Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на iOs с Android
#51

(2021-08-22, 19:15:44)solo5 написа:  Надали p9 е получил някакъв ъпдейт

Миналага година е получил пач за сигурност и интелигентно зареждане - нищо чудно, има много хора които си го ползват, беше доста актуален.

Huawei P9 Update ChangeLog:

Батерия: Добавя режима на интелигентно зареждане, намалявайки стареенето на батерията, като се адаптира към рутината на зареждане чрез обучение чрез изкуствен интелект и предотвратява непрекъснатото зареждане на батерията, когато е пълна. (Тази функция е активирана по подразбиране.)

Функция за интелигентен капацитет на батерията : намаляване на стареенето на батерията чрез интелигентно регулиране на капацитета на батерията според състоянието на батерията. Отидете в Настройки> Батерия> Още настройки на батерията и активирайте Интелигентен капацитет на батерията, за да го изпробвате.

Защита : Интегрира пачове за сигурност на Android, пуснати през юли 2020 г. за подобрена сигурност на системата.
Аксесоари
#52

Има и ъпдейт от този месец, който добавя нови функции и пач за сигурност от януари 2021. Както и да е спирам да спамя, че избягахме доста от темата.
#53

Да, има от тази година, но май е само за Китай.
Защо да спамиш, в разрез е на това което обсъждате.
#54

(2021-08-22, 19:19:56)Vi70 написа:  Миналага година е получил пач за сигурност и интелигентно зареждане - нищо чудно, има много хора които си го ползват,  беше доста актуален.

Huawei P9 Update ChangeLog:

Батерия:  Добавя режима на интелигентно зареждане, намалявайки стареенето на батерията, като се адаптира към рутината на зареждане чрез обучение чрез изкуствен интелект и предотвратява непрекъснатото зареждане на батерията, когато е пълна. (Тази функция е активирана по подразбиране.)

Функция за интелигентен капацитет на батерията : намаляване на стареенето на батерията чрез интелигентно регулиране на капацитета на батерията според състоянието на батерията. Отидете в Настройки> Батерия> Още настройки на батерията и активирайте Интелигентен капацитет на батерията, за да го изпробвате.

Защита : Интегрира пачове за сигурност на Android, пуснати през юли 2020 г. за подобрена сигурност на системата.
Имам колежка на работа която все още ползва P9 . Може би кара 4-та година . Е , ще го сменя , защото батерията вече е за смяна и е претърпял няколко удавяния ама нищо му няма . Малко забива ама тя си го ползва .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#55

Напълно нормално е.
Аз в момента докато си търся какво да си купя съм с Моторола на 4 години. Върви си идеално за ежедневна употреба.

Нормално е Айфоня да "живее" по дълго от андроида - там хардуера се променя с бавни темпове и ъпдейтите са един за всички.
Докато при андроид, Самсунг и Шаоми бълват по 40 модела на година, кой ще чака да си ползваш телефона 4-5 години.

Тия ухапаните някой ден ако се сетят да разширят езиковите настройки ще ги пробвам.
#56

Аз бях на път да купя айфон,преди да си купя този,също липсата на български,а и другите ограничения ме възпират.
#57

(2021-08-22, 19:53:12)Vi70 написа:  Напълно нормално е.
Аз в момента докато си търся какво да си купя съм с Моторола на 4 години. Върви си идеално за ежедневна употреба.

Нормално е Айфоня да "живее" по дълго от андроида - там хардуера се променя с бавни темпове и ъпдейтите са един за всички.
Докато при андроид, Самсунг и Шаоми бълват по 40 модела на година, кой ще чака да си ползваш телефона 4-5 години.

Тия ухапаните някой ден ако се сетят да разширят езиковите настройки ще ги пробвам.
Прав си . Много модели пускат да му се невиди . На мене лично OneUI ме кефи . За езика съм съгласен . Хубаво беше да има Български ... Даже се чудя дали да го продам и да взема един Samsung Note 20 Ultra за същите пари (1300-1400) . Толкова ме блазни това чудо ! Big Grin

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#58

Уан Уй е хубав, имах S21 и ми хареса.
Samsung Note 20 Ultra чакам да му падне още малко цената и ще го имам. Просто не ми се дават толкова пари за телефон без гаранция.
Ще си взема азиатската версия със Снапдрагон, защото бъгавия 990 ще ми съсипе кефа. Много ми харесва този телефон и по точно формата му.
#59

(2021-08-22, 20:29:40)Vi70 написа:  Уан Уй е хубав, имах S21 и ми хареса.
Samsung Note 20 Ultra чакам да му падне още малко цената и ще го имам. Просто не ми се дават толкова пари за телефон без гаранция. 
Ще си взема азиатската версия със Снапдрагон, защото бъгавия 990 ще ми съсипе кефа.  Много ми харесва този телефон и по точно формата му.
Наистина е доста добър . Аз намирам в olx за по 1300-1400 с гаранции по 1 , че даже и по 2 години . Мога през спокойно да взема 1300 на айфона и да взема Ноут . Не играя тежки игри и като цяло процесора много много не ме вълнува . Смисъл вълнува ме , но не чак толкова . Надали при ежедневно ползване на ютуб , фейсбук , rise of kingdoms и тем подобни средни игри ще се забелязва разлика . Другият вариант е S21 Plus . За мене този ще е по-добрият вариант . Няма да използвам писалката на Ноте 20 Ултра .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#60

(2021-08-22, 20:48:28)mitko.stefanov написа:  Наистина е доста добър . Аз намирам в olx за по 1300-1400 с гаранции по 1 , че даже и по 2 години . Мога през спокойно да взема 1300 на айфона и да взема Ноут . Не играя тежки игри и като цяло процесора много много не ме вълнува . Смисъл вълнува ме , но не чак толкова . Надали при ежедневно ползване на ютуб , фейсбук , rise of kingdoms и тем подобни средни игри ще се забелязва разлика .

Мощността на процесора не ме притеснява, но грее и яде батерията. Миналата година като излезе два пъти ходих в магазина с парите в джоба, но се разколебавах - чак ми идваше да го тресна в земята.
Вярно, че там по цял ден са боднати в зарядното, но не ми се рискуваше да си разваля кефа. Във форума никой не се оплаква от греене.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • rbobev
#61

Аз след този телефон ще ида единствено на one plus Еди кой си е на ред. Не виждам нещо друго читаво след като преебаха хуауей.
#62

Андонов Хонор са като Хуавей, мисля следващия да е такъв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892
#63

(2021-08-22, 21:22:42)DoryanY написа:  Андонов Хонор са като Хуавей, мисля следващия да е такъв.
Да не мислиш , че USA не знаят , че Хуавей продадоха Хонор само и само за да избегнат бана ? И тях ще баннат . Помни ми думата . Следващите са Honor & Xiaomi .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#64

Мите знам че следващите ще са Хонор, даже го бях качил като новина https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1685064

Тогава ще е нещо друго, ако и тях ги забранят, но пише че май ще е само за Америка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892
#65

(2021-08-22, 21:43:38)DoryanY написа:  Мите знам че следващите ще са Хонор, даже го бях качил като новина https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1685064

Тогава ще е нещо друго, ако и тях ги забранят, но пише че май ще е само за Америка.
Не съм видял , че си я качил . Сори . Честно казано нормално е . Живеем в свят който всичко е технологии . Може би поради тази причина американците се боят от Китай . Макар , че и двете страни са много напреднали . За мене не всичко опира до продажби и до място в класацията а до сигурност . Това е моето мнение . Някои хора няма да са съгласни . А и като цяло американците са си малко различни хора . Сравнение с другите континенти .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#66

След бана на Huawei пазарът на GSM като че ли стои празен.
Имам приятел, който се чуди какъв телефон да си купи
Казва, че изобщо нямаше да се колебае ако p40 Pro има Гугъл
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • L1892
#67

Ами нормално, ако нямаше БАН най-вероятно Самсунг и Епъл да са бойкотирали .
#68

(2021-08-23, 10:53:29)Andon0v написа:  Ами нормално, ако нямаше БАН най-вероятно Самсунг и Епъл да са бойкотирали .
Тоз пък . Кой ще ти купи китайски пръчка пред корейска марка или Епъл . Тези китайчета са толкова зле , че са под всякаква критика . Даже моята приятелка която е динозавър в тези технологии каза , че Самсунга е къде къде по-добре от Xiaomi . Всеки взима китайче поради причината , че няма пари . Само ,че рискуват софтуерно преживяване за пари . Накрая пак се връщат на по-скъпото точно заради това софтуерно преживяване . Нито един китаец няма да върви толкова гладко , да получава софтуерни ъпдейти и да работи толкова добре колкото айфона и части от Самсунг . Това не можеш да го отречеш просто . На приятелката ми Xiaomi–то на първата година започна да дава проблеми и да забива . Имам колежка на работа (над 100 човека сме в смяната) която е с Redmi Note 10 Pro . Нов го взе преди 2-3 седмици и само като го разглеждах забиваше и му паднаха фреймовете . А уж е 120хз . Както казах по-горе никой не го боли за класациите . Айфона уж е 5-то или 6-то място в класациите по продажби а айфон 12 е най-продавания 5Г телефон за 2021 с продажби над 40 милиона бройки . Даже Самсунг имаше 21-23 милиона на С21 серията . А пък уж не са в челната 3-ка . Никой не го интересуват класациите и тем подобни глупости . Средностатистическият потребител също не го интересуват . Той не си взима телефон само , защото уж е номер 1 в света а взима телефон по критерии като : добра камера , добра батерия , добър потребителски интерфейс и тем подобни . Важен е софтуера . Точно поради тази причина аз лично никога няма да мина на Xiaomi или на Huawei повече . Като се почне от проблеми с липстващи известия , та стигнем до елементарни бъгове в тъмен режим (hmm Xiaomi) и невъзможност хардуера да поддържа 120хз постоянни . Играят си на война с хардуер а софтуера писан в гараж ... Наскоро имаше даже статия в която от Испания потребителите изказаха тотално възмощение от MIUI и безхаберието на Xiaomi . Даже само те си признаха , че не са се постарали достатъчно за MIUI 12 и "уж" сега с MIUI 12.5 щяли да оправят нещата . Да ама друг път .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • Victormihov
#69

(2021-08-23, 15:37:45)mitko.stefanov написа:  На приятелката ми Xiaomi–то на първата година започна да дава проблеми и да забива

С какъв модел Xiaomi е приятелката ти?
Защото флагмани на Huawei вървят гладко дори и след третата година
Иначе, за да разпалим малко страстите, телефоните на Apple са също толкова китайци,
колкото и тези на Huawei Lol
#70

Братле толкова простотии избълва, че чак ми е неудобно да ти отговарям, но все пак можеш да прочетеш моите 5-6 мнения нагоре, ще ти отговорят на чат от необоснованите ти коментари.
#71

И аз се отказах от други марки, искам iOS е Айфон (не, че има друго де), искам ли Андроид (само Самсунг), нямам пари и нерви за губене в екперименти вече, Шиаоми са хубави, ама не са и WOW имах MI11 само името му голямо, искат 1500лв за него, камера скапана, грее, бъгове, реклами из менюто, флашване за да теми и глупости, няма и ip68, не е за мен, иначе според мен и 800лв не струва.
Спрях с експериментите, дай 2000лв за доказа марка и се кефи и това е, вече марки няма на пазара, останаха 2.
Това не ти е 2000-та, дето имаше Нокиа, Сони-Ериксон, Сименс, Алкател и всеки модел уникален и невероятен.

Днес има 3 модела флагмани и още 4-5 средняци и това, всичко друго е океан от китайски недоразумения, дето 2 снимки една след друга не могат да направят като хората.
Звучи гадно, но човек ФЕН с Финанси не виждам причина да си купи Htc, Huawei, Zte, Xiaomi дори било то и Сони и Гугъл, вече няма телефони, скоро само ще останем ние да си бъбрим и да се джафкаме, май ерата на смартфоните е към края си.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • mitko.stefanov, scorceni
#72

(2021-08-23, 18:25:37)Victormihov написа:   ... май ерата на смартфоните е към края си.
И какво предлагаш?
#73

Ми моя китайски боклук струваше точно 2 палки преди 3 години и кво от това? Знаеш ли колко пъти си е избил парите.. сигурно 10. Имам чувството че масово хората тук тотално биват заблуждавани и започват да мислят праволинейно типично за американското население. Извинете ама във айфона ви има повече китайски части от колкото в моя хуауей. Ако толкова говорим за 'китайски боклуци'.
#74

Колега,
явно не схващаш, тук става дума за хард + софт в комбина! Аз съм анти цам-цун, но за ес 3 и ес 7 мога да кажа само ЕВАЛА. Имам преки наблюдения от съпругата. Иначе и аз съм на мнение, или ИОС или флагман на Самсунг.

времето е като парите - никога не стига
#75

(2021-08-23, 19:23:52)L1892 написа:  И какво предлагаш?

Аз минах на коли, всяка година НОВА. Big Grin
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)