Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 - Лични впечатления и коментари
#26

Калъфа е Nilkin, а за протектор, това е отлично:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0...KZ4H&psc=1

Galaxy Tab S8+
[-] 1 потребител изказва благодарност на Steve за това мнение:
  • velqn
Цитирай
Аксесоари
#27

[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • dp4u4umi6ev, milenvn, velqn, Victormihov
Цитирай
#28

Привет и честито!

Телфонът е добър и аз се кефя доста. За калъфи за Xiaomi съм ползвал на Nillkin и на Spigen, от тези с име. https://www.nillkin.bg/ & https://www.spigen.com/

Добре е да се провери в dice.bg какво има. Иначе от алито съм тествал MSV II и още маса други, без имена за по левче - два, но ако искаш добра защита може да видиш горните.

Аз карам със стоковия, макар, че виждаш, защита на камерата няма много.

За аксесоари виж dice.bg и търси в olx-а и там съм попадал на оригиналния spigen, някой купил, не му трябва и прочие. Има и разни други Xiaomi shop бг и тн, CityTel, SkyFon, MobiSector това са май големите.

За безжичното и аз се вълнувам, защото сега го зареждам на Хуавей безжично и не е много бързо.

(2021-04-06, 08:57:06)suffer написа:  

Тука и впечатленията ми с текст.

Аксесоари
================
1. 55 W GaN зарядно - адски бързо е, не съм ползвал досега и е много надъхващо. Струва 40-50$ само то на retail.
2. Прозрачен силиконов калъф
3. 6A USB-C-to-A кабел и разбира се...
4. USB-C-към-3.5mm адаптер

Дизайн и сглобка
================
1. Супер качество
2. Горила стъкло Виктус отпред
3. Горила стъкло 5 отзад
4. Всички ръбове са заоблени - quad curve
5. Изрезката на предната камера ми се струва голяма
6. Изрезките на горния високоговорител е супер тънък
7. Камера дизайна е с тройна гърбица, tri bump

Екран
================
1. Феноменален
2. 6.81" 1440p OLED с 1 милиард цветове
3. HDR10+ и поддържа 120Hz опресняване
4. 515 ppi и сензор за допир работещ  480Hz семплираща честота - всеки тъч е хедшот Smile
5. Widevine L1 DRM - 1080p HDR10 стрийминг
6. 10 битов цвят (1 милиард цветове)
7. 900 нита осветеност при нормално ползване и до 1500 нита пикове (основно при HDR)
8. Добре калибриран екран предлагащ AUTO/SRBB/DP3 и тн

Пръстов отпечатък
================
1. Бърз е
2. Работи като сензор за пулс
2. Не е много точен
3. Хаптик вибрацията ме дразни, не мога да я спра без да спра всички хаптик вибрации

Батерия
================
1. Между 3 - 6 часа екранно време в зависимост от ползване, смесено (wifi/mobile и ден/нощ)
2. 4600 mAhz - 2 клетки по 2,300 mAh свързани серийно за бързото зареждане
3. 0-83% за 30 минути, адски, адски бързо е

Говорители
================
1. Доста добро стерео разделение
2. Доста силен звук
3. Вграден EQ от Harmon

Производителност
================
1. Snapdragon 888 и Adreno 660
2. Нов Hexagon 780 DSP и 6-то поколение AI engine с ново ISP и нов вграден модем X60 5g/LTE modem
3. Направи ми 740 Mbit на 5G до антената на Теленор в Бизнес Парк Smile
4. Wi-fi 6 поддръжка, USF 3.1 и quickcharge 5
5. Показал съм във видеото geekbench и androbench
6. Работи адски, адски бързо.
7. Не съм имал проблем с охлаждане, 46 градуса след час и половина GPS и 43 грауда при 230 приложения върнати от гугъл архив (30 GB).
8. Не загрява като 1+8 Про при снимане на видео до степен да забие
9. Явно при по-сериозно натоварвания се дъни, над 1 час игра и/или брутални тестове

Камера
================
1. Основна 108MP, 13MP широкоъгълна и 5MP макро камера
2. Основната е с 108MP Samsung's ISOCELL Bright HMX sensor - леща с 8 елемента и f/1.85
3. Широкоъгълната е 13 MP OmniVision OV13B10 с f/2.4 и леща с фиксиран фокус
4. Макро камерата е 5MP Samsung S5K5E9 f/2.4 - има автофокус между 3 и 9 см.
5. 20MP селфи камера е с  f/2.2 aperture и без автофокус
6. Камерата е прилична, дори добра, трудно фокусира извън център при близък кадър, заради големия сензор.
7. Единствената липса тук е перископ камера 3х и 5х и 10х оптика
8. Големият сензор донякъде покрива 2х до 5х на кроп от основния сензор
9. Има OIS на основния сензор (4 оси) и EIS (електронна стабилизация) на основния + широкоъгълния
10. Макро камерата е просто, за да я има, но става горе-долу
11. Видеото е доста добро на звукът му е ограничен на 96kbit със стокова камера и 192kbit с gcam - отвратително и не е честно, в 10 про и ултра е 320kbit
12. Arnova последна GCAM 8.1 v6 работи, а под BSG GCam работи всичко, дори и макро камерата

MIUI 12
================
1. Приятно съм изненадан, ЕЕА версията ползвам
2. Ще ми трябва повече време и ще направя отделно ревю
3. Има доста неща в стил Samsung, floating windows и прочие, разни неща от Apple iOS, абе от най-добритеSmile


За едно изречение - ако трябва пак да избера за 719 долара, пак бих си взел Xiaomi Mi 11 - не мисля, че до 1100-1200 лв има нещо, което да предложи същото качество за тази цена!
[-] 10 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • dp4u4umi6ev, JOKVN, milenvn, Monipeev, scenic, solo5, suffer, tynata2, valentyno, Victormihov
Цитирай
#29

Телефона вече е наличен и при Виваком. Версията с 8/256 GB RAM излиза 999 лв. с новият план с неограничен нет и смс-и за 44 лв. или 1079 лв. с неограниченият план за 34 лв. на месец:

https://www.vivacom.bg/online/bg/shop/de...2103898942


Много добри цени и особено с новите планове с напълно неограничен мобилен нет и неограничени смс-и е чудесен избор!!


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72, suffer
Цитирай
#30

Теленорските предложения са далеч по-добри, особено за тези, които не виждаме смисъл от неограничените оферти на операторите. Например, с план за 27лв, при Теленор е със 160лв по-евтин.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#31

Въпрос на личен избор. Много мои приятели дават по 5-6 лв. на месец за смс-и за паркиране в синята зона ( не самата стойност на паркирането, а по 20-30 ст за изпращане на смс). Така че плановете от 25-27 лв се обезсмислиха, по- добре човек да даде 33-34 лв. и да получи неограничени смс-и и напълно неограничен мобилен интернет.

Теленор могат да подобрят офертите си. Миналата година телефоните при тях бяха най-изгодни от 3-те оператора, сега са на почти еднакви цени. Също така неограниченият им план е най-скъп от 3-те: 37 лв., а същевременно няма включени неограничени смс-и, както при другите два оператора.


Цитирай
#32

Днес излезе и официалното съобщение за старт на продажбите на Mi 11 в България. Интересното е, че получавате един безплатен ремонт при счупване на дисплея през първата година! За целта телефона трябва да е закупен само от официалните партньори: мобилните оператори и Технополис:

https://mobilebulgaria.com/news/zapochva...-balgariya

Офертите при операторите са много добри: модела излиза около 990 лв. за версията 8/256 GB с новите планове с истински неограничен нет за 33-34 лв.

Виваком: https://www.vivacom.bg/online/bg/shop/de...2103898942

Теленор: https://www.telenor.bg/bg/private/device...256gb-dual


Цитирай
#33

Статията споменава, че зарядното е включено в комплекта. Вече закупилите бихте ли потвърдили. Интересувам се по-специално от Теленор.
Цитирай
#34

Какво включва комплекта на европейската версия на Xiaomi Mi 11.
[Изображение: 99192ed158ed.jpg]

 
Цитирай
#35

Доколкото се коментираше при обявяването, има вариант със зарядно и без зарядно. Въпрос на избор на клиента е, кой вариант предпочита. Идеята е същата, като тази на компаниите, вече отрязали от комплектите си всичко, освен апаратите, но е в доста "омекотен" вариант. Не мисля, че в България някой от операторите или останалите магазини, ще предлагат окомплектовка, различна от пълната.

Колкото до самото устройство, днес имах възможността да разгледам такова и да се поровя. Нищо специално не ми се стори, напълно си покрива заявката за премиум устройство и толкова. Един вид, покри ми минималните очаквания. Трите нива на острова за камерите са брутално грозни, по мое мнение. Ако не мога да си позволя Ultra, и тая година ще се размина с Xiaomi.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#36

Здравейте на всички! Тъй като ми предстой преподписване към Теленор много съм го харесал този телефон, но може ли да попитам как е откъм ШИМ? Виждам, че е 240.4 според notebookcheck.net. Има ли DC Dimming или някакво друго предпазване за очите, тъй като имам чувствителни очи и за момента само със стария Iphone 8 нямам проблеми? Ще съм благодарен на мнения и отзиви!
Цитирай
#37

От няколко дни съм с mi11 от Теленор 980лв. идва с план на 37лв . Има DC dimming ,а имам и няколко познати че нямат проблеми с очите.не като при oneplus да ви падне глава от болка. Идвам от oneplus 8pro който няма база за сравнение, уникален буклук е.За пореден път е сервиза този път за замяна, процедурата по замяната до тук отнема 5 месеца като от месец телефона е при тях. Никога не си взимайте oneplus , приключиха вече с хубавите продукти.

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на chitalov за това мнение:
  • dudi4ek, hippy, tsvetoslav_dimitrov, Victormihov, росен2
Цитирай
#38

(2021-04-13, 07:16:33)chitalov написа:  От няколко дни съм с mi11 от Теленор 980лв.  идва с план на 37лв . Има DC dimming ,а имам и няколко познати че нямат проблеми с очите.не като при oneplus да ви падне глава от болка. Идвам от oneplus 8pro който няма база за сравнение, уникален буклук е.За пореден път е сервиза този път за замяна, процедурата по замяната до тук отнема 5 месеца като от месец телефона е при тях. Никога не си взимайте oneplus , приключиха вече с хубавите продукти.

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Здравей, можеш ли да качиш необработвани снимки от камерите? Чудя се дали да не го взема, но камерите ме спират. Май не са много добри.
Цитирай
#39

WiFi и VoLte към Виваком работят с изпращане на смс. Предполагам и при другите оператори също няма да има проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mcl за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#40

(2021-04-13, 18:22:52)Mcl написа:  WiFi и VoLte към Виваком работят с изпращане на смс. Предполагам и при другите оператори също няма да има проблем.
Профила на А1 в телефона е несъвместим за момента с услугата им.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Mcl
Цитирай
#41

Как се справя при вас батерията при мен намаля сот-а значително до към 4 часа. В началото 6 часа без проблем, при същия режим на ползване.
Цитирай
#42

(2021-04-13, 18:15:13)hippy написа:  Здравей, можеш ли да качиш необработвани снимки от камерите? Чудя се дали да не го взема, но камерите ме спират. Май не са много добри.
Аз съм доволен.
.jpg IMG_20210411_161253.jpg Размер: 45.48 KB  Сваляния: 574
.jpg IMG_20210411_160641.jpg Размер: 59.72 KB  Сваляния: 576


Sent from my M2011K2G using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на chitalov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#43

(2021-04-13, 07:16:33)chitalov написа:  От няколко дни съм с mi11 от Теленор 980лв.  идва с план на 37лв . Има DC dimming ,а имам и няколко познати че нямат проблеми с очите.не като при oneplus да ви падне глава от болка. Идвам от oneplus 8pro който няма база за сравнение, уникален буклук е.За пореден път е сервиза този път за замяна, процедурата по замяната до тук отнема 5 месеца като от месец телефона е при тях. Никога не си взимайте oneplus , приключиха вече с хубавите продукти.

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Интересно мнение. Имам Mi11 8/256 както и Oneplus 8T 12/256. Ми11-ката е адски бъгав софтуеърно и грее много, Oneplus-а си работи идеално, но се наложи да гопратя до сервиз (в Хелзинки) защоте трябваше да се флашне заради липсата на Widevine L1, беше L3 по някаква причина. Очите ми са добре а прекарвам много време на него ежедневно (кьорав съм като къртица и нося очила). Игри не играя, но за проба си дръпнах Real racing 3 защото приятели искаха да ги сравня - еми 8Т-то си върви добре, загрява леко нищо фрапитащо. Но Ми11-то направо ще се стопи. Не съм фен на никоя от марките, вземам си марка и модел които ми допадат и ако ми хареса го ползвам ако ли не - винаги има на кой да го дам Smile
Цитирай
#44

(2021-04-06, 10:45:27)velqn написа:  Привет и честито!

Телфонът е добър и аз се кефя доста. За калъфи за Xiaomi съм ползвал на Nillkin и на Spigen, от тези с име. https://www.nillkin.bg/ & https://www.spigen.com/
Благодаря! 
Взех на Nillkin Smile
И трите предлагани в България калъфи (за момента) успешно покриват камерата.
Взех и извито цяло стъкло с лепило на всякъде (не само по краищата) и съм много доволен.
Менчето в магазина го постави перфектно (или ако не перфектно, то 23479273542834 пъти по-добре от колкото аз щях да го сложа) и изобщо не си личи че има стъкло.
Сравнен със стоковото найлонче - сензора за пръстови отпечатъци работи перфектно. Smile
И така. Ако има други нови с марката и се чудят  - Nillkin.

mi11
[-] 2 потребители изказват благодарност на Voklav за това мнение:
  • chitalov, suffer
Цитирай
#45

Някой няма ли да сподели - толкова много ли грее и толкова зле ли е батерията?
Цитирай
#46

(2021-04-19, 14:04:14)Voklav написа:  Благодаря! 
Взех на Nillkin Smile
И трите предлагани в България калъфи (за момента) успешно покриват камерата.
Взех и извито цяло стъкло с лепило на всякъде (не само по краищата) и съм много доволен.
Менчето в магазина го постави перфектно (или ако не перфектно, то 23479273542834 пъти по-добре от колкото аз щях да го сложа) и изобщо не си личи че има стъкло.
Сравнен със стоковото найлонче - сензора за пръстови отпечатъци работи перфектно. Smile
И така. Ако има други нови с марката и се чудят  - Nillkin.
Сподели линкове за калъфите и къде ти слагаха стъклото .

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на chitalov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#47

Последно как работи четецът за пръсти, точен ли е, бърз ли е???

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#48

1000 безсмислени коментара, калъфи, стъкла...Някой, който го ползва да сподели за топлината и живота на батерията. Да сме полезни по същество, все пак.
Цитирай
#49

Прочети темата от началото.

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#50

Батерията е много добре 5-6 часа екран без проблем, за загряването до момента най-горещ е стигал 41°. Аз лично съм доволен, снимките са добре, е не е като професионален фотоапарат но за мен са добре. Не лагва и работи доста мазно. Сравнявайки го с ябълката 12 за мен е по добър, за това и ябълката си седи в шкафа с изключенията когато малките имат разрешение да слушат музика.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)