Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слаб звук при разговор на S21 Ultra
#1

Здравейте,

Този проблем ми направи впечатление още от самото начало, като си купих телефона, но все си мислих, че ще излезе софтуерен ъпдейт, който да го оправи. Повече от месец по-късно не намирам решение на проблема си.
Накратко, при разговор, звука излизащ от слушалката е доста по слаб от други телефони, които съм ползвал преди (пак на Самсунг). При този модел спийкъра работи на друг принцип, няма видима част, която да прикрива слушалката, а вероятно използва екрана за предаване на звука, но явно при мен, а може би и при други хора това не е най-добрия избор. Забелязал съм, че на лявото ухо ситуацията е много зле, а на дясното бих казал, че проблем не съществува. Със сигурност нямам проблем с ушите, защото с други телефони този проблем го нямам.  Big Grin Cool 

Има и тема в Самсунг комюнитито, но и те не са стигнали до решение.
https://eu.community.samsung.com/t5/gala...-p/2761857

Някой друг забелязвал ли го този проблем?

SM-G998B
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен също звукът е по-слаб в сравнение с S10+ например, но пък в същото време ми е достатъчно силен - даже не съм го засилил докрай. Също така позицията на говорителя върху ухото е от значение - малко движение в страни и силата на звука се променя доста. Но с това свикнах първите няколко разговора.
Като цяло в това отношение не намирам проблем. Малко по-тих е звукът, да, но не и до степен да бъде проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#3

(2021-03-12, 09:57:24)bobytsekov написа:  Според мен също звукът е по-слаб в сравнение с S10+ например, но пък в същото време ми е достатъчно силен - даже не съм го засилил докрай. Също така позицията на говорителя върху ухото е от значение - малко движение в страни и силата на звука се променя доста. Но с това свикнах първите няколко разговора.
Като цяло в това отношение не намирам проблем. Малко по-тих е звукът, да, но не и до степен да бъде проблем.

Прав си, че е въпрос на нагласяне (наляво, надясно) спрямо ухото, но принципно такова нещо не съм правил с други телефони. Има моменти, в които имам усещането, че трябва да долепя прекалено плътно телефона до ухото си, за да чувам добре. С предишни телефони често ми се е случвало да придържам леко телефона с рамото си и да водя разговор, но с този това става доста трудно защото звука заглъхва и губиш усещането, че чуваш целия разговор.

Може би е лично усещане, но малко си ме дразни.

SM-G998B
Цитирай
#4

Не съм забелязал за проблема със звука и реших да проверя. Оказа се че усилването ми е на около една трета, а ако мине средата вече чувам ясно със слушалка на 20см от ухото (това е в сравнително тиха среда).
Забелязал съм обаче, че когато разговарям с точно определени хора, понякога звука не е ясен и чист.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Проблем със звука в слушалката нямам, но използвам случая, за да не отварям тема, каквато и мелодия да задам за звънене, когато някой ми звъни, и звука насича и прекъсва в началото. Някой има ли този проблем?
Цитирай
#6

Започвам да си мисля, че или имам хардуерен проблем с телефона, или ухото ми не е на правилното място. Надявам се да е второто че не ми се занимава със сервизи. Smile

SM-G998B
Цитирай
#7

Ами тествай говорителя, май в samsung members имаше тест.
Цитирай
#8

Колега, това както си го описал за Ляво и Дясно ухо е така и при мен. Главно говоря на лявото, но когато сменя ръката и мина от дясно нещата придобиват съвсем друго усещане. От ляво е по тихо и заглушено някакво, а от дясно няма проблем никакъв. За силата на мен ми идва силен, на под 50% ми е нагласен в повечето случай. Явно проблема е как си държим телефона в ръката и към ухото. Не смятам, че проблема е хардуерен тук.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#9

А не се ли замисляте,че има значение в какво състояние е микрофона на отсрещната страна?
Цитирай
#10

(2021-03-12, 22:01:07)Samssung S6 Edge написа:  А не се ли замисляте,че има значение в какво състояние е микрофона на отсрещната страна?

Отсрещната страна е с непроменен телефон. Моят е нов.

Просто явно всичко е до навици защото преди съм свикнал на лявото ухо да ползвам телефона и може би съм го държал по различен начин.

SM-G998B
Цитирай
#11

А използвате ли настройките в звуци и вибрация.Там има ефекти на звука-адаптивен саунд.Прави чудеса .Настройва се за всяко ухо и все едно си на преглед на аудиограма.
Цитирай
#12

(2021-03-13, 17:12:37)alexkara написа:  А използвате ли настройките в звуци и вибрация.Там има ефекти на звука-адаптивен саунд.Прави чудеса .Настройва се за всяко ухо и все едно си на преглед на аудиограма.

Последно настроих че съм над 60г. че уж да дръпне звука нагоре ама не виждам никаква разлика. Ако има за над 100г. може и да ми свърши работа  Big Grin
А иначе не знам защо ама теста е само със слушалки. Не знам дали настройките са валидни само при слушалки.

SM-G998B
Цитирай
#13

(2021-03-13, 18:40:28)az написа:  Последно настроих че съм над 60г. че уж да дръпне звука нагоре ама не виждам никаква разлика. Ако има за над 100г. може и да ми свърши работа  Big Grin
А иначе не знам защо ама теста е само със слушалки. Не знам дали настройките са валидни само при слушалки.

Тъкмо го погледнах и аз. Бях на 30-60, но има едно бутонче проверка на слуха. Направих то това и ми даде различна графика от настройките на тези които ги има по подразбиране. Както и при завършване има опция за избор с кое ухо говориш. Утре като проведа няколко разговора, ще пиша дали има някаква промяна.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#14

И аз станах горд собственик на Самсунг с21 ултра и първото ми впечетление за силата на звука при разговори е абсолютно същото като на повечето от вас.Слаб звук , въпреки че съм усилил на 100 % и няма нищо общо със звука на предишният ми телефон Виво Некст. По време на разговор когато натискам копчето за усилване и нивото се вдига доста на това което е зададено, но после пак се връща на слабият звук и на моменти , чак ме дразни...някакви други идеи ?

Vivo Nex 
Цитирай
#15

Телефонията е една малка част от задачите, които изпълнява смартфона. Лаптоп не можеш да мъкнеш и отваряш навсякъде. Всеки сам си преценя какви пари може да даде за смартфон и не си ти човека, който да определя кой за какво да си харчи парите.
Радвай се на живота с телефона си и къщичката ти в провинцията и остави и другите да си живеят своят както намерят за добре.

По темата за мен звука в слушалката си е доволно силен съдейки по това че доста често ми се налага да водя разговори извън офиса в производствена доста шумна среда.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#16

При мен си е добре звукът от слушалката - нямам никакви проблеми с телефонията

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#17

При мен напротив-даже го намалявам че много викат в слушалката.
Цитирай
#18

При мен пък се появи друг проблем при разговори. Аз нямам проблем със силата на звука, но....
Отсрещната страна чува ехо на своите думи.
Вече няколко хора ми се оплакаха, че като говорят с мен си чуват собствения глас. Направих и проба с телефона на жена ми, когато говоря на максимално усилен микрофон прилепен до ухото ми отсрещната страна чува ехо на своя глас, когато го махна и говоря отдалеч - ехо няма. Като намаля силата на микрофона и ехото отслабва.
Мислех си че е от калъфа (ползвам Clear View + S pen), но и без калъфа имам същия проблем.
Дали някой е имал подобен проблем и ако да, дали е проблем с някоя настройка (не се сещам да съм човъркал настройките за звук при разговори) или е софтуерен, недай си боже хардуерен.

☆ SamSunG S21 Ultra ☆

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#19

(2021-04-10, 10:20:10)RuShY написа:  При мен пък се появи друг проблем при разговори. Аз нямам проблем със силата на звука, но....
Отсрещната страна чува ехо на своите думи.
Вече няколко хора ми се оплакаха, че като говорят с мен си чуват собствения глас. Направих и проба с телефона на жена ми, когато говоря на максимално усилен микрофон прилепен до ухото ми отсрещната страна чува ехо на своя глас, когато го махна и говоря отдалеч - ехо няма. Като намаля силата на микрофона и ехото отслабва.
Мислех си че е от калъфа (ползвам  Clear View +  S pen), но и без калъфа имам същия проблем.
Дали някой е имал подобен проблем и ако да, дали е проблем с някоя настройка (не се сещам да съм човъркал настройките за звук при разговори) или е софтуерен, недай си боже хардуерен.

☆ SamSunG S21 Ultra ☆

При мен ехо няма про разговорите,но при навигация с мапс понякога се чува ехо през колоните.
Цитирай
#20

(2021-04-10, 18:56:53)Dodcha написа:  При мен ехо няма про разговорите,но при навигация с мапс понякога се чува ехо през колоните.
Не знам, защо се получава така. В началото нямах такъв проблем. Това ме води на мисълта, че е някакъв софтуерен проблем след последния ъпдейт.
В нета също не пише нищо. Ще изчакам още малко и ще алармирам.

☆ SamSunG S21 Ultra ☆

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#21

(2021-03-12, 10:36:49)vovalinder написа:  Проблем със звука в слушалката нямам, но използвам случая, за да не отварям тема, каквато и мелодия да задам за звънене, когато някой ми звъни, и звука насича и прекъсва в началото. Някой има ли този проблем?

На един друг телефон имах подобна ситуация и го реших като през компа му намалих силата на звука при звънене и спря да насича мелодията.

Vivo Nex 
Цитирай
#22

При мен пък се появи друг проблем при разговори. Аз нямам проблем със силата на звука, но....
Отсрещната страна чува ехо на своите думи.
Вече няколко хора ми се оплакаха, че като говорят с мен си чуват собствения глас. Направих и проба с телефона на жена ми, когато говоря на максимално усилен микрофон прилепен до ухото ми отсрещната страна чува ехо на своя глас, когато го махна и говоря отдалеч - ехо няма. Като намаля силата на микрофона и ехото отслабва.
Мислех си че е от калъфа (ползвам Clear View + S pen), но и без калъфа имам същия проблем.
Дали някой е имал подобен проблем и ако да, дали е проблем с някоя настройка (не се сещам да съм човъркал настройките за звук при разговори) или е софтуерен, недай си боже хардуерен.

☆ SamSunG S21 Ultra ☆

След няколко часова комуникация в Самсунг комюнити, проблема е разрешен, поне за сега.
Трябва само да стартирате телефона в Safe mode и след това, пак казвам поне за сега, ехото изчезна.

☆ SamSunG S21 Ultra ☆

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#23

Подобен "проблем" се наблюдава и когато се постави пръст върху микрофона

iPhone 14 Pro
Цитирай
#24

А как се влиза в този ,,safe mode'' и какво всъщност е предназначението му?
Цитирай
#25

При Safe mode режима режима се стартират само основните приложения на телефона, така може да разбереш дали някое от инсталираните приложения ти прави проблем (като при Windows-а).
Стартира се като задържиш Power off бутона и след това натиснеш по-дълго върху Turn off иконата. Тогава ще се появи икона Safe mode (Безопасен режим) цъкаш върху нея и готово. Връщаш се в нормален режим като рестартираш.

☆ SamSunG S21 Ultra ☆

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)