Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 10 представен на 4.3.21г.
#1

[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
Аксесоари
#2

Дано да има пак S, T варианти че този някак разочарова.От къде ги изкараха тези умрели процесори!
Цитирай
#3

Е що, 10 Про със 732G е добре. Има всичко нужно за да е бестселър.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#4

Note10 5G, note 10, note10s, note10pro, note10pro max, note10pro india...и последния да затвори вратата. Тия продължават да си бълват по два чувала телефони от уж една серия.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#5

Жалко, няма комбинация 108 mpix + SD 768G или аз нещо не съм пропуснал.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#6

То изобщо къде видя 768,те показаха 678,а и архаичното g95!!!Тъкмо си викам поне dimencity 1000 май пускат,а те 700,нямам думи.Тотал щета...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • valkov2
Цитирай
#7

С тези процесори се върнаха до 2019 г. Не виждам смисъл от подобен апарат, камера, или дисплей. Само заклети фенове на Амолед ще се бръкнат с 500 лв, за телефон с хардуер от 2019г.
Ноут серията за мен става все по зле.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#8

(2021-03-04, 16:57:30)Wild bear написа:  То изобщо къде видя 768,те показаха 678,а и архаичното g95!!!Тъкмо си викам поне dimencity 1000 май пускат,а те 700,нямам думи.Тотал щета...

По диагонала съм прочел 768, а било 678, което е мега зле. Големи закани бяха, ама заради единия дисплей са направили значителни компромиси.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#9

Poco x3 с амолед.Дано пуснат варианти с dimencity поне.Все повече се усеща недостига на чипове
Цитирай
#10

(2021-03-04, 19:27:23)Wild bear написа:  Poco x3 с амолед.Дано пуснат варианти с dimencity поне.Все повече се усеща недостига на чипове
Ако беше със 750G щеше да има смисъл. Другото - 108 mp без оптична стабилизация - жалко.
Ако бяха заложили и на Медиатек серия 800 щяха да избият рибата.
Наистина не разбирам, как един RN8 pro е със същият скор на Антуту като RN10 pro. Две поколения не мърдат напред от към процесори. Хвана ме яд като видях конфигурацията. Въпреки това ще счупят продажбите.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostastam за това мнение:
  • aladin
Цитирай
#11

Ами взимат 200$ и вместват в тях всичко, трябва все пак и няколко трохи печалба да имат.
Сложили са Амолед екран с 120 херца опреснява и стерео говорители, затова и процсора е отишал назад.
Няма как с трици маимуни.
Апарата е добър за хора който сърфират и ало ало.
Иначе според мен бестселъра е К40 тази година.
Цитирай
#12

(2021-03-05, 06:43:21)Victormihov написа:  Ами взимат 200$ и вместват в тях всичко, трябва все пак и няколко трохи печалба да имат.
Сложили са Амолед екран с 120 херца опреснява и стерео говорители, затова и процсора е отишал назад.
Няма как с трици маимуни.
Апарата е добър за хора който сърфират и ало ало.
Иначе според мен бестселъра е К40 тази година.

К40 е добър, но с тази дупка в дисплея ... вече като видя такъв телефон и направо ми се повръща. Да вземат да доразвият технологията за камери под дисплея и да се свършва.

По повод тези телефони, най-мразя слаб процесор, рам и вътрешна памет. Не че съм тръгнал да си купувам нов телефон, но тези изобщо не.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#13

Всичко идва от недостига на чипове и слагат каквото има залежало,а новите апарати с актуални процесори ще закъсняват с продажбите.Поне сд750 очаквах да видя в някоя конфигурация
Цитирай
#14

99% от хората не ги интересува процесора, затова всеки втори купува Самсунг по цвят...

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 3 потребители изказват благодарност на kostastam за това мнение:
  • izibizi, milenvn, Victormihov
Цитирай
#15

Не е малко амолед дисплей в ниския клас, който търси това. И със стар процесор ще си работи.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
[-] 3 потребители изказват благодарност на dgrozev1 за това мнение:
  • izibizi, milenvn, Victormihov
Цитирай
#16

Еми купувайте тогава,аз съм от оня горния 1%
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • valkov2
Цитирай
#17

(2021-03-05, 16:39:41)Wild bear написа:  Еми купувайте тогава,аз съм от оня горния 1%
Едва ли някой в този форум е от онези 99%. Вярвам, че масово сме в този 1%.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostastam за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#18

(2021-03-04, 21:06:57)kostastam написа:  Ако беше със 750G щеше да има смисъл. Другото - 108 mp без оптична стабилизация - жалко.
Ако бяха заложили и на Медиатек серия 800 щяха да избият рибата.
Наистина не разбирам, как един RN8 pro е със същият скор на Антуту като RN10 pro. Две поколения не мърдат напред от към процесори. Хвана ме яд като видях конфигурацията. Въпреки това ще счупят продажбите.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

И каква е разликата между 750G и 732G - 10-12% производителност, които в нормалното ползване на телефона не се усещат.

Единствената разлика с K40 е процесора, но той е и с 150$ по-скъп.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#19

Пропускаш нещо, което играе роля за доста хора - 750G поддържа 5G. Все повече и по-евтини у-ва получават такава съвместимост, чрез чипсетите, които се използват в тях. В същото време, тук е направен един доста глупав ход, като топ моделите са лишени от 5G, а най-евтиното устройство в цялата Redmi Note 10 гама, което няма нито AMOLED екран, нито нещо друго, с което да се похвали, има налична 5G свързаност. Глупаво, нали? И аз, като другите, очаквах доста повече.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • Victormihov, Wild bear
Цитирай
#20

(2021-03-08, 15:38:30)nedko1999 написа:  И каква е разликата между 750G и 732G - 10-12% производителност, които в нормалното ползване на телефона не се усещат.

Единствената разлика с K40 е процесора, но той е и с 150$ по-скъп.
Аз недоумявам защо да си купя RN10pro, като с нищо не превъзхожда RN8pro. Дисплей и т.н. е тупане на топката. Едно и също 2 години. Няма 5G, което е меко казано странно.
Не виждам да вървят напред с тази серия. Един амолед и това е....

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 2 потребители изказват благодарност на kostastam за това мнение:
  • aladin, Wild bear
Цитирай
#21

Така е няма 5G, което за мен не е особенно голям фактор, като се има предвид колко бързо топи батерията и че живея в малък град, където не знам колко време ще им отнеме да сложат антени. Работя на място с постояннен интернет, а там където ползвам мобилни данни 4Г ми е съвсем достатъчно. Преди това щях да си вземам Mi11, но след 5 неуспешни опита за плащане се отказах и след няколко дена пуснаха този, който прекрасно ми се вписва в изискванията. Като пристигне след седмица ще видим дали съм се прецакал или не. Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#22

Ами ако не си се възполвал и от намаленията си е баш набутвация
Цитирай
#23

Ей браво, най-накрая, не е това, което търся, но има светлина в тунела. Говоря за Note 10 и размерите, които са обявени, първият им телефон от последната година насам (с малки изключения) , който е под 6,5 инча и тежащ около 180 гр. Дано са се усетили, че има и потребители, които не желаят "големите" им дисплей.
Цитирай
#24

Толкова ли е добър този 120 херца дисплей? Мисля ,че Mi 10 lite 5g е доста добро предложение , особено за хората които държат на 5g . Но този малкият е супер за 200 $ с амолед
Цитирай
#25

Някой път пишете доста глупости.
Процесорът изобщо не е слаб за всекидневна употреба. Ядрата като производителност са на кантар с на 720 и 732. Технологията е Cortex A76 за бързите и А55 за бавните. Разликата е само в 100 мегахерца в честотата.
И ако видите CPU резултата на Антуту и гийк бенч ще видите, че съм прав.
Разликата идва във видеокартата и технологичния процес.
При условие, че 99% от потребителите не играят тежки игри, то нуждата от 720 и 732 е почти никаква.
В ютуб има много сравнения на 678 срещу 720 и 732 и ако и рама е еднаква то разлика няма, на едно зареждане на приложение единия изпреварва с 1-2 сек на друго другият.
 Тук вече в спора нуждата от Амолед на 60 херца или ЛСД на 120 като при Поко Х3.
Според мен за всекидневна употреба няма нужда от над 60, ама истински плавни 60, а не само на хартия.
На Редми 10 екрана е наистина много стабилен. Много гледах и четох по темата. Жалко само, че в България няма все още версията със 6ГБ РАМ.

5Г нямам какво да му коментирам, излишна екстра за телефон на този етап при условие, че на 4Г сега в Бургас поне на на Виваком имам почти винаги между 50 и 100 мегабита
[-] 2 потребители изказват благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • izibizi, milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)