Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на iOs с Android
#26

Нищо не забива, зимай смело андроид.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Аксесоари
#27

Victormihov Iphone 12 mini, 2200маh батерия, над 8 часа екран и 7% остатъчен заряд. И това с постоянно пуснат и вързан към часовника и колата блутут. [Изображение: deaa2e3781f45b6f3c02ddd025f5f964.jpg]


Махнат от зарядното преди около 26ч, през нощта с вкл икономичен режим. Вярно че и дисплеят е само 5,4”.
Sent from my iPad using Tapatalk
#28

Същото е и при мен с iPhone 12 pro. Сега ми е на 53%, 4 часа екран. Цял ден слушам музика в колата, а в останалото време със слушалки. Иос наистина е оптимизирана система.

Като интерфейс miui и emui копират много неща от Ios.


Изпратено от iPhone 12 Pro
#29

(2021-03-17, 15:31:31)kery70 написа:  Victormihov Iphone 12 mini, 2200маh батерия, над 8 часа екран и  7% остатъчен заряд. И това с постоянно пуснат и вързан към часовника и колата блутут. [Изображение: deaa2e3781f45b6f3c02ddd025f5f964.jpg]


Махнат от зарядното преди около 26ч, през нощта  с вкл икономичен режим. Вярно че и дисплеят е само 5,4”.
Sent from my iPad using Tapatalk
Знам.
#30

Автора на темата, ако е купил самсунга нека сподели мнение, защото съм пред същото чудене дали да мина от айфон 7 на самсунг Галакси с21, айфона като цяло съм много доволен, 4.5г вярна служба и към днешна дата работи гладко, но вече батерята е за смяна, а и екрана е 4.7 инча, единствената причина да се оглеждам към андроид е българския език, справям се с английския не перфектно, но си върша работа, но като взема телефон андроид на някои познат и видя как дори и най-елементарните приложения са на български език и колко е яко, ми се иска и на моя телефон да е така, от друга страна имам притеснения от андроид телефоните, дали ще работи толкова добре, като айфона, без зацепване и гладка работа дори след няколко години, по принцип ако apple пуснеха актуализация и добавят български език, никога не бих помислил за смяна на IOS, но това няма да се случи и съм пред дилема, ако има някои минал от айфон на андроид висок клас, нека сподели мнение.
#31

В настройките на телефона някои (не всички) приложения имат опция за български език:

Пример с Gmail:

[Изображение: 0-A10-B246-0-C2-A-4019-9504-5-BDCF918-A2-B7.jpg]

[Изображение: 9650-AA4-F-86-F8-44-DA-BD3-E-B54-B4-CFAE72-A.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#32

(2021-08-20, 21:44:31)hkastelov написа:  Автора на темата, ако е купил самсунга нека сподели мнение, защото съм пред същото чудене дали да мина от айфон 7 на самсунг Галакси с21, айфона като цяло съм много доволен, 4.5г вярна служба и към днешна дата работи гладко, но вече батерята е за смяна, а и екрана е 4.7 инча, единствената причина да се оглеждам към андроид е българския език, справям се с английския не перфектно, но си върша работа, но като взема телефон андроид на някои познат и видя как дори и най-елементарните приложения са на български език и колко е яко, ми се иска и на моя телефон да е така, от друга страна имам притеснения от андроид телефоните, дали ще работи толкова добре, като айфона, без зацепване и гладка работа дори след няколко години, по принцип ако apple пуснеха актуализация и добавят български език, никога не бих помислил за смяна на IOS, но това няма да се случи и съм пред дилема, ако има някои минал от айфон на андроид висок клас, нека сподели мнение.
Никакъв шанс да работят толкова време и толкова добре колкото iOS . За флагманите не съм на 100% сигурен . Зависи от марката и реално дали не го скапят с някой ъпдейт за да си купиш нов . Аз пък съм с айфон 12 от декември и чак не мога да повярвам , че го казвам ама чак ми липстват опциите при Андроид . Always On Display , високо опресняване на дисплея , youtube vanced (МНОГО МИ ЛИПСТВА ДА ГЛЕДАМ БЕЗ РЕКЛАМИ КЛИПЧЕТА) и тем подобни . Иначе съм много ама много доволен от iOS . За тези 9 месеца не е забил един път . Направо лети . Ама като хвана някой телефон с високо опресняване на дисплея и моя ми изглежда чак бавен . Ама има неща които са супер ама супер дразнещи . Center като цъкна иконката да изключа wi-fi/bluetooth и не ги гаси напълно ами само му маха discovering devices и трябва да влизам постоянно в settings - bluetooth - On/off . 3 стъпки за едно просто нещо . Супер ама супер дразнещо е . Да го сложат в настройките да включват/изключваш discover nearby devices (примерно) и да мога да си изключвам с 1 клик wi-fi/bluetooth да му се невиди . Иначе е опростено устройство . Да не говорим , че камерата е трепач и телефона държи доста висока цена доста дълго . Не е като Андроидите . Чак се чудя дали да продам моята 12-ка и да взема за същите пари Note 20 Ultra ама ме притеснява , че е на една година телефон вече ... Ако имаше Vanced за ютуб и 90хз примерно не бих минал на андроид . AOD се прежалва . Иначе приложенията при iOS за мене изглеждат и работят по-добре отколкото при Android . Всичките нотификации си идват . Само не мога да намеря добри приложения за картинки . При Андроид имаше супер много добри приложения а тука ми изглежда като пустиня . Има 2-3 и до там ... За мене никога не си взимай бюджетен андроид телефон . Ще бъдеш разочарован . Особено ако идваш от iOS . Повечето хора са разочаровани от андроид заради бокл*ци за по 300-400 лева . Иначе homescreen-на си го направих почти като при Андроид .[Изображение: 87c8213d5e06d7b1e31b673d1df6856b.jpg]

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#33

(2021-08-20, 21:44:31)hkastelov написа:  Автора на темата, ако е купил самсунга нека сподели мнение, защото съм пред същото чудене дали да мина от айфон 7 на самсунг Галакси с21, айфона като цяло съм много доволен, 4.5г вярна служба и към днешна дата работи гладко, но вече батерята е за смяна, а и екрана е 4.7 инча, единствената причина да се оглеждам към андроид е българския език, справям се с английския не перфектно, но си върша работа, но като взема телефон андроид на някои познат и видя как дори и най-елементарните приложения са на български език и колко е яко, ми се иска и на моя телефон да е така, от друга страна имам притеснения от андроид телефоните, дали ще работи толкова добре, като айфона, без зацепване и гладка работа дори след няколко години, по принцип ако apple пуснеха актуализация и добавят български език, никога не бих помислил за смяна на IOS, но това няма да се случи и съм пред дилема, ако има някои минал от айфон на андроид висок клас, нека сподели мнение.



Смени му батерията на тоя айфон и си в джаза, поне още 4.5г
#34

(2021-08-21, 20:02:23)tolostoi написа:  Смени му батерията на тоя айфон и си в джаза, поне още 4.5г
Кофтито е , че вече никъде не слагат оригинални батерии . Особено на тези стари модели айфони . Дори да отиде в creative или istyle пак е същото . Ще кара 5-6 месеца и пак ще трябва да я сменя . Ако попадне на добра китайска батерия може да изкара даже 1 година .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#35

(2021-08-21, 22:14:03)mitko.stefanov написа:  Кофтито е , че вече никъде не слагат оригинални батерии . Особено на тези стари модели айфони . Дори да отиде в creative или istyle пак е същото . Ще кара 5-6 месеца и пак ще трябва да я сменя . Ако попадне на добра китайска батерия може да изкара даже 1 година .
Погледни в айфиксит, по скъпи са частите ама не са менте.

Не знам защо мислите че само айфоните държат 3-4-5 години.. има хора още ползват явкючая и аз телефони на по 3-4-5 години (Мейт 10 про, Мейт 20 про) и работят като от когато си го купил.
#36

(2021-08-21, 23:46:06)Andon0v написа:  Погледни в айфиксит, по скъпи са частите ама не са менте.

Не знам защо мислите че само айфоните държат 3-4-5 години.. има хора още ползват явкючая и аз телефони на по 3-4-5 години (Мейт 10 про, Мейт 20 про) и работят като от когато си го купил.


Това казвам . Флагманите държат . Пробвай някое бюджетно телефонче за 400-500 лева да видиш след 2 години какъв леш е ! Минал съм през това нещо .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#37

mitko ако толкова ти липсваха AOD и опресняването, защо го купи.
Сега живее е се и без тях, все едно преди ги е имало.
Новият iPhone може и да има по-високо опресняване и AOD.
За youtube, има youtube Premium, е плаща се.
За wifi, спокойно, няма да ти дръпне нищо, нито wifi, нито bluetooth, това по-скоро е някаква маниащина, пробвай и се убеди.
Иначе може от настройки и направо да го изключиш, не от падащото меню.
За картинки виж backdrops за iPhone са безплатни и от двете категории, при Android едната се плаща и от там повечето взимат картинките, където им гледаш ревютата.
andonov като, както, откогато си ги купил със сигурност не работят, след втората година са готови.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#38

(2021-08-22, 13:42:49)hazART написа:  mitko ако толкова ти липсваха AOD и опресняването, защо го купи.
Сега живее е се и без тях, все едно преди ги е имало.
Новият iPhone може и да има по-високо опресняване и AOD.
За youtube, има youtube Premium, е плаща се.
За wifi, спокойно, няма да ти дръпне нищо, нито wifi, нито bluetooth, това по-скоро е някаква маниащина, пробвай и се убеди.
Иначе може от настройки и направо да го изключиш, не от падащото меню.
За картинки виж backdrops за iPhone са безплатни и от двете категории, при Android едната се плаща и от там повечето взимат картинките, където им гледаш ревютата.
andonov като, както, откогато си ги купил със сигурност не работят, след втората година са готови.
Добре, ти ще кажеш аз щото нямам пряко наблюдение.
#39

Ми аз съм имал Note 9 и знам, те ако работеха по същия начин, хората нямаше да ги сменяват.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Andon0v
#40

(2021-08-22, 14:05:33)hazART написа:  Ми аз съм имал Note 9 и знам, те ако работеха по същия начин, хората нямаше да ги сменяват.
Виж за самсунгите не знам, там е възможно и да е така
#41

(2021-08-22, 13:42:49)hazART написа:  mitko ако толкова ти липсваха AOD и опресняването, защо го купи.
Сега живее е се и без тях, все едно преди ги е имало.
Новият iPhone може и да има по-високо опресняване и AOD.
За youtube, има youtube Premium, е плаща се.
За wifi, спокойно, няма да ти дръпне нищо, нито wifi, нито bluetooth, това по-скоро е някаква маниащина, пробвай и се убеди.
Иначе може от настройки и направо да го изключиш, не от падащото меню.
За картинки виж backdrops за iPhone са безплатни и от двете категории, при Android едната се плаща и от там повечето взимат картинките, където им гледаш ревютата.
andonov като, както, откогато си ги купил със сигурност не работят, след втората година са готови.
Липства ми AOD , защото е удобна екстра.  Не искам да влизам всеки път в настройки - Wi-Fi - On/Off или да задържам пръст на настройките и после от шорткъта да влизам в wi-fi . Тъпо е и дразнещо . Аз няма да добавям през 1 година по едни 500-600 лева за да имам най-новото . За Youtube Premium няма да дам и стотинка . Никакъв шанс . Достатъчно е , че съм налял едни 1700 лева за телефон . Поне при андроида имах опция да си сложа Youtube Vanced . Поне можеха iOS разработчиците да измислят Vanced и за iOS . Проблема е , че ползвам ютуб постоянно и тези реклами ми бъркат направо в здравето . На телевизора нямам толкова колкото при айфона . Опитвам се да намеря читав adblocker за ютуб ама удрям на камък . Използвам Wallcraft , Dark wallpapers , Backdrops , Wallpapers Central , WallpapersforMe , Unsplash , Kappboom , Wallpaper Tree , Wallpapers (пак някакво друго приложение) , Walli , и всичките са толкова зле откъм картинки , че съм потресен . При Андроид имаше доста по-добри приложения за картинки . Ама къде-къде по-добри . При iOS е като някаква пародия . Може би само Backdrops + Wallpapers Central стават . Другото е зле . Само и единствено аз съм си виновен де . Не мога да се оттърва от чувството , че искам да променям картинките постоянно и да придавам друг вид на телефона си . Гаднa моя черта от Андроид ползването . Big Grin Честно казано ако не беше гадната батерия на S21 да бях преминал веднага . Ама веднага . Всичко под 6 часа екран не го приемам за нормално (поне това е моето изискване де ) . Иначе като цяло съм доволен от айфона . Трепач е . Върви гладно , работи доста добре с всички аксесоари и телевизори . Получавам си абсолютно всички нотификации (сравнение с предишният ми Huawei) . Даже и приложенията са по-добре направени за iOS . Факт е , че не е перфектен телефон . То няма перфектен телефон . Да видим дали къстъмизацията ще надделее над мене . Просто за мене iOS е много скучна система . Поне за мене де . На приятелката ми взех Самсунг А52 и бая ама бая си поиграх . Честно казано за тези пари това телефонче е направо бомба . Супер много екстри има . Ама супер много ! 90 хз опресняване на дисплея , AOD , Edge Lightning , стил на анимацията при известията , къстъмизация , настройки на AOD (и то доста) добра камера (като изключим нощните снимка ... не са зле ама айфона е класи над него) и какво ли не още . Чак се замислям дали e необходимо да се наливат по 1500-2000 лева за телефон като един за 600-800 лева вършат същата работа . Добре де , не същата , защото не са с флагмански процесор ама това вече зависи от начина на ползване . Приятелката ми се базика и явно вижда колко много ми харесва и чак ми предлага да си разменим телефони за да го използвам и да му се "порадвам" . Шегата настрана ама верно му се радвам Big Grin . Щом тя премина от Xiaomi на Samsung и каза , че повече никога няма да си вземе Xiaomi . А тя е човек който изобщо не се интересува от телефони . Ама изобщо . Иска просто нещо да работи добре , да има добър дисплей и добра камера .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#42

Така е колега, плащаш си за всичко там. Ако искаш на кракнатия вариант, трябва да го джейлнрейкнеш и рискуваш много, но ако го направиш има ютуб без реклами.
#43

(2021-08-22, 15:46:06)Andon0v написа:  Така е колега, плащаш си за всичко там. Ако искаш на кракнатия вариант, трябва да го джейлнрейкнеш и рискуваш много, но ако го направиш има ютуб без реклами.
Тука си в грешка колега . Всичко което ползвах на Андроида го ползвам и на айфона без да плащам . С изключение на Youtube Vanced . Всичко друго си е абсолютно същото . Е да , липстват приложения за картинките от Андроид ама пък се търпи . Горе-долу . Big Grin Живот и здраве другата година септември/октомври ще го сменям като преподписвам (да видим дали ще издържа до тогава ) Big Grin . Сега не мисля , че е добро време да го сменя . Айфона държи цена дори след 1-2 години което си е доста голям плюс .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#44

andonov при всички е така, знам, че си имаш Huawei и ги защитаваш, но де да беше само при Samsung. 
Той Huawei вярно, че е копие на iOS, софтуера, но и той не е чак толкова оптимизиран, за да работи като от първия ден след две години, какво остава пък за пет.
То вярно, че никой не плюе това, което има, докато не го смени, нали @росен2  Big Grin , но човек сам може да си направи сметката, един софтуер няма как да работи така след две години, както след първия след толкова ъпдейти и приложения, което е нормално, не знам, кое те учудва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#45

Хазарт може и да не ти се вярва, но хуавея си работи като от първия ден, след две години и половина ползване, няма никакъв лаг и забавяне.
#46

Остави го предубедения човек баба ми ползва п10 Лайт (което е много орязана версия на флагман), който вече не знам на колко години е и си работи като пушка.. за нейните нужди де. Само една батерия съм сменил.
И имал и съм и айфон, преди 4-5 години беше 6ца. Тогава работеше добре, но батерията беше пълен шит. Кога ще направи с моето ползване 8-9-10-11 часа дисплейно време - никога е сега с 4200 маЧ батерия си го правя без проблем.
#47

(2021-08-22, 17:34:19)Andon0v написа:  Остави го предубедения човек баба ми ползва п10 Лайт (което е много орязана версия на  флагман), който вече не знам на колко години е и си работи като пушка.. за нейните нужди де. Само една батерия съм сменил.
И имал и съм и айфон, преди 4-5 години беше 6ца. Тогава работеше добре, но батерията беше пълен шит. Кога ще направи с моето ползване 8-9-10-11 часа дисплейно време - никога е сега с 4200 маЧ батерия си го правя без проблем.
Е ти какво направи . 8-10 часа е доста Big Grin . И ти си прав , но при айфоните 4-5 , че даже и 6 години устройствата получават най-новите OS ъпдейти . При андроидите това няма как да стане . Всъщност има и то е с руутване на устройството , но не всеки може да се справи с това и знае как да го направи . Иначе се поправям за ютуб с рекламите . Преди малко инсталирах Cercube for Youtube чрез AltStore и вече нямам реклами в ютуб при айфона . Ама никакви . Трябва ви само компютър (Windows/Mac) , Itunes & Icloud и стават нещата . Буквално си е като Youtube Vanced само , че наречено Cercube for Youtube . Има доста информация в нета как стават нещата с AltStore & Cercube . Направо се живее . Има само едно банерче отдолу което ти казва ако искаш да ъпгрейднеш до Cercube Pro . Това е . Клиповете си вървят без никакви реклами . Е , Youtube Vanced е по-лесно да го инсталираш ама това е . Ще се мъчим с айфоните и това е . Big Grin

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • imthedevil
#48

Ами наскоро четох че п9 получил ъпдейт, а това мисля че е вече телефон на 5 години.
#49

Надали p9 е получил някакъв ъпдейт
#50

Не знам дали е позволено да пращам линкове, но го гугълни.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)