Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

xiaomi.eu седмични и стабилни ъпдейти
#26

Здравейте! Имам голям проблем! Притежател съм на MI10T lite. Отключих си буутлодера и флашнах последна версия на рома на xiaomi.eu. Сега ми излиза съобщение че устройството ми не е сертифицирано от Google play Protect и услугите на Google services няма да работят! Моля за малко помощ , че адски се изнервих!
Цитирай
Аксесоари
#27

Само да кажа, че ромът от тази седмица се качва наново, защото има проблем с force close при отваряне настройките на камерата
Цитирай
#28

Пуснаха ОТА със същата версия, но излиза като ъпдейт на вече обновилите


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#29

Какво очакваме тази седмица:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#30
Lightbulb 

Излезе нова версия но още не може да се тегли. 21.4.21
[-] 1 потребител изказва благодарност на gdgrozev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#31

Ето и чейнджлог:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#32

Който не му се чака да тегли от https://mi-globe.com/miui-firmware-custom-rom-builder/
Цитирай
#33

Там няма ОТА
Цитирай
#34

То и сега ръчно се ъпдейтва . Все едно .Тука имаш избор при сглобяването на Рома за някои неща .
[-] 1 потребител изказва благодарност на gdgrozev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#35

Здравейте, от много четене и гледане на клипчета от тубата в главата ми стана каша, моля някой да ми сподели точните стъпки за преминаване към xiaomi eu - global.
Аз към момента съм пуснал заявка за отключване на bootloader-a, остават ми 6 дни.
Мисля да използвам последната версия на програмата XiaoMiTool V2, но не ми става ясно следното:

1 когато избера xiaomi eu - global ROM - тя автоматично ли ще ми сложи TWRP или първо да избера опцията качване на TWRP и след това да избера да качва рома?
2 как стой въпроса с ъпдейтите - автоматично ли ще се появяват както досега или вече ръчно ще трябва да си ги инсталирам?

Телефона е - Xiaomi MI 10 T
Благодаря.
Цитирай
#36

Първо си теглиш TWRP . След това през програмата го инсталираш. Предварително си сложил Рома на флашка. Като инсталираш TWRP оставаш на него и слагаш флашката и избираш зипа и действаш не рестартирай преди да направиш вайп дата далвик и кеш. Предполагам знаеш от къде да си теглиш нещата. За ъпдейта ти изписва че има и си го теглиш ръчно и по същия начин. Но вече програмата направо те вкарва в TWRP.
Цитирай
#37

(2021-04-28, 09:44:01)pepone написа:  Здравейте, от много четене и гледане на клипчета от тубата в главата ми стана каша, моля някой да ми сподели точните стъпки за преминаване към xiaomi eu - global.
Аз към момента съм пуснал заявка за отключване на bootloader-a, остават ми 6 дни.
Мисля да използвам последната версия на програмата XiaoMiTool V2, но не ми става ясно следното:

1 когато избера xiaomi eu - global ROM - тя автоматично ли ще ми сложи TWRP или първо да избера опцията качване на TWRP и след това да избера да качва рома?
2 как стой въпроса с ъпдейтите - автоматично ли ще се появяват както досега или вече ръчно ще трябва да си ги инсталирам?

Телефона е - Xiaomi MI 10 T
Благодаря.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1665410
Цитирай
#38

Вече има ОТА:


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#39

Вече е достъпна ОТА


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#40

Ето промените за тази седмица:


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Ivan_Bonev
Цитирай
#41

Имам мерак да си кача ЕУ РОМ-а, но ме притеснява да не го обозя. А Глобалката съм си я нагласил удобно като за мен, но ще изчакам да пуснат 12.5 версията на МИУИ-то и ако не ме впечатли ще се престраша. Само да запитам, ако премина на ЕУ РОМ-а, това влияе ли на гаранцията на телефона ?

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#42

Отключването по принцип сваля гаранцията(има доста предупреждения при всяка стъпка от процеса), но ако го заключиш като го даваш в сервиза не би трябвало да е проблем
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • skysoft
Цитирай
#43

А някой знае ли проблема със сензора за близост има ли го в тези ромове? Както и дали пък не е добавен рекордер?

Poco F3
Цитирай
#44

Аз проблем със сензора след разговор имах с Глобалния, сега с ЕУ не го наблюдавам, работи си нормално. За другото не мога да кажа, защото не знам къде да гледам, а и не ползвам въпросната опция.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivan_Bonev за това мнение:
  • trifon81
Цитирай
#45

Еу рома е базиран на китайската версия, така че трябва да има рекордер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • trifon81
Цитирай
#46

Има рекордер гарантирам. Аз го ползвам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gdgrozev за това мнение:
  • trifon81
Цитирай
#47

Здравейте,искам да попитам как да реша проблема с подкачването към телевизор споделен екран?След слагането на версия 21/4.7 не се получава вече!!Веднага се прекратява врузката иначе вижда устройстата.
Цитирай
#48

Няма ли много по нов вече?
Цитирай
#49

Сега сложих 21.5.20  и същата работа!!!Да не е нещо по някъкви настройки? Незнам яд голям е . По рано работеше добре и си гледах снимките и видеото на телавизора.
Цитирай
#50

нямам как да тествам. По принцип в менюто connection & sharing има ресет на настройките - wifi, bluetooth, sim
може да оправи нещата.
Ако го има като арр някъде по настройките сами CAST може на него да му изтриеш данните


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)