Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Три избора за флагман
#1

Здрасти, не мисля че ще ми се наложи да пусна такава тема, но винаги има хора където знаят повече от други.

Ще преподписвам договор с Vivacom и само три устройства от тяхното портфолио ме устройват като едното от тях даже може да се каже че не го броя.

-------------------

iPhone 12 Pro Max - Никога съм нямал iPhone или каквото и да е Apple устройство и ми е чудно какво представляват но пък не ми се рискува да ме издразни iOS а и да го продам.

Другото е че ако iOS а ми хареса то със сигурност ще ми омръзне да гледам едно и също меню с години наред, и като цяло нямат прости функции където при Android ги има от години и съм свикнал с глезотията им.

-------------------

S21 Ultra - Имал съм лош предишен опит със Samsung и не знам тука как ще е, гледах 5 - 10 ревюта и всички казват че са си оправили процесора и батерията, но това го казват на всеки нов излезнал модел

Бих го взел, но четох в раздела на S20 как имат някакви проблеми и се налага ресет на тел за 2000лв което не ме очудва, все пак е Android и One UI е bloat - нат до небето

-------------------

Mate 40 Pro - Най много клоня към него защото работата му е най стабилна, като изключим iOS.
Камерата е най добрата от другите 2 избора но това до лични предпочитания, предпочитам снимките където са яки за окото а не реалните който iPhon - а прави.
Батерията и екрана знам че са му много стабилни защото съм имал P40 Pro

Най много ме отказва липсата на Google Play и неизвестния трафик към Китай постоянно.



За какво ще се ползва ли?

За всичко, снимане (основно в трудни условия като видео на пълен мрак), тежки игри (тук таме), хотспот, блутот постоянно пуснат, музика постоянно, Youtube, социални мрежи и като цяло почти всичко което се сетите. Power User съм и батерията и камерата са най важните фактори за мен.

П.С.
Ако взема iPhone ще трябва да плащам за Youtube Premium защото при тях няма хакнат Youtube.

П.С. 2
Ако пуснат Xiaomi Mi 11 до 14ти март най вероятно ще е тва.

П.С. 3
Първите два избора идват без зарядно Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари
#2

В новите планове на Вива има включен Тайдъл за целия срок на договора, може да не се наложи да плащаш за ютуб премиум
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • MeRtYy
Цитирай
#3

Aко ще е мейта, чакаш п50, така и така няма да имаш гугъл, поне да снима хубаво Smile
Цитирай
#4

И аз съм на същото мнение като emzo,ако ще е хуавей,изчакай П50,телефон може и след подписването да си вземеш,аз така направих преди да си купя П30.
Цитирай
#5

Кога ще излиза, не мога друг месец освен март, защото трябва да бия път защото договора не е на мое име, тамън да си го прехвърля.

Като го прехвърлям те ще искат задължително преподписване.

+Това тамън са пуснали Unlimited което чаках, ако чакам още може да го махнат както стана преди 2 години

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Няма обявена дата още,има предположение че П50 ще го обявят към края на март.Ако не ти се занимава с инсталация на гугъл,вземи S 21 Ultra.
Цитирай
#7

Мейта винаги е бил на нивото на следващото поколение п, така че ако не ти е проблем липсата на Гугъл приложенията(не съм чел ама сигурно има някакви методи), това е телефона с голямо Т в момента.
Цитирай
#8

Труден ще ти е избора.
Днес всички имат огромни, но различни минуса.
Айфона е топ камера, топ батерия, топ ъпдейти, минус : никакви иновации, супер затворена систем, всяко нещо е пари, няма пиратстване.
Мейт 40 про- супер камера, екран, батерия, Минус: няма Гугъл, постоянно нещо не се синхронизирва, няма как да работи пълноценно.
S21 ultra , як флагман, бърз и приятен, супер як екран, много функции , Минус: ексинос, грее, слаба батерия, не достатъчно добра камера.


Избери си един минус.

(2021-02-27, 16:39:46)Andon0v написа:  Мейта винаги е бил на нивото на следващото поколение п, така че ако не ти е проблем липсата на Гугъл приложенията(не съм чел ама сигурно има някакви методи), това е телефона с голямо Т в момента.

Няма никакви методи,  нищо не работи какво трябва, далеч е от телефон с голямо Т.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#9

Оф не знам вече, може и да предложите нещо друго от вивата но аз ги разгледах вече и нищо не намерих.

То че не ми се занимава с заобиколките за Google тва е ясно. Но пък S21 Ultra има прекалено много минуси.

iphon - а тотално го отписвам тогава.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

Mi 11 ще излезе на нашия пазар точно по това време и най-вероятно ще е на половината на цената на другите изброени. Естествено, ще отстъпва на тях в доста неща, в други ще е по-добър...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#11

Mi11 ме устройва напълно, дано излезе до 14 март във вивата

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

Изчакай ми11.
Инчае, Ако искаш мнения за Айфон 12 про макс, на лично също може.
Цитирай
#13

Бях във вивата и огледах добре S21 Ultra и iPhone 12 Pro Max

Samung - a загря доста само за 10мин камера и екрана не е извит напълно и това ме изнервя сякаш.

iPhon - а го разгледах много добре, за над 30мин разглеждане разбрах че това не е телефона за мен.

Mate 40 Pro са имали само 2 бройки в София и са били запазени.

Казаха ми че мога да взема телефон до 1 месец след преподписването на договора.

Очакват края на март Mi11

Ще изчакам Mi 11 до 12-13 Април, ако го нямат още ще взема S21 Ultra или P50 ако излезе до тогава и разбира се го има в наличност

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14

На Ми11 екрана също е извит.
Цитирай
#15

Това не е проблем, на S21 Ultra ме дразни че не е извит напълно.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16

Mi11 е страхотен апарат, ако се замислиш добре почти няма минуси на фона на плюсовете, като минуси може да се каже по-бъгавият софтуер, по-слабата камера и липсата на ip68.
Всичко друго за тази цена няма аналог.
Цитирай
#17

(2021-02-27, 20:27:40)BGDropche написа:  Казаха ми че мога да взема телефон до 1 месец след преподписването на договора.

Очакват края на март Mi11

Шанса да си дойде на време е минимален
Операторите са майстори на късият разказ относно кога ще дойде някой нов модел телефон
Той и да им е дошъл в складовете, докато го натъкмят да е готов за продажба...
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • dessexc, Victormihov
Цитирай
#18

И да ме дойде до 14 април, мисля че може да преподпишеш същия договор (след като вече ще е на твое име). Само че пак за 24м., не съм на 100% сигурен, но може да попиташ в някой офис или на 123.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#19

Изчакай все пак ми11 да го разгледаш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#20

One Plus 9 ще го представят на 8 март,камерата на 9 Про е разработена съвместно с Hasselblad.
Цитирай
#21

(2021-02-27, 20:27:40)BGDropche написа:  iPhon - а го разгледах много добре, за над 30мин разглеждане разбрах че това не е телефона за мен.


Много ми е интересно какво точно не му харесахте? Цената със сигурност, но друго какво още?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#22

Има хора не харесват липсата на функции, айфона си е чист комунизъм пред Андроид телефоните.
Няма никаква гъвкавост, а и да има, тя е минимална и само в рамките на Епъл и за регионите които те искатSmile

Айфона има хубава камера, бързина и.... до тамSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#23

(2021-03-01, 19:36:10)Victormihov написа:  Има хора не харесват липсата на функции, айфона си е чист комунизъм пред Андроид телефоните.
Няма никаква гъвкавост, а и да има, тя е минимална и само в рамките на Епъл и за регионите които те искатSmile

Айфона има хубава камера, бързина и.... до тамSmile

Камерата хубава, но не за всеки.

Аз лично обичам изпечените снимки от AI - я

А не като снимам срещу прозорец със ярка светлина и вътре да е тъмно да не се вижда нищо на снимката щото било (реално както окото го вижда).

[Изображение: image.png]
[Изображение: image.png]


Менюто на камерата е мега бедно сравнение Huawei или Samsung.
Екрана е ненаситен на цветове, търсих slider да набича цветовете, но уви не намерих такъв след 10 минути търсене.
Преместя една иконка, то мести абсолютно всичко след иконката без значение дали е друга иконка или widget.
Липсва бутон да махна всички последни приложения.
Трябва да се протяг постоянно до горе в ляво на екрана за да дам назад (Потенциален риск от това да изпусна телефона и да му вида сметката)
Никакъв one hand usage optimization освен онази опция където ти сваля екрана надолу за да натиснеш каквото ти трябва.
Клавиатурата е прекалено дигната нагоре и като пиша постоянно бъркам и онова пространство ми бърка в очите.
Не работи с Huawei часовника ми.

Само за 30 минутки го зачеркнах веднага...

П.С. Ще трябва да си плащам за YT Premium за да мога да си изкл екрана и да продължи музиката. (Spotify и т.н. платформи не ми вършат работа).

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#24

Така е, за настройки на камерата трябва да влезеш в настройките на телефона и от там съответното приложение на камерата.
Сега пробвам да аналогична снимка на тази от видеото - вижда се нормално през прозореца. Ще изчакам ярко слънце, ако грейне да видя резултатата, но в 6 сутринта все още не е изгряло.
Това с бутона за назад при ябълките е жестово - плъзваш от ляво на дясно и така се връщаш назад без да “достигаш с палец” бутона най-горе. Веднъж свикнеш ли всичко друго с Android ще ти се струва дървено/насечено.
Е, то за часовника ти сигурно има приложение, ама без въведен iCloud едва ли ще можеш да си го изтеглиш докато го пробваш в магазина.
Разбира се, че няма да го вземеш, защото търсиш кусури спрямо останалите, а и цената ти идва солена.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#25

(2021-03-02, 01:28:05)BGDropche написа:  Аз лично обичам изпечените снимки от AI - я

Като обичаш изпечени снимки, тук свършва избора с айфона.
Изчакай Ми11.

(2021-03-02, 01:28:05)BGDropche написа:  П.С. Ще трябва да си плащам за YT Premium за да мога да си изкл екрана и да продължи музиката. (Spotify и т.н. платформи не ми вършат работа).

Ами да, аз така правя, откакво зарязах самсунга, си плащам за ютуб за да слушам музика в колата.
Даже приятели ми викат, аааа значи можело екрана да се изключва на Айфона, викам може... след като си платиш Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • BGDropche, emzo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)