Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 или Poco X3
#1

Да не повтарям заглавието... 
Търси се относителна надеждност на работата. Игри не играя. Версията на андроид и бъдещи обновления в следващите две години не ме вълнуват особено (сега съм с 8). Безпроблемен запис на телефонните разговори е с предимство.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
Аксесоари
#2

Poco X3.
Веднага казвам защо:
ip53.
120 херца екран.
по-голяма батерия.
По-нов с 2 години.
Широкоъгълна камера.
Инфрачервен порт.
По-бързо зареждане.

И преди да кажете процесора на F1 845 е флагман то той е силен срещу 732G само с 18% повече 333000 срещу 282000 точко в Антуту.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#3

Аз също бих заложил на Poco X3,по-нов модел,по-добра камера,голяма батерия,процесора е добър,за парите си е супер.
Цитирай
#4

Сравнението е тотално безмислено - F1 е остарял модел с изпята песен, който даже не можеш да намериш нов от много време насам.

Да, беше добра машина преди известно време с ясна и конкретна цел за актуалната ситуация на пазара, и която до голяма степен изпълни, но е безумно вече да даваш пари за него. Обективно X3 e по-добър във всяко едно отношение, което си е съвсем е логично, бидейки актуален модел, който отново служи за пример в ценовия си клас, и с който конкуренцията си сверява часовниците.
Виж, ако го има субектвния фактор на личното предпочитание към F1-цата е друг въпрос, но обектвивните факти общо взето са катергорични.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#5

Доколкото разбрах, заради Гугъл, в Poco Х3 няма автоматичен запис на телефонните разговори - трябва да се включва ръчно при всеки разговор, освен това пуска съобщение за двете страни, че разговорът се записва, което не ме устройва особено много. Това е и едната причина да търся алтернатива под формата на не чак толкова нов телефон, на който обаче са спестени някои подобни ограничения. Не знам как е положението при Redmi Note 9s/pro или Realme 7pro в това отношение, а някой ако е в течение, може да каже. За телефони с Медиатек процесор и "гол" андроид изобщо не отварям дума - не са ми в предпочитанията.

В момента все още си ползвам стария Asus Zenfone ZE554KL с Андроид 8, който в общи линии ми върши работа, но вече е на над 3 години и очаквам да започне по някое време да прави въртели. Асус обаче спряха да правят кадърни телефони на нормални цени и вече са минало.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#6

Наистина не е в кервана на Шяоми, но в момента с перфектна поддръжка на автоматично записване на разговорите с Андроид 10 са ХУ П30 и Про. Готини пичове се постараха това да е факт под А10 и резултатът е Брилянтен!
Само идейка... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • karloson, Victormihov
Цитирай
#7

Моя Xiaomi MI8 има запис на разговори. Само заради това не съм го сменил още. Със снапдрагон 845 и 6 рам е. Ако не те бърка, че е стар модела, може да ти е вариант.
[-] 1 потребител изказва благодарност на jotsov за това мнение:
  • karloson
Цитирай
#8

Ми8 е страшен модел, още се разкавайм, че го продадохSmile
Не правят вече такива телефониSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • jotsov, Kn0cK3r
Цитирай
#9

(2021-02-15, 21:39:47)Victormihov написа:  Ми8 е страшен модел, още се разкавайм, че го продадохSmile
Не правят вече такива телефониSmile

Аз също бях изключително доволен от моята Mi8-ца. А какви снимки правеше ...не е истина. Да, наистина снимките бяха нереално цветни, но дори и Mate 20 pro-то ми не снима така както снимаше Mi 8-цата. Ако бяха и сложили AMOLED дисплей, може би още щях да съм с Mi8, но уви ...

А иначе по темата, много ясно че Poco X3

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#10

Mi8 е с Амолед.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#11

(2021-02-16, 15:42:43)airbus написа:  Mi8 е с Амолед.

Прав си, обърках се със старият Nova 5T на жена ми, на него му липсваше единствено AMOLED.
В такъв случай ..на Mi8 нищо не му липсва, просто вече е морално остарял телефон.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#12

X3 NFC има всичко освен безжично зареждане. Цена като за нисък клас телефон, стъпващ по качество над средните класове. Има разни ромове   с включен запис.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)