ultra и тотално НЕпрепоръчвам. Толкова е тежък, толкова е голям, че сега като хвана десятката имам чувството, че ще го метна през тавана със задно салто.

ПС: Сори за спама.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
[-] 2 потребители изказват благодарност на naskox за това мнение:
  • foxhd, Monroe
Цитирай
#6

(2021-02-09, 22:18:00)naskox написа:  Аз да използвам темата, моя преход беше s10+ към s21 ultra и тотално НЕпрепоръчвам. Толкова е тежък, толкова е голям, че сега като хвана десятката имам чувството, че ще го метна през тавана със задно салто.

ПС: Сори за спама.
И аз имам същото усещане и още по зле щото е s10,но чак да го хвърлямSmile Няма как да набутат още тези хубави камери в малко място...и другите марки също не са по 150 гр.
Цитирай
#7

Тежестта си оказва влияние... Добавя солидност но при гледане на видео почва да натежава, съвсем сериозен съм.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#8

Прочетете отзивите в Амазон и ще си направите извода колко си заслужава.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#9

(2021-02-14, 14:44:54)foxhd написа:  Прочетете отзивите в Амазон и ще си направите извода колко си заслужава.

То така като гледам по всички фируми ги плюят...хейта е и за други марки между впрочем. Но реалността е че всички "екстри" ще са скъпите и големи "лопати" и няма връщане. Телефона ми харесва и ще си го ползвам с удоволствие.Чакам си само писалката да си разцъкам и нея. А живот и здраве след 3 годинки пак нещо новичко ще ползвам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dodcha за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#10

Честно казано винаги съм карал през поколение. С6->С8->С10->С21 Ултра (сега), винаги е било много добре. Сега твърдя същото макар да съм на Ултра вече от чиста С10-ка. Разликата е огромна. Размерите и тежината са си самосиндикални решения за всеки. Да чувства се по голям, но нищо особено за мен, не ми прави впечетление. Да значително по тежък е и точно това ми харесва лично на мен. Не мисля, че прехода през поколение е лошо нещо. Ще имаш значителни разлики дори при преход С10->С21. Ти си преценяш сам за себе си, но аз лично смятам, че си заслужава прехода, в случай, че не ти се чака още 1 година за С22. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#11

И аз минах от s10+ на s21 Ultra. s10+ е в сина ми и всеки път като го пипна осъзнавам че съм направил грешка. Като телефон и камера s21 Ultra е много по добър но си е лопата...
[-] 1 потребител изказва благодарност на glamav за това мнение:
  • krupps
Цитирай
#12

На мен ми е интересно толкова ли не усетихте тази лопата още в магазина, когато го купувахте? На мен дори + версията ми е по-голяма от необходимото и затова винаги си карам с най-малката версия.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#13

На преордър никак не се усеща. А и не съм предполагал че ще е толкова по голям.
Аз съм си папкал добре, и съм едър но това нещо е огромно. Още повече че го нося с калъфче "Rugged Protective".
[-] 1 потребител изказва благодарност на glamav за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#14

Нищо по-голямо не е от предходните Ултри, Ноутове и т.н. Аз като ползвател на няколко поколения Ноут въобще не се впечатлих от "големият" му размер.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#15

Да, на preorder не може да го пипнеш и усетиш, но пък размерите са му идентични с тези на S20 Ultra, така че имаше как да се направи сравнение.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#16

(2021-02-22, 09:00:53)nmnikolov написа:  Да, на preorder не може да го пипнеш и усетиш, но пък размерите са му идентични с тези на S20 Ultra, така че имаше как да се направи сравнение.

И е така, и не е така. s20 Ultra бях пипал няколко пъти. И размера е ОК. Но когато взех s21 Ultra осъзнах че новия пластмасов гръб е с ужасна липса на сцепление. Просто телефона не седи стабилно в ръката. Взех същия кейс който съм ползвал и на s9 и s10+ и тогава вече си стана малка тухличка. И сега като си играя с двата телефона един до друг остановявам че това което усещам като "голям" е дебелината на телефона с кейса, другите размери са ОК. Което е субективно усещане все пак.
С две думи - голям е, с кейс още повече.
Цитирай
#17

S21 Ulta за мен си е недомислица с този огромен рамер , дебелината при камерата също е впечатляваща .Без калъфче практически не използваем което го прави още по голям.Винаги съм харесвал голямите телефони но тук е премината всякаква граница.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • glamav
Цитирай
#18

Една идея по-малък от 20 ултра една идея по-голям, но по-тесен от Нот 20 ултра, ако Ви е много голям, има 21, има и 21+, а при камерите е логично, повече качество и зуум иска място иска лещи и т.н.
Цитирай
#19

(2021-02-22, 10:53:36)vovalinder написа:  Една идея по-малък от 20 ултра една идея по-голям, но по-тесен от Нот 20 ултра, ако Ви е много голям, има 21, има и 21+, а при камерите е логично, повече качество и зуум иска място иска лещи и т.н.

Не е така , не може S21+ при тази цена да е толкова орязан , коя година сме за да слагат 1080 екран .Кмерата като не може да  я направят тънка няма да слагат дебела , по тази логика за лещите следващият модел ще го направят три сантиметра дебел.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#20

(2021-02-22, 16:30:54)foxhd написа:  Не е така , не може S21+ при тази цена да е толкова орязан , коя година сме за да слагат 1080 екран .Кмерата като не може да  я направят тънка няма да слагат дебела , по тази логика за лещите следващият модел ще го направят три сантиметра дебел.
Подминаваш и готово.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#21

Друго нещо ми прави впечатление. На ултра сензора за пръстовия отпечатък е сложен по нагоре от на с10+. Това е ясно защо е, телефона е по голям и там е по удобен като го хванеш да ти дойде палеца. Но понеже мускулната ми памет се е градила 2 години и сега почти всеки път палеца отива по надолу от колкото трябва и не се отключва. Ще отнеме време за свикването явно. Просто интересно наблюдение.
Спомням си че и от с9 към с10+ беше така, и продължавам да мисля че отпечатъка на гърба е много по удобен.
Цитирай
#22

Ще свикнешSmile аз съм му задал и лицево, повдигам телефона, събужда се и готово.
Цитирай
#23

И аз, вчера се обръснах и.... не съм аз.
Цитирай
#24

@glamav, ще свикнеш бързо Smile.
И аз това си мислих като минах от s10+ на S21+ и само първия ден пръста ми беше по-надолу. На следващия вече си го отклювах от раз.

А и новия сензор е доста по-голям от този на S10. Нацелването му със сигурност е много по-лесно. Поне при мен.

Samsung Galaxy S21+ 256GB Phantom Black
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
Цитирай
#25

Аз минах от с9+ на с21 и съм доволен. Батерията държи повече, екрана е същия като размер, а е по-лек.

Само не мога да го накарам да ми изкара бутони и за двете сим карти. Сега натискам зелената слушалка и трябва да избера от менюто от коя сим карта да звънна. А преди като избера контакта имах директно 2 бутона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)