Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предпазно стъкло камера?
#1

Здравейте,
Какво Ви е мненнието, има ли смисъл да се купува такова предпазно стъкло закалено (уж Wink ) закамерата, досегашните телфони винаги са били или с равна камера или с много леко издадена като същевременно е била много компактна, за разлика от новите модели с издадените камери.
Та в този ред на мисли, дали сте ползвали такива предпазни стъкла?

Предполагам че плюса е че би предпазила камерата,
но може би ще влияе на качеството?

Ако може да споделите впечатления.


Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз на моя П30 съм му сложил Mocolo за предпазване и не се драска,има отлична прозрачност и не забелязвам да има влошаване на качеството на снимките.Но на други модели се съобщава за проблем при снимките,явно си зависи от модела и разположението на камерите и светкавицата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#3

(2021-02-14, 13:03:46)DoryanY написа:  Аз на моя П30 съм му сложил Mocolo за предпазване и не се драска,има отлична прозрачност и не забелязвам да има влошаване на качеството на снимките.Но на други модели се съобщава за проблем при снимките,явно си зависи от модела и разположението на камерите и светкавицата.

Здравекте,
А как е като снимате със светкавицата - има ли така наречения "haze effect" или иначе казано замазване?

Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#4

Според мен би трябвало макар и минимално, но да влошава качеството на снимане. Иначе направих няколко добри снимки с телефона на жена ми, след като тя не можа да изкара една добра снимка от 10 снимания на снега. Все замазани лица имаше. Изключих AI и снимките станаха убиец
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#5

Няма влошаване,и на светкавица няма размазване,сега направих няколко снимки за проба.
[Изображение: IMG-20210214-214413.jpg]
Цитирай
#6

(2021-02-14, 21:57:15)DoryanY написа:  Няма влошаване,и на светкавица няма размазване,сега направих няколко снимки за проба.
[Изображение: IMG-20210214-214413.jpg]

Супер,
Благодаря Ви!

Ще поръчам и аз на Mocolo едно стъкло тогава. Smile

Поздрави!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#7

Отенък от светкавицата ще има, ако камерите и светкавицата са на една плоча, пример с П40 Про, тогава се получава.
Цитирай
#8

(2021-02-15, 08:24:17)vovalinder написа:  Отенък от светкавицата ще има, ако камерите и светкавицата са на една плоча, пример с П40 Про, тогава се получава.

Благодаря! При Mate-a са на една.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#9

Не може ли да се направи експеримент,ако имате някакъв не потребен стъклен протектор и да се залепи върху модула на камерата,и да се снима със светкавица.Защото си мисля че ако протектора на камерата не е изрязан върху светкавицата не би трябвало да има отражение от ръба на протектора.Само като идея.  Rolleyes
Цитирай
#10

(2021-02-16, 10:44:57)DoryanY написа:  Не може ли да се направи експеримент,ако имате някакъв не потребен стъклен протектор и да се залепи върху модула на камерата,и да се снима със светкавица.Защото си мисля че ако протектора на камерата не е изрязан върху светкавицата не би трябвало да има отражение от ръба на протектора.Само като идея.  Rolleyes

Не релевантно е първо че не е проектиран за камерата, второ всички протектори за камерата са изрязани за мястото на светкавицата - говоря за качествените стъкла.

Благодаря на включелите се в темата.

Ще помисля и ще реша ако взимам, то то че е на Mocolo стъкло както за предно стъкло, така и за камерата.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)