Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Свързване безжично към ТВ как ?
#1

Телевизорът има Miracast , някакъв Crown 50 инчов е. Не мога да вържа телефонът към тв то по мрежа. И двете устройства са вързани към един рутер . Съвети моля , ако дадете, ще сте златни

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

Моето Poco F2 pro не се свързва, ако не пусна gps. Пробвай да пуснеш wifi, bluetooth и gps.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenirs за това мнение:
  • KenLii
Цитирай
#3

(2021-02-26, 18:26:06)chinchilla написа:  Телевизорът има Miracast , някакъв Crown 50 инчов е. Не мога да вържа телефонът към тв то по мрежа. И двете устройства са вързани към един рутер . Съвети моля , ако дадете, ще сте златни

Освен, че - ТВ е „някакъв Crown“ - бива да кажете, какво правите?

Какво искате да направите:
  • - свързване с безжичен дисплей (дублиране на цялото съдържание) или
  • - кастване на конкретно съдържание - от някое приложение?
А това - „вързани към един рутер“ - какво означава?
Може да са в една безжична мрежа (WiFi) или - телефона по WiFi, а ТВ-то - по кабел.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Отговарям , тв и тел са безжично в една мрежа. Опитвам се да изкарам екрана на тел през тв. Опитах няколко програми от маркета кръстени от сорта на Miracast , нито една не сработи, просто двете у-ва не се намират едно друго. Цел -
Искам , когато играя RR3 , либа Clash of clans , да играя на телефона, но да гледам на тв.
Какво правя - пускам тв да търси у-ва , не намира. Същото и през телефона - не намира телевизора
Явно нещо някъде се насочва, но аз нямам идея и не намирам

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#5

@chinchilla пробвахте ли както писах да пуснете и gps? Целта която имате според мен няма да стане , защото има забавяне около секунда на предаването към тв то което ще е фатално за игрите.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Да, той GPS - а ми е винаги пуснат на тлеефона. Здраве да е , явно няма да стане

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#7

Колега купи си един chromecast и си свиркай. После може и на друг телевизор да го преместиш

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#8

Според мен, връзката трябва да стане през Wi-Fi Direct, но едва ли телевизорът поддържа.
Затова, както каза …

(2021-02-28, 09:30:13)BlackBone написа:  Колега, купи си един chromecast и си свиркай. После може и на друг телевизор да го преместиш

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

Защо да купувам, като му е зададено от опциите? ѝнали затова е телефонът и екстрата му, както и тв - то с въпросната екстра.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#10

Защото chromecast е продукт на google и перфектно работи с телефони с андроид за разлика от всички други начини за кастване на картината. Пак казвам, не са хвърлени пари на вятъра и може да го слагаш на който си телевизор поискаш с hdmi вход

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

За да се покаже нещо на телевизора (и при поддръжка от страна на телевизора) трябва да се избере от неговото меню (медиа/Input или както се казва изборът не Source) фунцкията за бежичен дисплей и чак тогава се каства от телефона.
Единствения вариант да кастнеш нещо, без да включиш ръчно опцията е да има Youtube и през арр-а да стартираш каквото ти се гледа/слуша.

Иначе това, че един тв има Wifi не го прави подходящ за кастване
Вградения арр на MIUI (под арр разбирайте или това, което има като шорткът в статус бара, или настройките за свързване) върши идеална работа. Не ви трябват външни програми
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • andreti013, chinchilla
Цитирай
#12

(2021-03-04, 08:29:52)suffer написа:  Вградения арр на MIUI ...

На MIUI - добре, ами при EMUI - как е?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

Ами вероятно е подобно.

Kaто за начало, ако си с ХуаУей, ще получиш много повече помощ в техния раздел.

иначе:

Go to Settings.
Touch Smart assistance > MirrorShare. Select your display device or set-top box from those listed. Your device's screen will be mirrored to that device.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

(2021-03-04, 21:51:43)suffer написа:  Ами вероятно е подобно.

Kaто за начало, ако си с ХуаУей, ще получиш много повече помощ в техния раздел.

иначе:

Go to Settings.
Touch Smart assistance > MirrorShare.

Благодаря, ама ... въпросната настройка - MirrorShare -  я няма при мен. EMUI 4.1, Андроид 6.0

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#15

Извинявай, ама с това трябваше да започнеш.
Телефонът очевидно е морално стар
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • jhoro, oxuboxu
Цитирай
#16

(2021-03-04, 23:57:04)suffer написа:  Извинявай, ама с това трябваше да започнеш.
Телефонът очевидно е морално стар
За това си прав, но …
Телевизорът има Youtube и си го управлявам през арр-а - стартирам каквото ми се гледа/слуша. Също и от друго устройство.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#17

youtube не е точно кастване, а функционалност за разбирателство между приложенията създадени от тях.
По принцип дори да намериш софтуер за кастване на телевизора в някакъв момент ще се ъпдейтне и ще спре да работи
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • jhoro, oxuboxu
Цитирай
#18

Да разбирам, че ми трябва модул като хромкаст - вързан към тв то, предаващ безжично? На тв имам нетфликс, тубите и двете - ком и ру, десетина спортни канала, музикални тип вево , ама за това, което ми трябва , явно няма да свърши работа ..

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
[-] 1 потребител изказва благодарност на chinchilla за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

(2021-03-04, 08:29:52)suffer написа:  За да се покаже нещо на телевизора (и при поддръжка от страна на телевизора) трябва да се избере от неговото меню (медиа/Input или както се казва изборът не Source) фунцкията за бежичен дисплей и чак тогава се каства от телефона.
...


Вградения арр на MIUI ...върши идеална работа. Не ви трябват външни програми
Опита ли така? Ако не сработи, тогава взимай допълнителни устройства.


Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на andreti013 за това мнение:
  • chinchilla, oxuboxu
Цитирай
#20

Не намерих нази опция. То ми беше за игрите, ама ако лага е голям то, няма смисъл...

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#21

(2021-03-05, 08:28:50)suffer написа:  youtube не е точно кастване, а функционалност за разбирателство между приложенията създадени от тях.
По принцип дори да намериш софтуер за кастване на телевизора в някакъв момент ще се ъпдейтне и ще спре да работи

Даааа!!! Виждам, че мислим ... в една посока!

В случая - от едно устройство се избира, а на друго - се възпроизвежда. YouTube сървъра се явява „гара разпределителна“!
И да - „не е точно кастване“, ама върши работа ... според зависи!

Колкото до софтуерите (за различни устройства, вкл. - телевизори) - те често „гърмят“! Факт!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • chinchilla, oxuboxu
Цитирай
#22

А аз дали ще мога да "вържа" Redmi Note 9 с Android TV Box ?

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)