Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 8a299bcb2732.jpg]
Xiaomi Mi 11 предлага 6.81" AMOLED дисплей със съотношение 20:9 и резолюция 1440 x 3200 пиксела. Дисплеят е покрит с четиристранно извито стъкло, което напомня на някои от телефоните на Huawei с подобен дизайн. На борда си разполага със Snapdragon 888, който е произведен по 5-нанометров процес и обещава подобрени производителност и енергийна ефективност спрямо своя предшественик. Чипсетът включва и други подобрения, сред които и такова за ускорена обработка на задачи с изкуствен интелект, нов ISP за ползване от камерата, както и интегриран 5G модем. В камерата основно централно място заема 108MP сензор на Samsung, който поддържа комбиниране на 4 пиксела в 1 за получаване на 27МР снимки. Сензорът е поставен зад леща с бленда f/1.85 и е допълнен от система за оптична стабилизация и PDAF автофокус. До него има 13МР сензор с ултраширокоъгълна оптика, както и 5МР сензор с автофокус, който се ползва за макроснимки. Селфи камерата разполага с 20MP и също поддържа комбиниране на 4 пиксела в 1. Батерията е с капацитет 4600 mAh, която се зарежда при 55 вата чрез включеното в комплекта зарядно. Mi 11 може да зарежда безжично и други устройства, но при значително по-ниски скорости. Устройството е с MIUI 12 на базата на Android 11, като на разположение са много опции за персонализиране на външния вид, ползване на динамични Super Wallpapers, както и изобилие от възможности за промяна на Always-on екрана плюс функция за визуално известяване за входящи нотификации чрез светване на извитите части на дисплея. Продажбите му в България започват по-късно този месец.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона е почти перфектен засега (рацъквам от 1/2 ден). Всички настройки на Max, не загрява изобщо. За 4 часа батерията падна от 70% на 45%. Игри не играя. Верията е Global 8/256.
След някой и друг ден още.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 4 потребители изказват благодарност на Steve за това мнение:
  • Be6i4, karas, milenvn, Victormihov
Цитирай
#3

(2021-03-17, 18:52:45)Steve написа:  Телефона е почти перфектен засега (рацъквам от 1/2 ден). Всички настройки на Max, не загрява изобщо. За 4 часа батерията падна от 70% на 45%. Игри не играя. Верията е Global 8/256.
След някой и друг ден още.

Честито! Май си първи с Global Version Smile V12.0.4.0.RKBMIXM ли е версията ти?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Благодаря. Не, 12.0.3.0 RKBEUXM

Ето един скрийншот:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 1 потребител изказва благодарност на Steve за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

Добра оферта за телефона от полският склад на Алиекспрес, с бърза доставка до Бг без митница. Реалната цена е 769 долара/ 1260 лв. Версията с 8/256 Гб памет излиза 819 долара/ 1340 лв.:

https://www.aliexpress.com/item/10050021...751df073f9


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • velqn
Цитирай
#6

След една седмица с Xiaomi Mi 11 Global.
Това е най-добрия екран, който съм ползвал досега (от миналата година ползвам и iPhone 12 Pro). От първия ден е настроен в режим 1440x3200/120Hz. Като цветопредаане е добре, ползвам го в режим sRGB (като млад се занимавах с предпечтна подготовка). Яркостта е перфектна, и на улицата с този сняг и слънце се чете всичко. Оптическия скенер за пръстов отпечатък е мнго добър.
Сензорния екран не е много чуствителен, може да е от фабрично поставеното фолио. Поръчал съм друго фолио и стъкло, като ги сменя ще видим дали е от него.
Звукa e много добре. Стереото от вградените високоговорители е перфектно. При разговори, звука е ясен и силен.
Преди Mi 11 имах за една седмица Mi 10T Pro, в 4G силата на сигнала на Mi 11 е по-добре. В 5G също е много добре (става въпрос за София).
С GPStest вижда постоянно над 60 спътника, между тях и двучестотните. WiFi и Bluetooth сигналите също са перфектни, може би часовника moto360 3rd се свързва малко по-бавно с телефона, отколкото с Pixel 4XL.
Като цяло при 888, всичко лети в интерфейса, както и приложенията. Веднага се вижда, че работи по-бързо от Mi 10T Pro.
При моето ползване не усетих никакво загряване (може би в по-тежки игри и тестове да е налично). Това се отнася за всички нормални телефони с 888 процесор (охлаждането им е еднакво), но може би тези които ще се произвеждат за играчи, ще са с по-добро охлаждане (и батерия).
Почти не снимам, а видео никога. Снимките са нормални, може би по-добри от Mi 10T Pro. Нощните снимки не са добри засега (може би след някоя и друга актуализация. Но не вярвам, все пак в Китай се продава от Декември 2020).
Камерата стърчи доста над задното стъкло (фабричното силиконово гръбче не я предпазва), така че мислете за ново калъфче.
При всички телефони с процесора 888, живота на батерията не е много добре. Както казах по-горе, в режим 2К/120Hz постига около 6 часа екран. На моята възраст игри не играя. В настойките е включено постоянно всичко хабящо батерията (NFC, Bluetooth, WiFi, 5G).
Всяка вечер си зареждам телефоните, слушалките, часовника и всички смарт джаджи. Обикновенно Mi 11 е на около 40% батерия вечерта. През миналият уикенд експериментирах и изкара 53 часа. Все пак имате много бързото 55W зарядно. То зарежда напълно телефона за около 1 час.
Телефона ми пасна идеално (може би повече от iPhone 12 Pro). Знаех за слабата батерия и загряването - и бях готов на всичко при покупката му. Имах си резерва - Mi 10T Pro и iPhone 12 Pro. Оставам с него, продадох Mi 10T Pro.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 10 потребители изказват благодарност на Steve за това мнение:
  • KenLii, milenvn, milstan, Monipeev, mpower_, solo5, suffer, tynata2, velqn, Victormihov
Цитирай
#7

Страхотни впечатления и отзиви, поздравления  Storstark


(2021-03-19, 21:04:42)milenvn написа:  Добра оферта за телефона от полският склад на Алиекспрес, с бърза доставка до Бг без митница. Реалната цена е 769 долара/ 1260 лв. Версията с 8/256 Гб памет излиза 819 долара/ 1340 лв.:

https://www.aliexpress.com/item/10050021...751df073f9

Телефона вече може да се поръча от полският склад за 719 долара/ 1180 лв. Офертата може да изтече по всяко време, така че побързайте. В полето за промо код на горният линк въвеждате код: MCRUSR  Това ви дава отстъпка от 50 долара и цената от 769 долара става 719 долара/ 1180 лв. Smile


Цитирай
#8

(2021-03-19, 21:04:42)milenvn написа:  Добра оферта за телефона от полският склад на Алиекспрес, с бърза доставка до Бг без митница. Реалната цена е 769 долара/ 1260 лв. Версията с 8/256 Гб памет излиза 819 долара/ 1340 лв.:

https://www.aliexpress.com/item/10050021...751df073f9

Благодаря колега, викнах един, да видим как ще е Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • milenvn, suffer, Victormihov
Цитирай
#9

300 лв. по-евтини, но е без гаранция.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#10

(2021-03-24, 13:55:21)velqn написа:  Благодаря колега, викнах един, да видим как ще е Smile

Моля   Storstark   Ще чакаме впечатления, като дойде!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • velqn
Цитирай
#11

Дам... Изчаках вчера да видя OnePlus 9/9 Pro - от 2 години OnePlus се опитват да се Xiaomi-изират - премахването на OIS в OnePlus 9 аналогично на премахването на OIS от Xiaomi в Mi 9 ме изкара извън релси и днес suffer като ми подсказа за тази оферта не го бавих, много, много.

1201.95 лв ми излезе (през ПИБ)

Няма IP rating, няма телефото, няма лазерен автофокус, а от Ми10 Т Про чух кофти неща за големия 108мп сензор и снимането, но се надявам, че с 888 и с ново ISP/DSP ще е прилично, ще го видим.

За сега не мисля, че за 1200 лева има нещо, което да е дори близко с последен чипсет и уж прилична камера.

Важните неща ги има (за мен), стерео звук, яко зареждане, безжично, обратно и хетеросексуално Smile)

Офертата е топ. Ако не ми хареса мисля, че бързо ОЛХ може да реши проблема, под 1400 май няма в бг на официална.
[-] 2 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • milenvn, Victormihov
Цитирай
#12

velqn От къде го купи това Mi 11
Цитирай
#13

(2021-03-24, 16:23:05)esm написа:  velqn  От къде го купи това Mi 11

Офертата, която Милен е пуснал, с този код, стана 719 доалра, през ПИБ 1201 лв. Платих с невярващ поглед, навън при -2 градуса от телефона, имаше 2 бройки, явно прилагат този трик да натегат купувачитеSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на velqn за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

(2021-03-24, 15:53:51)velqn написа:  от Ми10 Т Про чух кофти неща за големия 108мп сензор и снимането, но се надявам, че с 888 и с ново ISP/DSP ще е прилично, ще го видим.

FoV e същия.
Сензора е същия - S5KHMX
Не че е лош, но забравяш за фокусирани близки(не макро) снимки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • velqn
Цитирай
#15

Не мога да разбера защо този търговец

https://www.aliexpress.com/item/10050023...web201603_

го предлага на US $440.89, къде е уловката?

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#16

Това го видях и аз, но магазина е отворен на 2-ри февруари и реших, че не си струва да опитвам... Иначе това би било на практика, подарък.

(2021-03-24, 17:16:52)emzo написа:  FoV e същия.
Сензора е същия - S5KHMX
Не че е лош, но забравяш за фокусирани близки(не макро) снимки.

Да, същия сензор в Ми10/10 про/10Т Про, подготвих се психически Smile Аз имах Note 20 Ultra и свикнах, там имаше лазер все пак и вършеше работа, но тук нещата са ясни, има някакви макро камера, но тя е в категория между "не става за нищо" до "има, колкото да има" ...

Надявам се да прави хубаво видео, от това, което гледах, уж е така и прилични снимки на светло, ще видим.

Засега съм решил да го търкалям с глобалния, да го видя що/кво, ако много почне да ми гори ръката, ще му сложа полския ром (eu), там поне ще идват по-бързо новите неща.

Четох, че HR измерването през сензора пръстовия още не е пуснат...
Цитирай
#17

(2021-03-24, 19:11:35)velqn написа:  Това го видях и аз, но магазина е отворен на 2-ри февруари и реших, че не си струва да опитвам... Иначе това би било на практика, подарък.


Да, същия сензор в Ми10/10 про/10Т Про

 Дори още по-стар. Чак от времето на CC9 Pro

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • velqn
Цитирай
#18

(2021-03-24, 18:50:29)liya123 написа:  Не мога да разбера защо този търговец

https://www.aliexpress.com/item/10050023...web201603_

го предлага на US $440.89, къде е уловката?

Това е измама. Нов магазин и се опитва да имитира утвърден такъв!! Не поръчвайте от нови магазини, без никакви отзиви!!!


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • solo5, velqn
Цитирай
#19

(2021-03-24, 20:09:14)milenvn написа:  Това е измама. Нов магазин и се опитва да имитира утвърден такъв!! Не поръчвайте от нови магазини, без никакви отзиви!!!

Да, това ме спря и мен, 0 позитивни отзиви, от 2ри февраури... а и 2ри февруари... по... такава дата, не можеше ли да изберат? Smile)
[-] 2 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • milenvn, Victormihov
Цитирай
#20

Вече една седмица с телефона много съм доволен. Днес за пръв път го тествах на макс, 6 часа екран и ми остават 7% батерия. Като това включва играене 2 часа на формула 1 и 2 часа гледане на формула 1. И 3 часа разговори.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mcl за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#21

Привет!

И моя дойде вчера, от офертата на Милен, 719 долара, 1201 лв... честно казано, още от кутията ме удари (положителен смисъл) дисплея, беше на WQHD+ , а последните 2 месеца използвам S21/S21+ и Pixel 3a, така, че определено се вижда разликата.

Нямах много възможност да го цъкам, вчера просто му върнах бекъп от гугъл - 240 апа и 30 гб (да, от игри на малкия) по-късно си летеше, по време на рестора стигна 43 градуса, което е прилично.

Телефонът лети, камерата дотук е прилична, мина ми 5 часа екран, но тепърва ще го тествам.

Първи впечатления:
1. Екранът е топ - недостатък е изрязката по ъглите, която закрива част от образа
2. Звукът също ми хареса доста, силен и отчетлива стерео сепарация, блъска яко
3. Камерата снима прилично, снимките са почти 1:1 с последния GCam на Арнова, видеото обаче прави 96 kbps звук, което е малоумно ограничение, предвид, че 888 и може да прави повече, а Ми 10 Про/Ултра са на 320 kbps. GCam видеото прави 128 kbps звук
4. Голям е, но не е много тежък.
5. Отзад има tri bump, както го наричам, не го знаех преди, три слоя са, три бъмпа, но поне са тънки, не е такова извращение, като Ултрата
6. MIUI има все повече неща от One UI, Sound Assistant за мулти звук, други пинизи, развили са го доста (не съм ползвал активно от Ми 9).
7. Дизайнът е фантом ГЕЙ, пардон ГРЕЙ, сиво и е доста як, мени си цвета, като цяло се усеща добре телефона
8. Клавиатурата беше свалена много долу и в най-долната част не ми хващеше всяко докосване, трябваше да я вдигна
9. Дабъл Тап жеста за гасене на екран не ми бачка, ползвам последен стабилен 12.0.3 ли кво е


Дотук добре, трудно мога да се сетя за 1200 кинта подобна оферта. Вече за 1200-1400 сигурно ще му е трудно предвид, че са спестили някои неща, няма IP официално, USB FS-а не 3.1 със сигурност, като гледам тестовете, но е уникално бърз , USB Порта май пак е 2.0, ма майната му, няма теле камара, но има UW, което е супер.

Като цяло евала на Xiaomi и жалко, че Mi 10 Pro няма глобална версия, щото там е играта, за който не иска да се загрозява с Ултра и да метне бъбрек и половина за глобалната утра Smile
[-] 7 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • Be6i4, dp4u4umi6ev, milenvn, Monipeev, stenlius, suffer, Victormihov
Цитирай
#22

[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, velqn, Victormihov
Цитирай
#23

Първият БГ оператор, който предлага Xiaomi MI 11 е Теленор. С новият план с неограничен интернет за 37 лв. Mi 11, версия 8/256 GB RAM излиза 1029 лв.:

https://www.telenor.bg/bg/private/device...256gb-dual


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, ronnie72, vassetz, velqn
Цитирай
#24

Не е зле, но още има да ги гоним в субсидиите!

Писах си с едно момче от Франция, някакъв френски оператор - предлага явно китайска версия с брандиран MIUI 12.0.3, зарядното не е в кутията, а е отделно, но цената ме шокира.

I got it for 169€ + 8€/month for 2 years.. It's nothing for a phone like this.

8/128 базовата версия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на velqn за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#25

Здравейте,
И аз се сдобих с това устройство.
256гб-вата версия.
Вече 10тина дни го ръчкам.
Това ми е първия шаиоми телефон и ми трябваше доста време докато го нагодя по моя вкус(тия обратни бутони направо...)
Няма какво да се повтарям с колегите горе..
Предния ми телефон май месец навършва точно 5 години, та мнението ми няма как да е от най-обективните. Нито снимам, нито играя игри...
Хубав телефон. Справя се перфектно с мултитаскинг.

Но имам няколко общи питания(заради голямата пауза..съм малко изостанал...):
Търся калъф който да предпазва камерата и в същото време да не прави излишно дебел телефона.
Както и добър протектор, който да не пречи на пръстовия отпечатък.
В България(софия) имаме ли прилични магазини за аксесоари или направо към алиекспрес? Има ли някакви наложени марки за качествени калъфи/протектори ?
А някой да си е взимал безжичното зарядно и дали е доволен?

Angel
[-] 1 потребител изказва благодарност на Voklav за това мнение:
  • velqn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)