Анкета: Готови ли сте да купувате китайски смартфони на цена над $1000? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Ако смартфонът си струва, защо не?
33.33%
9
33.33%
По принцип китайските смартфони трябва да са евтини
22.22%
6
22.22%
Друго
44.44%
12
44.44%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Готови ли сте да купувате китайски смартфони на цена над $1000?
#1

[Изображение: 2240a85e309e.png]

Готови ли сте да купувате китайски смартфони на цена над $1000?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

кое не се прави в китай? дори италианското долче и габана закупено от италия, пак пише на етикета че е шито в китай Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#3

Не съм готов за над 200$ и Японски произведени на Гинза в Токио да купувам.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

Скоро ще останат само такива, Шиаоми ще избута всички.
Доказа за няколко години, че невъзможни неща няма.
И да не са те ще са Реалми, не е Реалми, други ще са.
За тях работната ръка, времето или производството не познават граници.
Ще смачкат и Андроид, ако е нужно, дори и ios.

Ще дойде време като ни предлагат Немска стока да казваме: а не не без немски стоки, само Китайско.

Бих си купил, да- mi11 ultra, ще си заслужава.
Цитирай
#5
Big Grin 

Ако не е произведено в Китай, значи е менте!.. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • BGDropche, L1892
Цитирай
#6

(2021-03-09, 05:28:44)Victormihov написа:  Ще дойде време като ни предлагат Немска стока да казваме: а не не без немски стоки, само Китайско.

Бих си купил, да- mi11 ultra, ще си заслужава.

Това скоро няма да стане. Така са говорили навремето за руските стоки, че щели да покорят света след победата над хитлерова Германия.
С кое ще покоряваш света-Мисквич, Лада, Вартбург, бързовари, сланина и часовници "Мълния"?
Няма нормален човек , който вместо немска или швейцарска , италианска или старозагорска  Big Grin стока да избере китайска такава!
Но е факт ,че в един момент Китай ще станат неудобни на целия свят. Наближава.
И дано тогава Европа да е неутрална и да остави Китай+Русия със САЩ да се разберат, а после наготово да се възползва от тоя конфликт, както САЩ две световни се възползва от малоумна Европа, която така и не се научи да застава зад своите лидери и да се бори срещу външните врагове, които накрая унищожиха континента (Британия, САЩ и СССР) а застана даже рамо до рамо с тях в унищожението.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#7

Китай прави от игла до кола и става все по-добро.
Това стига за да са най-търсените.
Не сега, но след време.
Освен това китайците имат страшна дисциплина, това да не ти е бай тошово време дето радио точка нямаше.
Факт че твойте Лг ги няма.
Факт че mi11 е супер, и факт, че Ми 11 ултра ще е по-супер.
Епъл може да отнеме време да я убиеш... и ще го направиш и край с нея.
Но Хуавей като убиеш , ще изникнат още 3 като гъби пак толкова добри.

Това е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#8

(2021-03-09, 11:25:02)Victormihov написа:  Факт че твойте Лг ги няма.

На баща ми е, не е мое още  Lol
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

Ще минеш едно интервю набързо при него и ще станеш CEO Tongue
Цитирай
#10

Днес си поиграх с едно iphone se 2020 ( влекат си ме миниатюрките и това си е, и телефоните, a  и жените Big Grin ) и после загледах едно mi 10 t pro...И двете са на една цена кажи речи, но разликата която аз лично видях е до небесата Angry . Не знам колко и да си фен на мъниците, ако си се прежалил да даваш хилядарка за телефон, при наличието на този звяр mi , просто някой трябва да ти е опрял пистолет в тила, за да избереш iphona a   Grater

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#11

За никакъв телефон не съм готов да дам над $1000. Предпочитам, ако ще харча пари, да е за нещо по-смислено. За инвестиции да не говорим. На никого около мен не му пука какъв телефон ползвам. За мен е важно да ми върши работа. (Дразнят ме криви дисплеи и дупки по екрана, както искам и нормална батерия).

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#12

Само в България - телефонът е по-скъп от колата.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#13

Ем 30 годишна трошка колко да струва, даже и един телефон и е много.
И не само в Бг, а в цял свят "една кола от тези дето повечето се карат в Бг" струват повече от чисто нов смартфон.
Цитирай
#14

А защо сравняваш нов телефон със стара кола? Тая кола дето е по-евтина от телефона е на 20г! А тогава нямаше смарт телефони като сегашните. За мен e неуместно сравнение, а иначе и за извънземен телефон не бих дал 1000$ дори да съм Безос!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

Интересни са сравненията с колите, но преди дни по някоя от телевизиите изнесоха данни, че средната им възраст у нас е 19 години и в тази посока е нормално може би 1/3 от возилата да струват под 1000 долара.

Иначе - не бих дал 1000 долара за телефон, но не защото е китайски (какъв друг да е, след като практически няма такива), след като за половина пари реално може да се намери не по-лош.
Цитирай
#16

Аз пък бих дал над 1000$, НО при определени условия. Семейството да не е лишено от нищо, да нямам заеми или поне да са на минимум. Всеки си има приоритети. За някои хора това са телефоните и то не какъв да е китайчок, а да е Ифон.
@pepy1, аз пък ако имах състоянието на Безос щях да си сменям телефоните по често от чорапите. Веднъж се живее, а и не съм чул някой да си вземе милиардите $, €, £ на онзи свят.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Лично аз бих дал при положение, че въпросното устройството предлага такава опция, която за момента не я предлагат другите смартфони.

 
Цитирай
#18

То друг освен китайски има ли? Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#19

(2021-07-28, 12:57:04)Sokolchev написа:  То друг освен китайски има ли? 
Намират се: 
LG G8S ThinQ, LG V60 ThinQ, Samsung Galaxy M21, Samsung Galaxy Z Flip, Galaxy Note 10 Plus, Samsung Galaxy S20+ - Южна Корея;
ASUS ROG Phone II, ASUS Zenfone 6 ZS630KL, Google Pixel 4 XL - Тайван; 
Sony Xperia 1 II - Япония.

 
Цитирай
#20

(2021-07-28, 13:10:08)NoMaD написа:  Намират се: 
LG G8S ThinQ, LG V60 ThinQ, Samsung Galaxy M21, Samsung Galaxy Z Flip, Galaxy Note 10 Plus, Samsung Galaxy S20+ - Южна Корея;
ASUS ROG Phone II, ASUS Zenfone 6 ZS630KL, Google Pixel 4 XL - Тайван; 
Sony Xperia 1 II - Япония.
В случая все едно ги няма Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#21

(2021-03-09, 08:01:13)alexbg67 написа:  Ако не е произведено в Китай, значи е менте!.. Smile
Това е като „Купувайте си китайските стоки. Така - резервните части ще са ... оригинални!“

А на тези, които са гласували с „По принцип китайските смартфони трябва да са евтини“ ще кажа:
„Не съществуват евтини стоки. Просто истинската им стойност плащат не западните купувачи, а китайските работници.“
Тони Парсънс

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#22

Е па аз вече си купих. Ама се пречупих още с Mate 20 pro. Все ги избягвах тия " китайци “, ама то Сони не вади нищо особено, Самсунг точно с Note/s 9/10 почна да дава големите разлики Ексинус / Снапдрагон. И просто оставаш без алтернатива. Хуавей така избухнаха, че щяха да погълнат пазара за 2 години. Но показаха на света че място за предрасъдъци няма. И тия китайци, дали крадат, дали адаптират, дали и колко инвестират в иновации, но са смели, разбраха че ако инвестират и в качество ще създадат имидж и ето ги къде са сега.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#23

Сонито си е перфектно, и е с почти чист андроид/говоря за  5/2, новият 1/3 още не съм го гледал или тествал/ А това, че теб не те кефи е друг въпрос. Иначе кое му е по- зле от твоето МИ?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

(2021-08-08, 19:53:24)pepy1 написа:  Сонито си е перфектно, и е с почти чист андроид/говоря за  5/2, новият 1/3 още не съм го гледал или тествал/ А това, че теб не те кефи е друг въпрос. Иначе кое му е по- зле от твоето МИ?

Няма безжично зареждане. Аз отдавна кабели не ръчкам и го намирам за удобно и важно за мен. Това за 5х серията. 1Х са твърде големи и твърде скъпи за закъснението с което ги пускат на пазара.
Ако сега можех да купя 1/3 вероятно щях. Но след повече от месец, Ми 11 Ултра ще е под 1000 евро и пак ще е по добра сделка, спрямо 1300 за 1/3. А тогава ще имаме вече и S21 Fe със Снапдрагон на още по добра цена.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)