Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно сензорните бутони
#1

Здравейте,

Възможно ли е трите сензорни бутона отдолу да бъдат уголемени? В настройките не намерих такава опция. Дали пък от опции на разработчика няма да стане? Ако активирам опции на разработчика няма ли да имам проблем с гаранцията на телефона? Да отпадне или нещо такова?
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз не знам такава опция за уголемяване. И да активирате опциите за разработчици няма да ви отпадне гаранцията.
Цитирай
#3

Благодаря. Ако някой все пак знае дали трите сензорни бутона отдолу могат да бъдат уголемени или да се отдалечат малко един от друг без намесата на чужда програма ще се радвам да пишат.

П.С. Един леко страничен въпрос - До колкото знам телефона не поддържа Always on Display, някой да е успял да му е сложил дори със странична програма без реклами?
Цитирай
#4

(2021-02-21, 11:22:48)mariyanivanov написа:  Благодаря. Ако някой все пак знае дали трите сензорни бутона отдолу могат да бъдат уголемени или да се отдалечат малко един от друг без намесата на чужда програма ще се радвам да пишат.

П.С. Един леко страничен въпрос - До колкото знам телефона не поддържа Always on Display, някой да е успял да му е сложил дори със странична програма без реклами?

И на мен бутоните ми идват струпани в средата повече от нужното. Но не намирам никакви опции за тия бутони освен Mirror. И добре че това поне го има Smile 

Always on display има. Тръгни да пишеш always в търсачката на настройките и ще го намериш. 7май предвид, че не сме с лед екран и това ще хаби батерията.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#5

(2021-02-21, 11:52:06)jafaar написа:  И на мен бутоните ми идват струпани в средата повече от нужното. Но не намирам никакви опции за тия бутони освен Mirror. И добре че това поне го има Smile 

Always on display има. Тръгни да пишеш always в търсачката на настройките и ще го намериш. 7май предвид, че не сме с лед екран и това ще хаби батерията.

Благодаря за инфото. Какво имаш предвид под "mirror"? Започнах да пиша в настройките - Always on, обаче нищо не намира?
Цитирай
#6

Пробвайте с някой launcher, тема, може да промените бутоните. А Always On Dsiplay с външто приложение хаби батерия на AMOLED, представям си на ips.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

(2021-02-21, 17:11:02)hazART написа:  Пробвайте с някой launcher, тема, може да промените бутоните. А Always On Dsiplay с външто приложение хаби батерия на AMOLED, представям си на ips.

Благодаря. Предпочитам да не ползвам друг launcher, и за това реших да попитам тук дали някой не знае дали може да стане без чужди програми. А за Always on Display, не успях да го намеря, също не искам да тегля програма, понеже повечето имат реклами и ми се струва, че няма да работи правилно. Виждам, че чистият Mi10 има тази функция, явно Mi 10T версиите не го поддържат.
Цитирай
#8

Mi 10 е с amoled, докато 10t е ips.
Цитирай
#9

(2021-02-21, 14:56:03)mariyanivanov написа:  Благодаря за инфото. Какво имаш предвид под "mirror"? Започнах да пиша в настройките - Always on, обаче нищо не намира?

   

   

   

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#10

Много ти благодаря за положения труд, раьбрах какво имате предвид mirror.  Обаче просто не намира Always on Display функцията. Виждам в подписа, че сте с 10T, моят е 10T Pro, не съм чел да имат разлика освен във вградената памет и камерата.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#11

(2021-02-21, 19:55:06)plamen_k написа:  Mi 10 е с amoled, докато 10t е ips.

Колегата го е написал, но не е пояснил, че АОД се прилага ефективно само на ОЛЕД/Амолед екрани, защото на тях черния цвят се изобразява с изключени пиксели. Тоест не точат батерия, докато на ЛЦДто свети Всичко!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

(2021-02-22, 00:07:06)mariyanivanov написа:  Много ти благодаря за положения труд, раьбрах какво имате предвид mirror.  Обаче просто не намира Always on Display функцията. Виждам в подписа, че сте с 10T, моят е 10T Pro, не съм чел да имат разлика освен във вградената памет и камерата.

Хм, и аз не очаквах да има разлика. 

При мен always-on е в settings>always-on display & lock screen>always-on display.

Андроида ми е 12.0.8.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#13

(2021-02-22, 12:51:45)jafaar написа:  Хм, и аз не очаквах да има разлика. 

При мен always-on е в settings>always-on display & lock screen>always-on display.

Андроида ми е 12.0.8.

Все още си мисля, че няма как 10Т да има Always on Display, а 10Т Pro да няма. За Xiaomi Mi 10i видях, че поддържа тази функция. За чистата версия нямам идея. Аз съм с Андроид 10. Версията на MIUI е 12.0.18
Цитирай
#14

(2021-02-22, 13:03:55)mariyanivanov написа:  Все още си мисля, че няма как 10Т да има Always on Display, а 10Т Pro да няма. За Xiaomi Mi 10i видях, че поддържа тази функция. За чистата версия нямам идея. Аз съм с Андроид 10. Версията на MIUI е 12.0.18

Ами... Ей го на за 10т. Би трябвало и про версията да го има, но виж как не излиза в настройките на колегата. Дали не зависи от някакъв сървис или опция, която да му е спряна?

Едит: пуснах го при мене, но изглежда това не е always on какъвто се очаква. Не стои включен екрана. Може би е същата настройка като тази от девелОперските опции да не гасне екрана, докато телефонът е на зарядно. Т.е. и 10т няма always-on display, въпреки опцията, която са кръстили по този начин Smile китайщини Smile

   

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#15

Пак ще кажа, че няма как IPS дисплей да има always on display.
Цитирай
#16

(2021-02-22, 13:35:15)plamen_k написа:  Пак ще кажа, че няма как IPS дисплей да има always on display.

Това стана ясно вече. Забавното в случая е, че опцията се казва именно always on display, а не е Smile

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#17

Тъй като не искам да отварям друга тема, а на тази и разбрахме отговора, някой може ли да ми каже с какъв протектор е, и дали е доволен? Гледам, че има много видове - 3D, 5D, 6D, 9D, 9H и т.н. Четох в интернет долу-горе каква е разликата, но ще се радвам да чуя и вашите мнения.
Цитирай
#18

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100480 Ето ти тема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)