Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новите планове с Неограничен мобилен нет, разговори и смс-и Vivacom Unl
#26

Уж нови собственици, а GM е досегашният
Почвам да се съмнявам да не направиха пак фиктивна продажба
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-02-21, 00:34:47)pepy1 написа:  https://www.24chasa.bg/mnenia/article/9534687

Атанас Добрев написа:Ние обаче вярваме, че скоростите под 100 Mbps са част от миналото. Минимално необходимата скорост преди 10 години беше 10 Mbps – сега вече е 300 Mbps.

Нещо си противоречат, новите планове предлагат скорости съответно до 50Mbps и 150Mbps. Не ме разбирайте погрешно, мисля да мина този от 35 лв и съм сигурен, че 50-то Mbps ще са ми предостатъчни, просто ми е интересно щом те мислят така защо са им такива скоростите на двата плана. Точно там ще кажете, че говори за домашен интернет, но каква е разликата, при условие че телефона ти е под ръка винаги и най-често него ползваш, отделно ще може да пускаш интернет на лаптоп или друго устройство ако си примерно някъде на работа извън офиса.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#28

И другия въпрос е,защо"За да се възползват от 30  хил. Мb месечно на максимална скорост на 5G,трябва да имат закупено устройство от търговската мрежа на Виваком''.Нали тези които ще са техни клиенти,как ще ги обидят че 5G си заслужава ако ползваш телефон който поддържа 5G но е закупен от другаде,да разбираме че няма да може да се възползва.
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/9534687
Цитирай
#29

В интервюто пише, че има 5г само в центровете на 28 града! Рано е още за 5 г, щом няма покритие навсякъде.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#30

Реално с плановете unlimited 5G е неизползваемо с това ограничение, отделно телефона ми поддържа 5G имам покритие, но пък оператора още не го е пуснал за моят модел въпреки, че е купен от тях.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай
#31

Към ънлимитед плановете има и Tidal за целия срок на договора, което е супер. Спестиха ми 215лв/24м от друга услуга за която плащах.
Цитирай
#32

Да и аз имах spotify вече го спрях Tidal върши същата работа.

Mate 50 pro
Цитирай
#33

(2021-02-20, 13:53:29)milenvn написа:  Консултантите в никой от операторите не са читави. Винаги са готови да те излъжат, за да си изпълнят таргетите. Избор на оператор по отношението на консултантите е абсурдно. Оператор се избира, като си харесате най-изгодната оферта за вас от страницата му в интернет и тогава подготвен отивате в магазина и искате точно това, за което сте отишли. Ако трябва се вика управителя, звъни се на 123 и така нататък. Човек ако сам не си защитава интересите... Не разчитайте на консултант за това.

Много ме радва големият интерес към новите планове на Виваком. Определено досега ние клиентите бяхме прецаквани яко от операторите (пиша за това във форума от години) и е хубаво, че най-после има истински европейски оферти в България.
Много ми е смешно, като се пишат такива глупости, че винаги били готови да те излъжат. Истината е, че българина не чете, не задави въпроси и не разбира, като му обясняват условията и после, като нещо не му хареса, започва да разнася мълвата как са го "излъгали" е що пък мен един път не ме излъгаха? Или по-точно, защо един път не се опитаха да ме излъжат? Има и доста некомпетентни служители, това е така, ама чак пък да лъжат нарочно. Smile не говорете глупости, моля ви се.
Цитирай
#34

Точно така е. Лъжат нарочно, за да си покрият таргетите и да вземат бонуси, защото иначе са на минимална заплата. Това е доказано многократно и много хора не позволяват на родителите си пенсионери по тази причина да посещават офисите на мобилните оператори. Това не изключва и типичният бг манталитет, разбира се.

Дочува се неофициално, че утре А1 най-после ще отговорят на мобилната революция от Виваком с неограничен план, но без смс-и. Да видим все пак, че те са царе на подводните камъни.

Отново копирам едно мнение от нета, изключително трезв анализ:

Здравейте,

възхищавам се на някои писатели тук,
които твърдят, че 50Mbps била ниска скорост.

За какво по-точно не би била достатъчна тази скорост за ползване на мобилен телефон (и не само)?

При други оператори от ЕС има еквивалентни планове с ограничения на скоростта до 2Mbps, 10Mbps, 21Mbps и т.н.

Това, което направи Виваком в България, на 15.02.2021, е революция - не за друго, а защото до сега никой не го е правил, както е навсякъде в ЕС, тук на цена от около 18Евро.

Е, без пари ли да бъде?

Кратко и ясно, договор за 2 години, прозрачни условия, неограничен трафик на висока скорост, до 100GB/ден е единствената рестрикция (ако изобщо може да се нарече такава). Неограничени разговори, SMS, MMS.
Който иска доп.минути за международни, има изгодни допълнителни пакети или пък си ползва някое приложение като Telz.

От другата страна, А1 предложи спонтанно оферти за понапомпени планове с не напълно ясни условия, под условия и с още малко доусловия - това за 3 месеца, онова за 12 месеца, третото за 1 месец и т.н. Натисни тук, за да активираш, кълбо напред, за да деактивираш, кълбо назад, за да актидеактивираш.
По-добър вариант ли е?

Теленор, 4G пионерът в България, все още не се включват в тази надпревара, обмислят.

Още недоволни от новите планове на Виваком?

Важното е, че това е добре за всички нас.
35лв за Vivacom Unlimited си е направо без пари - т.е. това е сумата, която харчи един средностатистически пушач седмично.

Нека не бъдем неблагодарни.

И нека престанем да се наддраскваме за 5G.
Да, 5G ще има, но по нататък.
А именно, когато (поне) от единия до другия край на София, Пловдив, Варна, Бургас и Русе, може да се ползва безпроблемно, на открито и на закрито.
Сега 5G е в тестова фаза за масовия потребител.
А който има късмета, вкъщи или на работа, да ползва спокойно 5G по настоящем, това е един добър старт.


Цитирай
#35

(2021-02-21, 13:04:13)pezilink написа:  Да и аз имах spotify вече го спрях Tidal върши същата работа.

Не точно, на тидал му е по-беден каталога.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#36

Консултантите много често се опитват да те излъжат,и доста често успяват.Онзи ден си плащам сметката в офис на А1 и ги питам няма ли и те да пуснат подобни планове като на Виваком,с не ограничен интернет,отговарят ми че те и сега предлагат неограничен,викам им че след изчерпване на мегабайтите става бавен,а при новите планове на Виваком е 50-150 Мбс постоянно,отговориха ми че ще има някаква уловка в тези планове. Smile
Цитирай
#37

Ами нямам идея гледам са 70мил песни към момента в Тайдъл. Аз прехвърлих цялата библиотека, около 20000 песни, 432 ги няма само. Не е болка за мен.
Цитирай
#38

Не знам дали има смисъл да минавам новите планове.

Губя разговори към ЕС и неограничената скорост, също така има 100GB на ден (връзвам към компа и понякога правя много повече от 100GB)

Също така имат ново условие за намаляване на скоростта до края на деня ако имаш много трафик.

Заслужава ли си за 7лв по малко да правя тези компромиси?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#39

Аз съм на XL, нещо към 34лв май беше. До вчера ми вършеше работа понеже даваха и 10гб за мобилното приложение, в което пък имах включени макс спорт и диемите. Но за 2г договор, прИмоцията за 10гб и платените канали е само 1-вата година.
Сега мисля да си пусна поне Макса, който е 6 лв, но пък с тези 20Гб със сигурност няма да ми стигнат.

Можеше ли 1г по-рано да се прехвърли човек на нов план, който като чета май е на същата стойност от 35лв?
Поне за трафика да не мисля
Цитирай
#40

Може и аз бях така от SMART XL даже нямаше и година от стария договор вече съм на unlimited50. От 33 на 34лв. с отстъпката за плащане през myvivacom

Mate 50 pro
Цитирай
#41

(2021-02-21, 18:37:42)BGDropche написа:  Не знам дали има смисъл да минавам новите планове.

Губя разговори към ЕС и неограничената скорост, също така има 100GB на ден (връзвам към компа и понякога правя много повече от 100GB)

Също така имат ново условие за намаляване на скоростта до края на деня ако имаш много трафик.

Заслужава ли си за 7лв по малко да правя тези компромиси?

Колега на какъв план си, че има много повече от 100GB, които правиш с компа понякога (на ден)? Не се заяждам просто питам, понеже не се сещам за такъв. Иначе разговорите и скоростта, ще ги загубиш. Макар че за скоростта въобще не се тревожа, преди няколко години вкъщи смених от 50мб/с на 100мб/с само заради нвидия шилд (да мога да цъкам игри) иначе въобще не ми трябваха тези 100. Сега ги държа, понеже не е голяма разликата в цената, но освен че един филм ще го сваля вместо за 10мин за 5, разликата лично аз не виждам. Дори хбо и нетфликс си работатят по същия начин, youtube 4к клип без проблем както преди с 50, така и сега със 100-те мб/с. А тук, говорим за ползване на нета, на повече от едно устройство. Докато мобилния, ще го ползваш само на телефона (1 устройство) и да кажем ако пуснеш на компютър, но предполагам тогава няма да се ползва телефона (пак само 1 устройство). Лично аз съм на 100% сигурен, че разлика в зареждането на сайтовете, клиповете и пр. няма да има, единствената разлика ще е при свалянето/качването на файлове и то ако те са по-големи от 1гб да кажем, и при малките ще има, но все пак ще е толкова бързо, че няма да може да усети тази разлика.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#42

Със стария Smart U където го спряха преди повече от 2 години и вече съм на безсрочен договор.

Имам 330,000 TB интернет

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#43

Колега, ти явно си вършиш някакви твои работи, бизнеси, схеми... Това е ОК, щом имаш полза от тях, но за нормалния потребител тези планове няма как да ме убедиш че са недостатъчни или бавни. Перфектни са.
Цитирай
#44

(2021-02-21, 21:15:40)BGDropche написа:  Със стария Smart U където го спряха преди повече от 2 години и вече съм на безсрочен договор.

Имам 330,000 TB интернет
Колега да не се бъркаш нещо 330тб са мнооого а 330,000 нереално много и нямам спомен да имало такъв план. Да не си с 330,000мб? Защото ако е така, реално на ден новите планове ограничават на около 1\3 (100,000мб) от твоя за месец.


(2021-02-22, 01:12:34)Andon0v написа:  Колега, ти явно си вършиш някакви твои работи, бизнеси, схеми... Това е ОК, щом имаш полза от тях, но за нормалния потребител тези планове няма как да ме убедиш че са недостатъчни или бавни. Перфектни са.
Само едни 100мин към мобилни в ЕС. Като се върне някой познат от чужбина, за седмица, две и естествено няма да си вземе българска карта за да си говорим, та тогава ще се набутвам около 50-60мин, но както казаха има пакети ако трябва ще се активират.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#45

Аз също бях на такъв план последните 4 години. Неограничен нет. Просто в полето за мб седеше едно нереално число. Сега на новите има знак за безкрайност.
Цитирай
#46

Преди да въведат някакви числа, пак си беше с безкрайност
Играят си на Маркетинг
Цитирай
#47

(2021-02-21, 19:39:12)pezilink написа:  Може и аз бях така от SMART XL даже нямаше и година от стария договор вече съм на unlimited50. От 33 на 34лв. с отстъпката за плащане през myvivacom
Нов двугодишен договор ли преподписа или до края на текущия поднови?
Цитирай
#48

Нов двугодишен договор преподписах.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай
#49

Очаквахме А1 да отговори на мобилната революция от Виваком, те продължават да мълчат като мишки. Нищо, проблемът си е техен. Отчитам голям интерес за прехвърляне към Виваком на новите планове, дори неустойки от 3 месечни такси се плащат. Излезе инфо, че при пренос на номер цената е 29.99 лв. на месец за 2 години и след това преподписване или безсрочен на 39 лв.. Което потвърдено и от други пренасящи се колеги, означава край на картела!! Виваком директно предлага по-добри условия за пренос към тях и иска да "краде" абонати от другите два оператора!! Много добре!!

Ето и скрииншот от договор на пренесен клиент с месечна такса 29.99 лв. Да не забравяме и включените неограничени смс- към всички и безплатен Tidal- музикалната услуга: https://images.vfl.ru/ii/1614094574/55f4...440716.jpg

[Изображение: 33440716.jpg]


Цитирай
#50

Да и аз видях това инфо в друг форум за пренос цената е 29лв. браво на Виваком.При мен скорост си остана висока не е ограничена на 50mbps:
[Изображение: 605b9907e1390baaea6799896a04806c.jpg]

Mate 50 pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)