Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за Tomtom GO Professional 6250
#1

Здравейте, насочил съм се към закупуването на въпросната навигация, може ли мнение за работата й, ако някой от вас се е сблъсквал с нея. Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

За камиони ли ще се ползва?
Цитирай
#3

Много добра,лично за мен е най-добрата.
Лайф трафик работи перфектно без СИМ Карта.
Ползвам я за камион.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#4

Да, за камион ще я ползвам.
Цитирай
#5

Подобна безплатна версия - TomTom NDS MOD (версия david0vich-включително за камион) за Андроид разработва saomaohao от gpspower.net.

Аз бих я пробвал дали върши работа...и ако е добре,бих спестил едни пари...

Друга безплатна опция за камион е "вечното" iGO (версия Primo или Nextgen),но щом питаш за TomTom, очевидно тази опция не е атрактивна за теб и няма да цапаме темата...
Цитирай
#6

Tomtom поне за автомобил ми харесва, чертае добри маршрути и трафика е добре...
А по повод мнението горе за трафик без сим карта /разбирам мобилен нет/ ми е любопитно как става? RDS-TMS?

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#7

Честно казано,идея си нямам от къде и как черпи информацията за трафика,но е факт!
Ползвам точно 6250 и от както съм я купил чисто нова никога не съм слагал СИМ Карта или да я закачам към мобилен интернет.
Единствената връзка която е правила е чрез домашния ми WIFI когато ми изпише че има обновявания,и това се случва докато я ползвам в камиона.
Имаше един случай в който ме отклони заряди ремонт който Гугъл все още не беше актуализирал,иначе са същите като Гугъл мапс по отношение на трафика.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#8

Това, което пишеш е интересно, защото навсякъде където четох пише:
"Включва TomTom Traffic чрез вградена SIM карта"
Или:
"ТРАФИК ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЕВРОПА ПРЕЗ СВЪРЗАН МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН"
Оттук: https://tomtombg.com/gps-navigatziia-za-...wi-fi.html

Да не си направил някакъв хотспот и през wifi да черпи инфото... Или... де да знам пише че има блутут за хендсфри, ако ти е свързано към телефона през него

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#9

Аз до колкото знам в самата навигация си има вградена СИМ карта и през нея черпи инфо за трафика.
Цитирай
#10

@Han_Solo,не разбирам каква е целта на поста ти!
Нали не очакваш от мен да я разглобя за да видя какво има вътре?
Аз лично разпечатах кутията в която пристигна,никога не е ползвана от друг човек и аз лично НИКОГА не съм и давал достъп до мобилен интернет,било чрез хот.... блутут или каквато и да е друга опция.
ЕДИНСТВЕНАТА връзка направена на устройството е да го закача към рутера ми у дома.
Та тя дори няма слот в които да пъхнеш СИМ.не искай да ти качвам снимки моля те...
Не съм я ползвал в България обаче,там пътищата си ги знам.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#11

Целта - да разбера принципа по който работи онлайн трафика на Томтом, за да знам кое и как да ползвам когато пътувам зад граница, нали за това съществуват форумите - за споделяне на информация

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#12

Как да се ползва устройството зад граница????
Коя граница по-точно?
Най-малката карта която сваляш е за ЦЯЛА Европа,няма като при IGO за всяка държава отделна карта.
ТомТом произвеждат продукт,който да се ползва навсякъде по света,те не знаят предварително в коя държава ще бъде купен и кои граници ще прекосява,та в тоя ред на мисли.....
Когато купиш устройството,ти вече си си платил опцията Лайф трафик,само трябва да си активираш акаунт към него,които се закрепва към идентификационния номер на това устройство и така се вписваш в базата данни на ТомТом.
Веднъж регистриран ти получаваш всичко за което си платил,без да трябва да правиш каквото и да било повече,като ХотСпот,или други гимнастики.
Ти си си дал парите,тяхно задължение е да ти осигурят услугата,без да те обременява роуминг или каквото и да е....това вече си е тяхна грижа.

Надявам се че бях полезен!??

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#13

Ползвам TOMTOM 6250 PROFESSIONAL вече 4та година. Това е професионална навигация с опция за камион. Трябва да знаеш че там няма да намериш картинки колички камиончета човечета и шарен интерфейс. Създадена е точно за това. Професионална работа. Трафик анонса получава през Интернет посредством вградена съм карта. Предупреждава също за статични и мобилни камери. За затворени пътища за опасни условия (като например хора на пътя, препятствия, животни, сняг, дъжд и какво ли още не). За моята работа това беше най добрата инвестиция която направих да закупя томтома.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#14

Мога само да добавя че тази цена от линка на @Han_Solo,а именно 900лв.и нагоре е прекалено висока.
В Европа втора употреба в перфектно състояние са НЕ ПОВЕЧЕ от 120-150 €.
Също и че няма никакво забавяне...
например когато вляза в кръгово и трябва да застана в ПРАВИЛНАТА лента за да изляза и имам не повече от 50метра за да го сторя,при IGO все още ми показва с 2 до 5 секунди назад позиция и като не съм хванал моята лента и изляза неправилно,става едно преизчисляване което е поне 10-15 секунди и ми коства около 5км отклонения, докато при ТомТом това няма как да се случи.
...Само за сравнение между двете.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#15

(2021-03-14, 11:14:00)gelermo написа:  Как да се ползва устройството зад граница????
Коя граница по-точно?
Най-малката карта която сваляш е за ЦЯЛА Европа,няма като при IGO за всяка държава отделна карта.
......


Надявам се че бях полезен!??
Не виждам защо така се ядосваш.
Аз имам инсталиран Томтом на телефона и трафика ми се обновява през мобилния интернет, а когато излезна извън европейския съюз цените за трафик са различни... Това имах предвид.
За картите - поне това което има като приложение за Андроид ИМА карти на отделните държави
[Изображение: c0bcfd02afe7513e40591a7b0b37473c.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#16

Тук нещо не стана ясно дали мобилната версия TomTom GO ще се купува или професионалната навигация TomTom 6250 professional. А относно трафика ако си закупил навигацията с lifetime traffic and cameras то граници не те вълнуват. Има си вградена сим карта и работи навсякъде където имат спогодба и закона позволява предупреждение за камери.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#17

Важното е да се получи максимум достоверна информация... Ето аз се поразрових и прочетох следното:

Информация за трафика се получава по един от трите начина: SIM карта, Wi-Fi или Bluetooth.
Към момента GPRS данни има в средните държави: Австрия, Белгия, Чехия, Дания, Финландия, Франция, Германия, Гърция, Унгария, Ирландия, Италия, Люксембург, Холандия, Норвегия, Полша, Португалия, Русия, Словакия, Испания, Швеция, Швейцария, Турция, Обединено кралство. На по-късен етап е възможно TomTom да премахнат някои от изброените държави Tomtom препоръчват да използвате Wi-Fi или Bluetooth връзка за да работят услугите и трафик информацията.

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#18

Да, говоря си за професионалната навигация, а вместо нея waze върши ли работа?
Цитирай
#19

(2021-03-15, 19:52:01)itsakA написа:  Да, говоря си за професионалната навигация, а вместо нея waze върши ли работа?
Уейз няма настройки за камион... по тесните улици съм се нагледал на автобуси и камиони заклещили се хубаво на някоя пресечка с невъзможен за габаритите им завой. Иначе трафика е сравнително ок.
За лека кола и с тестови цели съм наредил това като от тях трафик няма само Османд+ ...е и Орукса дето го ползвам за планините ...като на телефона имам и Стрийт пайлът, Уинди мапс и Айгоу
[Изображение: 6b65048dabf9680e4d96134facd1d758.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#20

Вместо да се дават едни пари от камионджиите,мятате на Андроидчето си това (има опция и камион,и разбира се и трафик):
https://TomTom_NDS_Mod-link_na_licno_syobshtenie.com
И си свиркате...

За фенове на TomTom си е супер!

PS
Снимката я взех от един братски форум,дет и той почна да издиша на тема навигации...
Цитирай
#21

(2021-03-16, 14:55:09)stefando написа:  Вместо да се дават едни пари от камионджиите,мятате на Андроидчето си това (има опция и камион,и разбира се и трафик):
https://TomTom_NDS_Mod-link_na_licno_syobshtenie.com
И си свиркате...

За фенове на TomTom си е супер!

PS
Снимката я взех от един братски форум,дет и той почна да издиша на тема навигации...

Не отваря линка колега?
Цитирай
#22

Не прочете ли какво пише в линка

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#23

Нямам нищо там
Цитирай
#24

Имаш ЛС.
Цитирай
#25

Само да добавя, че за да се появи менюто за избор на превозно средство трябва да има инсталирана и друга карта освен тази на България

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)