Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NFC Paymenet за телефони без GMS (P40... , Mate 30/40 )
#26

Eййй , оня ден си закрих немски бин кърв.

Нищо, ще си регна нов. Аз си пратих апарата за нова батерия и стъкло за камерата, като ми го върнат утре, ще пробвам.
Това чакахме от много време. Благодаря за споделеното инфо !
Цитирай
Аксесоари
#27

Има ли вариант да качите някъде работеща версия. Деинсталирах , свалих наново и отново нищо . Подозирам че е за 40 и 50 сериите само.
Цитирай
#28

(2021-10-06, 06:21:41)pnnlv написа:  Има ли вариант да качите някъде работеща версия. Деинсталирах , свалих наново и отново нищо . Подозирам че е за 40 и 50 сериите само.

Сега ще кача,но ти активирал ли пръстовият отпечатък и да имаш парола за заключване на телефона ? Ако това не е направено няма да можеш да ползваш Curve Pay.
Цитирай
#29

Парола има , заедно с лицево разпознаване и фингърпринт. За Curve също парола с фингърпринт.
Цитирай
#30

(2021-10-06, 06:30:51)pnnlv написа:  Парола има , заедно с лицево разпознаване и фингърпринт. За Curve също парола с фингърпринт.
Това е APK файлът от моят телефон.Пробвай с него и пиши дали се е получило.

https://dox.abv.bg/download?id=3b4714a9d4# - Линк за сваляне

(2021-10-06, 06:35:56)kostaivanov написа:  Това е APK файлът от моят телефон.Пробвай с него и пиши дали се е получило.

https://dox.abv.bg/download?id=3b4714a9d4# - Линк за сваляне

Прикачвам и линк за сваляне от MediaFire.

https://www.mediafire.com/file/zkhjtdmum...2.apk/file
Цитирай
#31

Не се получава и с АPK от линка , нямам достъп до тази функция. Или е от бина или от телефона. Ще пробвам на един P40Lite след няколко дни.
Цитирай
#32

(2021-10-06, 07:19:21)pnnlv написа:  Не се получава и с АPK от линка , нямам достъп до тази функция. Или е от бина или от телефона. Ще пробвам на един P40Lite след няколко дни.
Няма логика.Според мен пиши на съпорта на Curve.Те ще ти кажат най-точно.Пределно ясно си е написано,че е за телефони Huawei.

- ти функцията NFC от настройките на телефона включил ли си я ?

(2021-10-06, 07:19:21)pnnlv написа:  Не се получава и с АPK от линка , нямам достъп до тази функция. Или е от бина или от телефона. Ще пробвам на един P40Lite след няколко дни.
Току-що си деинсталирах апп-а и го свалих наново от AppGallery за да вида дали ще тръгне отново при мен Curve Pay.

(2021-10-06, 07:22:25)kostaivanov написа:  Няма логика.Според мен пиши на съпорта на Curve.Те ще ти кажат най-точно.Пределно ясно си е написано,че е за телефони Huawei.

- ти функцията NFC от настройките на телефона включил ли си я ?

Току-що си деинсталирах апп-а и го свалих наново от AppGallery за да вида дали ще тръгне отново при мен Curve Pay.

https://twitter.com/i/status/1443235869952028672

https://consumer.huawei.com/uk/community...cId_52268/

https://community.curve.com/t/meet-curve...hone/37278


Прикачени файлове Миниатюри
                       

[-] 1 потребител изказва благодарност на kostaivanov за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#33

Здравейте и при мен е същото...не излиза опция за активиране на Curve Pay нито като предложение и липсва в настройките както един от колегите е сложил снимка.
Все още не съм получил и активирал физическата карта...не знам дали може да има нещо общо това.

В другите форуми си излиза в настройките да се активира Curve Pay и същото излиза в листа на приложенията в NFC,  но при мен и там липсва.

Някой намери ли решение на това?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#34

При мен е същата история (освен, че имам физическа карта от доста време). Писах на support-а им. Засега са ми отговорили, че освен Huawei поддържало и други android устройства. Все още чакам конкретен отговор на въпроса, ако я няма въпросната опция в настройките, как да го активирам този Curve Pay.

П.п. Не съм с Huawei (макар при мен да е наличен един P40 Pro) и следя темата, защото ми е интересно. Ако благоволят да ми отговорят или помогнат за активацията ще споделя.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#35

До колкото разбирам Curve Pay е налична само за устройства Хуавей с HMS...
Ако си с гугъл се добавя картата към Gpay.
Цитирай
#36

Аз, че си ползвам Gpay е така. Липсата му беше една от причините да не си взема P40 Pro (който така или иначе вече имам при мен) преди време, а да избера друга марка.
Но ми стана интересно това Curve Pay (ползвам Curve от доста време). Първоначално и аз си помислих от описанието на услугата в приложението им, че работи само на Huawei с HMS.
Но реших да ги питам какви са им плановете за другите марки с android и ми отговориха следното :[Изображение: fe3aec3cb51a4bc23d7ee87140bf3aea.jpg]

Понеже само в тази тема съм видял да се обсъжда Curve Pay затова участвам в нея.


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#37

Инсталирах GMS на мейта 30 при , и функцията Cureve Pay  се появи , няма никаква логика .........
Вече име метод без да се даунгрейдва.
https://m.youtube.com/watch?v=QkZVXExKLVc&t=132s 
И втората част
https://m.youtube.com/watch?v=zSfQdfjEq7g&t=136s
При мен без да съм с хармони се получиха нещата. Естествено GPay безконтактно не е активно защото вижда телефона като рутнат.
Цитирай
#38

Curve Pay се появява поетапно на случаен принцип. Инсталирах го на p40pro-то преди около седмица. Чак днес ми предложи да го активирам. На друг p40 pro го инсталирахме днес и веднага го предложи. Също пробвах и на Mate 20 pro-то и там веднага излезе. И там също инсталирах от AppGallery, нищо, че си има и гугъл.Предполагам, че до седмица или 10 дни ще го има при всички с Huawei. Тъпото е, че няма как да се подкара на два телефона едновременно и засега не е универсално решение. Ще пробвам тия дни да видя как е, че функцията ми я предложи днес като вече бях приключил с покупките.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#39

(2021-10-11, 15:29:23)pnnlv написа:  Инсталирах GMS на мейта 30 при , и функцията Cureve Pay  се появи , няма никаква логика .........
Вече име метод без да се даунгрейдва.
https://m.youtube.com/watch?v=QkZVXExKLVc&t=132s 
И втората част
https://m.youtube.com/watch?v=zSfQdfjEq7g&t=136s
При мен без да съм с хармони се получиха нещата. Естествено GPay безконтактно не е активно защото вижда телефона като рутнат.

Това лесно се оправя като скриеш GPay като приложение да не вижда че телефона е рутнат .
Цитирай
#40

(2021-10-12, 09:43:35)niggaz_nature написа:  Това лесно се оправя като скриеш GPay като приложение да не вижда че телефона е рутнат .

Може ли да обясниш как става това със скриването на GPAY за да мога да ползвам приложението за безконтактни плащания?
Мерси предварително.
Цитирай
#41

(2021-10-12, 10:58:40)Vasilii-Zaicev написа:          
Може ли да обясниш как става това със скриването на GPAY за да мога да ползвам приложението за безконтактни плащания?
Мерси предварително.

След като е рутнат с magisk в приложението има опция да избереш кои приложения да не виждат че телефона е рутнат.
Цитирай
#42

за П40 про. Мейт30 не важи това по-горе.
Няма руут, няма Magisk Hide, няма сейфти нет пасс.
Цитирай
#43

(2021-10-12, 12:16:30)niggaz_nature написа:  След като е рутнат с magisk в приложението има опция да избереш кои приложения да не виждат че телефона е рутнат.

Тов като гледам се отнася за рутнати телефони, а моя не е. Благодаря за информацията, явно няма да се възползвам скоро от екстрата безконтактните плащания ??
Цитирай
#44

(2021-10-12, 10:58:40)Vasilii-Zaicev написа:  Може ли да обясниш как става това със скриването на GPAY за да мога да ползвам приложението за безконтактни плащания?
Мерси предварително.

Без root:

Може да опитате през компютър с adb (в Developer options трябва да включен USB debugging)

adb shell pm disable-user --user 0 com.google.android.apps.walletnfcrel

Ако не е системно може и uninstall.

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.walletnfcrel

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#45

Не може и няма и да заработи gpay.
Цитирай
#46

Ужас. Само последния отговор е по темата. Преди това разни рутове, магикси.... Тия неща ги няма при Huawei.
Дори и някой да е инсталирал GMS, GPAY няма начин да заработи.
Накратко за NFC плащанията. Само Райфайзен от банките има официално приложение.
Версията на Myfibank от AppGallery не поддържа NFC плащания. Не знам версията от GooglePlay дали ще работи без GMS. Може би не? Пощенска имат ново приложение, но и то е само в GooglePlay и също не знам дали ще работи.
Другата опция е приложение тип wallet. icard, phyre и подобните му(a1 wallet, pay by vivacom, bacb pay). MyFin на Fibank също подозирам, че няма да работи, защото е налично само в GooglePlay.
Най-новата опция е CurvePay. Максимално се доближава до GooglePay и другите такива. Дори се води SamsungPay+ за някои региони при телефони самсунг. Huawei активно го рекламират. Минус за мен е, че не може да се ползва на два телефона едновременно както например приложенията от групата на Phyre. Но пък всички карти са на едно място...


Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#47

Споделям резултата от чата ми с Curve по темата. След като се изредиха трима човека, в опит да ми дадат отговор защо нямам опция за активация на Curve Pay, отговориха това : [Изображение: 8f141f626a6113d8adca666eed32baf2.jpg]

П.п. Знам (написах го и на Curve), че не съм с телефон на Huawei, но все пак мисля, че информацията може да е полезна и на някой друг, при който липсва опцията.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#48

Най-вероятно се показва на ук бин картите, които първо се раздаваха за БГ.
Цитирай
#49

Моята е точно с UK BIN (и още от началото съм си с български адрес, не съм правил врътки с UK адреси) и им го написах.
След като ми написаха това, от screenshot-а, веднага прекратиха чата (сякаш показаха, че не им се помага толкова много, колкото ми декларираха в началото). Вероятно още не е пусната масово услугата и работи само при някои от клиентите им.


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#50

Както писах няколко пъти: услугата излиза на случаен принцип. Аз не помня кога съм се регистрирал. Сигурно е билонпреди година-две, но нямах карта и не съм ползвал Curve. Скоро го инсталирах отново, зщото Huawei много активно рекламират Huawei pay. Картата ми дойде днес. На друг телефон p40 prо регистрирахме Curve преди седмица и веднага педложи Curve pay.
Пробвах услугата.
1. Не работи на два телефона едновременно, което е огромен минус.
2. При плащане изисква Double Tap.Първо цъкаш на терминала, след това като изпищи слагаш отпечатък и после пак на терминала. Това ужасно забавя плащнето. По-добрия вариянт е като при Phyre и подобните където може предварително да потвърдиш докато чакаш да ти маркират продуктите.
3. Дава 1% кешбек.
Единственото удобство е наличието на всички карти на едно място.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)