Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NFC Paymenet за телефони без GMS (P40... , Mate 30/40 )
#1

Здравейте , от заглавието става ясно какво се пита.
Това което съм пробвал аз на един P40Lite и един Mate 30 Pro.
-Dualspase метода въобще не сработва.
-китайския LZ app върши работа за всички останали приложения свързани с GMS но не и за GPay. Интересното е ,че не може да се инсталира и SamsungPay.
-Huawei Wallet  се инсталира нормално но нито една от банките с които работи не предлага онлайн регистрация и виртуална карта. При китайските банки може и да има вариант но апликейшъна иска китайски номер.
-А1 Wallet работи (сигурно и другите базирани на Phyre ще работят) но не са удобни за ползване. Трябва да се отключи телефона , да се влезне в приложението с пръстов отпечатък или код , да се отвори модула за плащане и да се натисне бутона pay. Също така не могат да се добавят карти , а се зарежда портфейла (поне може с карта а не само банков превод)

Моля ,ако някой е намерил други решения за безконтактно плащане да ги сподели !
[-] 1 потребител изказва благодарност на pnnlv за това мнение:
  • emzo
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай iCard. При мен на Huawei P40 Pro си работи безконтактното плащане. Имаш опция да си изкараш бърз бутон на началния екран и с един клик да платиш без да влизаш в приложението. Имаш опции да си добавяш виртуални карти и т.н. Единствения минус е, че трябва да си зареждаш картата през друга такава или чрез банков превод (банковия превод е безплатен).
Цитирай
#3

Аз съм с Phyre. Работи си без GMS.
Цитирай
#4

Пробвай с виртуална машина VphoneGaGa.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#5

(2021-02-16, 17:00:06)volkan написа:  Пробвай iCard. При мен на Huawei P40 Pro си работи безконтактното плащане. Имаш опция да си изкараш бърз бутон на началния екран и с един клик да платиш без да влизаш в приложението. Имаш опции да си добавяш виртуални карти и т.н. Единствения минус е, че трябва да си зареждаш картата през друга такава или чрез банков превод (банковия превод е безплатен).

с това приложение можеш ли да плащаш примерно на пост терминали сметки в заведения магазини такива

Huawei P40 PRO
Цитирай
#6

Тя идеята е такава, да платиш директно с телефон а не с карта. Реално съм ползвал тази опция няколко пъти ( в хранителна верига, бензиностанция и в големите магазини за строителни материали) и не съм имал проблем с плащането.
[-] 1 потребител изказва благодарност на volkan за това мнение:
  • cuci8202
Цитирай
#7

Таксите на iCard
https://icard.com/bg/full-tariff-personal-clients
Цитирай
#8

Появи ли се алтернатива на gpay ?
Цитирай
#9

Не , за съжаление. В БГ плащам с А1Wallet , навън с пластиката на кръв.
Цитирай
#10

А1 wallet , иска ли предварително да се зарежда ?
Цитирай
#11

Да , зареждаш кеш в офис
или с карта. Нямаш мултивалутна сметка.
Сложи си картата на кърв в кейса и решаваш проблемите.
Цитирай
#12

Аз плащам с iCard, също нямам проблеми.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#13

Curve карта имам, но не искам да зареждам предварително, а като правя плащане, да си взима парите директно от Curve.
Цитирай
#14

Да повдигна темата, появи ли се алтернатива на Google Pay, която да не изисква предварително зареждане ?
Цитирай
#15

На пощенска банка направиха приложение ако имате сметка към тях направо си плащаш на пос терминал от сметката без да се налага да прехвърляш. Може и на други банки да има

Huawei P40 PRO
Цитирай
#16

FiBank

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#17

Здравейте,
за тези които са без GMS, Curve апликацията вече е абсолютна алтернатива на Gpay.Има го и в AppGallery,така че сваляте си го от там задавате си го от настройките по подразбиране да се плаща с Curve и "воала" всичко работи.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostaivanov за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#18

С последната версия на Curve от апстора съм , но при мен не се появява като начин на плащане. В приложението не откривам някаква специфична настройка за NFC.
С Mate 30 pro съм.
Цитирай
#19

(2021-10-04, 14:40:39)pnnlv написа:  С последната версия на Curve  от апстора съм , но при мен не се появява като начин на плащане. В приложението не откривам някаква специфична настройка за NFC.
С Mate 30 pro съм.
От кой Аппстор,от AppGallery ли или от Google Play или от някой друг.Трябва да е от AppGallery.Различни версии са,предполагам.Curve Pay е описано в описанието на AppGallery,но в Google Play не е описано.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#20

Да от AppGallery, не излиза при мен тази опция за съжаление.
Цитирай
#21

(2021-10-04, 15:18:21)pnnlv написа:  Да от AppGallery, не излиза при мен тази опция за съжаление.
Влизаш в настройките на Curve Settings-Curve Pay и от там го активираш.Ако не става и така ми кажи с коя версия си,да ги срвним с моята за да прикача моята тук във форума да може да се тегли.Единствената разлика от Gpay е че Curve Pay приема плащания само на отключен телефон.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#22

2.84.2 е версията . И аз първо погледнах в настройките но го няма.
Цитирай
#23

(2021-10-04, 16:11:36)pnnlv написа:  2.84.2 е версията . И аз първо погледнах в настройките но го няма.

И аз съм с тази версия.Смени си региона с Германия тогава ако регионът в AppGallery ти е България.

В сайта на Curve си пише че е за устройства Huawei.

https://help.curve.com/categories/curve-pay-SyQKFfS7t
Цитирай
#24

Беше Италия , смених на Германия - наново верификация sms , но без ефект. Да не е за платените планове само ? Може и заради английския BIN на Curve картата но няма логика.
Цитирай
#25

(2021-10-05, 00:17:09)pnnlv написа:  Беше Италия , смених на Германия - наново верификация sms , но без ефект. Да не е за платените планове само ? Може и заради английския BIN на Curve картата но няма логика.
Нямам идея,моят BIN е немски.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostaivanov за това мнение:
  • emzo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)