Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с андроид headunit YT9216b
#1

Здравейте , онзи ден реших да си сменя ром-а на таблет навигацията на колата YT9216b, защото с фабричния ром и новия кабел за 3.5мм жак с външен микрофон нямах никакъв звук от външния микрофон . Намерих в нета ром , който в последствие инсталирах и при него давайки на задна камерата за задно не се включваше , не работеше и GPS антената , а за външния микрофон да не говорим . Смених и този ром с друг та на новия сложен не му работеха страничните сензорни бутони , тях оправих влизайки във factory settings и от там ги настроих. След това отново тествах функциите на настоящия ром , но той отново не показваше актуална GPS локация и външния микрофон не работеше . Пристъпих към смяна и на този ром с друг и чак тогава изведнъж устройството загина . Не можех да го флашвам повече (не бе видим за компютъра) . Успях да прочета тема , в която трябваше да разглобя до самата платка , което и направих и да докосна с кабел две спойки , като по-този начин успях да си флашна отново устройството . За съжаление успях да намеря само 2 рома , на които bootloader-ите работят през флашпрограмата и от там успях да подкарам устройството до началния екран . Със сегашния ром сензорните бутони в ляво светят постоянно и се изключват след изваждане на ключа и около 30 секунди. Сега проблемът е , че не ми работи вече вообще touchscreen-а . Видях как се калибрира , поставяйки 5 пръста на екрана , но не ми излизат точките за калибриране . Как мога да разреша този проблем ? Налага ли се да търся фабричен ром ? Държа да подчертая , че всички лентови кабели съм поставил правилно . Снимки по-долу в линковете. Благодаря !

https://ibb.co/9YLTz3z
https://ibb.co/dQF7VmC
Цитирай
Аксесоари
#2

Пиши на продавача да ти изпрати той ROM. Явно той е най-читавия.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Аз се оправих, само лентовия кабел на тъча се слага обратно спрямо останалите, но за съжаление сега не ми работи gps-a, засича ми сателити, но не взема сигнал и не ме локализира. Локализира ме само с включен интернет. Не ми се вярва да е от антената.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)