Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запазване на контакти- Къде е най-оптимално?
#1

Значи сега се занимавам с телефона, ще го преинсталирам но се зачудих как най-оптимално да си запазвам контактите (и в бъдеще също). 
В паметта на телефона или в сим картата. Значи СИМ картата има ограничени символи, трябва да са само на латиница и до 500бр номера.

В паметта е най-лесно но ако нещо стане с устройството ти дефакто увисваш, ако искаш да сложиш СИМ в друг телефон ако има нещо спешно или нямаш батерия....

ДОПЪЛНЕНИЕ: Без гугъл и синхронизация, защото предполагаме че в момент на беда някъде си няма да имаме интернет съответно не разчитаме на облаци.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

В Google.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#3

Според мен най-добре в Google contacts,като си включиш синхронизацията в профила,защото така е най лесно,запазва ти и снимките на контактите.
Цитирай
#4

В някой облак е най-сигурно и удобно. Ако искаш да се подсигуриш не пречи да си сложиш най-важните телефони на SIM и да укажеш на телефона ти да показва само контакт листа ти от телефона. Така контактите от SIM няма да се дублират с тези от телефона и ще спят зимен сън :-) Ката файл на картата памет също става, но не е ясно в момента на беда дали ще можеш да ползваш такава карта. За момент на беда или паднала батерия в планината можеш да си подготвиш една слушалка от типа ало-ало, които се славят че с един заряд спокойно карат по 7-8 дни и в паметта на телефона да си качиш всички номера, които биха ти потрябвали
Цитирай
#5

(2021-02-19, 12:19:48)solo5 написа:  В някой облак е най-сигурно и удобно. Ако искаш да се подсигуриш не пречи да си сложиш най-важните телефони на SIM и да укажеш на телефона ти да показва само контакт листа ти от телефона. Така контактите от SIM няма да се дублират с тези от телефона и ще спят зимен сън :-)

това е добро 
значи да запиша семейство и най-близки приятели в сим И в телефон, и всичко останали в телефона. Звучи логично и точно това търсих като идея честно казано.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

Запиши си семейство и най-близки приятели в SIM, но ги запиши също и в паметта на телефона, защото е удобно при синхронизация от облак да ги имаш. Просто ги дублирай и на SIM, но укажи на телефона да показва контактите само от телефонната книга, без тези от SIM.
Цитирай
#7

И аз съм постъпил така,контактите на най-близките в СИМ картата,другите в телефона и облака,отделно и копирани в лаптопа с приложение,има доста в маркета.
Цитирай
#8

(2021-02-19, 11:45:02)nehranimaiko написа:  ДОПЪЛНЕНИЕ: Без гугъл и синхронизация, защото предполагаме че в момент на беда някъде си няма да имаме интернет съответно не разчитаме на облаци.
В случая няма значение дали имаш интернет или не. Веднъж синхронизирани, контактите винаги се появяват в указателя, дори телефонът да е без сим карта или включен wi-fi. Това запаметяване на сим картата или паметта на телефона много отдавна съм забравила, че съществува...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#9

(2021-02-19, 15:56:26)Lupita написа:  В случая няма значение дали имаш интернет или не. Веднъж синхронизирани, контактите винаги се появяват в указателя, дори телефонът да е без сим карта или включен wi-fi. Това запаметяване на сим картата или паметта на телефона много отдавна съм забравила, че съществува...
Има значение. Като преинсталираш телефона, или го купуваш от място където неможеш да се логнеш в твоя аккаунт няма да имаш и номера. Иначе аз мойте ги пазя в Google account, Google drive , в личната си поща и в компа. Имам и няколко записани на хартия.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#10

(2021-02-19, 15:56:26)Lupita написа:  В случая няма значение дали имаш интернет или не. Веднъж синхронизирани, контактите винаги се появяват в указателя, дори телефонът да е без сим карта или включен wi-fi. Това запаметяване на сим картата или паметта на телефона много отдавна съм забравила, че съществува...

Но ако прехвърли картата на друг апарат синхронизация няма и след като и интернет няма. Затова най-добре е на сим картата или периодично да си прави архив на контактите на файл който се съхранява на SD карта .
Цитирай
#11

(2021-02-19, 15:56:26)Lupita написа:  В случая няма значение дали имаш интернет или не. Веднъж синхронизирани, контактите винаги се появяват в указателя, дори телефонът да е без сим карта или включен wi-fi. Това запаметяване на сим картата или паметта на телефона много отдавна съм забравила, че съществува...

ти май нещо не си много в час с цялата материя интернет-мрежи-синхронизации  Yikes

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Интернет ти трябва за в момента при синхронизацията,и после ако си смениш апарата,при възстановяване на архива,контактите ти се запаметяват от облака в паметта на телефона.Но ако опреш по някаква причина до телефон с копчета,и си прехвърлиш СИМ картата на него,няма да имаш контакти,за това е добре важните контакти да ги има и на СИМ картата.Аз когато излезна 4G-то,картата ми беше от старите, и имаше опция да си я сменя с тези 3 в 1,където се чупят,и ако нямах в контакти в Google,трябваше да ги вадя от старата СИМ карта,или от тефтера. Smile
Цитирай
#13

Аз съм си ги синхронизирал с Google от преди повече от 10 години (естествено някои ги трия, добавям нови и т.н.), защото ми е по-удобно на всяко устройство като вляза с Google акаунта - директно ми синхронизира контактите с телефона (дори на iPhone съм забранил да ми качва контактите в iCloud и съм го настроил да показва само тези от Google акаунта).
По-лесно се редактират online: можеш да добавяш/променяш/триеш снимка към контакт, (допълнителни) телефонни номера, адрес, email-и и други...
Дори на времето като ползвах Galaxy S4 през далечната 2013-та година - служителя в тогавашния M-Tel (настоящ A1) ме пита да копира ли контактите от старата (нормална) SIM в новата (micro SIM) карта и аз му казах, че контактите са ми в облака и той се засмя Big Grin
В днешно време не мога да си представя да попаднеш в ситуация, където да нямаш интернет (дори да е мобилен пак върши работа). Вече, ако си от "старото" поколение, което държи да е на телефони с копчета и контактите написани в тефтерче тогава няма решение за такива освен класиката - запис на SIM карта, (*.vcf архив) на карта памет или на листче за по-сигурно (ако му спре тока  Lol например).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#14

На самотен остров би могло да се случи да търсиш резервен архив за преинсталация на нов телефон... Чудно, ако има оператор къде са мобилните данни тогава?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#15

(2021-02-19, 21:00:53)alexbg67 написа:  На самотен остров би могло да се случи ...........

По тоя повод- миналото лято (2020) бях в Англия, по стечение на обстоятелствата ме сложиха на един бус без никаква подготовка и ми казаха карай. И на същия ден към 3 часа вече ми падна батерията а аз не знам къде се намирам и цял ден съм с навигация и към 3 часа съм на 4% и никой не го е*е за мен ито знам къде се намирам, бях напълно изгубен в няква чужда страна (и навигарията ми губеше обхват от време на време понеже в Англия интернета е много по-зле от нашия и аз карах по някакви селски пътища буквално в нищото). И край телефона умря. И един негър на няква улица в някво непознато градче ми помогна да намеря бензиностанция и от там си купих кабели и зарядно за запалката и така успях да се прибера в "базата". Но имах и резерван телефон с копчета за който се сетих но осъзнах че нямам почти нищо на СИМ картата.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#16

Ако Съдбата реши да ти скрои номер, никога няма да си подготвен. Иначе интересна история.
Та по темата бекъп на контактите вече има изброени всички варианти, но върху СИМ е най-малко популярен, предвид съвременните обстоятелства. И там може да даде пробойна, ако има да става...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

(2021-02-19, 23:01:06)nehranimaiko написа:  По тоя повод- миналото лято (2020) бях в Англия, по стечение на обстоятелствата ме сложиха на един бус без никаква подготовка и ми казаха карай. И на същия ден към 3 часа вече ми падна батерията а аз не знам къде се намирам и цял ден съм с навигация и към 3 часа съм на 4% и никой не го е*е за мен ито знам къде се намирам, бях напълно изгубен в няква чужда страна (и навигарията ми губеше обхват от време на време понеже в Англия интернета е много по-зле от нашия и аз карах по някакви селски пътища буквално в нищото). И край телефона умря. И един негър на няква улица в някво непознато градче ми помогна да намеря бензиностанция и от там си купих кабели и зарядно за запалката и така успях да се прибера в "базата". Но имах и резерван телефон с копчета за който се сетих но осъзнах че нямам почти нищо на СИМ картата.

Не говори наизуст!
Там - ако си с БГ-карта и роуминг, си по-добре отколкото с местна карта! При роуминга се логва на всяка мрежа,  местните карти си търсят само собствената!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#18

(2021-02-19, 11:45:02)nehranimaiko написа:  ДОПЪЛНЕНИЕ: Без гугъл и синхронизация, защото предполагаме че в момент на беда някъде си няма да имаме интернет съответно не разчитаме на облаци.

Няма значение дали има интернет или няма, синхронизирай си контактите с Google профила. Контактите остават в телефона и при поява на интернет се синхронизират.
Цитирай
#19

Хора, какви са тези паники с липса на интернет, няма ли интернет никъде, нямаш ли и мобилен, няма и wifi, то тогава и няма да можеш да се обадиш.

Съгласен съм единствено, ако си изгубен някъде в гората, ама в гората не се преинсталира и не се прави ресет на телефонаSmile
Ама пак няма да имаш обхват така, че все в ***.

(2021-02-19, 23:01:06)nehranimaiko написа:  По тоя повод- миналото лято (2020) бях в Англия, по стечение на обстоятелствата ме сложиха на един бус без никаква подготовка и ми казаха карай. И на същия ден към 3 часа вече ми падна батерията а аз не знам къде се намирам и цял ден съм с навигация и към 3 часа съм на 4% и никой не го е*е за мен ито знам къде се намирам, бях напълно изгубен в няква чужда страна (и навигарията ми губеше обхват от време на време понеже в Англия интернета е много по-зле от нашия и аз карах по някакви селски пътища буквално в нищото). И край телефона умря. И един негър на няква улица в някво непознато градче ми помогна да намеря бензиностанция и от там си купих кабели и зарядно за запалката и така успях да се прибера в "базата". Но имах и резерван телефон с копчета за който се сетих но осъзнах че нямам почти нищо на СИМ картата.
ъъъъъ, Rolleyes това няма общо със синхронизация на контакти, а със липса на зарядно на телефона.
Цитирай
#20

Тук се бъркат две неща. Контактите, независимо че са в облака (Гугъл) при първоначалната настройка на телефона се свалят и се съхраняват в паметта на телефона. Така че независимо къде попадне човек и дали има или няма интернет, контактите ти са налични в телефона!! Ако падне батерията е съвсем друг проблем и тогава пак няма да имаш достъп до контактите в сим картата. А щом сте шофьор, трябва винаги да имате в колата зарядно за телефона и/или външна батерия, особено щом го използвате за навигация! Абсолютно задължително!

В сим картата има сто вида ограничения- за общ брой номера, за дължината на името и т.н., абсолютно безумно и остаряло.

Преди години редовно съм губил телефонни номера завинаги- откраднат ти телефона или се развали/блокира сим картата и губиш всичко на нея! Или самият телефон замине по някаква причина. Така че облака е най-доброто решение, което съществува. И пак повтарям- контактите ги имате едновременно И във паметта на телефона и те са достъпни дори да сте в селска местност без интернет!!

Също така за втори/резервен телефон се взима евтин смартфон с голяма батерия за 180 лв., а не безсмислен телефон с копчета. Щото резервният смартфон може да го ползваш с навигация и да се прибереш до дома дори в непозната страна и без интернет (свалени предварително карти на устройството в Google Maps, HERE We Go). А за какво ще ползваш един телефон с копчета, те са изпята песен.


Цитирай
#21

Е как за какво, да трошиш орехи с него и да му държи батерията една седмица.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#22

(2021-02-20, 10:51:47)milenvn написа:  Тук се бъркат две неща. Контактите, независимо че са в облака (Гугъл) при първоначалната настройка на телефона се свалят и се съхраняват в паметта на телефона. Така че независимо къде попадне човек и дали има или няма интернет, контактите ти са налични в телефона!!

Момент, искаш да кажеш, че НОВ телефон без да е настроен wifi и сим карта в него БЕЗ мобилен интернет, може да бъде пуснат с първоначални настройки или след ресет и при написването паролата на акаунта контактите ЩЕ СЕ свалят?
КАК?, откъде?
НЕ се заяждам, просто ми стана интересно, не, че е жизненоважноSmile


(за втори телефон с голяма батерия за 180лв, имаше предвид Поко М3 нали със 6000маха хахаха, как те познавам Tongue )
Цитирай
#23

Естествено че не,без интернет няма как да си удостовериш акаунта,за да ти се синхронизират контактите и да се запаметят в телефона,но после и без интернет ще са ти в телефона. Smile
Цитирай
#24

(2021-02-20, 21:37:46)Victormihov написа:  Момент, искаш да кажеш, че НОВ телефон без да е настроен wifi и сим карта в него БЕЗ мобилен интернет, може да бъде пуснат с първоначални настройки или след ресет и при написването паролата на акаунта контактите ЩЕ СЕ свалят?
КАК?, откъде?
НЕ се заяждам, просто ми стана интересно, не, че е жизненоважноSmile
....

3 пъти прочетох поста на Милен и никъде не видях да е казвал подобно нещо. Къде прочете, че първоначалните настройки и активирането на Google профила стават без интернет?

1916 
Цитирай
#25

(2021-02-20, 22:40:18)milss написа:  3 пъти прочетох поста на Милен и никъде не видях да е казвал подобно нещо. Къде прочете, че първоначалните настройки и активирането на Google профила стават без интернет?

Благодаря, разбрали сте ме прекрасно   Storstark

Първоначалната настройка на телефона (вадене от кутията) естествено става вкъщи или на друго място с интернет. Тогава контактите се свалят и са налични както в облака, така И в паметта на телефона. По този начин имате достъп до тях по всяко време и на всяко място, дори то да е без интернет и без покритие!! А именно от такова място се оплаква автора на темата. Надявам се сега да е станало пределно ясно Smile


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)