Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новият рекет на НАП за наложен платеж
#76

(2021-03-23, 23:40:53)jhoro написа:  Когато получаваш пари от куриерска фирма - записвай си.

Ти ма умря   Lol
Цитирай
Аксесоари
#77

@jhoro  да го кара малко по-спокойно
С "га на и ся" с баба си на село
Мойте кюфтета съм си ги платил. Гледам зда помогна и на други. 

Записват си тия дето вече са изгорели веднъж
Повечето хора и хабер си нямат за какво става дума
Цитирай
#78

(2021-03-24, 09:28:59)rumo написа:  Записват си тия дето вече са изгорели веднъж
Цъ, записват си и тия (като мен) дето искат да са в течение с промените и да не правят нарушения.
Цитирай
#79

Разбрах, че и следят също и паричните преводи. Аз в момента съм се ориентирал да ми превеждат пари по Iban в Revolut и след това да си ги тегля кеш или прехвърлям в банковата ми сметка. Пращам пратки вече без наложен платеж. През Изипей също става в банковата сметка на Revolut. Всеки трябва да си търси някакви вратички заради тея кожудери
Цитирай
#80

Ако те дебнат, банковата сметка най-лесно се гледа. Тогава трябва да доказваш постъпленията.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#81

Преводите към дебитната ви карта също се следят.
Моя позната я бяха търсили от НАП за преводи от фирмата, в която работеше
към сметката и. Решили че е приход без платени данъци
А фирмата е превеждала суми за различни харчове по служебни въпроси
в това число и бонуси на част от екипа, т.е. за други хора
Това беше преди години, но НАП се бяха активизирали със задна дата
и трябваше доста обяснения да се напишат и да се доказва, за да не я изпързалят да плаща
Цитирай
#82

Мерси за поясненито.Става дума за малки суми и едва ли там ще гледа някой. А в Еконт и за малки суми търсят, което е безумие. Странно, че за Спиди никой нищо не споменава. Всички потърсени са за Еконт.
Цитирай
#83

Всички куриерски фирми споделят информация с НАП,
следят се всички парични потоци, до които имат достъп. OLX и той е под лупа
Цитирай
#84

(2021-03-25, 12:48:35)solo5 написа:  Всички куриерски фирми споделят информация с НАП,
следят се всички парични потоци, до които имат достъп. OLX и той е под лупа
Нормално, то покрай тоя ковид онлайн търговията се завиши доста. Сега искат да цоцат от нея. Аз както написах, се ориентирах към  Revolut. Тя не е българска банка така, че НАП нищо не може да следи там. Ако трябва ще си изкарам и пластика да си тегля от банкомат парите, за да не ги прехвърлям в моята банка. Общо взето всеки ще търси варианти заради тея изедници
Цитирай
#85

(2021-03-25, 17:42:14)1124 написа:  Нормално, то покрай тоя ковид онлайн търговията се завиши доста. Сега искат да цоцат от нея.

Не е от сега, а от няколко години.
Просто много хора не знаят
Цитирай
#86

А какъв е случая когато приходите от продажби и разходите за покупки са долу горе равни?
Цитирай
#87

(2021-03-25, 18:54:09)dudi4ek написа:  А какъв е случая когато приходите от продажби и разходите за покупки са долу горе равни?
Май това не ги бърка. Искат си 15% на общия оборот. Може и да си минус, но те пак искат 15%. В случая да кажем че човек се е занимавал с нещо и не е подътъгнало и иска да продаде всичко на цената на която го е взел. Прави 20000лв оборот и НАП ти иска 15% данък и отделно осигуровки. Както съм писал свещи да си купят им пожелавам с две тъце.
Цитирай
#88

грешка

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#89

За един прЕател - https://www.capital.bg/biznes/fintech/20...bulgariia/

iPhone 14 Pro
Цитирай
#90

(2021-03-25, 22:53:41)Константинов написа:  За един прЕател - https://www.capital.bg/biznes/fintech/20...bulgariia/

Явно и нея ще я следят. Но за мен е без значение. Аз си докарвам 50% от страничните доходи на ръка. Който прави големи начисления в сметката да му мисли. Според мен до 10 000лв годишно, нада ли някой ще се загледа в теб.
Цитирай
#91

(2021-03-25, 00:50:09)1124 написа:  Пращам пратки вече без наложен платеж.

Може ли да поясниш как по-точно. Искаш парите предварително или след това?

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#92

И двата варианта са рискови
Аз не бих платил предварително. Има измамени, които са получили тухла, вместо самата стока
Цитирай
#93
Lightbulb 

Лично предаване.  Cool

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#94

С лично не става. Аз до сега през живота си съм дал лично само един телефон и то не от обява а на мой приятел. Всичко останало - през Olx. Но парадоксът е, че много хора правят като мен - не за печалба , а просто купуват нещо, разучат, поцъкат докато им писне и продават . Де факто колкото да си начесат крастата. Печелил съм не повече от 35 лева на телефон, и то два три пъти в годината. А съм продавал телефон с 500 лева под цената ( нов, щото ме ядоса).Та не съм се офайдил хич. Аз се разнообразявам с евтини телефони. Ами ако решиш да тестваш две тр s21ultra/Iphone 12 и т.н други скъпи и ги продадеш то то гава си изгърмял зловещо. 3 телефона са над 5000 лева и си мъртъв. Въпреки че нищо не си изкарал. Това най грубо и образно казано.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#95

Тук се пропуска момента, че щом правиш търговия, ще плащаш данъци. Така е в белите държави. Никой няма да ви закача, за това че сте си продали телефона, старият телевизор и т.н. На фокус на НАП по тази линия са фирмите, развиващи търговия, пращащи през куриери с наложени платежи и не плащащи никакви данъци. Това е пропуск на НАП от самото начало, сега просто си запушват дупката по въпроса с интернет търговията.
Цитирай
#96

А може и да си отвориш заложна къща.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#97

(2021-03-26, 09:30:18)kiriku написа:  Може ли да поясниш как по-точно. Искаш парите предварително или след това?
Ами имам си редовни клиенти, и вече им пращам нещата без наложени платежи.
Цитирай
#98

НАП слага ръка на плащания през Еasy Pay, поща и куриери.На практика от тази година данъчните са сложили ръка на всички възможни канали - куриери, пощите, easy pay, e-pay и т.н. От тях те получават служебно информация за получени от хората суми и ги облагат.
За студеният душ първи научиха подписалите чрез електронен параф и ПИК годишните си декларации за 2020 г. граждани.

Те алармираха, че в декларациите им нападжиите са заложили дори получени суми от наложен платеж за продажба на стари дрехи или вещи като въдица, китара, клавиатура, масажор, ел. машина.

По смисъла на закона такива вещи не подлежат на облагане, съгласно чл. 13 от ЗДДФЛ, но за да отпаднат от данъчната основа върху, която се начислява налога за отминалата календарна година е необходимо задълженото лице да поиска детайлна справка от съответния куриер (Еконт, Спиди и т.н.) за предмета и основанието на всяка получена сума, за да протестира пред органите на приходната агенция.

 
https://www.marica.bg/region/pazardjik/l...-i-kurieri
Цитирай
#99

(2021-03-28, 16:08:59)DoryanY написа:  По смисъла на закона такива вещи не подлежат на облагане, съгласно чл. 13 от ЗДДФЛ, но за да отпаднат от данъчната основа върху, която се начислява налога за отминалата календарна година е необходимо задълженото лице да поиска детайлна справка от съответния куриер (Еконт, Спиди и т.н.) за предмета и основанието на всяка получена сума, за да протестира пред органите на приходната агенция.

А тия справки май са платени и е свързано с губене на време, ама бюрократите не ги бърка
те си пият кафенцето, а навън може и да гърми и трещи. Навремето бях на една маса с полицейски инспектор, който ми се хвалеше как глобил някакъв човек за висок шум. Питах го има ли уред с който да замери шума и изобщо дали има право той да прави измерване, защото бях запознат, че такива глоби се правят с човек от РЗИ, който прави замерване, а полицаите имат право да изискват документи. Та въпросният инспектор каза, че знае, но това не го интересува. Дори и да паднела глобата в съда той си е свършил работата и оттам нататък никой не му държи сметка за щети от заведени дела. Та така работи държавната администрация и институциите
Цитирай

Това е най голямата тъпотия на нап.
В нормалното право си невинен до доказване на пртивното.
При нап е точно обратното. Виновен си и почваш да се оправдаваш и пада едно търсене и събиране на бележки и фкатури, попълване на ел таблици, ама не тъй, ами по иначе ги напиши, пак ги прати,....а не са верни

Време, нерви и пари всичко за сметка на набеденото лице.

А колко пъти данните им не са верни, почваш да се разправяш с всички куриери. Кой наложен платеж си го взел ти, кой е платен от теб всичко в едно
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)