Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новият рекет на НАП за наложен платеж
#51

@1124 Вадиш си пик за НАП и влизаш в ел портала. Там (навряна надълбоко) има спрвка за доходите ти от наложени платежи за 20г
Виждаш коло са и тогава я мислиш, но най-добре със счетоводител, на който и да са му по-ясни нещата, клкото и неясни да са към момента.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-03-18, 15:25:16)rumo написа:  @1124  Вадиш си пик за НАП и влизаш в ел портала. Там (навряна надълбоко) има спрвка за доходите ти от наложени платежи за 20г
Виждаш коло са и тогава я мислиш, но най-добре със счетоводител, на който и да са му по-ясни нещата, клкото и неясни да са към момента.

Може ли малко по-конкретно - къде точно там?
Цитирай
#53

(2021-03-18, 07:30:11)росен2 написа:  Аз санирах жилището си за около 40 лева на квадратен метър. До нас една обществена сграда я санираха за 280. Видял съм лично документацията. Сега са заделили още 12 милиона за санирането на оше една, в пъти по малка , и където квадратния метър ще излезе не 300 а 600. За 25 милиона направиха около километър бетонен праг чиято себестойност в едно с труд, машини, и гориво по пазарни цени изчислих че е не повече от 5 милиона, направиха в едно село до нас в което има 300 пенсионера и 30 деца стадион за близо 7 милиона, в момента не могат да пуснат друг стадион понеже се установи ( от будни граждани, а не от държавни контролиращи органи) че са вложени сурогатни материали в строежа на съблекалните и залата и многократно е занижени качеството на изработка..Такива примери мога да пиша от сега до като се стъмни и пак няма да съм изписал всичко. Благодаря, но не искам да спонсорирам с данъците си подобни неща. Мога да напиша и много нещица за заплатките на много държавни служители , по колко вземат, и как ги вземат. Но ще ме баннат понеже ще се наруши много добрия тон, затова ще се въздържа, а и ще се развихри бурен спор. ако прочетете някои работи.
Така че блюстителите на "държавността" и "почтените  съвестни" данъкоплатци нека знаят че на тоя свят черно и бяло няма, а всичко е нюанс. И да спрат с мантрата - лекари , полицаи , учители...Щото не помня да не съм си платил до сега на лекар, не помня и полицай да ми е свършил работа някога , и учител научил детето ми на нещо което полезно и с реално приложение в настоящия му живот. А и трите гилдии имат достатъно привилегии и са достатъчно добре платени на фона на останалите бачкатори в страната. Да не говорим за сектори като съд и прокуратура, различните министерства, ведомства и организации с многохиляден персонал и също така многохилядни заплатки. Да не отварям дума и за размера на пенсиите и компенсациите на стотици хиляди държавни паразити не платили през живота си и лев осигуровка, както и милионите източвани от здрави като бикове ТЕЛК аджии, социални асистенти, измислени клинични пътеки, изписване на лекарства , то човек не знае от къде да почне , така че - от Държава по голям айдук няма, запомнете го.
Ейй като почнете така, много ми е смешно. Ботев преди колко години написа 'В механата'? Всички са много силни на масата Smile Ама ако ТИ трябва да ги взмеш тия пари за санирането, ще се навиеш ли? Като трябва да поддържаш голяма фирма с много служители за десетина години, да плащаш заплати, данъци, осигуровки, и още един тон взятки за разрешения и да дадеш 7-10 години гаранция за труда си. После още половин милион да ти правят твоята сметка (ама без кръчмаря), после да разбереш, че си бил човек на нам си кой си, щото иначе нямало да ти я дадат на тебе поръчката и накрая да те дърпат теб, от европейския съюз да врщаш пари, защото не си изряден и още, още ... не ми се продължава Smile Е за тва няма свестни политици, няма и да има, е за тва няма и 'свестни' строители Smile Щото свестен човек, с това няма да се хване.
Цитирай
#54

(2021-03-18, 15:25:16)rumo написа:  @1124  Вадиш си пик за НАП и влизаш в ел портала. Там (навряна надълбоко) има спрвка за доходите ти от наложени платежи за 20г
Виждаш коло са и тогава я мислиш, но най-добре със счетоводител, на който и да са му по-ясни нещата, клкото и неясни да са към момента.

Няма да вадя засега нищо. Ходя ли за ПИК автоматично си вкарваш авто гол. Ще ме накарат май скоро да си намеря едно лице от ромски произход, ще му заплатя една сума и ще пращам от негово име, като ми даде пълномощно. Така пращам и в момента от името на Жената и майка ми. Да видим НАП какво ще му вземат. Просто тази крадлива държава те кара на сила да лъжеш и крадеш. Нямам нищо против да си плащам, но те ни правят на маймуни и бъквално ни рекетират.
Цитирай
#55

Никой не те кара на сила, правиш го съзнателно и по твое желание. Но примката се затяга! Да не те гледаме по телевизията/не че гледам, ама така е думата Smile /

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#56

В края на това видео от НАП-a още нещо интересно споменаха, за продажбата на кола, която е била собственост до 12 месеца.. Това ми звучи, че ако си докарам кола от вънка и по няква причина реша да я продам, тея някъв данък печалба може би ще си търсят? ?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#57

(2021-03-18, 20:32:44)pepy1 написа:  Никой не те кара на сила, правиш го съзнателно и по твое желание. Но примката се затяга! Да не те гледаме по телевизията/не че гледам, ама така е думата Smile /
Нада ли. Аз съм кокошкар ако се сравнявам с някой който прави пари. То реално няма нищо незаконно да пращаш от друго име, защото лицете те упълномощава. До тук законът не се нарушава по никакъв начин. Просто после ще търсят лицето Х титуляр. Аз като пращам от именето на жената, казвам нейния телефон, все едно е тя. Никъде не се отбелязва кой праща и кой получава наложения платеж. Всичко е на нейно име. Това, че аз и ползвам данните Еконт не го вълнува. Тя е дала доброволно права да пращам и вземам пари от нейно име. Тук наруление на закона няма. А и знам доста хора как си вътят бизнесите. По същия начин само че лицето от Ромски произход отваря фирма на негово име и всичко се води на него. Вратички много. Хората така правят пари. Ако играеш честно ще те съсипят.
Цитирай
#58

Искате да вадите някакви пари от покупко-продажби през OLX без да плащате данъци и после се оплаквате че държавата ще ви съсипе вас честните. Искаме да има държава и хазната да се пълни, но по възможност не от нашият джоб. Какво да кажат немалкото хора които са на минимална заплата и чинно си плащат данък и осигуровки.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#59

(2021-03-18, 22:41:21)tonus написа:  Искате да вадите някакви пари от покупко-продажби през OLX без да плащате данъци и после се оплаквате че държавата ще ви съсипе вас честните. Искаме да има държава и хазната да се пълни, но по възможност не от нашият джоб. Какво да кажат немалкото хора които са на минимална заплата и чинно си плащат данък и осигуровки.
Пак ще го кажа, ако си на мое място друга песен ще пееш. Прочети хубаво темата. 
Да кажем, че ти препродаваш дребни неща. 
За годината си продал неща за 6000лв, като чистата ти печалба е 2000лв. Така НАП ти иска 15% данък ма тея 6000лв, тоест 900лв ти ги взема автоматично и оставаш с чисто 1100лв. Но има и плащане на осигуровки от тея 6000лв. В случая ако си платиш всичко ще си на минус вероятно. Хората щом се крият и окриват данъци има защо да е. НАП съсипва дребните бизнеси от доста години. Тоест, ако не скатаваш нещо ти си обречен. Пожелава ти някой ден да отвориш свой бизнес и тогава ще разбереш за какво става дума. Имал съм малка фирма 4 години и буквално работех само за данъци и какво ли не. За мен оставах трохи. ГРОБ окраде буквално държавата и сега изнудват хората, защо пари няма!
Цитирай
#60

Регистрирай си фирма и си декларирай тези 2000 лева печалба и плати данък само на тях. Няма значение кой е на власт, ако не са герберастите ще са червените бандити с Дилян/Доган и някоя патерица и независимо от това данъци ще трябва да се плащат от всички за да има бюджет иначе както обикновено се случва ще изпапкат всичко за нула време и ще паднат от власт.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#61

Това, което съм научил за доста години е, че ако можеш да избомбиш държавата и да не ѝ даваш пари - задължително трябва да го направиш. Щото тая държава нашта, само взема, но нищо не дава. Така че, напълно подкрепям мнението на @1124!
Цитирай
#62

Държавата ни е разграден двор, спор няма, но като почнете с такива крайности. Толкова сме свикнали с някои неща, че вече ни е заложено е да ги приемаме за дадености.

БГ все още има безплатен достъп до добро здравеопазване и образование. Едни от най-добрите ни болници, училища, университети, са все още държавни и безплатни до известен смисъл.

Аз не виждам проблем в това държавата да се опитва да ни цака, защото аз не познавам човек, който да не се опитва да прави обратното, включително и себе си.
Цитирай
#63

Държавата БГ е превзета територия. Олицетворение на една паразитна шайка и обръчите и от слуги. За да съществува тая шайка все пак трябва и да не допуска донорите и да измрат. Тя е като тения в приемен организъм и знае че умре ли донора и, умира и тя. Затова го поддържа жив. Не знам за коя държава ми говорите след като всичко ни е раздадено на концесии, заводите ни са подарени на чужденци, електроразпределението, далекосъобщенията, цялата търговия, добивът и производството на суровини, всичко е аутсорсинг и услуги. Ми то в полето вече да ида не мога един крос да си направя , понеже всичко е на местния Зърнар. От нашия край има хора с по 44000 декара собствена земя ! Нещо което го има само в Бразлилия. Знаете ли за какво говорим ? Като се има в предвид че на времето за 200 декара са те обявявали за кулак. С дни може да се пише за грабежа и преразпределението но е безсмислено, понеже дълги постове вече никой не чете.
Имам приятел сърбин при когото понякога ходя и си говорим - казва ми: ние сърбите сме пуснати мноого преди вас да работим и печелим в Европа, всеки втори човек има роднини гастарбайтери от половин век там, и се плаша като гледам вашите мултимилионери. Кога ги родихте ? Ние такива нямаме . Отвяхте ни и ни задминахте..Много богатия, и много сиромашия виждам вика у вас.
Та пичове - в БГ то без помощта и съдействието на Държавата, милионер е абсурд да станеш. Запомнете го добре !
Та за това че съм сменил няколко телефона в годината държавата да ми вземе пари - и на оня свят. Пукната стотинка не давам, ако трябва в затвор да ме вкарват. Това е гавра.

(2021-03-19, 06:27:14)gurcayy написа:  БГ все още има безплатен достъп до добро здравеопазване и образование. Едни от най-добрите ни болници, училища, университети, са все още държавни и безплатни до известен смисъл.

Абсолютна лъжа. Мога да го докажа с факти, нищо безплатно няма, не лъжете. Оня ден човек щеше да умре на тротоара пред Бърза помощ само защото е бил в чужбина и няма осигуровки в БГ то, дори и кръвното не искаха да му измерят, плати им на ръка. Отказаха му преглед дори. Друг познат със сърдечна криза, с платени осигуровкки го отпратиха на домашно лечениое понеже имало директива да се приемат само КОВИД случаи заради статистиката. Безплатно е само сиренето в капана.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#64

Това за безплатните болници е виц, нали?
Все се намира за какво да те издоят
Цитирай
#65

@imthedevil МНого по-лесно е да си влезеш в профила в еконт/ ако нямаш се прави онлайн/ и да си видиш колко  и за каква сума наложени платежи си получил.

Ще се опитам в един много съкратен  и малко лирично-драматичен вариант да опиша какво случка ми се случи 2017-2018г

Преди 3г бях един от първите изгорели по сводка от еконт.
Купувах си и си продавах ей тъй за спорта. Просто обичах да печеля търгове и после какво да ги прави толкова неща, трябваше и да ги продавам Smile Нито съм си правил сметка, ното съм се интересувал кой знае колко на каква печалба съм, камо ли пък да мисля за оборот и данъци.
Докато не дойде едно препоръчано писъмце, че дължа данък на малко над 50 000лв
Направо си отивах  за регистрация по ддс. Добре че след задълбочено ровене видях, че в този оборот са и нещата който съм купувал. Не бяха много, но след като ги извадихме останаха едни 44-45 000 поне оттървах  ддс

Да платиш данък печалба е едно, но данък на целият оборот, който хич не е малък е вече лошо, а как се доказва печалбата на неща, купувани от нета?!
За повечето неща успях. Добре че от бея и амзон издават официални фактури и ги пазаят в профила за 6г мисля

Най ме хвана яд, че платих данък и на нещата, който съм продавал на загуба
Водиха ми се 17 телефона за 1г. Поне  10-12 или 14 от тях бяха назад.
Купувам го за 1000лв нов, ползвам го 2 седмици и го давам на 900.
Всеки, на който го продаваш го иска с гаранцията+ фактурата...а така и аз после нямам нищо, кой да ти знае, е и други ще ги искат
Според тях не съм 100лв на загуба, а 900лв на печалба!?

С цялата си наглост ми поискаха и осигуровки за 1,5г със задна дата и лихвите. Нищо че 30г се осигурявам на 100% от запалтата си и няма да видя нищо от тия пари.
Почнат ли да взимат, взимат по всички точки и букви от тия дето са си ги писали те, и важат само за "хората"
Като от приказката за лисицата и косето босето са ( там има обаче едно добо куче) - дай, яйчице, дай още едно и даваш, даваш яко. Ама в случая те са и кучето и то здраво овълчено.

Ако ви се обадят или получите писмо  си търсете счетоводители, поне сега вече са по-регламентирани нщата, по мое време и те не знаеха какво да пишат и смених 2-ма, че 1-вият само ме забатачи с грешни декларации, съответно и неговите грешки платих.
Цитирай
#66

(2021-03-19, 07:23:49)solo5 написа:  Това за безплатните болници е виц, нали?
Не - не е виц!
Все още не „късат билетчета за вход“!
Но вътре се плаща за всичко.
(2021-03-19, 13:52:20)rumo написа:  Ако ви се обадят или получите писмо  си търсете счетоводители...
Моят съвет е - не чакайте писмо - „опечете си питката“ предварително!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#67

(2021-03-19, 13:52:20)rumo написа:  @imthedevil МНого по-лесно е да си влезеш в профила в еконт/ ако нямаш се прави онлайн/ и да си видиш колко  и за каква сума наложени платежи си получил.

Това не работи - в смисъл, за новосъздаден профил, не показва минали движения (вече го пробвах и с Еконт и със Спийди).
Цитирай
#68

E kak да не показва аз моят го създадох онзи ден да ги видя и там. Имах, но му бях забравил паролата и направих нов
Нали при регистрацията даваш реалните си имена, с които и пращаш?

Цитат:Моят съвет е - не чакайте писмо - „опечете си питката“ предварително!

Без да знаеш за каква сума те търсят и колко от нея е оборот и колко печалба никаква питка не можеш да печеш.
Той счетоводителя не ще алабализми, а точни числа

@1124 ПиК се вади за много други неща и едва ли някой ще се усъмни за какво ти е.
Цитирай
#69

(2021-03-23, 17:04:22)rumo написа:  E kak да не показва аз моят го създадох онзи ден да ги видя и там. Имах, но му бях забравил паролата и направих нов
Нали при регистрацията даваш реалните си имена, с които и пращаш?

Да, разбира се - реалните ми данни са. А иначе, може още да не е свързан по някаква причина - аз ги направих в средата на миналата седмица и двата акаунта (Спийди и Еконт).
Цитирай
#70

И аз си направих регистрация за Спиди, оказа се че за Еконт съм имал.
И в двата акаунта нямам никаква история. В Спиди записах телефонния си номер,
в еконт не съм сигурен дали съм го записвал навремето.
Но би трябвало по телефонен номер да излиза история на поръчките
Цитирай
#71

12 кинта и получавате извадка в Еконт

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#72

Така е 12лв и я взимате на хартиен носител.
Пред 3г така направих, но при условие, че вече е и онлайн, да трябва за една такава справка да си плащаш?
Цитирай
#73

При Еконт известяването се заплаща, защо да не поискат 12лв и за справката :-)
Цитирай
#74

(2021-03-23, 19:31:34)rumo написа:  Така е 12лв и я взимате на хартиен носител.
Пред 3г така направих, но при условие, че вече е и онлайн, да трябва за една такава справка да си плащаш?

Онлайн не става, поне за новорегистрирани. Нищо че име и телефон са същите ( де факто става дума за едно и също лице)
ПП. Грешка. Става ама трябваше доста да ровя. Има начин момчета

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#75

(2021-03-23, 17:04:22)rumo написа:  Без да знаеш за каква сума те търсят и колко от нея е оборот и колко печалба никаква питка не можеш да печеш.
Не знаеш, а?
Га яди кифтетата - ни рива. Ся - що ривеш?
Когато получаваш пари от куриерска фирма - записвай си. Който пише - помни, който помни - забравя!

Пп. Справка може да се направи и през портала на НАП.
Предоставяне на данъчна и осигурителна информация и информация от данъчно-осигурителната сметка
Справка за изплатени доходи /трудови и различни от трудови/ на физически лица

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)