Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 - Лични впечатления и коментари

(2021-06-14, 16:14:01)hippy написа:  Момчета, много съм щастлив и доволен. Днес и аз си взех едно Mi11 от теленор. Засега телефончета изглежда супер. Само с инсталирането на youtube vanced виждам някакви проблеми. Иска да се изключи miui optimisations от developer менюто. А като ги изключа и някакси телефона не работи толкова мазно (сякаш се екрана се връща на 60 херца) Намерете някакво решение за инсталация без да изключвам тези оптимизации.

След като си го инсталирал пусни отново miui optimizations. Трябва да бъдат изключени само за инсталирането му.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
Аксесоари

Сега ще го пробвам... поръчах си и оригинално гръбче за телефона.. но ми се струва, че пак ще се надраска камерата. като го оставя някъде единственото нещо което се докосва е изпъкналата камера.. вие какви гръбчета използвате? Има ли го тоя проблем и с оригиналния гръб?
Цитирай

Аз съм с друг телефон, но си сложих едно защитно стъкло на камерата. Засега проблем не съм имал. Не виждам и проблем с качеството на снимките.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай

Може ли софтуерните бутони в лентата долу да се заключат и винаги да са видими, андроид 11, миуи 12.5.1
Цитирай

Към отзивите за този модел, съм забравил за липсата на гласово снимане с камера. Уж щеше да е налично за МИуи 12, но такава опция нямаше в ЕU версията на телефона.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Мартооо, е абсолютно прав отива за продажба, ето не плюяSmile

А сега ми помогнете как от Xiaomi.eu да го върна пак към глобален ром за да може новият собственик да си получава ъпдейти нормално.
Цитирай

Продавай го така, аз лично така бих го искал.
Цитирай

(2021-06-25, 07:39:23)Victormihov написа:  Мартооо, е абсолютно прав отива за продажба, ето не плюяSmile

А сега ми помогнете как от Xiaomi.eu да го върна пак към глобален ром за да може новият собственик да си получава ъпдейти нормално. 

Какво не ти хареса?
Цитирай

(2021-06-25, 07:39:23)Victormihov написа:  Мартооо, е абсолютно прав отива за продажба, ето не плюяSmile

А сега ми помогнете как от Xiaomi.eu да го върна пак към глобален ром за да може новият собственик да си получава ъпдейти нормално.

Xiaomitool v2 няма ли да стане?
Ще ти свали ром по избор и ще ти го сложи

вариант 2 е да идеш на c.mi.com и да си свалиш фастбуут ром с Mi flash.
https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?guide=2
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Не желая да коментирам, че много ме гледате под лупа, решавам да си пазя мненията за себе си, защото тук хората много се напрягат и почва едно обиждане, засягане и уж аз излизам виновен за нещо, а не желая повече да създавам негативизмиSmile

В този форум за смартфоните като за мъртавци или хубаво или нищо.
Екрана му е много хубав, лекичък е и е тънък.

Та как се връща към Глобален пробвах през TWRP, но се бъгна и не искаше да запали, пак му качих Twrp и инсталирах Xiaomi.eu, но пак си е със Xiaomi.euSmile

Благодаря Suffer.
Цитирай

НИКОГА не връщай през TWRP.

Стоков ром със стоковите инструменти. Това е правилото. Все пак има много дялове, които трябва да се инсталират, а TWRP не ги пази всичките. Освен това (преди време беше по-опасно) има шанс от брикване заради ARB.

А не виждам нищо лошо в това да си пуснеш нова тема със заглавие "Защо не останах с xiaomi.eu" или "какво не ми хареса в xiaomi.eu".

Tук сме за взаимопомощ и всеки има право на мнение

А може и да пуснеш тема защо не ти харесва MI 11
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, scorceni, Victormihov
Цитирай

Добре, благодаря, ще пробвам с Xiaomitool V2 надявам се всичко да мине гладко.
Връщам Глобалка не защото не искам Xiaomi.eu, а защото искам да го продам в оригинално състояние, без да го заключвам разбира се.
Новият собственик, да няма ядове с ъпдейти и Twrp.
Това е, благодаря ви колеги.
Цитирай

Aз що разбрах, че телефона не иска повече, не .еу ром-а Smile
Цитирай

едното е обвързано с другото. Иначе правилно си разбрал. Слага стоков, за да го продаде
Цитирай

Само давам ъпдейт за хората които флашват, с Xiaomitool V2 не мина гладко, свали рома и почна инсталацията и запецна на super flash ако не се лъжа, така 15мин, рестартирах компютъра пробвах друг порт, пак там заби- рома е глобалка последна версия.

Свалих Miflash издирих къде Xiaomitool V2 е свалил рома и пробвах през miflash пак даде грешка.
Свалих рома наново ръчно от сайта, рестартирах компютъра и пак през Miflash флашна го за около 15мин без никакви проблеми.

Имайте си го впредвид, извинете, че пиша в темата за лични впечатления, а темата е за флаш, и все пак да не е съвсем безпочвено, ще кажа кое не ми хареса.

Телефона работи бързо и добре, но все пак има малко "гличове" из менюто тук-таме, все едно е леко бъгав, това го има и на глобалката и на Xiaomi.eu.
Телефончето си грее това е заради Snapdragon 888, не много, но е по-топъл от k20 pro например с 855.
Камерата му според мен е средна хубост, не е така бърза и си изисква търпение, бързите шотове ги размазва, нощни снимки не съм пробвал защото не ме вълнуват, аз снимам предимно децата си, нощни снимки на затворени магазини и тъмни улички не ме вълнуват.
Иначе звук, екран си е Топ ниво, 120то херца се усещат и е приятно, много прилича на ios системата което за мен е огромен +.

НЕ ме съдете толкова, знам че е уморително, но понякога хората не знаем какво искаме и сменяме от едно на друго и така.
Поне съм женен за една жена 9г и не съм я сменил, така, че сме си добреSmile
Лека вечер колеги.
[-] 5 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67, bgbore_96, KenLii, scorceni, suffer
Цитирай

Преди премиерата на филма Black Widow, Xiaomi в сътрудничество с Marvel Studios, стартира рекламна кампания, според която, Xiaomi Mi 11 се явява официален смартфон на филма.


 
Цитирай

Здравейте, на 31.10 си закупих от магазин Технополис въпросния модел. Още на следващия ден обаче по време на разговор без никаква причина телефонът прекъсваше разговора посредата. Понякога това се случваше след половин минута , понякога- на втора/трета минута, понякога обаче при 10-минутен разговор нямаше проблем. След това обаче започна да дава и следния проблем- някой ме набира и понякога, но не винаги като вдигна автоматично връзката прекъсва, все едно съм затворил. Смених картата на Виваком, но проблемът продължи. Занесох го в Технополис на сервиз, след седмица ми го върнаха вчера- уж оправен, пише софтуер- ок. Днес обаче отново започна да прави същите проблеми. Отново ще го нося в Технополис, но едва ли ще направят нещо различно от това в сервиза пак да пишат софтуер- ок, а проблемът наистина за мен е сериозен за телефон на няма и 10 дни закупен. Моля за мнения по казуса, благодаря предварително.
Цитирай

Бих го занесъл пак, но директно в оторизирания сервиз, а не в магазина, от който е закупен.

 
Цитирай

След още един неуспешен опит за ремонт, имате право да го заменят

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Не е ли 3 пъти, ако не успеят да отстранят един и също проблем?
Цитирай

@gogomana Пробвай да изключиш VoLTE и VoWiFi и виж дали ще го прави пак.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2021-11-06, 18:42:28)gogomana написа:  Здравейте, на 31.10 си закупих от магазин Технополис въпросния модел. Още на следващия ден обаче по време на разговор без никаква причина телефонът прекъсваше разговора посредата. Понякога това се случваше след половин минута , понякога- на втора/трета минута, понякога обаче при 10-минутен разговор нямаше проблем. След това обаче започна да дава и следния проблем- някой ме набира и понякога, но не винаги като вдигна автоматично връзката прекъсва, все едно съм затворил. Смених картата на Виваком, но проблемът продължи. Занесох го в Технополис на сервиз, след седмица ми го върнаха вчера- уж оправен, пише софтуер- ок. Днес обаче отново започна да прави същите проблеми. Отново ще го нося в Технополис, но едва ли ще направят нещо различно от това в сервиза пак да пишат софтуер- ок, а проблемът наистина за мен е сериозен за телефон на няма и 10 дни закупен. Моля за мнения по казуса, благодаря предварително.

аз получих подобен бъг, когато говоря същия човек с когото говоря ме набира пак като изчакващо повикване. Направих опит да вдигна и телефонът замръзна и даде черен екран. Ако си на 5G e възможно да дава такива аномалии. Дръж го на 4G , но и да го занесеш за рекламация, няма да му обърнат внимание. Това най- вероятно е софт. проблем и китаеца трябва да си го оправи. С коя версия на софт. си?

(2021-11-06, 18:42:28)gogomana написа:  Здравейте, на 31.10 си закупих от магазин Технополис въпросния модел. Още на следващия ден обаче по време на разговор без никаква причина телефонът прекъсваше разговора посредата. Понякога това се случваше след половин минута , понякога- на втора/трета минута, понякога обаче при 10-минутен разговор нямаше проблем. След това обаче започна да дава и следния проблем- някой ме набира и понякога, но не винаги като вдигна автоматично връзката прекъсва, все едно съм затворил. Смених картата на Виваком, но проблемът продължи. Занесох го в Технополис на сервиз, след седмица ми го върнаха вчера- уж оправен, пише софтуер- ок. Днес обаче отново започна да прави същите проблеми. Отново ще го нося в Технополис, но едва ли ще направят нещо различно от това в сервиза пак да пишат софтуер- ок, а проблемът наистина за мен е сериозен за телефон на няма и 10 дни закупен. Моля за мнения по казуса, благодаря предварително.

аз получих подобен бъг, когато говоря същия човек с когото говоря ме набира пак като изчакващо повикване. Направих опит да вдигна и телефонът замръзна и даде черен екран. Ако си на 5G e възможно да дава такива аномалии. Дръж го на 4G , но и да го занесеш за рекламация, няма да му обърнат внимание. Това най- вероятно е софт. проблем и китаеца трябва да си го оправи. С коя версия на софт. си?
Цитирай

В крайна сметка става ли телефона ,че четох коментари ама нещо май не се ползва много този телефон нямат го много хора . Аз имам айфон 11 и се чудя да го сменя с ми11 . Ама като гледам няма много доволни и май ще си остана с тоя за сега
Цитирай

Здравейте!

Получихте ли 12.5.9.0 ъпдейта?
Ако сте, прави ли ви впечатление
нещо по снимките?
Задавам така въпроса за да получа
неповлияно мнение!

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай

Освен, че ми изчезнаха доста снимки, друго не забелязах
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)