Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на iOs с Android
#1

Добър вечер на всички, кой според вас телефон с андройд да избера, като заместител на айфон. Чудя се между Самсунг с20, някое xiaomi... телефона няма да се ползва за игри, основно за музика и интернет. И един страничен въпрос, вярно ли е че трябва да се рестартира често и че системата забива? Не съм се докосвал до андройд никога и малките ми наблюдения не са акуратни за това реших да се допитам до вас. Благодаря предварително!
[-] 1 потребител изказва благодарност на iMarto за това мнение:
  • oxuboxu
Аксесоари
#2

Samsung S20 е добре,аз бих избрал 21,и това че системата забива,отдавна не е тъка,и не е нужно телефона да се рестартира често,наложително е когато нещо не сработва както трябва,примерно някое приложение не работи правилно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • iMarto
#3

Зависи кой iPhone си имал, ако е iPhone 6S ще имаш нужда от едно, ако е iPhone 11 Pro Max от друго, ако е iPhone SE пак, при Android до колко пари, може и Samsung Galaxy A51, но може и Samsung Galaxy S21, всичко това трябва да си изясниш, за да ти препоръчаме.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • iMarto
#4

Колко държиш на аудиото.
Перфекционист ли си на тема Hi-Fi audio или не.
Ако държиш на hi-fi аудио ти трябва телефон с вграден Quad DAC.
Иначе грабвай ако намериш Samsung със SnapDragon.
Аз лично бих взел S10+ пред S20.
Или S21, но в никакъв случай С20 серията.
Лично мнение. Никого не ангажирам с него.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 3 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY, iMarto, milss
#5

Сега съм с iPhone 10. Не съм перфекционист на тема звук, но последно съм слушал от S9 и усетих разлика с айфона, ама малко съм пристрастен към ябълката. За процесорите единствено намирам Exynos и от потребителски мнения разбрах, че не е толкова добър, колкото snapdragon. Наистина мненията за S20 не са особенно положителни, единствено ми хареса на външен вид, а като видях цената на с21 разликата е малка. Като цена също ме устройва (особенно в сравнение с 12 про). Благодаря на всички ви за мненията!
[-] 1 потребител изказва благодарност на iMarto за това мнение:
  • oxuboxu
#6

Вземи от някой твой приятел Андроид телефон и изкарай с него 2-3 дена за да прецениш дали те устройва. Тъй като казваш, че никога не си бил на Андроид, има голяма вероятност да не ти допадне.

Няма да имаш проблем със забивания и рестартирания и тем подобни глупости, които са от преди 10 години.
Няма да има нужда след всяка актуализация да връщаш фабричните настройки.
Магазина за приложения е доста пъстър, а разработчиците ги правят да изглеждат по еднакъв начин и на двете платформи.
[-] 3 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • iMarto, TheWalking, Victormihov
#7

(2021-03-13, 00:03:05)sapiora написа:  Вземи от някой твой приятел Андроид телефон и изкарай с него 2-3 дена за да прецениш дали те устройва. Тъй като казваш, че никога не си бил на Андроид, има голяма вероятност да не ти допадне.

Няма да имаш проблем със забивания и рестартирания и тем подобни глупости, които са от преди 10 години.
Няма да има нужда след всяка актуализация да връщаш фабричните настройки.
Магазина за приложения е доста пъстър, а разработчиците ги правят да изглеждат по еднакъв начин и на двете платформи.
Така като че ли най бива. Но за два три дена едва ли..Аз от две години без Xiaomi не оставам и още не мога да им свикна с всичките подредби на менюта, подменюта и скрити фийчъри на MUIU. Това са може би най здравите и евтини към момента телефони, които в същото време дават и най много свобода на ентусиастите. Отключват се със заявка, и можеш да инсталираш на тях доста операционни системи, има списък в 4pda, дори дадох на един програмист едно евтино Xiaomi, който каза че ще пробва да инсталира Linux в Low level, дали е възможно и дали е успял не знам, но който му разбира главата може наистина много да модифицира и олекоти  системата, което е огромен плюс. Но не е за всеки root ването, иска се опит и знания. Последно бях на Samsung S10e серията, и мисля вече да не се връщам към Samsung. Имал съм и скъпи и евтини телефони .Колкото по скъп е един телефон, толкова повече проблеми може да ти създаде, и в същото време базови функции да изпълнява по зле от евтиния. Например имам евтино Xiaomi което при разговор независимо дали от слушалка или спикер гласът че чува кристално чисто, плътно и най вече естествено, докато при други телефони на марката които съм имал, с по няколко стотин лева по скъпи и наблъскани със стероиди и екстри, звукът при разговор ( не музика, а разговор !) винаги е бил несравним с този от евтиното. Звучи ми високо, искуствено, като в някакво кресчендо, няма я оная мекота.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 4 потребители изказват благодарност на росен2 за това мнение:
  • iMarto, sapiora, TheWalking, Victormihov
#8

(2021-03-12, 18:56:36)iMarto написа:  Добър вечер на всички, кой според вас телефон с андройд да избера, като заместител на айфон.

Google Pixel, но миналогодишния модел е със среден клас процесор, камерата не е подобрена хардуерно, а на външен вид може и да не ти хареса, а за цена да не говорим...

(2021-03-12, 18:56:36)iMarto написа:  Чудя се между Самсунг с20, някое xiaomi... телефона няма да се ползва за игри, основно за музика и интернет. И един страничен въпрос, вярно ли е че трябва да се рестартира често и че системата забива?

Малко странно ти е чуденето при условие, че има S21 да вземаш стария модел няма смисъл, а за кое xiaomi става въпрос?
Това зависи производителя с колко "боклуци" го е натъпкал и модифицирал, но веднага докато са още нови (на около 1 година) няма как да ти забива, но след 2 - 3 почват да се усещат все по-големи и по-големи лагове като целта е една единствена - да отидеш да си купиш по-новия модел.

(2021-03-12, 18:56:36)iMarto написа:  Не съм се докосвал до андройд никога и малките ми наблюдения не са акуратни за това реших да се допитам до вас. Благодаря предварително!

В началото ще ти се струва прекалено наблъскан с бутони/екстри в менюто, които нямат нищо общо с ябълката, а жестовото управление е къде по-дървено и изпълняваш различно плъзване за различен софт бутон Lol

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • iMarto
#9

Преди три години и аз направих тази стъпка. След много време с IOS минах на Android. Тогава избрах Samsung S9+.Страхотен!И за миг не съжалявам за избора си.Сега лично аз бих взел S21,aко не ти пречи пластмасовия гръб,макар че ще сложиш кейс.Иначе имам преки наблюдения върху S20.Супер си е  телефона,няма да съжаляваш. Преди месец мислих да сменя моя с S 20 ,но се отказах.Все още си е перфектен,за мен.Който и да е от тях имат страхотни екрани,бързи са,аудиото на много по високо ниво от Iphone.Ако обаче държиш на Hi-Fi ползвай жични слушалки,качествени,разликата е очевидна.Разбира се трябва да имаш и подходящи файлове за това.Не че е зле със стрийминг услугите,но все пак.Снимките са повече от добре.Приказки за забивания,рестарти са митове.До сега нито веднъж не е забил или е рестартирал.Бих казал че след всеки ъпдейт телефона става все по-добре.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • iMarto
#10

Колко ти е бюджета?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • iMarto
#11

(2021-03-13, 09:14:58)centur написа:  Google Pixel, но миналогодишния модел е със среден клас процесор, камерата не е подобрена хардуерно, а на външен вид може и да не ти хареса, а за цена да не говорим...
....

И този среден клас процесор с какво няма да може да се справи? Хардуера от години върви няколко крачки преди софтуера. Камерата не е подобрена, но е една от най-добрите ( софтуерно), затова всички търсят порт на GCam. Това за външния вид е субективно. За мен едни от най грозните и нефункционални телефони са Айфоните. Веднъж си взех ябълка, но .... човек се учи от грешките си.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • iMarto
#12

007 Въобще не съм съгласен, че звука на Samsung е много по-добър от на iPhone. Не знам кой си имал и с какво сравняваш, но Note 9 и iPhone 8 свиреха еднакво, даже iPhone 8 малко по-силно.
Не знам и кой телефон се рестартира и забива, по-скоро бави, Note 9 не ставаше с всеки ъпдейт по-добре, а беше на една година, имаше и замръзване на приложения, клавиатурата се отваряше малко по-бавно и така. Но със сигруност след няколко версии на Android няма да стане по-добре, защото по-новия Android иска и по-добър хардуер и софтуер, както и приложенията.
Разбира се и iPhone има бъгове по някой път. Например 2, 3 пъти ми се е случвало като снимам, да не прави снимка, а да излиза от камерата. Случвало ми се е цветовете от по-тъмни, да стават по-светли, забелязва се най-вече в настройки, но всичко това се оправя с рестарт. Засега всичко друго е супер.
Разбира се никой не плюва по това, което има, докато не го смени, но някои неща, които се пишат, са смешни.
Marto но като цяло ако вземеш флагман с Android, няма да съжаляваш. Аз от Note 9 останах много доволен. Но не очаквай ако го ползваш 2, 3 години да е още по-бърз, такива митове и легенди няма.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • iMarto
#13

(2021-03-13, 09:44:06)007 написа:  Сега лично аз бих взел S21,aко не ти пречи пластмасовия гръб,макар че ще сложиш кейс.

Малко off: това че е матов не значи че е пластмасов. Ела го надраскай ??
Сега по темата. Реално ако ще минаваш от ябълка на андроид то ще ти трябва по висок клас. Най малкото че IOS е доста лека и оптимизирана и хвърчи и ако вземеш среден клас тел с андроид може да ти се струва че лагва.  И да. Какъв е смисъла от S20 като има S21. Имам ги и двата и мога да кажа че 21 е много много по оптимизиран бърз лек красив от предходния.  С андроид телефонче вече ще забравиш за айтюнс и ще си качваш музичка и каквото искаш от където искаш. И много други предимства.  Ябълката ми харесва само защото върви мазно.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • iMarto
#14

(2021-03-13, 22:27:51)gazibarev написа:  Ябълката ми харесва само защото върви мазно.

Ами то това е един от най-големите им плюсове.


По темата: ако имаш неограничен бюджет, вземи си S21,  S21+ , може и ултрата, но да знаеш на Андроидите бързо им пада цената, ако искаш да го продадеш след някой месец, ще си на загуба.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • iMarto
#15

Aбе хора, не знам що хвърляте човека в некакви висини..То верно че и той не е споменал бюджет, ама и вие му предлагате телефон за три български заплати.
Към господина търсещ - оня ден в Оlx за 600 лева чисто нов MI10t , в магазина е 699, има и lite на добри пари, ако иска да си хвърля парите за скъпо желязо, нека не се изхвърля като глист на пясък за начало, да си вземе нещо за 200 лева има note 7, телефон оса и да разучи, пък лесно се продава,а и малко пари е дал не са 1500.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • iMarto
#16

Човека е писал Самсунг С20,или някое Xiaomi,за това повечето му препоръчваме именно флагман на Самсунг,защото Xiaomi са по добри в средния клас,ако търсеше нещо по-евтино,тогава ксиаоми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • iMarto
#17

Че даже тук в борсата има една интересна обява за galaxy s10 в гаранция, за 600лв. Успех в избора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • iMarto
#18

Мерси на всички за мненията и съветите! За сега още проучвам, но се спрях на S21, Xiaomi m10, Poco X3 ( Видях че цените са доста различни). Плюса и ултра версиите също ми харесват, но са много големи на размери, а аз търся нещо по-малко. След доста четене и гледане на ревюта, ще имам ядове в началото, но мисля че бързо ще се впиша Smile)) . Търся в момента някой андроид за няколко дена, ще послушам и този съвет.

* iOS върви наистина много мазно, нямал съм никога проблеми с него, а сега извадих 2г-то - върви..4с и той върви още... 7цата и тя.. с времето един андроид може ли също така да се справя със софтуера? Свободата на действие в анроида обаче доста ме привлича, а и вече не ми се занимава с джейлбрейкове и една торба нерви покрай това (за функции които андроида си ги има по дефолт)..

Благодаря отново на всички и приятна вечер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на iMarto за това мнение:
  • sapiora
#19

(2021-03-14, 18:36:07)iMarto написа:  * iOS върви наистина много мазно, нямал съм никога проблеми с него, а сега извадих 2г-то - върви..4с и той върви още... 7цата и тя.. с времето един андроид може ли също така да се справя със софтуера?

Могат да вървят андроидите, да. Проблемите, които ще имаш с толкова стари андроиди са същите, които ги има и при iOS.
#20

На самсунг с20 батерията му е много зле, сигурно и при с21 е същото. Аз бих избрал xiaomi или huawei. С бързината не мисля, че ще имаш проблеми. Тъй като имам 2-3 годишни андроид флагмани и мога да направя сравнение с iPhone 12 pro.



Изпратено от iPhone 12 Pro
#21

Имах s20 отвратителен телефон, само екрана му як, лошо снима, скапана батерия и доста лагваше.
Ексинос процесор, казвам от опит, разкарах го на първият който го искаше.
#22

(2021-03-16, 19:54:52)extremee13 написа:  На самсунг с20 батерията му е много зле, сигурно и при с21 е същото. 

Имам ги и двата. Ултра версиите. Нямат проблем с батерията. Особено S21 ultra  на 2 сим карти всичко на макс.. но стоп цъкане и поне 2 3 часа видеотелефония, всичко през мобилни данни, поне ден изкарва.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#23

Става въпрос за самсунг с20, не ултра.



Изпратено от iPhone 12 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • rbobev
#24

Така или иначе още не си се сгодил с Google, и няма да ти липсват отрочетата му, пробвай Mate 40 pro.
#25

Ултрата държи, ама малкият държи много по-малко от Айфон 12 мини.
Даже преди да купим минито първо минах и купих една банк батерия защото бях сигурен, че Айфона ще държи дори по-малко и от S20.
Но Айфона държи супер и външната батерия дори не се наложи да се ползва.
S20 беше мъка, имах преди това S10 никакви ядове, дори и камерата беше много добре, на s20, то не бяха връщане на настройки и какво ли не, просто още от началото показваше липса на качествто в каквото и да било, все едно ползвахме в семейството нисък клас Самсунг, така се държеше.

Ултрата и Ноутовете ги знаем, там грешка нямат.
Имаме и в семейството S8+, невероятен, не е мръднал вече може би 4 години.

Ясно си личи, че Самсунг наблягат на най-скъпото, по-евтините модели от серията S като, че ли ги за***ват.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)