Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зареждане с безжично зарядно
#1

Споделете кой начин е по-добрия и щадящ батерията на телефона: безжично бързо, с кабел бързо или с нормалното по-бавно?[Изображение: 47139d3bebfc6534b4ff77b20b0b3b06.jpg]

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Нормално зареждане с кабел е най-добро за дълъг живот на батерията ( най-малко я загрява )

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu, Saturday Night
Цитирай
#3

Обикновено зарядно 2A - за по-дълъг живот на батерията.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Saturday Night
Цитирай
#4

1А е още по-добре.

P.s. включен цяла вечер, докато спиш
Цитирай
#5

Да пълниш батерия от 5000mAh с 2AM зарядно е изнервящо и малоумно. Зареждай си го със зарядното, което е в комплекта, не е е много бързо, нито много бавно. И с безжично да го зареждаш, пак става, защото те не са много бързи. И 3 години да го използваш със зарядното от кутията, нищо няма да му стане. Те са го измислили, няма да прегрее.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#6

С 500mA зареждам, по 3-4 часа. Кеф. Хахаха. Хора, не робувайте на техниката си.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • Monroe
Цитирай
#7

Аз все още ползвам мейт 10 про и го зареждам само със супер зарядното от ден първи. Все още си прави по - 5-6 часа СОТ. Смятам, че е достатъчно показателно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Monroe
Цитирай
#8

(2021-03-15, 23:16:07)gurcayy написа:  Аз все още ползвам мейт 10 про и го зареждам само със супер зарядното от ден първи. Все още си прави по - 5-6 часа СОТ. Смятам, че е достатъчно показателно.
Не е въпросът колко Екран прави!
А след една и две години, колко ще е капацитета на батерията при един вид зареждане и каква при по-бързите ( по-загряващи самата батерия ) ?

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#9

Ами зареждай си я с 0.5А, така най-много ще ти пази. Тъкмо следващия купувач ще се кефи.

2021 сме, има 100W зарядни вече, ако сте пропуснали.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Monroe
Цитирай
#10

(2021-03-15, 23:16:07)gurcayy написа:  Аз все още ползвам мейт 10 про и го зареждам само със супер зарядното от ден първи. Все още си прави по - 5-6 часа СОТ. Смятам, че е достатъчно показателно.

Вярвай си, няма лошо.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1669455

---------------
Не виждам заядливковците, какъв им е проблема, че вечер(докато спят) се зарежда с 1А зарядно. Естествено, че през деня ще ползваш бързо. Но топлината е*ава мамата на всичко. А защо производителя предлага ултра бързо зареждане ? Маркетинг...

Питайте Сръчко и Булграм, колко батерии са сменили гаранционно Big Grin
Цитирай
#11

(2021-03-15, 17:22:19)Saturday Night написа:  Споделете кой начин е по-добрия и щадящ батерията на телефона: безжично бързо, с кабел бързо или с нормалното по-бавно?
Провери за насоки и в тази тема Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?

 
Цитирай
#12

Според този тест температурата в пиковата й и крайната стойност не се различават от мощността/ съответно и времето за зареждане
Така че явно моята теория не се оказва съвсем коректна [Изображение: f058e2c4be3868b354e0702b35539501.jpg][Изображение: 14d9d0f27bb204930e3f0c450b75b7db.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#13

Ако някой смята да си ползва смартфона над 3 години тогава има смисъл да полага някакви грижи за батерията си макар, че тя пак може да бъде сменена след 2-рата година (примерно).

Аз примерно сменям на година или абсолютен максмимум година и половина (даже е много) и ми е все тая - зареждам с това, което идва в кутията и колкото бързо е то, с такава бързина зареждам. 25W ми е оригиналното, с 25W зареждам. Вече на S22 ще ъпгрейдвам, което ще прави точно година и 5-6 месеца зависимост кога ще му направят премиерата, т.е. нормалния период за мен.

За този период няма как да се усети каквато и да било деградация на батерията още повече предвид бързото зареждане и още едно такова в колата (оригинално на Samsung).
Цитирай
#14

Браво за възможностите ти, но Ти си един на сто. За останалите 99 има значение! Smile
Цитирай
#15

(2021-03-18, 01:00:47)dmihajlow написа:  Браво за възможностите ти, но Ти си един на сто. За останалите 99 има значение! Smile

Възможностите не са единствения фактор, просто ми доскучава все с един и същ телефон - след година почвам да му свиквам прекалено и няма чак такава тръпка. Затова ги и сменям. 

И да - аз затова казах, че за който има значение батерията може да се смени на втората година - не струва чак толкова пари, за ракия как винаги пък има...
Цитирай
#16

Това че някой сменя телефоните често не го прави богат. Може и да е бюджетен клас, на лизинг, на кредит.
И не е нужно да сменяваш батерията през 2, 3 години, всичко зависи от това как го използваш, през колко време го зареждаш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)