Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fast charger- а не функционира
#1

Здравейте, наскоро получих грешка, че имам влага в телефона, но след ден успях да се справя с него. Зареждах телефона по време на проблема през usb-то включено през лаптопа, следователно след часове успях да премина през проблема. Опитах се да го заредя със зарядното, в което винаги съм го зареждал, но забелязах,  че се зарежда обикновено (без бързото зареждане).
 Нещата които съм предприел: чистене на порта; чистене на S pen пространството; постоянното включване и изключване опитвайки се да влеза в менюто за пълен reboot на телефона.
Цитирай
Аксесоари
#2

Бързо зареждане може да не се активира поради следните причини:
- изключено е от настройските на телефона > Грижа за батерията и устройството > Батерия > Още настройки а батерията > Бързо ареждане и Супер бързо зареждане (ако се ползва >25W зарядно)
- USB кабела е повреден/окъсен/замъсен (съпритивлението м/у проводниците е извън нормите) - при вкючване, винаги тръгва на стандартно зареждане, като след това телефона и зарядното си "говорят" през usb кабела какви други режими поддържат двете и съобразяват, кое е подходящо към всеки един момент.
- зарядно е повередено - и няма как да се "разберат" с телефона да смени параметрите (волтаж и ампераж)
- usb порта в телефона е замърсен/окъсени/съпротивлението между пиновете е извън нормите - съотвенто пак не може да си "говорят"
- телефона е с темература над определена - умишлено не включва бързо зареждане
- телефона е повереден - usb charge модула

Предложения:
- опатайте с други зарядно и кабел.
- отностно изкючването на последно (повреден charge модул) евенуално - бързо безжично зарядно свърано към зарядно поддържащо бързо зареждне с 5V/2A и 9V/1.67А - ще може да активира "бъзро бежично зареждане".

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#3

Над оределени проценти не дейсва бързо зареждане
[-] 1 потребител изказва благодарност на ylok за това мнение:
  • naskogeo
Цитирай
#4

Не,зарежда си се нормално,в смисъл не е фаст.
Така е от както писах тук.
Пробвах с други кабели и адаптери но нищо.
Вече не ми изписва че има влага,просто си зарежда бавно.
Вероятно е  някое пинче както е писал колегата по-горе.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)